Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

anieli_1
28. nov 2010

@lamarika no a ked mne kamaratka povedala ze jej muz jej povedal ze musi ist ciraskym lebo ak bude mat dole jazvu tak uz do nej nic nestrci by som ho najradsej uskrtila.........a citala som niekde o takom pripade ze babe nezabral spinal zacali ju rezat za ziva a sa tak zlakla od bolesti ze stratila mlieko.......chuda......ja som sa skoro rozplakala ked som prvy krat vstavala........mne dr povedal ze v zivote nebudem rodit normalne lebo moja panva ma detske cisla si robil srandu ze sa divy ako mi tam vobec vie strcit sono.....:Dale tak ja som teraz zas tehu som nejaky 6tt takze teraz uz sa psychicky pripravujem ze ako zvladnem dve deti..........

lamarika
28. nov 2010

@anieli_1 ty budeš mít shruba stejný rozdíl mezi dětma jako já 😉 Není to tak hrozný, dá se to. Myslela jsem, že to bude horší. I když si myslím, že ty horší časy teprve přijdou. Jen jestli ti můžu poradit, tak jdi u druhého CR na spinál. Já jsem se po něm mnohem líp dávala do kupy. U prvního CR když jsem se po 20 hodinách poprvé postavila, tak jsem měla slzy v očích a ještě dalších 14 dní pro mě byly naprosto hrozný kvůli bolesti. Teď u druhého CR jsem po 12 hodinách vztala celkem bez problémů a začala jsem normálně fungovat a starat se hned o malou bez větších potíží. Doma už jsem skoro ani nevěděla, že jsem na nějakém CR byla. Ale teď po druhé jsem to zvládla líp díky spinálu a ta bolest při napichování za to stála 😉

bambulkabambulkova
28. nov 2010

dakujem

lamarika
28. nov 2010

@anieli_1 no nic, musím do hajan abych byla zítra fit, pořád jsem v jednom kole a to noční vztávání mi moc neulehčuje. Ale nevadí mi to, jen si musím zvyknout 😉 Dobrou noc

anieli_1
28. nov 2010

@lamarika ja som bola spinalom tiez za mnou dosla anesteziologicka a povedala mi ze s mojimi diagnozami(astma preliecena tbc a pod)by som sa im nemusela prebudit a ked som sa jej pytala ze ci mi musi zabrat spinal tak povedala ze nemusi ze pre taky pripad maju hned pripravenu uspavacku ale neviem ako to kontroluju lebo sa so mnou sice rozpravala ale o malom a nie o tom ci nieco citim..........a neviem ako tym ale mala som pocit ze ozaj rodim len bez bolesti lebo som lietala asi 10cm nad stolom lebo maly bol velky a ked mi dal dr pri konci pravy hak na pluca asi 5 krat som mala dost bo ked su zeny uspate im musia asi kolabovat pristroje bo ja som nedychala a skoro som im tam zachvat dostala este ze som mala cely cas na ustach kyslik.......len nechcem aby sa vystrasili baby co to maju prvykrat pred sebou vsetko sa da prezit a tie deti za to stoja:D
@lamarika

anieli_1
28. nov 2010

@lamarika dobru ja pojdem tiez za chvilku

sofia2008
28. nov 2010

ahojte..tak ja sem pridam zasa opacnu skusenost z CR..ja som si ho vybrala dobrovolne, kedze som sa vzdy obavala normalneho porodu nie kvoli bolesti, ale z toho, aby sa babatku nic nestalo, kedze nasi lekari su na to odbornici..po CR reze som na druhy den chodila a na treti som uz fungovala skoro normalne, na stvrty den som uz mala malu na roomingu..nehovorim, ze to vobec nebolelo, ale bola to bolest, ktora sa da v pohode prezit, ja som mala ovela mensie bolesti ako zeny, ktore rodili normalne, boli dole pozosivane, nemohli chodit na velku a malu potrebu a nemohli vobec sediet, mliecko som dostala hned na treti den a zatial doteraz v pohode kojim 🙂 podla mna sa treba troska prekonat a hned neprezivat tu bolest..vsetko je v hlave..a mimochodom, dvom babatkam zlomili pri porode klucnu kost a dalsie mali zdeformovane hlavicky..

miriam11
28. nov 2010

sofia2008, prepac, ale ake bolesti prezivaju zeny po CR nie su o "prekonavani" alebo o com to tu pises. Mam hodne pocit, ze vobec nevies o com pises, nakolko nemozes tusit, co zazili ostatne a ako to ich telo zvladalo. Chapem, ze Ty si sa citila uplne fit... tak prosim, ale nesud len podla svojho zdravotneho stavu. Nechcem tu navodit hnev, ale musela som Ti odpisat, lebo taketo usudky nie su podla mna na mieste. Mozno preto ma to nahnevalo, lebo ja osobne som mala velmi zly porod, zazila som kontrakcie, bolesti, stres, atd..... o tom som tu uz pisala v inych temach, nebudem to tu rozvadzat, chcem na to zabudnut a nakoniec to aj tak skoncilo CR v celkovej anesteze. No jednoducho ma tento Tvoj prispevok vytocil.

bobicek5
28. nov 2010

sofia008 ja len malu poznamocku - ak si bola pocas sekcie v celkovej anesteze, ta dietatku velmi skodi a takisto sa tieto latky dost dlho vylucuju aj v mliecku...na margo toho, ze si sa bala o babo. Spinalka tiez nie je celkom neskodna...

mirka285
28. nov 2010

@sofia2008 este som nepocula o tom,ze na Slovensku si moze zena vybrat ako chce rodit....ale ty si zrejme prominentny pacient 😖

sofia2008
28. nov 2010

myslim, ze ste absolutne nepochopili, o com som pisala..ja som len nechcela strasit dievcata, co idu na CR, ake je to strasne a ze ako nenormalne to boli, nepisala som o tom, ze mna to nebolelo, jasne, ze to bolelo, ale snazila som sa to prekonat..kazda zena ma iny prah bolesti, mozno ste to vy prezivali horsie..ja som len napisala svoju skusenost..
bobicek, mala som spinal a hoc by som bola aj v celkovej anesteze, je to nic v porovnani s tym, ze by sa mi dieta pri porode pridusilo a poskodilo si mozog ako sa to stalo mojej znamej alebo aby mu zlomili klucnu kost..o babo sme sa pokusali dost rokov na to, aby sa mu pri porode nieco stalo..

romana29
28. nov 2010

Napadá mě jestli spíš není problém v tom, že jste už "normálně" několik hodin rodily, než došlo k císaři tudíž se něco v těle hnulo a proto jste pak po císaři měli trvalejší a větší bolesti.
Já rodila dvakrát císařem, jednou kvůli KP - bez kontrakcí, bez poslíčků, jen odtekla plodovka - bolest po zákroku jsem vnímala pouze jako silnou menstruační bolest. U druhého díky gestóze taky bez bolestí a rychlá rekonvalescence.

Tím se nechci nikoho dotknout, jen si to takhle vysvětluju, protože já osobně jsem docela velká srágora, bolístka atd., určitě nejsem žádná hrdinka a císaře jsem zvládla v pohodě a bez výraznějších bolestí, kdybych nějaké měla, určitě bych je tady netajila 😀

miriam11
28. nov 2010

sofia2008, a ako inac sa da pochopit toto? "podla mna sa treba troska prekonat a hned neprezivat tu bolest..vsetko je v hlave.." som Ta citovala. Prepac, to jednoznacne u Teba hovori o tom, ze CR sa ani inak prezit neda, iba ako to bolo u Teba. Ostatne, ked mali problemy a nenormalne bolesti tak si podla Teba vymyslaju...

mirka285
28. nov 2010

@sofia2008 si mi neodpovedala...na Slovensku si zena predsa nemoze vybrat ako chce rodit,takze to,ze ty si si vybrala,ze pojdes rodit cisarskym,tak to je sice tvoj pripad,ale druhe baby asi nebudu mat moznost volby,takze vety typu nechcela som ublizit svojmu babatku si myslim nie su v tomto pripade na mieste...to akoze druhe maminy,ktore si nemozu vyberat,chcu ublizit babatku?som to asi nejak nepochopila cele,co si tym chcela povedat....

mirka285
28. nov 2010

@romana29 urcite je to u kazdeho individualne...

romana29
28. nov 2010

jj, každý vnímá bolest jinak, to je pravda 🙂
No nic, já jdu spat 😀

sofia2008
28. nov 2010

zbytocne tu budem nieco vysvetlovat, akonahle niekto ma iny nazor a nieco ine prezil, tak je zle 😒 proste sa tvarte, akokeby som tu ani nenapisala..
@mirka285 ja nehovorim, ze baby co rodia normalne chcu ublizit svojim detom, ja som mala ale v okoli dost zlych prikladov, tak som sa tak rozhodla a je to vlastne aj tak moja vec..neviem, ako v tvojom okoli, ale v mojom si vascina mojich znamych sama vybrala CR po dohode s lekarom..

mirka285
28. nov 2010

@sofia2008 myslis za pekne tucny uplatok?

sofia2008
28. nov 2010

vobec nie, ja som dala dr. flasu..ale uz to neries..

mirka285
28. nov 2010

@sofia2008 ja proste nemam rada ked tu niekto pise taketo veci,lebo cisarak ti nikto na poziadanie nespravi...bud mas fakt velmi dobreho znameho lekara,ale uplatneho lekara....ale pokial nie je zavazny dovod na CR neurobi ti ho jednoducho ziadny lekar....

mirka285
28. nov 2010

@sofia2008 nebud smiesna 😖

p69majka
28. nov 2010

@sofia2008 tak to ti závidím. Ja mám obe deti CR a teda už nikdy rodiť nechcem. Sama by som si to dobrovoľne nikdy nevybrala. Jednoducho som nemala inú možnosť. Neviem ako si mohla na druhý deň chodiť, keď mne tiekli na druhý deň ešte stále do oboch rúk infúzie. Mala som bolesti hlavy a takisto som bola zašitá, ale nie dolu, ako píšeš. Takže ma všetko bolelo a necítila som sa o nič lepšie ako ostatné baby, ktoré rodili prirodzenou cestou. Nehovoriac o ostatných zdravotnýc problémoch, ktoré som mala po pôrode ako napr. vysoký TK, zápal mechúra po cievkovaní a pod. dobroty. Všetko má svoje pre a proti, ale mne už teda stačilo. Hlavne po druhom pôrode, keď ma museli narýchlo uspať, lebo mi zle pichli spinál a cítila som celý rez. ☹ takže nič moc.

sofia2008
28. nov 2010

@mirka285 ja sa tu nechcem natahovat o slovicka..neviem, kolko lekarov mas v rodine alebo znamych gynekologov, ale ja ich zopar mam, tak nepis nieco, do coho dobre nevidis..proste to neries..ja som sem napisala svoju skusenost..a prosim nereaguj uz na moj posledny prispevok.dakujem.

sofia2008
28. nov 2010

@p69majka dakujem ti, ze aspon ty si normalne zareagovala..mna na druhy den postavili z postele, ze musim chodit, vytiahli mi cievku a kedze som chcela ist na wc, tak som proste musela vstat 😒 a kedze som vela pila, tak som na wc chodila casto a tym som sa rozchodila..ale aj mna to rovnako bolelo, len som zatala zuby a snazila sa to nejako zvladnut, ale nechcem sa tym nijako dotknut ostanych, co mali mozno viac komplikacii atd..dobru noc

sofia2008
28. nov 2010

@p69majka inac aj ja som citila, ako mi rozrezali brucho..este som im cchela povedat, ze este stale troska citim nohy a ani som nestihla povedat slovo a uz ma rezali..

mirka285
28. nov 2010

@sofia2008 toto je verejne forum,takze mozem reagovat naco chcem...pred chvilou ti spravili CR za flasu a teraz uz mas v rodine gynekologov ....tak aspon sama uznaj,ze ti nespravili CR na poziadanie,lebo to sa na Slovensku zatial neda,ale ze ti ho spravil tvoj znamy....si sa nejako zamotala do toho co pises 😒

anieli_1
28. nov 2010

@sofia2008 ja viem ze kazdy ma iny prah bolesti a podobne ja to berem ja som nepovedala ze sa to neda prezit ale asi si ty zle citala ked sme pisali o tom ze baby mozu mat normalny bezproblemovy porod a vyberu si CR lebo ak nieje problem tak ten problem je zena...........a asi si ani necitala ten clanok co som sem vytapila......a dietatu ti mozu tiez vselico spravit ked ti ho vytahuju z brucha ci si myslis ze to je ako vytahovat hracku z vreca tak asi nie a ako som pisala pokial viem tak maju na to nejakych 10 min aby ti ho vytiahli inak sa moze tiez pridusit.........takze je sice pekne ze si mala mensie bolesti a ale take keci ze je to v hlave ti asi nikto nebere samozrejme ze sa to da prekonat a asi kazda to chce prekonat a co najrychlejsie rozchodit ale pokial nevies tak lekari to nazyvaju velka operacia brucha ato bude tym ze ti rezu 6 vrstiev a nie jednu........a ze tie co su nastrihnute maju bolesti hej ja im to neberem a gratulujem ko to zvladaju ale to neznamena ze my nie ja som mala napr taky problem ze mi prerezali nervy pri mocaku a som necitila kedy mam ist curat a ani to korigovat takze sa mi par krat stalo nastastie doma ze som sa docurala a nehambim sa to priznat proste za to som nemohla.........a podobne ine ..............a ja som mala snahu to prekonat a pre dobro baba preto som mala len asi den lieky od bolesti a aj to mi dali asi dva krat a potom som odmietala lebo som vedela ze sa musim postavit na nohy bez toho a ze sa musim postarat o drobca.......

anieli_1
28. nov 2010

@sofia2008 a este chcem zareagovat ze podla mna tiez nejak pises jedno a potom druhe bo neviem co je na tom dobra skusenost ked zaziva citis ako ta rezu........ja nechcem na teba utocit ani nic podobne len mam pocit ze sama sebe nahovaras co tak nieje.........alebo inym.........ja nehovorim ze normalny porod je luxus tie baby si zasluzia klobuk dole ako fakt ale nepoznam ani jedneho dr a ani sestru zdravotnu ktory by povedali ze cisarsky je lepsi porod nez prirodzeny a to ich poznam fakt dost............a opakujem sa zas ze neratam ked su komplikacie po pripade tie co nemaju na vyber hej je to lepsie pre to babo..........my sa bavime aspon neviem ako ostatne ja som tu stale pisala porovnanie normalny bezkomplikacii porod a CR.............ja som sice rodila len cisarskym ale bola som 12 hod v kontrakciach sama na izbe takze aspon kusok som zazila ale poznam baby co rodili normalne a viem jak rychlo boli fit.............

zazalienka
28. nov 2010

@magdalenocka u mňa presne rovnaký postup pri sekcii, len ja som misu potom zvládla, takže žiadne cievky🙂 ale inak pohodaaaa...

jaru30
28. nov 2010

Já myslim, že jak klasickej porod, tak i CŘ mí svoje pro i proti 🙂

Já nakonec musela na CŘ, porod nepostupoval, a byť se mi ze slova "řezat" nedělá dobře, bylo to v pohodě. Bylo to bez výraznějších bolestí, i sestřičky se divily, že jsem tak brzy čilá. Třetí den už jsem měla malého u sebe celý den a obešla jsem se i bez kapek proti bolesti.
Ale je mi jasné, že každá má práh bolesti jinde.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre