Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

majdula
2. mar 2011

Holky dekuji za odpovedi, nalily jste mi optimismus, ze to treti JDE 🙂 to je dulezity, ze bude treba zase cisarem, to uz neresim...
Blby je, ze mi utika vek, chteli jsme treti zase s cca 2letym odstupem, no... Poradim se o tom s dr. jeste...

atrami
2. mar 2011

@sasena033 , ja som mala deti s váhou 4250-3950-3700 g , takže boli potom menšie. Prvý syn bol 11 dní po termíne, potom už 8 dní pred termínom. Sekcie mi robili pre veľkosť plodu. Ale navrhovali aj prirodzený porod, záleží na praxi porodnice. Niekde majú názor, ak raz sekcia, tak potom už stále.

sasena033
2. mar 2011

@atrami no uvidime teda ako nam vyda 🙂

vejula
2. mar 2011

@kaktusik007 tak super že to takto zvaladaš... a hlavne že si zmenila lekara 😉
@sirinka jej tak to si ma potešila... ja sa len bojim ako budu lekari reagovať ked otehotniem, či ma nebudu automaticky chcieť rezať. Ako presadiť to že chcem skusiť rodiť normalne? Aby to nevyzeralo že si o sebe myslim že som mudrejšia jak lekari a podobne.... JA by som chcela skušať mimčo tak po roku a pol od porodu, mysliš že to bude stačiť-? inač ms ešte vobec nemam kedže kojim. takže asi ani ovulku, ale tak viem že to nieje zaručena antikoncepcia

sirinka
2. mar 2011

@vejula a preco si mala prvy CR?
ak nebudu dovody zdravotne na CR, tak urcite ti ho vnutit nemozu, treba len diskutovat s lekarmi a prip. skusit si vypocut aj ine stanovisko, nie iba jedno...
ak napr. tvoj lekar ti tlaci do hlavy, ze nesmies tak skoro po CR otehotniet, zrejme ani nebude nakloneny vaginalnemu porodu...bohuzial...
ale zase laikovi tazko posudit, kedy je stav v norme a kedy rizikovy...preto si niekedy treba vypocut viac nazorov...

vejula
2. mar 2011

@sirinka moj lekar mi povedal že by bolo dobre rok počkať to je všetko.. ešte celkom mierne oproti tomu čo mi hovoria ine kočky že im lekari nakazali čakať aj dva roky. Prvy som mala cisarsky pre nepostupujuci porod a zly monitor ani neviem čo presne bol za problem len viem že som mala strašne bolesti kontrakcie takmer každu minutu a otvorena na 3 prsty... stale som bola pripojena na monitor takže to nebolo dobre že som musela ležať v určitej polohe.. vtedy mi bolo jedno čo so mnou robia ani som sa na nič nepytala.... A na druhy den ked mal službu moj lekar a povedala som mu ako a čo sa dialo tak povedal že možno by to šlo aj normalne. Takže už som z toho taka sklamana že mmožno ten cisarsky bol aj pre nich lahšia volba...
Inak dominik mal 3800g a 53 cm ja soom utlejšej postavy aj panvu mam taku užšiu ale myslim že žiaden extrem. ale ked ma merali tak sa tak divali že no neviem neviem či to pojde... ale kebyže rodim 20 rokov dozadu porodim normalne myslim si.. moja mamina ma podobnu postavu jak ja a tiež sme boli taky väčši všetci a sice s velkymi bolesťami ale vytlačila nas. tak ja neviem čo si mam o tomto myslieť ked pomaly každa žena ktorej sa teraz spoytam tak rodila cisarskym. neviem čo je to teraz prečo to tak je ale tolko cisarskych neverim že su všetky nevyhnutne, alebo či tí lekari nerobia niečo zle. napr mne prepichovali plodovu vodu... a počula som že to nieje moc dobre že potom pridu prišerne bolesti ale babo šte nieje tak zostupene či pripravene... ja sa v tom moc nevyznam ale mam z toho všetkeho zmiešane pocity

sirinka
2. mar 2011

@vejula no ano, pocas kontrakcii uz takmer ziadna zena nedokaze oponovat...tazko povedat, ako dlho by si sa este musela trapit a dolezite tam naozaj je, ci sa babatku uz zacalo horsie vodit...
ja som tiez mala CR pre nepostupujuci porod, ale teda otvorena som bola dostatocne, ale mala jednoducho nesla do porodnych ciest + bola otocena ritkou, voda odtecena 24 hodin...
tak si myslim, ze do buducna urcite budes moct rodit vaginalne, ale skus si premysliet epiduralnu analgeziu, a mat ju v zalohe ako moznost, keby sa mal porod prilis dlho natahovat... 😉

vejula
2. mar 2011

@sirinka no ved to ani ja neviem ako bol na tom maly... len hovorili že už mu očividne v brušku nieje dobre. ja neviem čo či ozvy či sa nehybal či čo.. vobec mi to odborne nevysvetlili ani potom ani v papieroch som si to presne nenašla..
a s tou epiduralkou maš pravdu, ja som bola pred porodom velka hrdinka že to zvladnem ked to zvladli tolke ženy.. ale tie bolesti ma fakt velmi velmi prekvapili.. pred tym som si take niečo nevedela ani predstaviť 😕

sirinka
2. mar 2011

@vejula najskor asi ozvy...ale zabudla som vlastne, ze po cisarskom epiduralka uz nie je vhodna, takze to ta asi nepotesi...ani mna nepotesilo a som velmi zvedava, ako to predycham... 😝 pri prvom porode mi nezabrala, takze uz asi viem, co mam cakat, tak mi ostava len dufat, ze to bude rychle...

vejula
2. mar 2011

@sirinka ale tak ked už di mala jeden normalny porod ták už je to lepšie pripravene.. uvidiš bude to fajn. potom daj isto vedieť že ako to prebehlo... ale ja budem vlastne ako prvorodička ak pojdem normalne 😖

sirinka
2. mar 2011

@vejula doktor ma tiez utesuje, ze by to mohlo byt celkom rychle, kedze aj po druhy krat som bola celkom otvorena, takze krcok by mal byt pripraveny... 😝 no ale aka bude realita, dam vediet potom...

atrami
2. mar 2011

@vejula , ja som po prvom cisárskom otehotnela cca do 2. rokov, všetci ma brali tak, že idem rodiť normálne. Záleží od stavu jazvy, maternice. Mne povedali, že aspoň rok by sme mali počkať. Moji synovia boli veľký. Prvý porod trval 20 hodín, kým urobili sekciu. Mala som veľké bolesti, nakoľko malý bol voči mojej úzkej panve veľký. Mňa preto udivilo, že chceli, aby som porodila prirodzene. Nakoniec sme plánovali porod do vody, ale kedže som mala sekciu, tak to dotyčná odmietla, vybrali sme si menšie zlo sekciu.

vejula
2. mar 2011

@sirinka tak vidiš dobre bude

@atrami a prečo si nakoniec mala aj druhu sekciu?

atrami
2. mar 2011

@vejula , mne už pri prvom moj gynekolog hovoril, že malý bude veľký a odporučil sekciu. Nemocnica, ale tvrdila, že porodím normálne.,,Rodila som" 20 hodín, potom urobili sekciu, malý mal 4250 g 54 cm. Pri druhom to isté, že porodím normálne.Zmenila som porodnicu. Chcela som sa vyhúť tým bolestiam, tak som chcela porod do vody. Ale tam mali prax, že keď raz cisársky, tak potom stále. Nechceli sme riskovať, tak sme súhlasili so sekciou. Malý mal 3950 g. Tretí už robili automaitcky.

marya
3. mar 2011

@vejula mas uplnu pravdu, teraz strasne vela zien rodi cisarskym, v BA je to takmer40 %, pritom vraj realne je CS potrebny asi tak v 15%....tie ostatne % su podla mna preto, ze doktorom sa nechce cakat, kym zena porodi, a ovela jednoduchsie je pre nich spravit sekciu....a dovod uvedu nepostupujuci porod apod...a pritom by to slo velakrat aj normalne 😝 asi si treba najst doktora, ktory robi CS ozaj len v pripade potreby, a nie vtedy, ked sa uz ponahla domov na pivo..

sirinka
3. mar 2011

@marya no a to je v preplnenych bratislavskych porodniciach dost tazke, ked vsetci nadcasuju samozrejme, ze chcu mat aj volno pre seba....

vejula
3. mar 2011

@marya uplne s tebou suhlasim. len škoda že väčšina žien sa o to začne zaujmať až ked je po porode. pred tym ma take niečo ani nenapadlo. keby som to vedela tak si lekara ku porodu vyberem a nenecham to na nahodu

noemarta
3. mar 2011

@marya ahoj, mas pravdu, ale ja som bola tiez cs a tiez dali dovod nepostupujuci porod, ale ja som 9 dni prenasala, total VOBEC som sa neotvarala, tak mi dali vyvolavacku, vselico na otvorenie sa, 12 hodin som bola v kontrakciach a furt sa nic nedialo, a ked mi prepichli plodovu vodu, tak dieta vyskocilo hore a nie dole do porodnych ciest, takze musela byt okamzita sekcia.... a lekarku som mala zaplatenu...
takze si myslim, ze dnes je nejaka INA cudna doba, ze je tolko cisarakov, straaasne vela zien sa neotvara, pritom uz prenasa, alebo su deti kpecko, otocene dole ritkou.... 😕 😕

marya
3. mar 2011

@sirinka ale to ze nadcasuju a chcu mat volno nie je dovod na to, aby rezali zbytocne krazom krazom, ved ( takmer ) kazdy musi aspon obcas nadcasovat a to neznamena, ze odflakne svoju robotu....a hlavne, ked ide o ludi, a nie veci...ak ma byt dovod na cisarsky len to, ze doktor chce ist domov a nechce sa mu, tak s prepacenim tam nema co hladat... 😝 😝 mal ist za hrobara, tam moze rychlo zahrabat a ist domov 😝

@noemarta ved urcite su pripady, ked CS treba, to je jasne, len fakt je zvlastne ze v BA je to cca 40% a v TN napriklad len prblizne 17%....neverim, ze by v BA bolo o tolko viac komplikovanych porodov.....ale dnes je to skratka moderne, a lekar, ktory rad "reze", je povazovany za opatrneho 😒 , aj ked to vobec nebolo treba.....

sirinka
3. mar 2011

@marya to su silne vyjadrenia...ja tiez nesuhlasim s tymto trendom CR, ved myslim, ze to z mojich prispevkov aj je citit...
a ako sestricka ti mozem povedat, ze vacsina z nas sa na tuto pracu tesi a aj dlhu dobu ju vykonava s radostou...ale ver mi, tak ako s nami zameta nas system, ake je k tomu financne ohodnotenie, psychicke vycerpanie, to casom odrovna vacsinu....jednoducho u nas nie su vytvorene podmienky na to, aby zdrav. personal nevyhorel a ked sa mu to stane, zase ziadna podpora....a odist robit nieco ine zase nie je take jednoduche...
aj moj muz je v kuse v robote, nadcasy a pod, ale je za to adekvatne odmeneny, citi, ze nadriadeni si to vazia....lekari len robia, 36 hodin vkuse bez spanku kolkokrat a je to trochu ina robota ako robit obchod alebo v banke...a nic za to...

sirinka
3. mar 2011

@marya a preto je dobre byt dopredu informovany a s lekarmi komunikovat, nie len im prikyvovat, aby si sa prave ty nedostala do situacie, ze natrafis na unaveneho doktora, ktori uz bude myslienkami inde....a tak v ramci tvojej bezpecnosti radsej urobi rychly a bezpecny CR....a taha kade tade... 😉

evi55
3. mar 2011

@atrami tretí cisársky? to je možné? veď to bolo tak, že dva najviac môžu byť. alebo je ten mýtus už prekonaný? keby to ženy vedeli, tak by si možno ani nedali sterilizáciu urobiť....

marya
3. mar 2011

@sirinka ved jasne, ja nechcem ani hadzat vsetkych lekarov do jedneho vreca, len si skratka myslim, ze niektori by naozaj mohli spravit aj viac, ako robia, a ze skratka niektori k ludom pristupuju ako k veciam...a fakt, ze nie su za to dobre zaplateni, ja neviem, ale vela ludi aj v inych profesiach vela pracuje, takisto nie su zaplateni tak, ako by si predstavovali, a tiez si nemozu dovolit odflaknut svoju pracu...ale neviem, do toho sa moc rypat nechcem, lebo tu na Slovensku panuje nazor, ze doktori su slabo plateni a preto si mozu dovolit robit aj "chyby"...podla mna to vsak dovod nie je...
ale je fakt, ze vela CS sa robi uplne zbytocne len kvoli tomu, ze doktorovi "sa nechce", a tym som chcela len povedat, ze najlepsie je, vybrat si doktora, o ktorom si myslime, ze vie, kedy a ako spravne zakrocit a nie je len dobry odbornik, ale hlavne ma aj ludsky pristup 😉 a potom uz len verit, ze vsetko dobre dopadne 🙂

evi55
3. mar 2011

@pepina11 ja som otehotnela 7 mesiacov po sekcii, všetko úplne bez problémov. druhý pôrod bol tiež sekcia. takže druhé dieťa sa narodilo po 15 mesiacoch od prvej sekcie. netreba mať obavy.

habibi78
3. mar 2011

@evi55 rezali ta tam kde prvykrat? Mam na mysli...ked mi prevy cisarsky museli urobit rez od pupka dole, myslis ze ho budu tade tahat aj pri druhom cisaraku ak bude potrebny? Dakujem 😉

evi55
3. mar 2011

@habibi78 rezali ma vodorovne v bikinovej časti, nie od pupka smerom dole. áno, pri druhom ma rezali presne tou istou jazvou - pôvodnú vraj vyrezali. bola som tomu rada, lebo tú prvú som mala nepeknú, hrubú - keloidnú. druhá bola dobrá a teraz ju po pár rokoch takmer nevidieť.

habibi78
3. mar 2011

@evi55 dakujem, mne museli urobit rez od pupka dole, ked mi tamade budu robit zase , to budem teda vyzerat.... 😀 😀 😀 ale mozno nova jazvy by bola krajsia, tato je taka hruba, kriva, vidno ze rezali na rychlo.... 😝

meleri
3. mar 2011

@marya to jsi pěkně napsala. na dr se pořád musí brát jiný metr jako by to snad ani lidi nebyli ale bozi... 😒 přitom jak píšeš, kolikrát to odfláknou nebo jsou k tobě hnusní....když už si jednou takovou práci vybrali tak by to měli dělat poctivě...a když je to nebaví tak at si najdou něco jiného!
myslím že zkušenosti máme všechny jak s dobrýma tak špatnýma doktorama..

evi55
3. mar 2011

@habibi78 no možno to tiež pomôže, ak starú jazvu vyrežú aj tebe. držím palce.

sirinka
3. mar 2011

@marya ono je to tak...velka chyba je podla mna zazmluvnovat si lekara, ktoreho nepoznate, vidi vas iba pri porode, v tom trosku lepsom pripade na dvoch - troch poradniach pred terminom...
potom on je zazmluvneny, takze "musi" vas odrodit, peniaze navyse sa zidu kazdemu, takze maloktori odmietne, ale zaroven netuzia byt stale na spagate...takze toto je taka dvojsecna zbran...
ze baby, co nemaju zazmluvnenych lekarov sa casto stazuju, ze ich nechali vytrapit sa kym niekto na nich vobec pozrel, ale zase tie so zazmluvnenym lekarom mnohokrat podstupia zakroky, vyvolavanie, rozne hmaty a CR len aby doktor nemusel ostat aj po sluzbe, nedajboze prist v noci....
inac viete vobec, aky plat ma lekar s dvoma atestaciami a 30 praxou? a dokazete si aspon trochu predstavit, co obnasa jeho praca?

@meleri a co ine si maju najst? myslis, ze s takymto vzdelanim je take jednoduche najst si nieco ineho? a vobec, mas pocit, ze je taka doba, ze kazdy si moze menit robotu ako sa mu zaziada?
uz som sa to tu snazila vysvetlit, bojovat s rezimom je naozaj narocne...ja som kvoli tomu odisla do zahranicia, ale skutocne chcete, aby odisli vsetci nespokojni zdravotnici "niekam" a potom kto vas bude osetrovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre