Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ewisam
20. júl 2011

@dankamg a nebolo ti luto, ze si nevidela drobcov ako prva? Kto potom fotil: 🙂

dankamg
20. júl 2011

@ewisam vieš čo bolo mi to ľúto, ale až po pôrode, lebo som ju uvidela až o 24 hodín. Asi 3 hodiny po pôrode som ju videla odfotenú mobilom čo mi ukázala rodina. Pri pôrode som to vôbec neriešila, trápilo ma len to nech je všetko ok a nech to mám čo najrýchlejšie za sebou a čo najbezbolestnejšie.

petkave
20. júl 2011

@dankamg zaujímavé. Tak dlho ti dcérku nedali? Ja som mala sekciu o 8.30 a okolo 16.00 mi malého prvýkrát priniesli na kojenie. A to som už teda bola riadne zvedavá naňho. Tiež som bola v celkovej, prebudila som sa naplno okolo 12.00 a 4 hodiny čakala na bábätko. 😉

adri2211
20. júl 2011

@petkave mne ju tiez priniesli par hodin po prebudeni (cas presnie neviem,nevedela som kde mam mobil), mala sa narodila o 13:20. tiez som sa jej nemohla dockat,a stretnutie snou bolo take zaujimave,priniesli ju ako hotovu ´´ vec´´,nech sa paci vase dieta :D

petkave
20. júl 2011

@adri2211 jj, asi tak nejako... toto je váš malý. môžete si ho nakojiť... no bolo mi všelijako - aj veselo... som iba čumela, že čo to odo mňa chcú. našťastie, bolesti som vďaka analgetikám mala iba mierne, ale aj tak to bol vtedy nadľudský výkon.

adri2211
20. júl 2011

@petkave presne tak,take som mala vselijake pocity,samozrejme som bola nesmierne stasne,ale som na nu cumela,ze ´´ahoj a ty si moja´´ . trocha som lutovala,ze som neprezila ten pocit prveho styku hned po prichode na svet,ale pravdupovediac v tej chvili mi to bolo jedno,po vyse 12tich hodinach a neskutocnom mnozstve infuzii a injekcii som sa neotvarala,mala ma uz strasne tlacila,chcela uz von a neslo to, no a vtedy som uz povedala,ze mi je jedno ako,len nech uz je vonku... nastastie po cisarskom som bola velmi rychlo zotavena,tyzden po porode,mi uz absolutne nic nebolo a nic nebolelo.

petkave
20. júl 2011

@adri2211 ja som mala SC plánovane... a pred nástupom na sálu som si tiež opakovala, že nejako von výsť jednoducho musí... vedela som o celkovej narkóze, takže som sa spoliehala na priateľa, že malého uvidí ako prvý a posúdi, či má všetky končatiny a pršteky 😀 😀 😀 Aj mi ho pofotil... neviem, či je to možné všade, ale u nás v pôrodnici mu umožnili pozerať sa na celé to divadlo.. a čo sa týka bolestí a hojenia - prvé dni boli najhoršie... deň sekcie nie, to som bola pod vplyvom kadejakých omamných látok, ale ďalšie dva dni boli dosť zlé... no po príchode domov som už veselo umývala dlážku 😀

adri2211
20. júl 2011

@petkave no ja som mala akutnu sekciu,a nasu malu tiez videl ako prvy ocinkol,ale az ked ju prevazali na novorodenecke,on by to asi neprezil,keby bol pritom 😀 a ja som ako prveho videla zas videla ocinka ked ma prevazali na pooperacne vtom prvom prebudeni,ale to som si potom myslela,ze sa mi snivalo,marili sa mi iba rifle a zlte tricko 😀 ale bol to on 😀

petkave
20. júl 2011

@adri2211 mne sa tiež voľačo marilo... svokra aj mama čakali na chodbe a obe sú blondínky. Jedna z nich mi povedala: Je krásny. Ale dodnes netuším ktorá... Pamätám si iba blonďavú hlavu... A potom nejakého chlapa na izbe, kde nás preberali z narkózy... Ležal po pravej strane a keď som ho zbadala, dosť som sa zľakla, že kde som sa to ocitla... Ale u nás v nemocke vraj všetkých po narkóze preberajú v jednej miestnosti na to určenej... No čudné móresy...

adri2211
20. júl 2011

@petkave no my sme boli len mamicky,oddelene sadrokartonovymi stenami... takze som bola sama. tiez by som cumela 😀

petkave
20. júl 2011

@adri2211 no určite to bol riadny šok. Keby ma dopredu aspoň niekto informoval, že? Myslela som si, že sme späť na mojej izbe, ale nechápala som, kde sa tam vzal ten chlap, keď pred mojím odchodom tam bolo iba okno... Ďalšie prebratie som už mala na izbe... Achkala som, jojkala, vzdychala a prosila, aby ma nebolelo brucho... A v ten moment mi niekto zložil z brucha vrece s pieskom... no nesmierna úľava... potom už bolo iba lepšie!

dankamg
21. júl 2011

@petkave no pri prvom synovi som ho videla asi tak ako ty, ale ked som rodila dceru, bola som na inom oddeleni prvé 2 dni, lebo vsetko mali obsadene a tak daleko by mi dieta nepriniesli.

ewisam
21. júl 2011

@dankamg
@petkave
@adri2211
Kocky, ja zvazujem, ak mi daju na vyber, ci spinal alebo celkovu co si vybrat... Spinal moze byt fajn hlavne ze clovek uvidi to malinke stvoreniatko, aby ho nahodou nevymenili potom... 😀 da sa aj koordinovat ako tak to fotenie - muz pri porode nebude ale chcem aby mu ho ukazali a mohol ho pofotit , ked bude po vsetkom. Ale na reci operaterov pri zakroku naozaj chut nemam...jedine ze y mi tam rozpravali vtipy.
Po celkovej je vlastne vsetko pase,ked sa clovek len zobudi...i ked som toho nazoru, ze ten jeden den ci par hodin co drobceka neuvidim je nic, ked s nim potom budem uz stale.... no naozaj si neviem vybrat

bubinovci
21. júl 2011

@ewisam ja som sa včera pýtala anesteziologičky a ona vravela že sa snažia dávať spinal ak je to možné, hlavne preto, že je to menšia záťaž a riziko pre mamičku aj bábätko.

adri2211
21. júl 2011

@ewisam mno mne na vyber nedali,po vyse 12tich hosinach museli malu vybrat,bolo to take narychlo,zaviazanie noh,postel a posledne co si pamatam je prve nadychnutie toho ´´plynu´´. jedine co som lutovala,ze som malu nevidela hned po narodeni,inac fajn. neviem ci by som chcela spinal... ale vymenit ju urcite nevymenili,lebo je cela mama 😀

ewisam
21. júl 2011

@bubinovci no ak bude mat niekto odvahu ma napichnut na spinal je to jasne, tiez som to pocula, ale mam problemy s chrbticou takze je dost mozne ze mi daju na vyber...

martina2001
21. júl 2011

ahojte, ja som rodila minulý týždeň, rozhodnutá pre spinal, len pri samotnom pôrode mi neúčinkoval a nič neumrtvil, tak ma rýchlo uspali. Ja som malú videla naraz s manželom hodinu po narodení nám ju doniesli na chvíľku.

ewisam
21. júl 2011

@adri2211 no pre ten pripad chcem, aby mi ho aspon muz pofotil ak mu to dovolia...i ked neviem presne ako to v pripade CR funguje, ci tam je nejake okienko alebo co, kde sa rodina moze pozerat alebo tak

mgk111
21. júl 2011

@ewisam ja som rodila CS pri spinalke, maleho mi len ukazali ako ho vybrali a odniesli, ale manzel bol vo vedlajsej miestnosti, kde maleho umyvali a zabaleneho mu ho dali na ruky a bol s nim - aj ho sestricky s malickym pofotili... tak sa treba len informovat, ako to v ktorej nemocke je... ja som bola vysoko spokojna so spinalkou, ze som nebola celkom uspata a vsetko som vnimala...

ewisam
21. júl 2011

@martina2001 o hodinu si uz bola hore? to bola akasi slaba narkoza.... ale hlavne ze je vsetko ok 🙂

adri2211
21. júl 2011

@ewisam fuuu tak to neviem,ja som rodila na SK v DS. fakt neviem,ani ako to je u nas,kedze polovicka nebola pri porode,on by take nieco neprezil 😀 no ja mam prvu fotku,ked mi ju prinieli,cca 2hodinky po prebudeni...

ewisam
21. júl 2011

@mgk111 a o com sa bavili operateri? 🙂

ewisam
21. júl 2011

@adri2211 no vsetko sa uvidi pri predoperacnych vysetreniach....

martina2001
21. júl 2011

@ewisam podstatné bolo že som to prežila aj ja aj malá, a nič som necítila. Ja mám stále takú reakciu na narkózu, že som hore hneď po prebratí a potom mám problém zaspať zas. Ale nevadilo mi to manžel bol pri mne, tak to povinné ležanie rýchle ubehlo

adri2211
21. júl 2011

@ewisam drzim palce,nech je vsetko ako by si chcela,a hlavne v poriadku. jasne ked mas planovanu sekciu,mozes sa dopredu popytat a dozvediet,ja kedze to bolo narychlo,som nemala sancu... a gratulujem k babatku 🙂

mgk111
21. júl 2011

@ewisam smiali sa, ze aku mam poistovnu, ci to budu mat dobre zaplatene alebo budu vypytovat peniaze 😀 ale toboli len ti, co boli pomocni... mna operoval primar a ten bol ticho... asi sa sustredil 😉 a ja som ich vydesila ked som povedala, ze a co mam citit? 😀 tak prestali zdeseni, ze radsej nech hovorim vsetko, ale to som pocitili len take sklbnutie alebo co a potomm mi hovorili, ze mimusia zatlacit na rebra a tak sa lepsie babo vybera... nevyhoda bola ze mi dlho tie nohy "ozivali"... citila som mravcekov a tak...

bubu100
21. júl 2011

Ahojte, som 4 mesiace po planovanej sekcii. Myslim, ze to nebolo az take hrozne, ked som videla na cakacke baby ktore mali kontrakcie a cakali na normalny porod bolo mi ich luto. Je pravda, ze po sekcii su bolesti len najlepsie ako byt co najskor fit je nevzdat sa a byt v pohybe co najskor. Tak vsetkym drzim palce nech to mate co najskor za sebou 🙂 ked uvidite babatko na bolest a strach zabudnete.

ewisam
21. júl 2011

@mgk111 a koho sa na to treba opytat? Doktora ci sestier? Ja mam totiz mozno mylnu predstavu, ale info take, ze si dohodnem termin, na termin dojdem podla toho kedy bude operacia planovana.... urobia co maju a vybavene.Komu treba co nahlasovat ak chcem aby mu ho ukazali co najskor to neviem

mgk111
21. júl 2011

myslim, ze by manzel mal povedat tej sestricke, ktora tam bude, ze chce byt s drobcekom a ci je mozne ho fotit a tak... neviem ci tam pojdete aj pozriet, ako to funguje, ale my sme ani nevedeli nic, a sestricka mu hned dala oblecenie, ze nech caka a este ho aj pofotila...

petkave
21. júl 2011

U nás v ZH bol priateľ tiež za okienkom a celý čas sledoval, čo sa deje na sále. Potom mohol byť so sestričkami, keď malého umývali a obliekali. Mám aj fotky. Potom malého preniesli na novorodenecké (cez chodbu, kde bola moja mama a svokra) a mňa do miestnosti "na prebratie", keďže som mala celkovú. Ja som sa mohla rozhodnúť, mala som neurologickú diagnózu. Deň pred sekciou ma prijali na oddelenie, rozprávala som sa aj s anesteziologičkou. Tá mi odporučila celkovú anestézu a som rada. Pri mojej chabej psychike a sebaľútosti by som spinál asi neprežila. A bábo som videla relatívne rýchlo - svokra mi doniesla fotky okolo 13.00 a okolo 16.00 už to bolo naživo aj s prvým kojením.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre