Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

sammy244
11. máj 2011

@adinkag no to pozname..pri prvom som nespala vobec..lebo taky bol zivy..som mysella ze mi prezazi brusnu stenu...a tak som si pozerala nocny program...zaspala som tak nad ranom okolo 5-pol 6...aj toto je ziveee ked zacne tak to stoji za to..ale nespavam koli krcom v nohach.alebo mam bolesti ked spim na boku..a ziadna poloha uz nieje dobra 😒 maly sa mi otocil v 35 tt to uz bol velkyy....toto este ma cas...ale radsej by som bola keby sa otocil teraz lebo pri prvom som myslela ze mi nieco odtrhol xixiix tak to bolelo... 😅

adinkag
11. máj 2011

@sammy244 sak ja tiez spavam len na bokoch a tie uz ci necitim rovno spat neviem potom som jak polamana krize v tahu a neskutocne mi v tej polohe tvrdne brusko , a cez den neviem zzaspat maximalne zadriemem na gauci ale to je len take ...

abriela
11. máj 2011

@sammy244 USG mi robil pri kazdej poradni ale asi nepozorne 😒 . Na druhej strane nepoznam tehulku ktoru by lekar poslal aj na EKG, ktore ako som sa docitala je u tehuliek normalne. On to robi.

sammy244
11. máj 2011

@adinkag no ja by som si cez den aj pospala..ale mam uz 3 rocne male tak to sa velmi neda 😀 ale...tiez mi nieje velmi dobre na chrbte..to je uz krajna nudza..vcera som zaspala v polosede...a tak ma bolel krk 😒

sammy244
11. máj 2011

@abriela ano robi usg na kazdej poradni...tak snad bude vsetko ako maa byt...objednal ma az o 4 tyzdne...co som si myslela ze ma objedna aspon o 2...ale tak...ach...cakat 4tt je velaa hlavne ku koncu :( a tiez ma poslal na ekg....

abriela
11. máj 2011

@sammy244 ved v tehu knizke je uvedene, ze poradna je kazde 2 tyzdne, nie?

sammy244
11. máj 2011

@abriela ano je uvedenee..ale ja od zaciatku tehu chodim vzdy kazde 4 tt...ja neviem preco...a niektore zeny tu pisu ze uz chodia kazde 2... 😒 ved to uz by mal castejsie volat nie?si myslim...joj

abriela
11. máj 2011

@sammy244 to ze je tam kazde 3 som si vsimla. Kolegyna posledne tyzdne chodila urcite castejsie. Kazdy tyzden resp. kazde 2 tyzdne - rodila v Saci u Dosedlu.
Sesterka rodila prve nahodne u nasho lekara a na druhe si ho uz dohodla. Bola spokojna.

xwx
11. máj 2011

Vsetkym maminkam ja som po 3cisarskych a mozem mat este dalsie 3cisarske ,cim sa da zena skor sterelizovat tym je to horsie pre organizmus to nie su moje slova ,ale skuseneho doktora ,ktory lieci rakovinu po zenskej stranke v zahranici

l.frulova
11. máj 2011

@blueapple Krásné pohlazení po duši, díky... 🙂
Já nevím, proč to tak mám...jsem naštvaná na vyvolávané porody...hodně moc případů jsem četla nebo znám, kde to dopadlo úplně stejně...dlouhé hodiny extra bolestivých kontrakcí po minutě a přitom "neotvíracích".... ☹

miranda77
12. máj 2011

@abriela to je škoda 😔 .... držím palce pro další miminko!!!!

abriela
12. máj 2011

@miranda77 dakujem. Dufam, ze vsetko bude OK, pretoze dieta este nemam a vekovo sme asi rovnake. Sudim na zaklade cisla za tvojim nickom.

mery83
12. máj 2011

@l.frulova Takto mi to vyvolávali poprvé a na konec jsem skončila na sále.

adinkag
12. máj 2011

@sammy244 v polosede sa dobre drieme 🙂)

tepka
12. máj 2011

@ludkasasa Ahoj no ja mám panicku poruchu a tiež sa bojím tej bolesti ale skôr toho stresu že sa niečo skomplikuje a tak no a rodiť v panike to si neviem vôbec predstaviť idem ku psychiatričke a chcem sa jej opýtať či sa dá dať neake doporučenie alebo sa to musí vybavovať 😒 neviete niekdo????

sammy244
12. máj 2011

@abriela hej ten dosedla je vraj dobry....ale ta uz som sa pytala toho luptaka ta uz ho necham...

alzbeta.hod
12. máj 2011

Dotaz.... jak dlouho jste cítili místo řezu? Já jsem po porodu 7,5 měsíce a stále to občas cítím hlavně před a po MS. 😖

sammy244
12. máj 2011

@adinkag no ked sa nijako neda..tak aj polosed je dobry 😀

alzbeta.hod
12. máj 2011

@sammy244 Já chodila jednou za 4 týdny taky celé těhotenství. Až poslední měsíc mě volal po 14 dnech a poslední KO jsem měla po týdnu.

sammy244
12. máj 2011

@alzbeta.hod ahaa tka dufam ze ked budem chodit do nemocky uz tak ze to bude castejsie pre istotu 🙂

mhankova
12. máj 2011

Ahojte, ja som rodila pred 2 rokmi cisarskym v Handlovej (ziadna sukromna klinika, uplne standardna "provincna" nemocnica) a neviem si to vynachvalit. Boli tam uzasni (medzitym tu porodnicu zrusili, bohuzial), starostlivost na urovni, ziadne vizity typu tim 10 medikov od dveri zaveli: roztiahnite nohy..a pod (take story som pocuvala od kamosky, ktora rodila na Kramaroch. Rodila som v utorok rano, v stredu rano ma z IS-ky previezli na izbu a vecer som uz chodila (samozrejme, netancovala som odzemok, ale neboli to ziadne velke bolesti) a starala sa o drobca... manzelovi som povedala, ze na dalsi tyzden by som kludne mohla rodit opat.... Neviem, ako vam zasivali ranu, ale mne ju "lepili" a potreli vodeodolnou vrstvou, cize v stredu vecer som sa uz sprchovala, mierne bolesti som citila asi tyzden, potom to bolo uplne v pohode. Po 2 rokoch je jazva skutocne neviditelna.... Som nadmieru spokojna!

luciana43
12. máj 2011

@alzbeta.hod Ahojky, po prvním císaři jsem jizvu cítila ten půl roku, teď po druhém jsem deset měsíců a spíš mě jizva často svědí, ale nemužu si ji vůbec podrbat protože to necítím ☹ MS sem po celou dobu kojení neměla - syna jsem kojila do 10 m a dcerku stále kojím, takže netuším jestli to může mít nějaký vliv...

katakata
12. máj 2011

Cavte, cchem sa podelit o svoju skusenost a zaroven zistit ci je tu niekto s podobnou....akutnou CS som rodila na Kramaroch pred 4 rokmi, predchadzali tomu dva dni kontrakcii, zial pre nepostupujuci porod sa to muselo ukoncit cisarom...navyse mala bola velka, mala cez 4 kg...po porode som mala velke bolesti, velmi zle som sa zotavovala, ine zeny uz ako tak chodili ja som nesmierne trpela pri kazdom pohybe, navyse som dostala teploty, vobec som sa nevladala starat o dceru...citila somsa priserne neschopna, pod tymi hormonmi som sa mierne zdepkovala...asi po troch mesiacoch, kde oblast jazvy zvnutra stale dost bolela, sa mi na povrchu objavil hnisavy pluzgier....isla som s tym na chirurgiu a tam mi to rozrezali a vybrali steh...islo o vnutorne stehy ktroe z maternice a brusnej dutiny vyputovali na povrch...bolo mi povedane ze mam alergiu na stehy a ze to zo mna bude vychadzat kym ich telo vsetky nevyplavi...a tak aj bolo vyse 2 roky zo mna tieto stehy liezli, spajali sa s tym bolesti v podbrusku, dost dlho som nebola v pohode na chirurgiu som chodila ako na klavir...teraz som opat tehotna a opat zrejme skoncim na sekcii, maly je este vacsi ako dcera, tak uvidime ako dopadnem...chcem sa opytat ci ma niekto podbnu diagnozu a ci sa s tym da nieco robit pri dalsej sekcii..napriklad zmenit sicie nite za nejake hypoalergenne alebo nieco podobne...vzdy ked sa na to spytam lekarov tak len krutia hlavou ze to nebude take lahke...a nic sa vpodstate nedzoviem...

miranda77
13. máj 2011

@abriela 😅 soudíš dobře .... já jsem chtěla první mimi do 30 ... přeci jenom jsem trošku poznamenaná=vyděšená ze své práce s tělesně a mentálně postiženými dětmi .... 😖 (někdy vědět méně znamená lépe ...)
Přeji krásné snažilkování!!!!

alzbeta.hod
13. máj 2011

@luciana43 i tak děkuji za odpověď. Já kojila pouze 3 měsíce a hned dalš měsíc jsem to poprve dostala. Taky mě jizva svědí a je fakt že drbání není možný.

wewerka000
13. máj 2011

ahojte,viete mi povedat ci v šaci robia cr na požiadanie?dakujem

zuzanka111
13. máj 2011

@wewerka000
Oficiálne nie, ale poznám mamičky, ktoré si to dohodli...

Inak je to pre bábätko horšie, ako prirodzený pôrod. Ja osobne by som to nikdy neurobila. ☹

wewerka000
13. máj 2011

@zuzanka111 a nevies s ktorym dr sa da dohodnut,?

zuzanka111
13. máj 2011

@wewerka000
To Ti tu asi takto nikto oficiálne nepovie. Nie je to totiž celkom košer prístup. Jedine, ak sa s niekým skúsiš dohodnúť osobne. Sekcia je celkovo rizikovejšia a bábätko by malo aspoň tušiť, že sa narodí.
Neboj, na svete je nás 6 miliárd a každý deň to číslo šialene rastie. Všetkých nás porodili mamky. Zvládneš to aj Ty. 😉
Nechceš prísť do fakultnej? Mám tam spojky. 🙂

mariana0915
13. máj 2011

@katakata ahojjjjjjjj ja som tiež mala 2x sekciu ale ja som mala pohodu narozdiel od teba 🙂
nemuis bit sita davaju sa aj svorky skus im predtym spomenut že si mala alergiu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre