Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

andreako
20. máj 2009

Dakujem Giuli, za odpoved.Ešte by som sa vás chcela spýtať, či ste rodili cisárskym pod celkovou, alebo lokálnou anestézou ?Ako ste znášali vpich po lokálke ? Celková je asi pohodlnejšia, ale zas pri lokálke vidíte bábätko hned po vybratí z bruška. Určí to doktor, alebo si môžem vybrať ?budem vdačná za odpovede.

evitkamalicka
20. máj 2009

bubinko mne zas dr povedal, ze prirodzene po 18 mesiacoch

ulrika
20. máj 2009

ahojte a na kolký en sa vyberajú stehy? 😒

janka1874
20. máj 2009

ja som tiež po CS a aj druhé by som tak chcela rodiť nejako som počula dosť zlého na prirodzený pôrod po jednom CS no neviem ale mne to aj tak asi tak viac vyhovuje

a k stehom mali by sa na 7 deň ale záleží od hojenia mne napr vyberali už na 5 deň lebo som mala pekne zahojené stehy takže je to viac menej individuálne

evitkamalicka
20. máj 2009

ja chcem druhe tiez cisarskym

aduuska
20. máj 2009

Ahojte baby, ja sa chcem spytat tych co ste uz rodili cisarskym ci ste po nom tiez tak dlho krvacali ako ja. Za 3 dni mi konci sestonedelie a stale krvacam. Nie je to silne, ale musim mat vlozku. Uz mi to teda ide riadne na nervy.

miluska.h
20. máj 2009

aduuska: ja som krvacala len tyzden, potom to bolo len take spinenie a skoncilo to o dalsie dva tyzdne. myslim, ze to nie je nic, uvidis co ti povie dr. na kontrole po sestonedeli...

reruna
20. máj 2009

steh mi vytahovali 5. den, měla jsem jen jeden dlouhý, vůbec to nebolelo. Krvacela jsem pak 5 týdnů, poslední už to bylo jen špinění.

janka1874
20. máj 2009

no ja som krvácala kráto asi len 2 týždne a potom ešte 1 týždeň špinenie a koniec
ale aduuska o chvíľu ideš na kontrolu takže v pohode neboj všetko bude o.k.

bubatinko
20. máj 2009

no so mnou rodila v ten den jedna baba ona prve rodila sekciou a pri druhom mala tiez planovanu sekciu... ale po klystyre sa jej rozbehol porod normalne... a ledva ju stihli obrat na salu potom ked ju uz odoperovali tak jej dr povedal ze keby ju nestihli urobit sekciou tak by to s nou aj s babom nie dobre dopadlo.... ze pod tou zrastenou castom po prvej sekcii mala velmi stensenu stenu maternice a by sa jej roztrhla ... uff tak ja kebyze dalsie babo tak po sekcii jedine sekciou na normalny porod by ma nenahovorili....

fim
20. máj 2009

Aduuska, a to si představ, že já pak hned po šestinedělí, které jsem celé krvácela nebo špinila, dostala menzes. Už jsem pomalu lezla po stropě, jak mi ty vložky lezly na nervy. 😠 😀

tinus20
20. máj 2009

caute baby,no ja som chcela SC uz pri prvom,nechcela som rodit prirodzene a ani som nakoniec nerodila...strasne som sa bala porodu,a tak mi viac vyhovovalo cisarakom a druhe chcem automaticky SC...sice som pocula ze sa moze rodit aj prirodzene ale je to vraj velke riziko a to sa neoplati podla mna... 😉

antoanet
20. máj 2009

čauko.sorry, že vôbec otravujem- ale rodila som 2x cisárom, Prvý som mala v plnej anestéze, a druhý ma len umrtvili od pása dole.Keby som mala rodiť tretíkrát tak len v plnej anestéze.Pri umrtvení som počula lekára ako sa vykecáva s druhým lekárom a to mi urobilo tak velmi zle, že sa mi zvýšil tlak a dali mi lieky a zrejme som zaspala-lebo si nič nepamätám...Pri celkovom uspatí, to bolo lepšie-nič som nepočula a aj som sa dala skôr dokopy.Takže baby, žiadne strachy z cisára...podla mna je to lepšie ako rodiť normálne,lebo ja by som spontánny pôrod asi nezvládla.

avanka
21. máj 2009

Antoanet, ja som rodila v spinalke a bolo to zase super, cely cas sme sa rozpravali s anesteziologom aj dr. co ma operoval, aj mne klesol tlak, az tak, ze som mala pocit, ze odpadnem v leze, ale ked mi nieco pichli, uz to bola pohoda.

a k tomu krvacaniu, ja som tiez dostala po 600 nedeli menzes, ale ja som za neho rada, lebo viem, ze je vsetko tak ako ma byt.

akejka
21. máj 2009

aduuska no konečne niekto ako ja 😒 Po 1. sekcii som krvácala presne 6 týždňov a po 2. SC 10 týždňov, pričom som podľa UZV mala prázdnu maternicu. Neboj, ete si v norme. Očistky môžu trvať 6-8 týždňov, ak toi budú trvať dlhšie, choď gynekológovi na UZV, či je všetko O.K. Držím palce 😉

akejka
21. máj 2009

a ešte baby, čo ste tu riešili, kedy rodiť po sekcii. Odporúča sa prestávka medzi 2 sekciami minimálne 2 roky, lebo skôr je vyššie riziko ruptúry maternice. Tak ak môžte, odporúčam dodržať dobu odporúčanú lekármi.

sirinka
21. máj 2009

ahojte...ja som mala prvy porod prirodzeny so vsetkym co k tomu patri a teraz cisarsky...a prirodzene je stokrat lepsie...
ja mam normalne az depresiu z toho, ze to muselo byt CR 😔
pevne verim, ze dalsi porod bude zase prirodzene...

akejka
21. máj 2009

ahoj sirinka, a z akého dôvodu si 2. krát rodila SC ? 3. bábenko môžeš mať v pohode prirodzene, ak nebude opäť nejaký vážny dôvod na sekciu, len si daj aspoň dvojročnú pauzu... 😉

sirinka
21. máj 2009

akejka mala som uz skoro 24 hod odtecenu vodu a napriek vsetkemu usiliu mala nezostupila do porodnych ciest, navyse bola otocena ritkou...

iwuskaaa
21. máj 2009

Ahojte 😉 ,
ja som tiež počula, že ak bol prvý CS, je lepšie aj druhý pôrod mať CS, pretože je tam riziko ruptúry maternice 😖 . Moja kamoška si doslova vydupala CS po troch rokoch od prvého pôrodu, takisto mala CS. Najprv jej to nechcel lekár urobiť, no nakoniec súhlasil a po pôrode povedal, že ešte dobre, že išla CS, lebo maternica by nebola vydržala 😢 . Takže ja sa bojím druhého pôrodu, ak bude prirodzenou cestou, aj keď to bude po troch rokoch a viac 😖 ...
Ale zase chcela by som zažiť aj prirodzený pôrod, aj keď prvý sa začal prirodzene 🙂 ...

aduuska
21. máj 2009

ahojky baby,

takze vidim, ze niesom jedina, co tak dlho krvacam po sekcii. Uz mi to teda ide poriadne na nervy a to chcem ist buduci tyzden na gyndu. No ale takymto poriadkom neviem kedy sa tam dostanem. Aj mne na sone este v porodke vraveli ze mam cistu dutinu, tak neviem ze co mi to uz neskonci. Tak ale dufam, ze vsetko je ok. Diky za podporu.

aduuska
21. máj 2009

Este taky dotaz, ze ja keby som bola mohla porodit normalne, tak by som to urobila milion krat radsej ako cisarskym. A doslova zavidim vsetkym babenkam, co rodili spontanne. Lebo cisarsky je sice pohodlny a bezbolestny, ale ked prestane ucinkovat anesteza, tak je to brutalne a navyse nehovorim a moznych rizikach, ktore sa mozu objavit po case. A tiez dalsie tehotenstvo po nom moze byt rizikove. Keby som nemala takeho krasneho chlapceka tak by ma to ze som rodila cisarskym trapilo este viac.

babulka123
21. máj 2009

no vzhladom na to ze mam planovany cisarak tak sa mi to tu veeelmi zle cita.. pomoooc chyta ma panika..

ladybirdie
21. máj 2009

Uz aj my sme doma. Aj ja som rodila s CR v spinalke. Keby som si mohla vybrat, rodila by som prirodzene, no maly bol KP. Nakoniec som rada, ze to bolo CR a v spinalke. Je pravda, ze to bolelo, lebo maleho mi museli vytlacit tak zle lezal, ale to, ze som vedela vsetko okolo seba, je dobry pocit. Anesteziologicka mi vsetko vysvetlovala, ze co prave robia. A ked som pocula maleho plakat, tak to bol uzasny pocit.
Po CR som musela lezat 24 hodin, no aj tak som ten cas prespala. Prve 2 dni boleli aj stehy, no na 3 den som uz normalne chodila.
Len chcem ostatnym buducim mamickam napisat, ze netreba sa bat CR. Je to operacia, ale tie neprijemnosti stoja za to.

denisa87
21. máj 2009

jaaj baby,mna to caka asi o 3 tyzden a mam neskutocny strach,najma z tej narkozy :(( 😖 😖

reruna
21. máj 2009

denisa narkoza je super, spíš anic necítíš, to spíš to probuzení je horší ☹

denisa87
21. máj 2009

reruna takze super?ja sa bojim ze sa nezobudim,alebo budu nejake komplikacie a ani o tom nebudem vediet,take sprostosti mi behaju v hlave,uz sa zblaznim ☹

iwuskaaa
21. máj 2009

Deniska,
určite sa nemáš čoho báť 😉 . Ja som išla do pôrodnice s tým, že idem rodiť spontánne, začali mi kontrakcie. Tie som mala hneď každých 5 minút. Najprv úplne v pohode, ešte som čakala doma 2,5 hodiny, potom ma už manžel doslova vyhnal z domu 😀 ...cestou mi už nebolo všetko jedno, už som kričala, nech sa rýchlo ponáhľa, že to už nevydržím 😀 . Keď sme prišli do pôrodnice, dali ma na CTG, kde sa zistilo, že počas kontrakcií má malý slabé ozvy. Lekári čakali ešte 1,5 hodiny, či sa to zlepší a či ideme rodiť spontánne, alebo či vykonajú CS. Celý čas som musela ležať na CTG, čo bolo pre mňa asi to najhoršie 😒 . Keď sa ma opýtali, či súhlasím s CS, taký kameň si spadol zo srdca, že až. Bola som šťastná, pretože v tej chvíli som mala pocit, že spontánny pôrod by som nezvládla. Taká som bola šťastná, že som sama odcupkala na sálu, kde mi mali vykonať CS 🙂 ...a v tej chvíli ma ani nenapadlo, či sa zobudím alebo nie 🙂 . Prebudila som sa na JIS-ke, kde mi sestričky zaželali dobré ráno a ja som si hneď chytala bruško, či je po všetkom a či mi malého vybrali 😀 ...a hneď som volala manželovi, aký je malý, na koho sa podobá a tak...a on sa čudoval, že kto mu volá, lebo mu lekár povedal, že môže ísť domov, že budem doobeda spať (pôrod bol o 4,55)...
Na druhý deň som už chodila, ale to som sa premáhala, vraj je dobré hneď sa postaviť na nohy 🙂 . A podľa mňa je aj horšia bolesť ako bola táto 🙂 . Toto bola príjemná bolesť, pretože Vás hreje pri srdci krásny pocit, že už ste MAMA 😵
Tak kočky, ktoré máte naplánovaný CS, určite sa nemáte čoho obávať 😉 ...viem o čom hovorím 🙂

jabadaba
22. máj 2009

Aduuska, s tou zavistou babam co rodili prirodzene by som narabala trosku opatrne. Nie vzdy ten prirodzeny ostane bez nasledkov a ver mi, ja by som teraz, ked viem ako dopadol ten moj, menila vsetkymi desiatimi prirodzeny za cisarsky. Vymenila by som dotrhane intimne partie za brutalnu bolest po odozeni anestezy bez vahania. Pretoze tie bolesti su pominutelne, ale nasledky z poskodenia hradze a konecnika trvale. Bolest rany po cisarskom Ti nenabura psychiku tak ako poskodenia po prirodzenokm porode. Takze zaver je asi taky, ze netreba nieco precenovat a nieco zas podcenovat. Veci totiz mozu dopadnut aj inak. A vobec nie prirodzene. Nie sme matkami sposobom akym sme porodili, ale uplne niecim inym. Preto zvelicovanie zbytocnych vycitavych pocitov po cisarskom nie su na mieste. 😉

sirinka
22. máj 2009

jabadaba aj tu sa da oponovat, po cisarskom mozu nastat zrasty roznej velkosti a mozu natrvalo obmedzit a zmenit funkcnost maternice, sposobovat bolesti bruska, takisto kazde dalsie tehu po CR je rizikovejsie, lebo hrozi vyssie riziko uhniezdenia plodu v jazve, prerastanie placenty a nehovoriac o hroziacej rupture maternice pocas porodu.
nie kazdemu sa jazvy pekne hoja.
a o mojej psychike po CR by som ti vedela napisat...citim sa mizerne, stale ma to trapi, ze to takto skoncilo...

ja osobne sa priklanam k aduuske, tiez by som najradsej patrila k tym, co CR nikdy nemuseli podstupit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre