Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

krajmary
12. máj 2009

Ake silne dioptrie mas a ake boli rizika pri vaginalnom porode?

reruna
12. máj 2009

obla obdivuju tě, co jsi všechno zvládla, já měla těhu bez komplikací, až na takové ty běžné těhotenské 🙂 tak mě ten císař celkem zaskočil, ale to víš že jsem taky ráda za něj, normálně by se můj Miška asi nenarodil kvůli té zašprajclé nožičce, takže díky za SC i se všemi jeho nepříjemnostmi a bolestí. Já jsem jen chtěla napsat, že císař není bez bolesti a bez komplikací, aby si to uvědomily i ty, které budou rodit poprvé, nemají žádné komlikace a jen nechtějí rodit přirozeně, protože mají strach z bolesti při porodu. Zrovna ten jejich přirozený porod by byl třeba stokrát lepší než zbytečný císař. U některých příspěvků mi totiž připadalo, že se upínají k císaři jako k bezbolestnému porodu.

edusik
12. máj 2009

Dievcata, chcem sa opytat, dava sa pri cisarskom na epi resp. spinal aj kanila? A kolko balikov poporodnych vloziek si mam zobrat, asi to cistenie nie je take silne ako po normalnom porode...Inac nepaci sa mi ze tie vlozky nemaju kridelka, ved to musi vsetko ist kade tade.. Mam tie od Hartmann-u, vraj ine nie su.

reruna
12. máj 2009

edusik, já jsem měla dva balíky a další dva mi ještě manžel přivezl potom, čištění po císaři je myslím stejné jako u normálního porodu, já jsem hodně krvácela první dva týdny, dávala jsem si ty porodnické vložky dvě a neboj, ty sítované kalhotky je dobře drží. Potom jsem ještě používala Kotex night, ty taky nemají křidýllka, ale jsou větší než ty porodnické a mají lepítko, ale to až doma. Tak po tom třetím týdnu už to krvácení přestávalo, zvládly to už normální tenké alwaysky s křidýlkama. poslední týden to bylo jen špinění. Celkově to trvalo 5 týdnů. To je moje zkušenost, radila bych aspon ty dva balíky porodnických z lékarne a pak ti manžel doveze, pokud budeš potřebovat.

edusik
12. máj 2009

reruna, dakujem. Ja som si v klude kupila jeden balik, a az doma mi zaplo, ze s jednym asi nic neporiesim... Ale ozaj som si myslela ze po sekcii je to jemnejsie...

miluska.h
12. máj 2009

edusik: ja som po sc krvacala len v porodnici, aj to nie vela. pouzivala som vlozky take papierove bez lepiaceho pasika, ktore nam dali v porodnici. ked som prisla domov, tak to bolo uz len spinenie. asi zalezi ako pri sc vycistia maternicu...

leahl
12. máj 2009

baby, kedy pustaju druhorodičky po sekcii z nemocnice domov?ja nastupujem buduci týžden v utorok a do konca tyždna by som chcela byť doma..no neviem,či ma pustia

leahl
12. máj 2009

..a ešte mám jeden dotaz..ak mám naplánovanú sekciu a ,,chytí,, ma to skôr, nebudú pokračovať v spontánnom pôrode? (a mám volať svojho zazmluvneného doktora alebo ho zoženú oni..) začínam sa cítiť hocijako a pripisujem to aj možnému pôrodu 😖

martao
12. máj 2009

leahl,
je to jedno, či si prvo alebo druhorodička. Ak je všetko O.K. tak na 5. deň. Ja som rodila v TN. Cisarák mi robili na druhý deň po prijatí. Niekde nepúšťajú v nedeľu domov. Takže ak porodíš v stredu, tak domov ideš v pondelok.

leahl
12. máj 2009

marti,len taká otázka na teba..vidím, že máte tiež natanaela (aj naše bábo sa bude volať nathan) ako ho voláte doma? natan mi pripadá strašne tvrdo

miluska.h
12. máj 2009

leahl, ja som rodila v ruzinove v BA a pustili nas domov na 4.den po porode, pricom den porodu sa nepocita. v utorok som nastupila do nemocky, v stredu robili sc a v nedelu uz sme boli doma. bolo to mozno aj tym, ze som bola na nadstandarde a vela mamiciek cakalo na neho v poradovniku. ak by ta to chytilo skor, tak bez rychlo do nemocky a urobia ti sc, nemusis sa bat, ze by to skusali prirodzenou cestou. myslim, ze ziadny doktor by si nezobral na zodpovednost take nieco skusat, ked mas indikaciu na planovany sc potvrdenu porodnikom a prednostom.

jabadaba
12. máj 2009

Asandys, k tej triaske - ta je uplne bezna aj pre zeny rodiace prirodzene. Ja som sa klepala ako ratlik po porode a bolo to tym ohromnym fyzickym vypatim, ktore predchadzalo narodeniu mojho syna. Prijemne to veru nebolo - rodila som v lete, ked boli priserne horucavy a mna striasalo ako keby som stala naha kdesi v Antarktide. Skoda, ze sa ti prihodili tie komplikacie, ktore si opisala, ale ver mi, ze velmi ocenis, ze neboli tam dole a neponesies si dlhodobe nasledky, ktore nepridavaju na psychickej pohode ziadnej zene. Intimne miesta totiz kazda jedna potrebuje mat v poriadku aj po tom co sa stala matkou, kedze zivot je dlhy a nie je to len kvoli fajn sexu, ktory k zivotu patri a prinasa radost do partnerskeho zivota, ale aj z uplne prozaickeho dovodu funkcneho vylucovania. Dnes, po skusenosti s prirodzenym porodom Ti uprimne a celkom vazne hovorim, ze druhy raz by som si uplne dobrovolne vybrala hoc aj zahnisanu ranu na bruchu, aj zopar dni bolesti navyse. Lebo ak sa prirodzeny porod zryje, je to ovela horsie ako to rozrezane brucho. Takze, bud rada, ze tam dole si "nedotknuta" , co by som ja dala za ten pocit. A to som kedysi bola zastancom vsetkeho prirodzeneho a ani vo sne ma nenapadlo mysliet na nejaky cisarsky. Dnes mam iny nazor. 😉

leahl
12. máj 2009

miluska: dakujem, to si ma upokojila, sekciu mám podpísanú aj prednostom (zo zdravot.dôvodov) Zajtra ráno mám síce poradnu no nejako ma pobolievajú kríže a je mi divne..dúfam, že aj nás na antolskej pustia do konca týždna domov.

obla
12. máj 2009

Já po sekci krvácela jen 11 dní a z toho poslední 4 dny bylo jen špinění 😉

akejka
12. máj 2009

edusik no ja som krvácala po 1.SC presne 6 týždňov a po 2.SC dokonca 10 týždňov !!! Čiže neplatí, že by po sekcii očistky trvali kratšie. Skôr mi moja pôrodníčka povedala, že sa môže to krvácanie postupne zintenzívňovať

akejka
12. máj 2009

ach jaj, nemôžem to ani dokončiť, malá sa mi tu rýpe 😠
...krvácanie po sekcii sa podľa mojej pôrodníčky môže postupne stupňovať, lebo sme nerodili vaginálne a uzavretý krčok tú krv nepúšťa v takých dávkach ako u žien, čo rodili prirodzene...tak nejak mi to vysvetlila...čiže zovšeobecnenie:
práveže u žien po sekcii môžu trvať očistky dlhšie...ako u mňa 10 týždňov 😠
Ale je to indi - vindi u každej...niektoré aj po prirodzenom pôrode krvácajú celé šestonedelie, niektoré len pár dní, rovnako pri sekcii...

ivana24
12. máj 2009

edusik...po prvním SC jsem krvácela 6týdnů a po druhé sekci 14 dní a to slabě, takže opravdu indi-vindi 😉

miluska.h
12. máj 2009

akejka: ja som zase pocula, ze pri sc operater rucne roztiahne krcok, tak aby bol ako pri vaginalnom porode

avanka
13. máj 2009

Miluska, to je hlupost a preco by to robil? 😝 😝 😝
ja som rodila planovanym cisarskym tiez kvoli ociam (mam na kazdom oku 8 dioptrii, ale to nie vzdy je dovodom na cisarsky, dolezity je stav sietnice, poznam aj babu, ktora ma 12-stky a rodila spontanne)
a krvacala som asi 5 tyzdnov, 2 tyzdne intenzivne a potom som uz len spinila

mishusha
13. máj 2009

fuha, tak to s tym krckom som este nepocula... (ale pocula som, ze pri sekcii vytahuju aj creva z brucha von 😀 😀 😀 ) ktovie co je na tom pravdy...
ja som po sekcii krvacala asi tak 10 dni.... potom akoby to prestalo....mala som len slabucky vytok par dni....a potom sa krvacanie pustilo znovu.... celkovo to trvalo asi nejake dva tri tyzdne...
ale urcite je to indi vindi

wsmoulinkaa
13. máj 2009

ahoj holky...chci se zeptat...možná budu rodit císařem kůli malé pánvi, ale chci se zeptat, když je císař plánovaný-také vás nechají vytrpět bolesti a pak se jde na věc??? asi musí taky mimi sestoupit dolů, než "říznou" co? díky

mimi21
13. máj 2009

kočky čo ste rodili cisarskym, chcela by som sa vas opýtať z akého dôvodu
či sa u niektorej z vás vyskytol problém, že sa vám vôbec neotváral krčok
ja mám termín zajtra a cervix skore mám 2, bežné je v tomto období 9
mám tiež kamošky, ktoré prenášali a ich krčok nereagoval ani na vyvolávačku, tak bola nutná sekcia ...

andykov
13. máj 2009

wsmoulinka, to ne, normálně ti dají termín a hotovo. mně na konci března řekli, že 13.nástup a 14. se půjde na věc. však moje malá si řekla, že ji nikdo nebude dirigovat život a 10.mi začly kontralce-fakt dlouhý, ještě, že jich bylo jen pár, pak praskla plodovka, tak jsem se dovezla autem do porodky, tam mě připravili a šlo se na řezání 😀 a to jsem byla 37+6tt a plán byl na 38+3tt, takže jsem to fakt nečekala, i když den předtím mi dr.řekla, že malá je už v pánvi.

andykov
13. máj 2009

mim, ty jo, já den před porodem měla cs1, a když mě při příjmu vyšetřovala pa, tak říkala, že mález je pěkný, že normál porod by byl rychlý 😀

avanka
13. máj 2009

Mimi, ja kvoli ociam a kvoli riziku odlupnutia sietnice a naslednemu oslepnutiu

Smouli, nie 😀 ja som 22 v nedelu nastupila poobede do nemocnice a 23 rano isli na to.....ja som bola 38+3tt..

mishuska, s tymi crevami neviem, ale svagrina je lekarka a pri sekcii bola pri mne, ked mi vsak zasival maternicu, normalne jej vraj bolo zle 😲 😲 vraj si ju vylozil na brucho, vsade krvi, no ze to vyzeralo hrozne 😝

wsmoulinkaa
14. máj 2009

díky 😵 😵 to mi spadl kámen ze srdce...tak uvidím jak vůbec dopadnu, dozvím se to 9.6. jak mimi povyrostlo! ahojky

akejka
14. máj 2009

wsmouli neboj, keď už máš sekciu naplánovanú, tak to s tebou nebudú skúšať prirodzene. Aj keď ja mám úzku panvu a 2 neplánované urgentné sekcie...so mnou to prirodzene skúšali, žiaľ ani jedna z mojich dcér mi cez panvu neprešla...aspoň som si vyskúšala 2x pôrod 2v1 😀

certica
14. máj 2009

mimi21, mne sa tiez krcok neotvaral pri druhom porode. prenasala som 3 dni a ani po oxytocin.vyvolavacke sa v priebehu 3-4 hod. nic nedialo, i ked kontrakcie som mala dokonca uz aj predtym /akurat som ich vobec necitila/, len na zaklade zaznamu som videla, ze kazde 2 minuty. po tom oxytocine sice uz prisli citelne kontrakcie do bruska, ale ja stale na spicku prsta. no a kedze som uz mala 1. porod sc, tak sme dalsiu vyvolavacku neriskovali, ale ma brali rovno na operacku (predtym som len podpisala papier, ze suhlasim so sekciou), co bolo nakoniec aj dobre, pretoze maly nemal priaznivu polohu a ja som mala udajne dost stensenu jazvu

akejka
14. máj 2009

uuuuuf certi, ešteže tak...asi ti hrozilo, to čo mne 😢 prasknutie jazvy. Našťastie sú na Antolskej samí odborníci a vedia, kedy zasiahnuť sekciou 😉

jvo
14. máj 2009

ahojte kocky pred 7 dnami som rodila sekciou, teraz mi zacalo nad ranou troska tvrdnut brucho neviete ci je to ok alebo sa mi to tam zapaluje, vyrazne bolesti nemam ani rana nie je cervena ze by bola zapalena len mam take zatvrdnute brucho ako keby som mala nieco pod kozou, ak sa to tu uz pisalo, osprvedlnujem sa ale troska nemam cas citat, dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre