Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ajuskamimi
17. máj 2007

jeeeeeeeeeeeeej 7meho je krasny datum 🙂 no neviem, mne ten prijem asi hrozi preto, ze lekar este presne nevie, ci to bude cisar alebo normal a asi preto ma chce sledovat, aby sa vcas vedel spravne rozhodnut 😉

titkovamiriam
17. máj 2007

tak drzim palceky

kaci.k
19. máj 2007

Ahojky,ja mela rodit normalne(prirozenou cestou).Ale kdyz jsem nastoupila do porodnice a zacaly mi davat vyvolavacky tak porad nic.Bolesti 10 hodin denne po 5 minutach.5 den me primar poslal na cisare.Nejdriv jsem se hrozne bala,ale po tech bolestech mi uz bylo jedno jak miminko prijde na svet.Nakonec vse probehlo rychle, behem pul hodky.A princezna byla na svete.Bricho me teda fest bolelo ale kazdym dnem to bylo lepsi a lepsi.A ted...jizvicka uz neni ani videt.Takze se neboj.Sice to nemuzu posoudit s normalnim porodem ale myslim ze cisar je horsi.Ale prezit se to da.A az budes mit miminko v naruci na vsechno zapomenes. 🙂 Takze preju hodne stesticka at vsecno probehne v poradku.(prenasela jsem 11 dni) 🙂 🙂

petaska
19. máj 2007

Ahojky! Ja měla taky původně rodit normálně, jenže když jsem po týdnu přenášení měla nastoupit na vyvolání, dostala jsem zánět rohovky a spojivek, přidala se šílená rýma, takže jsem neviděla a nemohla jsem pořádně dýchat. A když ještě malýho kontrolně změřili na ultrazvuku a sdělili mi, že má asi 4 kg a dost velkou hlavinku...Prostě jsme se s doktorkou po delším rozmýšlení dohodly na císaři. A prý to bylo jedině dobře-stejně by mýma porodníma cestama neprošel 😒 Takže mi po Honzíčkovi zůstala na bříšku asi patnácticentimetrová ďourka, ale vše už je v pohodě, kojíme a to je hlavní. 😉 Břicho sice chvíli bolelo, ale třetí den už to bylo docela ok. Teď je to sedm neděl, cvičím a raduju se z malýho. Tak hodně štěstí a síly, ať vše dobře dopadne!

olinel
19. máj 2007

Ahojte.Ja som syna odrodila normálne a pri dcerke mi robili cisársky rez.Ak by som sa mala rozhodnúť znova, tak by som sa priklonila k tomu normálnemu pôrodu.Po cisárskom som mala pocit, že mám rozpárané brucho a strašne ma to bolelo.Ale záleží to aký má kto vysoký prah bolesti, lebo sú aj ženy, ktoré nan nedajú dopustiť.Najhoršie bolo to, že som malú hned nevidela, ale až na druhý den.To beriem ako najhoršie!Tie bolesti prešli a na druhý den automaticky ženy sa musia stavať na nohy.Prajem vela šťastia. 😉

milhaus
19. máj 2007

mne ho tiež mali najprv robit ale potom ortoped povedal že to so mnou nie je až take zle a rodila som normalne
ale mali sme na izbe dve po cisarskom a ked som videla ako sa citili nechcela by som to i ked ani normalny nie je prechadzka ružovou záhradou

betule007
19. máj 2007

Ahoj,já jsem taky rodila císařem,byla jsem umrtvená jen od pasu dolů,no,moc velká sranda to nebyla,ale přežila jsem to a čím dýl to je,tím míň si na tu blolest vzpomínám.Jinak na ty bolesti hlavy mi moje paní doktorka poradila,ať si nechám koupit kofolu,že mě bolet nebude a opravdu,pila jsem jí hned ten den porodu a o hlavě jsem vůbec nevěděla,jen o jizvě a to hlavně v noci,když jsem se chtěla ototčit na posteli. 😀 Takže Kofola je nejlepší lék na bolesti hlavy-když ji miluješ,není co řešit. 😀 😀 😀

romana27
19. máj 2007

ahojky betule, můžu se zeptat a jak je to s tím pohybem po císaři, některý holky tu psaly, že se nesměly 24 hodin pohnout! To si neumím představit, zvlášť, co se hygieny týče (prý se krvácí úplně stejně silně jako při "normálním" porodu).

betule007
19. máj 2007

No,pohyb,nejdřív necítíš nohy a spodek,takže hýbeš jen vrchem a mě říkali,ať nezvedám moc hlavu,ať nemám bolesti.Ale jak jsem začala cítit nohy,snažila jsem se co nejvíc pomalinku se rozhýbávat,pěkně postupně,ať druhý den nejsem úplně ztuhlá,věděla jsem,že budu muset vstanout a jít do sprchy.Zvedání byl děs,jizva tahala a taky jsem se při chůzi pořád dívala na nohy,jak jsem byla skrčená-což je ta největší chyba. 🙂 První den jsme sebou pleskla při chůzi do sprchy,mám poíže s tlakem odmala,ale nebylo to nic hrozného.Sprchovala jsme se dva dny vsedě na plastové židličce,kam jsem se odbelhlala s pomocí sestřiček-po vytáhnutí cévky jsem na ně musela zvonit při každém čůrání,aby šly se mnou-ale dodržovala jsem to ani ne jeden den,věřila jsem si,,že to zvládnu sama. 😉 s tím krvácením nevím,já rodila jen jednou 😀 ,než jsem byla celkem fit,2-3 dny mi vložky měnily sestry ☹ ,ale na to,jak jsem stydlivá,mi to bylo jedno,byla jsme štastná,že je malá v pořádku. 😀

romana27
19. máj 2007

betule aha, vidíš, to mě nenapadlo, že se teda o mě budou případně starat sestřičky 😀 už jsem se lekla, že zůstanu tak 🙂
No já zatím nevím, jestli budu rodit císařem, pokud se malej neotočí hlavičkou dolů, tak asi jo :( Asi je ale lepší jen to umrtvení spodní části těla, že se člověk dá dřív dohromady.

betule007
19. máj 2007

Určitě je to lepší,jednak prý údajně po celkové anestezii je horší to vstávání a dostaneš později najíst. 😀 😀 😀 Naše malá byla KP,proto jsem rodila císařem a jelikož jsem strašný strašpytel,tak jsem ráda,že jsem tak rodila,nevím,jestli ybch zvládla normální porod.

romana27
19. máj 2007

jo, tak jestli je to i o jídle, tak to celkovou opravdu odmítám 😀

No vidíš to, já se sice taky trošku bojím, ale radši bych ho porodila normálně, ale jestli se neotočí, tak mi nic jinýho nezbydu, rozhodně bych ho KP nechtěla rodit normálně, to bych ty doktory zahlušila, kdyby to navrhli.

betule007
19. máj 2007

Já jsem se taky bála,kdo by se nebál,je to operace jako každá jiná,ale když jsem to zvládla já,tak to zvládne každý,to mi věř.Hlavně,ať je prcek v pořádku,o to jde v první řadě.Naštěstí mám super doktorku,která mě nenechala rodit normálně,i když malá nebyla žádný obr-3,43kg.

romana27
19. máj 2007

Jo já vím, já už se moc těším, až prcka uvidím a jak říkáš, zvládnout se to musí.
no já nevím, asi budu mít stejně cvalíka, teď ve 31tt měl už 2101 g, říkám mu proto Špekounek 😀

betule007
19. máj 2007

To bude teda pěkný cvalík,hlavně ať jste oba v pořádku. 😀 Budu muset končit,kdyby něco,kdykoliv písni do IP a budu čekat,že až se prcek narodí,tak že mi dáš vědět,pa

romana27
19. máj 2007

no asi bude, ach jo, taky má být po kom 😀
mějte se s Vandičkou pěkně a pak písnu 🙂

olinel
19. máj 2007

Ahoj romana27, mojej známej doktor na otočenie babätka odporučil, každý den cvičiť mačací chrbát a dieťatko sa jej otočilo.Neviem, či vieš, ktorý cvik to myslím?!Ak áno, tak ti ho odporúčam cvičiť. 😉

ajuskamimi
19. máj 2007

jeeeeeej baby dakujem za zazitky 😉 niektore povzbudili, niektore trosku postrasili, ale ked to zvladli ine, tak to musim zvladnut aj ja, uz len kvoli tomu nasmu prckovi 😀

ROMANA tak zrejme budes mat tiez big boya ako ja 😀 Ten nas mal v 30tt 2050 gr a v 36tt uz 3250 gr, cize poriadne chlapisko, som zvedava kolko teda bude mat v den porodu, ak sa mu s priberanim bude darit tak ako doteraz 😀

dika
19. máj 2007

ahojte, odkedy mi lekar povedal ze ma musi pripravit aj na alternativu ze bubdem rodit cisarskym, tak nic ine necitam len tuto temu. zatial som nic nepisala lebo som sa tu docitala vsetko co ma zaujimalo. avsak dnes by som sa chcela spytat, ze kde bude babatko po operacii, kedy mi ho donesu?

bibinka
19. máj 2007

dika- ak budeš rodiť v epidurále, tak ti bábätko ukážu hneď po pôrode. možno ho budeš vidieť "zahmlene" kvôli anestézii. ak budeš rodiť v celkovej anestézii, tak ti ho ukážu keď sa preberieš. ja som rodila v celkovej o 15.35h a ukázali mi ho o pol 10 večer-čiže dosť neskoro ikeď som sa prebrala okolo pol 5. ale to som okamžite zase zaspala. 🙂

dika
19. máj 2007

bibinka ja som mala na mysli tie nasledujuce dni. ked budem po operacii a budem musiet lezat atd.... napriklad druhy, treti den to uz bubdem mat babetko pri sebe alebo nie?

bibinka
19. máj 2007

mňa preložili z JIS na druhý deň, lebo bol veľký nátresk žien po cisárskych a malého mi dali na izbu hneď, ale na prvú noc na odd.si ho ešte vzali na novorodenecké. ja som mala šťastie, že som vstala už hneď na druhý deň ráno po pôrode, i keď som mala riadne "rozvalené"brucho.Chcela som ho mať čo najskôr pri sebe. Aspoň u nás v MT dávajú bábätká mamičkám na druhý deň ak sa cítia dobre. a po cisárskych záleží na matke ako sa cíti. ak sa budeš mať zle-myslím ak budeš mať bolesti a tak ,tak ti ho budú nosiť na dojčenie, prípadne na celý deň s tým, že ti ho budú prebaľovať sestry a na noc si ho zoberú.

mirko
19. máj 2007

ahoj dika, ja som tiez rodila cisarskym, a v martine to funguje tak, ze po cisarskom lezis na pooperacke 2 alebo 3 dni, malicke je na novorodeneckom oddeleni a nosia ti ho len na kojenie asi 3 krat za den. u mna to bolo tak, a ked ma prelozili na izbu maleho my tiez doniesli na kojenie, chvilu my ho nechali a na noc som ho pri sebe tiez nemala. mala som dost co robit so sebou nieto este s malym, ukazali my ako sa kupe a prebaluje, ako s nim cvicit. takto zaskolena ma na stvrty den pustili domov.

bibinka
19. máj 2007

mirko- tak ty si si poležala na JIS dlhšie ako ja. mňa museli z organizačných dôv. dať na šestonedelie. Rodila som o pol 4 a ráno o pol 5 ma hnali k umývadlu so všetkými hadičkami. ledva som sa doteperila k vode, opláchla si tvár a vraj či som už hotová. a okolo 10 tej ma prekladali.A potom mi priniesli Fifka. 😉 až dovečera, potom si ho zase vzali.

dika
19. máj 2007

no vidim ze aj toto je asi individualne, pripad od pripadu. Viem ze sa nebudem asi vladat hned starat o babetko, ale pride mi to strasne, ze hned ako sa male narodi tak bude take same, bezo mna niekde na novorodencekom oddeleni a ktovie ako dlhlo.v tomto je urcite lepsi klasicky porod, ked je mamina schopna sa takmer hned postarat o dieta a ma ho pri sebe 😢

mirko
19. máj 2007

ja som rodila v piatok vecer, na JIS som sa dostala asi tak o jedenastej v noci. zobudila som sa asi o stvrtej rano, kukala som do stropu a rozmyslala kde to vlastne som?! maleho mi doniesli v sobotu doobeda. po narkoze som sa citila ako debilko, ani rozpravat som poriadne nemohla. krpca mi chvilu nechali, nech si ho obzriem. druhy krat my ho doniesli ku veceru, zevraj na kojenie 😨 , v nedelu som ho mala pri sebe 3 krat, to som uz bola odpojena aj od hadiciek. v pondelok bola velka vizita, kazdu chvilu nas bol niekto obzerat a tak ma premiestnili na izbu.to mi ho hned sestra doniesla, tiez iba na kojenie. na noc mi ho tiez vzali, a v utorok rano ma prepustali domov.

dika
19. máj 2007

mirko no dost rychlo ta vybavili, ja som myslela ze po cisarskom sa prepusta az po 6 dnoch... a ked ti ho doniesli prvykratto si asi este nemala mlieko, ze?

mirko
19. máj 2007

kedysi prepustali po 10dnoch po cisarskom, teraz po 4dnoch,ono ti to tam ide ako na pase. maleho mi nosili na prikladanie, aby sa my to mliecko rozbehlo.

bibinka
19. máj 2007

mirko- tak to si si malého v nemocnici ani poriadne neužila. mňa tiež "vykopli" domov na 4 deň, s opuchnutými nohami.bolo vtedy veľmi veľa pôrodov, ženy ležali aj na klasickom gyn.odd.ale chcela som ísť a byť konečne doma a s malým.

myslím, že v každej nemocnici záleží aký tam majú režim a skúsenosti. ak sa netvorí mlieko, dokrmujú glukózou, alebo podľa zvykostí oddelenia. odporúčam sa ti na toto opýtať keď si pôjdeš obzrieť pôrodnicu.

mirko
19. máj 2007

ja som bola rada, ze som odtial vypadla, aj ked doma ma museli ratovat maminy aj otcovia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre