Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

karol84
26. jún 2011

@miranda77 to ja mela 14 dni po porodu o 1kg mene nez pred otehotnenim a panev stejne boli...

miranda77
26. jún 2011

@karol84 😲 to byl muj sen .... nechat vsechno v porodnici 😅 -bohuzel tam zustalo jen8kg a porad se mne drzela vanocni kilca (otehotnela jsem pred vanoci a po vanocich uz nedoslo na dietku 😀 )

karol84
26. jún 2011

@miranda77 no v porodnici jsem to sice nechala, ale připadám si celá rozteklá, takže do spousty oblečení se stejně nevejdu

petkave
26. jún 2011

@karol84
@alenv mne sa panva nepohla ani o milimeter. Aj to bol jeden z dôvodov na cisársky... A mám o 2 kg menej ako pred otehotnením. A neviem to nabrať späť... Takže opačný problém ako väčšina z tu prítomných ☹
@karol84 ja sa sekcii asi nevyhnem ani po druhý krát... ale tiež plánujem väčší vekový rozdiel... Ak to teda pôjde ešte aj po pár rokoch 😀
@miranda77 ja som nechala v pôrodnici 10 kg z 12 pribratých a doma som schudla ešte ďalšie 4. 🙄

karol84
26. jún 2011

@petkave já pevně doufám, že napříště už se sekci vyhnu. ale pro jistotu s císařem budu počítat jako s jednou z možností.

miranda77
26. jún 2011

@karol84 no ja jsem byla taky roztekla .. ale myslela jsem, ze je to jen temi kilci ... a vsechny bolesti,co jsem mela jsem prirazovala sekci ... po druhem porodu jsem ted oblekla veci, co jsem nosila po prvnim ... takze asi nejvetsi zmena je po prvnim tehu ... a pripadam si, ze mam lepsi postavu nez jsem mela (tedy az na to bricho 😠 )... (ale mozna je to klam 🙂 po tech mnoha shozenych kilech)

tehua
26. jún 2011

podla mna pomaha, ked si od zaciatku tehotenstva kazdy vecer pomasirujete brusko nejakym kvalitnym telovym mliekom / olejom. v lekarni sa da vybrat z viacerych znaciek. vdaka tomu som nemala na bruchu ani jednu jedinu striu a po porode sa mi za mesiac vratilo do povodnej polohy. pritom ked som este okolo maturit priberala a chudla, tak z tych cias mam na stehnach a zadku milion strii. ale na brusku nic. a tiez je rozdiel, ked sa napina 25-rocna koza a 35-rocna...
ale ked si lahnem nabok, brusko mi trochu stecie dolu 🙂 - necvicila som, no ;)

a to spanie na bruchu... ja som sa odvazila az po nejakych 8 mesiacoch

florentina
26. jún 2011

@monny89 no i když je to jen pár měsíců, tak si to bohužel nepamatuji přesně, ale cca kolem 400.

monny89
26. jún 2011

@miranda77 Jj, první ANO bylo na úřadě... 😀 V těhu... ale kostel je v plánu už od začátku... jen to těhu nám to trošku "překazilo".. takže to zmáknem příští léto 🙂

monny89
26. jún 2011

@florentina díky, díky.. zítra to omrknu 😉

miranda77
27. jún 2011

tak jsem vyfotila svoje brisko od posledni sekce 1r10m ... no proste jsem jak tehotna 😖 😠 😒

svatule
27. jún 2011

tak mě se pánev vůbec nerozšířila, asi i proto nakonec malá zůstala hlavou nahoru, protože neměla místo, cca 14 dní od porodu jsem mohla nosit předtěhu kalhoty, jen to břicho už asi nikdy nebude stejné jako dřív 😉 ale te´d to neřeším, stejně chceme další mimčo, tak kdyžtak až po těhotenství.

petkave
27. jún 2011

@tehua ja som sa natierala obyčajným olivovým olejom... Kamarát mi ho nosí zo Španielska na varenie, ale mne dosť prekáža tá vôňa, tak sa s ním natieram alebo robím píling. A celé tehotenstvo vždy večer som si s ním vymastila bruško. Ani jedna stria... Na prsia som nemyslela, tam strie trošku mám... Ale je to možno aj o genetike, nielen o mastení ...

simib
27. jún 2011

Ahojte.Je tu niektorá ktorá ste rodili nedávno na Antolskej plánovaným cisárskym rezom v celkovej anesteze?Rada by som vedela čo všetko to obnáša od prípravy až po zobudenie a regeneráciu.Ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

monny89
27. jún 2011

@miranda77 ale co to povídáš, hezké bříško 😉

alenv
27. jún 2011

@miranda77 ale vypadá pěkně pevně🙂 nepřijdeš mi jak těhotná.. jsi štíhlá

miranda77
27. jún 2011

@monny89 @alenv díky holky 😉 ... no pevný možná je, ale dost vyklenutý 😢 ... když mám triko, tak prostě vylejzá ven a fakt to vypadá jak těhotenský břicho (na fotce jsem před snídaní, po snídani je ještě větší 🙄) ... jsem si říkala, že bych se mohla klidně přihlásit do soutěže o nejkrásnější těhotenský bříško 😀 ... no co bych asi chtěla, po císařích, že?

monny89
27. jún 2011

@miranda77 já se bojím, že mi to taky bude dlouho trvat no ☹ Ale neboj, ty máš bříško hezké 😉

miranda77
27. jún 2011

@monny89 no já jsem si také nemyslela, že je to tak hrozný ... ale pak jsem se viděla na fotkách od přátel ☹ ... teď se snažím cvičit každý den a taky držím palce Vám, ať bříško mizí ... zaslužíme si to sakra, když už jsme tak zrychtované po skalpelu 🙄

petrusew
27. jún 2011

Dobrý večer dámy, už několik dní se odhodlávám napsat. Při potvrzení těhotenství (i před ním) mi bylo řečeno od několika lékařů, že budu rodit císařským řezem, toto mi potvrdil i nový gynekolog, tak jsem se chtěla zeptat, jeslti se jde v průběhu těhu nějak na toto připravit (spíš psych. a tak) Jak to bude asi tak probíhat...

monny89
27. jún 2011

@miranda77 to tedy no.. já musím se cvičením asi počkat na KO v 6tinedělí že? Chjooo, já se toho chci zbavit... to mi to nemohli rovnou uříznout 😀 😀

katulka74
27. jún 2011

Ahoj,ja mam rodit tiez cisarskym alw doktor ma lame na spinal,tebe povedali ze celkova?

petkave
28. jún 2011

@petrusew Gratulka k tehu v prvom rade!!! 😵 Nech sa budeš pripravovať akokoľvek, nikdy sa dosť nepripravíš na to, čo sa bude diať pred, počas, po sekcii... Ja som si prečítala pár odsekov v múdrych knižkách, chodila sem na MK a zbierala informácie... V každej pôrodnici je to však trošičku iné a ak ti mám pravdu povedať.... To, čoho som sa najviac bála a čo ženy opisovali hrôzostrašným spôsobom, nakoniec vôbec až také hrozné nebolo a naopak... Ja som totálny strachopud, už pár týždňov pred sekciou som nemohla spávať, chytala ma panika, či to zvládnem a ako to zvládnem... Ale povedala som si, že prvoradé je dieťa, že budem myslieť naňho, lebo von sa jednoducho dostať musí a nech by to bolo akýmkoľvek spôsobom, urobím všetko preto, aby som to úspešne zvládla a rýchlo bola fit a starala sa oňho. Nakoniec sa mi to až tak úžasne nepodarilo, mala som komplikácie v podobe omdlievania, ale za dva-tri dni som sa dala do poriadku a mohla sa oňho starať už na 100%. A inak, ja som tiež hneď od začiatku vedela, že to bude cisár, ale nemyslela som na to... To až s pribúdajúcimi týždňami som robila paniku... Zo začiatku som si hovorila, že je to ďaleká budúcnosť... Veď 3/4 roka mi tak aj pripadalo... Ale utieklo to raz dva a ani som sa nenazdala a ležala som pod skalpelom... Takže moja rada znie: Nemyslieť na to a snažiť sa byť v pohode... Máš ešte dosť času na to, aby si sa pripravila... Teraz si užívaj všetko, čo patrí k začiatku tehu... Držím palce!

evvkaa
29. jún 2011

som po dvoch cisarskych a teraz ma caka treti cisarsky rez som v 31tt a pocitujem pobolievanie v podbrusku a niekedy aj pichanie je to normalne mal niekto taketo bolesti?dakujem

miranda77
29. jún 2011

@evvkaa ja jsem pri druhem tehu po SC take pocitovala bolesti - pichani v podbrisku - vice na leve strane ... pri druhe sekci se ukazalo, ze jsem tam mela hodne srustu ...

katulka74
29. jún 2011

evkaa,ides spinalom alebo celkovou anestezou?

evvkaa
30. jún 2011

@miranda77 ja som pri dcerke nemala ziadne problemi ale teraz to nejako prezivam viac bolestivo :(

evvkaa
30. jún 2011

@katulka74 chcela som ist spinalom ale idem si dat podviazat vajecniky nakolko je toto moje tretie tehotenstvo tak pojdem celkovou predtym som mala celkovu pri oboch bolo to ok len je clovek trochu dezorientovani

miranda77
30. jún 2011

@evvkaa no ty srusty se mohly udelat az po druhe sekci a proto to ted mozna vice boli ...

katulka74
30. jún 2011

evkaa ja som mala tiez 2 krat celkovu a teraz mi chcu dat spinal,ale ja nechcem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre