Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

obla
19. nov 2011

Omlouvám se .. trochu nechtěně jsem mystifikovala já .. nemyslela jsem to doslova. Trochu jsem to tam nastínila tím rozdílem jako je analgezie a anestezie .. jen jsem to nešťastně podala. 🙂

llluckaaa
19. nov 2011

A když už jsme u toho, ten epidurál se u SC nabízí také? Mně nabídli, co si teda pamatuji, jen spinál a celkovou.

summer8
19. nov 2011

@obla ja som povodne mala rodit prirodzene s epiduralom a skoncilo to cisarskym v spinali... len preto viem, ze to nie je to iste 🙂

summer8
19. nov 2011

@llluckaaa podla mna epidural pri sekcii asi nie, len by asi vedeli dopichnut spinal...ale neviem naisto 😒

werumka
19. nov 2011

@llluckaaa Já právě počítala s tím, že stará okna těsnit nebudou. Ale tahle byla plastová po rekonstrukci 😀 Mně taky nabízeli jen spinál a celkovou - prý je to u plánované sekce standard, protože u epi se déle čeká na nástup účinku a u spinálu je to znecitlivění jistější... na víc jsem se tehdy neptala, takže o tom moc nevím.

obla
19. nov 2011

@summer8 Já rodila akutní sekcí .. takže v celkové 😖

helcas
19. nov 2011

já měla epi (taky se u sekce dělá, nedávno jsem tu psala rozdíly mezi oběma, ale myslím, že pro pacienta těžko postřehnutelné) u plánované sekce, celkovou u akutní

skeptik
20. nov 2011

@llluckaaa u nas si mozes vybrat, je to aj otazka penazi - spinal je lacnejsi ako epidural.
Pokial uz mas pichnuty epidural, tak sa spinal nepicha, len sa pichne silnejsie anestetikum do katetra (napr. morfin). Niekde sa picha oboje - spinal na rychly ucinok, epidural na dlhodobejsie anestetikum - to si mozes nechat aj 2 dni zavedene a cez to davkovat lieky proti bolesti.
Ja som mala len epidural.

matja
20. nov 2011

U nás sa spinál nerobí.

baklik
20. nov 2011

@matja kde u vas?

matja
20. nov 2011

@baklik - v martine

alzbeta.hod
23. nov 2011

@helcas já měla akutní sekci a umrtvili mi pouze spodek 😀 Kamarádka rodila hned po mě a tu uspali celkově

helcas
23. nov 2011

@alzbeta.hod ono asi záleží jak akutní to akutní je 🙂 a taky na tom, jestli je zrovna k dispozici anesteziolog, který by epidurál nebo spinál provedl...mě i u plánovaného řekli, že mám počítat s epidurálem, ale v případě, že by byl anesteziolog odovolán akutně pryč a nebyl k dispozici, šla bych do celkový...a to je ve velké ústecké nemocnici..

alzbeta.hod
23. nov 2011

@helcas jj to je určo rozhodující,u mě rozhodli vpůl 8 že se malá musí narodit do hodiny a narodila se v 8. Takže čas byl... extra nepospíchali. :D Ale ta holka po mě muselaporodit co nejrychleji protože už malého i tlačila ven a nešlo to...

teleranka
24. nov 2011

@skeptik ahojky, mozem sa opytat? pisala si o tom, ze to moze byt zavedene aj dva dni...to akoze v chrbte? tam by som mala nejaku trubicku, ci by mi to vycnievalo, z chrbta? a to sa da s tym hybať , spať, ležať? wooo a neboli to?
inak ako by ma pichli, ked ja sa mimovolne cukám, len ked sa priblizuje nejaky predmet, alebo aj ruka, k mojmu chrbtu? neviem to ovladat, cukám sa mimovolne, aj ked ma pocuva lekr stetoskopom na chrbate. :(

skeptik
24. nov 2011

@teleranka to je makka hadicka tenka z plastu, ani o tom nevies a je to tak zabalene, aby ti to nevycnievalo - len kratky kusok, to nie je hadica ako na polievanie zahrady...

To zase oni dobre vedia pichnut aj zene s kontrakciami, najprv ti to znecitlivia a potom pichnu.

teleranka
24. nov 2011

@skeptik aha aha 🙂 dakujem za vysvetlenie 🙂

alzbeta.hod
24. nov 2011

@skeptik souhlasím já měla silné kontrakce a to jednu za druhou a museli se trefit mezi kontrakcemi. Takže se stále čekalo až odezní.

miri.b
24. nov 2011

ale pre dobre pichnutie musi byt aj anesteziolog dobry, mna 1x pichali asi 10x to na epi, aj napichla, ale netrafila sa lebo ucinok nebol ziadny, len sa zrychlilo otvaranie, avsak nakoniec aj tak som skoncila sekciou v celkovej, druhykrat som si vybrala tiez celkovu, tiez nebol velmi cas a pani , co rodili SC po mne mala mat spinal, ale netrafili, tak skoncila celkovou anasteziou a postavit sa mohla az po 24 hod ako po spinale

teleranka
25. nov 2011

@miri.b tiez premyslam nad celkovou... je to este daleko, ale zas nie az tak a pripravujem sa na to psychicky uz teraz.

leteku
25. nov 2011

Ja som tiež rodila v celkovej anestézii keďže anesteziologička nebola schopná mi pichnúť spinál. Skúšala to asi 8x a to už som ju v plači prosila, že to tak nechcem, jediné negatívum môjho druhého pôrodu bola táto osoba 😠 .

skeptik
25. nov 2011

@teleranka Suhlasim s @miri.b ze anesteziolog musi byt dobry - respektive skuseny. Pokial ides do nemocnice, kde sa toto bezne robi ako na pase, tak sa nemas coho obavat, ide tam o rutinu.

teleranka
25. nov 2011

@skeptik ano, u nich ano, to len ja som pokakana od strachu 🙂 🙂 🙂

skeptik
25. nov 2011

@teleranka Neblazni, celkova anestezia je ovela rizikovejsia, a to pichanie vobec neboli, to odber krvi boli teda ovela viac.

teleranka
25. nov 2011

@skeptik uvidine, ci nakoniec budem mat moznost vyberu vobec, ale viem, ze celkova je narocnejsia aj pre matku aj pre babatko, beriem to do uvahy. Mozno ked pojdem rodit druhe babatko uz nebudem tak pochybovat a bat sa 🙂

kubanocka
25. nov 2011

ja som pred dvomi mesiacmi rodila cisarskym rezom s epiduralkou a neni nic lepsie 🙂

libbie
25. nov 2011

Ahojte,
precitala som tu skoro vsetky prispevky o CR a konecne mozem pridat vlastnu skusenost. Velmi som sa bala sekcie, ktoru som mala planovanu (maly bol KP + ocna indikacia), pretoze mam dost nizky prah bolestivosti, ale bola som maximalne spokojna. Najneprijemnejsim momentom bolo pichnutie spinalky, to ma dost bolelo a nepodarilo sa to na prvykrat. Pocas operacie som vsak ziadnu bolest necitila, citila som len, ze "nieco" v bruchu robia 😉 Maleho vytiahli za cca 10 minut, ukazali mi take malinke fialove klbko, co bol skvely moment a potom ma cca 25 minut zasivali, pricom mi prisli povedat, kolko maly meria a vazi, a ze Apgar mal 10. Nohy som si necitila asi 3-4 hodky, brusko uz ozivalo skor, ale bolesti neboli vobec velke, take znesitelne a akonahle mi dali infuziu s novalginom, tak bolesti ziadne. Ziadne lieky som uz ani potom nepotrebovala, mhla som hybat nohami, aj sa nadvihnut. Bolestivejsie bolo len vstavanie z postele asi 4-5 dni, ani to prve vstavanie nebolo nic strasne...Takze pre mna bol CR pozitivnym zazitkom a bola som velmi prekvapena, ako dobre som to znasala, pre mna napr. vrtanie zubu bola omnoho vacsia bolest 🙂 Vsetkym buducim maminam by som priala takuto skusenost s CR 🙂

petkave
26. nov 2011

@teleranka ja som bola celé tehotenstvo v tom, že pôjdem celkovou (lebo som si nevedela predstaviť, že ma budú rezať zaživa), no v deň príjmu do pôrodnice ma napriek tomu postavili pred rozhodnutie - celkovú alebo čiastočnú?! Nechápala som, podľa čoho sa mám rozhodnúť, keď som nikdy v narkóze nebola... Ale pohovorila som si s anesteziologičkou a na základe toho som sa rozhodla pre celkovú... Nemám s čím porovnávať, no bolo to celkom v pohode... Jediné porovnanie, čo si môžem dovoliť, je s inými mamičkami, ktoré tam so mnou ležali a boli po čiastočnej... Celý deň museli ležať - tak ako aj ja. Až na ďalšie ráno sme vstávali a skúšali chodiť... Išlo nám to v podstate rovnako, mali sme rovnaké bolesti... Z hľadiska rekonvalescencie je to asi jedno... Je iba na tebe, či chceš byť pri vedomí, či to zvládneš a či chceš odbremeniť seba aj bábo od celkovej anestézy... No podľa môjho priateľa, ktorý to všetko na sále pozoroval, "synček bol v narkóze iba 5 minút" - toľko času prešlo od môjho uspatia po jeho vytiahnutie z maternice...

petkave
26. nov 2011

@llluckaaa 😀 tak sa teraz dobre smejem... Ja som v pôrodnici vyutierala hádam všetky dlážky - v izbe, chodbe aj v záchode... Teraz mi to príde vtipné, ale vtedy som myslela, že umieram... Ale čo už, keď niekto zanedbal svoju povinnosť a nechal ma pochodovať s takou nízkou hladinou hemoglobínu, pri ktorej sa už podáva transfúzia... Tej mladej mudre to nikdy nezabudnem...

llluckaaa
26. nov 2011

@petkave Bohužel i někteří doktoři jsou omylní, můžeme jen doufat, že na ně nikde nenarazíme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre