Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

janca_dobi
27. júl 2011

Tak já jsem po sekci měsíc a o jizvě téměř nevím. Žádné bolesti ani tahání nemám, již týden po císaři jsem lezla přes plot. 😀

fenderka
28. júl 2011

ahojte ja som tiez rodila cisarskym rezom...bol to urgent...zahlasili mi o 1:39 rano ze budem mat sekciu a o 2:09 bola mala na svete...dostala som epidural a poviem vam ze takto mozem rodit aj kazdy rok...rodila som v anglicku...po sekcii v stredu skoro rano som vo stvrtok o 6tej vecer bola doma...a na nohach som stala uz v stredu o 11tej...viem ze na svk drzia rodicky 24 hodin na lozku...neviem si to porovnat ale moj nazor je taky, ze pokial sa zena citi dobre tak nie je dovod ju drzat na lozku..ved z toho musi byt viac dolamana jak zo samotnej sekcie..a co sa tyka jazvy tak o nej ani neviem...mala uz ma sice 4 mesiace ale musim poklopkat ze som sa velmi rychlo zahojila...podla mna to dost zalezi aj na tom ako rychlo sa zena postavi na nozky a snazi sa zapojit do normalneho zivota ...samozrejme ze ak je hojenie sprevadzane komplikaciami tak treba to vyliecit...ja som len chcela povedat, ze sekcia nie je vobec taky strasiak ako si vela zienok mysli....a co je uplne super ze moj partner mohol byt cely cas pri mne, takze ked nas prcek otvoril ocicka tak videl tatika..a to je neopisatelny zazitok... 🙂

miranda77
28. júl 2011

@fenderka :D to je krásně napsané ... není to strašák!!! Nemusí být!!!

zuzin78
28. júl 2011

@fenderka pekne si to napisala. ja som druhu dcerku rodila cisarskym a tiez ako ty ,takto mozem rodit kazdy rok 😀 prvy porod som s i vytrpela doslovne ako kon, mala bola zle ulozena, isla nasikmo, chceli ju tahat , nakoniec som z poslednych sil ju vytlacila a spomienky na porod mam zle. a po cisarskom, to bolo uplne nieco ine. ano boli to ked sa postavime, ale mna tahala tuzba byt co najsok pri prvej dcerke, ktora ma cakala doma. 😵 po 3 dnoch som ani nevedela ze som rodila. behala som ako srnka 😉

fenderka
28. júl 2011

dakujem dievcata...som rada, ze sa vam to pacilo....zuzin78 ak ti mam pravdu povedat strasne som si vydychla ked mi oznamili ze budem mat cisarak...to cakanie na babo v porodnici mi zabralo ovela viac casu ako narodenie malickej a rychla rekonvalescencia....dostala som 2 vyvolavacky pocas 18 hodin a nic...mala som slabucke kontrakcie...teda aspon myslim ze to boli kontrakcia...hehe..a nejako to ustupilo...malu som prenasala 11 dni co je celkom pekne cislo...a ked zistili ze babo sa dostalo tzv to tiesne tak to uz islo rychlo...a vobec som sa nebala ze by to malo skoncit zle..proste prislo to a vuala mam krasnu zdravu dcerku ktora sa ma k svetu....ono ani by to mozno nemusel byt cisar ale vikinka sa pokakala v mojom brusku tak musela ist okamzite von...vdaka bohu za hovienka...haha...obdivujem zienky ktore si to odrpeli naosto...jaujau...jedine co by som mohla vytknut cisarskemu rezu ze sme mali problem s kojenim...kedze mi malu nedali hned po porode aby sa prisala a spustila tak mliecko...reakcia bola dost pomala...az na 5 den sa nam podarilo odsat kolostrum ...ale kojenie bol kriz...tak sme uz od 3 mesiaca na UM...ale malej to zjavne neprekaza....

miranda77
28. júl 2011

@fenderka ja jsem po sekci problemy s kojenim nemela - takze ani toho se maminy nemusi bat - neni to pravidlem ...
co mne vadilo,jak uz jsem psala - ze proste nejste s mimi - o mimco jsem musela na JIP prosit, at mi ho prinesou a otce poslali domu ... 😠 ... ale to se uz dnes da take"vychytat" 🙂

fenderka
28. júl 2011

@miranda77 a vidis...ja som to mala tak ze som cely cas bola s malinkou..okrem asi 1 hodinky po porode ked som bola na pozorvani, ze ci ma dobry tlak a tak....vies take to pooperacne blbnutie...za ten cas bol tatik s mimcom...cely cas bol pri tom ked ju vazili, umyvali a obliekali...mohol si ju natocit a fotit...no bolo super..a potom ked ma previezli na izbu tak prisiel tatino aj s malickou a boli sme spolu...ked mi ju trebalo podat mala som taky pipak pri postielke a prisli sestricky a podali mi ju....toto bolo super ....len to kojenie..ale mozno to nebolo sposobene cisarskym rezom mozno som nestihala produkovat tolko mliecka kolko si mala pytala...som rada ze to mame za sebou, lebo bol to pre mna stres....vies tak strasne som ju chcela kojit a ked vidis to male ako sa na cice certi a nevie sa napapat tak mi to na sebavedomi nepridavalo...ale nakoniec sme aspon 3 mesiace kojili a myslim ze dostala aspon jaky taky zaklad.... 🙂

jankaander
3. aug 2011

Ahojky,i já jsem po císaři,první porod normál a druhý ne,protože se malá neotočila.V celku mi císař nevadil,měla jsem naplánovaný den,takže žádný zmatky,všechno jsem si připravila,i sms kterou pak budu rozesílat,samozřejmě že váhu jsem tam pak dopsala.Rodila jsem v Budějovické porodnici,chovali se ke mě dobře,ale možná tím,že jsm měla od mamky dozor a to kamarádku přímo na sále.Manžel čekal na chodbě,loučili jsme se když mě vezli na sál,pak i on celou dobu mohl být u toho vážení,takže fotil a natáčel,a hned mi poslal mms,takže jsem malou viděla dřív v mobilu.No a jak mi bylo po probuzení?Jediné s čím se ztotožnuji s ostatními je to,že bolesti po císaři jsem měla daleko větší než u přirozeného porodu.Po probuzení jsem hned měla návaly na zvracení a nemohla jsem se ani pohnout.Strašně mě vše bolelo,nemohla jsem zakuckat a kdybych pšíkla tak asi rupnu.Když mi malou nosili na kojení,měla jsem co dělat abych se na bok vůbec otočila.Večer mi řekli at vstanu a jdu do sprchy,no to jsem myslela že si dělaj srandu-nedělali,když jsem řekla že se ani nehnu,tak mě zatáhly za ruce a musela jsem.A druhý den jsem vždy z dálky slyšela věty-ta pani Anderová se pořád ještě nezvedla.Ale nechci tu prezentovat císař jako horor,den ode dne to bylo lepší a příští rok plánujem třetí a jdu opět do císaře,aspon už ted budu vědět jaké to přibližně bude.Jinak i mě malou nechali a to proto,že jsem byla druhorodička,a aby i oni měli o malýho řvounka na starost míň.Ted je malej 10 měsíců a po 12 letech si to užívám jinak než tenkrát.Tak pa všem a hodně štěstí při porodu a hlavně nezoufejte,my ženský zvládnem všechno.Když jsem opouště nemocnici,tak se slovy že víckrát mě tam nikdo neuvidí,ale vše odezní a člověk přemýšlí jinak.Doubrou Jana

m03
3. aug 2011

@adrianiiita súlasím s "briketa" . Telo sa pred neziaducimi pohybmi ohradi samo, horsie su len tie nasledky potom. Ja som po dvoch cisarskych rezoch a pri každom to bolo iné. Stahovací pás je fajn, len to je individuálne, ja som si ho nemohla nasadiť, pretože na pri každom stiahnutí chytali mdloby a tie aj pri skákaní a behaní.
Pri prvom mi neostalo brusko, pri druhom je to horsie. Pri prvom som si na to ale davala dost pozor, stale som sa vyrovnavala, vtedy sa prirodzene stahuje aj brusko, vždy keď sa dalo, tak som skusala stiahnut brusko a to už od druheho dna po SC atd. Potom zhruba po piatich mesiacoch som sa pustila do tancovania - spolocenske tance- pomohli mi najma tie, kde musis byt vystreta a pevna - tango, valcik ... Kamaratky mi odporucili aj plavanie, ale k tomu som sa nedostala.

radkax
3. aug 2011

Ahojte, aj ja som rodila cisárskym rezom. Mala som ho 😅 plánovaný lebo syn bol koncom pánvovým. Sekcia bola naplánovaná na 8.00 ráno v útorok,mala som spinal. Večer o 21.15 som sa prvý raz postavila, ale boli to teda strašné bolesti. V stredu ráno o 5.30 prišli sestričky, že sa máme ísť osprchovať , fúúúúha tak to bolo divoké 😠 . A o 6.15, že sa máme pobaliť a sťahujeme sa na inú izbu 😒 A v ten istý deň sme sa o 15.10 konečne sťahovali na šestonedelie a cca 10 min po príchode nám 1.raz priniesli deti na kojenie. Mne sa zle sťahovala maternica, tak mi pravidelne pichali injekcie, aby sa to pohlo. Babenky ja som mala po tých injekciach také bolesti, že som myslela, že im tam budem omietku škriabať. Tak som si stále pytala zasa injekcie proti bolesti 😝 Ale inak komplikácie som nijaké nemala a v sobotu už som bola aj s malinkým domenka. Zhrniem to: ak niesú komplikácie, tak sekcia je v pohode a tie bolesti sa tiež dajú zvládnuť.

graceful9
3. aug 2011

ahojte, nestíham to tu čítať, tak sa chcem opýtať, aké je to po cisárskom reze v celkovej anestéze a v lokálnej, či ako to funguje,,,počula som, ž po lokálnej sú menšie bolesti, ale ja sa do toho vôbec nevyznám,,,keď budem mať plánovaný, môžem si vybrať, akú chcem anestézu?

muriela
3. aug 2011

no ja som rodila 2* cisarákom a v pohode .Raz som mala celkovú a raz len spinálku.Treba brat do úvahy aj to ,že aj normálny pôrod môže skončit cisarákom.Dobre plánovaná sekcia podla mna nieje zlá ,ale to je vec názoru.Niektoré ženy za to platia nehorázne prachy.

muriela
3. aug 2011

@radkax no tak to poznám aj ja som dostala tie inekcie do infúzky ti kokos to bolo ako porodné bolesti,ale stálo to za to nie?

graceful9
3. aug 2011

@muriela a keď je to zo zdravotných dôvodov, že nemôžem normálne, lebo mi hrozí, že mi praskne žlčník, aj tak sa platí? a ako dlho ťa potom ešte bolela rana? a po oboch rovnako?

muriela
3. aug 2011

@graceful9 neplatí ak máš aspon 1 kontraindikáciu tak nie .Dobrý gynekolog ked chce tak si dovod najde.Rana ma bolela prvé 2 dni hroza ,des ,ale potom som sa akosi rozhýbala .na 7 den mi brali stehy a doma som si to čistila repíček a režné mi pomáhalo.Za 2týždne som bola v podstate fit a krvácala som velmi máličko.Držím palce.

graceful9
3. aug 2011

@muriela ďakujem 🙂 a tá anestéza? čo je lepšie riešenie?

lucia20
4. aug 2011

ja som mala planovany cisarsky, kvoli malinkej ochoreniu. chcela som ju vidiet aspon po porode, kedze ju hned cakala velka operacia, tak keby sa cosi stalo, chcela som ju aspon vidiet. no isla som do saly s placom, nervy a strach spravili svoje. baby, tie co vravite, ze je to fajn, klobuk dolu.mala som dva prirodzene porody, treti cisarsky a striasa ma aj rok po porode, ked si na to spomeniem. po porode to bolo ok, s tym som problem nemala, na druhy den som chodila aj som mliecko roztahala, kedze malinku som videla az na treti den a dojcit som ju zacla az na 9ty. cely cisarsky sa mi zdal velmi dlhy, nemohla som sa nadychnut, malinka bola kvoli nadoru velmi dlha, tak sa tazko vyberala, ale lekari boli perfektni. vyberal ju doktor, ktory ma mal cele tehu a vedel co malinkej je a ked ju vybrali a zila, tak som sa rozplakala, lebo velky kus strachu odpadol a vtedy sa ku mne doktor naklonil, usmial sa a povedal, ze sme to zvladli..... malinku mi hned vzali a nevidela som ju, len pocula. brusko mam zasite hrozne, taky previs mi tam spravili, ale toje jedno. hlavne, ze mame babulku. kedze snaha vidiet malinku bola velmi velka, tak uz na treti den som si precupitala do druhej budovy, pozriet sa na malinku a po mojom prichode domov, pat dni po cisarskom, som kazdy den dochadzala 30km za malou, presedela 7 hodin na stolicke vedla nej. takze ono je to ozaj o tom ako sa zena vie pozviechat. ked musi, tak musi a da sa to zvladnut. na izbe som mala jednu maminu, co rodila cisarskym v ten isty den, zacala chodit az tri dni po mne, ked sme odchadzali, tak ona este mliecko nemala, lebo nechcela odsavat, velmi ju brucho bolelo, na wc sama ani nedkazala prejst... ale samotny cisarsky a tie prve dve hodinky po nom boli pre mna utrpenim..... 😖

lucia20
4. aug 2011

jaj a este ma napadlo. uz pri hojeni ma velmi stipala prava strana rany, ta bolest mi pretrvava dodnes ale nie taka intenzivna. ked si presilim brucho, ked nosim nieco tazke, alebo zdviham moju 23kg dceru, tak vecer ma boli prava strana. baby vy po cisarskom mate pod ranou taku ako keby hrcu? mam to tam take zatvrdnute....

henulienka
4. aug 2011

@lucia20 tiež ma strašne bolela pálivá strana rany, taká pálivá bolesť to bola, a nakoniec sa prišlo na to, že som tam mala moc utiahnuté stehy .... ja žiadnu hrču nemám, jazvu mám už teraz po mesiaci pekne rovnú a to som mala dva cisárske behom roka. Tak ťa buď tak škaredo zašili, alebo sa ti horšie hoja rany...

michaela.g
4. aug 2011

@graceful9 ahoj, ja som mala celkovu a mne trvalo dlhsie nez som sa prebrala, ale to moze byt indiviualne. Bolest som mala, ale dostala som infuziu proti bolesti a to sa dalo prezit. S tym ze robili mi to rano a pokus o vstavanie bol vecer, ale presla som len kusok. Druhy den mi uz rano priniesli malu, tak som sa musela uz o nu starat tak som nemala cas fnukat 😉

nena62
4. aug 2011

@lucia20 ahoj...to,že tam máš hrču,môžu byť zrasty,radšej informuj lekára,sú nebezpečné..

nena62
4. aug 2011

@lucia20 teda máš..

radkax
4. aug 2011

@muriela Ahoj, hej stálo to za to. Ty si to dostala do infúzky a mne to pichali do zadku a plus tie injekcie proti bolesti. Keď som prišla v sobotu domov a videla som si zadok , na ktorom som mala asi 20 modrin až mi zle ostalo... Ale, čo by sme neurobili pre tie naše detičky 🙂

lucia20
4. aug 2011

@nena62 je to take stuhnutie pod jazvou, no tak neviem. ale nejake problemy extra nemam. 😖

nena62
4. aug 2011

@lucia20 ja som to tiež mala a boli to zrasty...

lucia20
4. aug 2011

@nena62 a co to je vlastne??? zrasty?

nena62
4. aug 2011

@lucia20 zrasty...akoby sa ti tam dačo prilepilo..tak mi to laicky vysvetlilo,ale vačšinou bolievaju.ak ich je vela odstranuju sa operačne...máš bolesti?

miranda77
4. aug 2011

je to starší článek, ale někoho může povzbudit 🙂
http://ona.idnes.cz/deti-narozene-cisarskym-rez...

jankaander
4. aug 2011

I já mám jizvu peknou ale dlouho jsem měla v tom místě břicho necitlivé,prý tím jak se přerušili nervy.Jsem 10 měsíců po porodu a nic mě nebolí,ale můžu říct,že když jsem kojila,a to jen dva měsíce,tak jsem veškerá kila shodila a ted zase přibírám.I já jsem měla na výběr zda celkouvou nebo částečnou narkozu,každý mi radil něco jiného,ale nakonec jsem zvolila celkovou,představa,že vnímám jak mám díru do břicha a někdo se mi tam hrabe,a hlavně já jsem slabší povahy a nevím jak bych na to reagovala,takhle jsem spala,o ničem nevím a první den mi bylo tak hrozně,že jsem stejně nic nedělala,jen pospávala a byla tlumená,Jen poradím,jestli nebudete mít po císaři velké bolesti,ale zvladatelné,tak si raději injekce na bolest nenechte píchat,budete z nich tak utlumený,že i při držení miminka jsem se bála že vytuhnu a spadne mi,člověk jakoby chvílema upadá do spánku,je to mžik a stát se může cokoliv.Pa všem

graceful9
4. aug 2011

@michaela.g tak fajn, uvidím, ako dopadnem 😀 potom dám vedieť 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre