Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

jaa
11. jún 2009

mel.Já měla stejné problémy po klas.porodu s epi.(migrény,motání hlavy,že jsem viděla závoje kolem dokola a šílené bolení v kříži.to trvalo 6 měsíců.nemohla jsem se ,ani ohnout.)proto jsem šla do celkové narkozy při císaři.Malá byla za 3min.venku.na ní to nemělo vliv.Ale já s komplikacemi 2,5 h v narkoze.To by byl v epi asi očistec.Málem jsem jim vykrvácela ☹

tanaja
12. jún 2009

ja som si celkovu narkozu nevybrala, musim si pichat heparin...cize mam riedku krv, pri spinale by mohli nastat komplikacie vo forme krvnych zrazenin...atd. zaujimalo by ma, ci ste niektora mala vopred naplanovy cisarsky a zacali ste rodit uz doma? co sa dialo po prichode do nemocnice? ked dieta uz bolo v porodnych cestach, dali vam nieco na zastavenie kontrakcii??

akejka
12. jún 2009

tanaja, ja som síce sekcie nemala naplánované, ale obe deti som už mala v pôrodných cestách...pri 1. pôrode som zažila aj 2. dobu pôrodnú - vytláčanie malej,ale zakliesnila sa mi v mojej úzkej panve...
nič nedávajú na zastavenie kontrakcií...
pri 2. pôrode som tiež už bola úplne otvorená a pripravená tlačiť, ale nakoniec urobili tiež urgentnú sekciu...taktiež mi nedali nič na zastavenie kontrakcií...

tanaja
12. jún 2009

akejka, asi mas pravdu, nemusim sa bat.

fim
12. jún 2009

tanaja, já měla plánovaného císaře, ale nástup byl naplánovaná až na 19.10. Což byl vlastně 40tt - měli na všechno dost času nebo jestli bylo tak plno... nevím. Každopádně jsem začala rodit doma, tak jsem sjela na gyndu, tam mi řekli, že to jsou kontrakce, pak jsem jela domů, cestou jsem se stavila s kamarádkou v Tescu pro pár věcí, doma jsem dobalila, počkala na manžu a jelo se
neměla jsem moc otálet, ale bláznit taky ne 😉 Tak jsem se tím řídila....
a v nemocnici: vyšetření (byla jsem na 4), kapačka na zastavení kontrakcí, čekání na dobu, kdy budu 5 hodin po posledním jídle (mezitím pravidelné vyšetřování) a pak šup na sál a pak už jsem byla vzhůru a ukázali mi za chvíli Toníčka... 😵

tanaja
12. jún 2009

fim, to si velka pohodacka, dufam, ze aj ja budem bez stresu, ked to na nas pride.
inak, ja som sa narodila 19.10. 😀
keby som bola ja v pohode, nebojim sa vobec. ale nakolko som bola na anestez.vysetreni a tam mi povedali, ze 8-10h pred zakrokom nejest, picham si heparin, tak den pred zakrokom si nemam pichnut....teraz, ked by to na mna prislo doma, budem najedena a pichnuta, budu len zbytocne komplikacie!! moj maly ma uz vyse 3kg, som v 37tt, tak to moze prist hocikedy.

paulie
12. jún 2009

Zdravím všechny, chtěla bych se zeptat, v jakém termínu mudr. obvykle stanoví termín CS? Končím teď 38tt a v pondělí jdu do poradny, kde bych se měla dozvědět termín ...
Díky moc, P.

cernobilka
13. jún 2009

ahoj holky. jak jste se po Cs hojily?? ja jsem devaty den po a porad mam velke bolesti. jeste k tomu se mi to zanitiloa naplnilo hnisem. doktor rekl, ze je to proto, ze jsem tlusta. tluste zeny se pry spatne hoji. porad nejsem sama schopna obstsrat miminko. nedokazu s nim vstat ani dlouho chodit. pod jizvou mam takovou divnou ztlustelou tkan a ta primo desive boli.
ja uz bych nikdy cisare nchtela. je to silena bolest, alespon pro mbe. ted chodim porad na cisteni a modlim se, aby se to nezhorsilo. cisare jsem mela akutniho, Jenda mel moc velkou hlavu a nechtelo se mu ven.

reruna
13. jún 2009

Ahoj cernobilko, 9. den po SC jsou bolesti ještě poměrně velké, moc jsem toho doma neudělala, vstát mi pořád ještě dělalo problém, ale po rozchození už to celkem šlo. U tebe je problém špatné hojení rány, to je bohužel jedna z komplikací, která může nastat, já se tomu vyhnula, ale věřím, že to musí být nepříjemné. ten dr. to teda řekl hnusně, že tlusté se hojí blběji 😠 doporučuju co nejvíc větrat, já jsem třeba i doma pořád chodila v těch sítovaných kalhotkách a volných šatech, aby rána větrala a líp se hojila. Ta ztluštělá tkán nevím, možná tam máš hematom, já měla modřinu přes celý podbřišek.

sirinka
13. jún 2009

cernobilka ono to boli kvoli tomu zapalu...a aj ked mozno existuje statisticky vyssie riziko komplikacii u obeznych ludi, dr. by sa v ziadnom pripade takto nemal vyjadrovat...
mna to doma uz tak hrozne nebolelo a dobre sa zahojilo, len citlivost okolo rany este nemam celkom obnovenu...

facovka
13. jún 2009

ahojky, tu citlivost okolo rany nemam este uplnu ani ja, mozno sa to uz na niektorej casti tkaniva tie nervy nejako nezregeneruju.....neviem ☹ a mna jazva este obcas zaboli, ale mozno aj preto ze teraz ma to tam obcas taha, to asi druhe babenko uz svojou vahou 😉

bobikyveta
13. jún 2009

Tak holky já jsem sice už asi tři týdny a 3 dny po císaři a musím říct že když mě pustili po 6 dnech tak jsem měla i zvýšenou teplotu ale už druhý den doma jsem normálně makala na obědě. Bolesti jsem sice ještě měla ale dalo se to vydržet jenom jsem se rychle unavila tak jsem pak zase zalehla do postele ale jinak žádné problémy nemám. Jizvu mám krásnou rovnou a taky žádný problém.Prostě je mi fajn. 😀 Teda až na to že ze mě pořád teče takový jak výtok. Tak nevím jestli je to normál ale sand jo.
Jinak jsem se chtěla zeptat kdy jste po císaři začaly cvičit. Chci zase začít s powerjogou ale nevím jsetli mám radši počkat až po šestinedělí nebo už můžu začít teď. Po prvním císaři mi porodní asistentka řekla že už mám některé cviky cvičit hned a taky mi je ukázala. Co si o tom myslíte vy? 🙂 🙂

tanaja
15. jún 2009

ahojte, mali ste cisarsky planovany, ci neplanovany? cakala niektora z vas na zaciatok porodu alebo ste prisli na termin a rozrezali vas??

sirinka
15. jún 2009

moj bol neplanovany.

reni7
15. jún 2009

tanaja-já mám plánovanej,zitra du poprvé do porodky na kontrolu,tak nevim jestli mi hned stanoví termín,pak pisnu

martulikk
15. jún 2009

ahojte císařovny, měla bych dotaz na ty, co už jsou maminkami... vzhledem k malému množství plodové vody a poloze řitní mě už s největší pravděpodobností bohužel čeká plánovaný císařský řez... ☹ počtení v diskuzi je docela děs, ale co nadělám, důležité pro mě je, abysme obě (já i maličká) byly v pořádku, takže to prostě budu muset zvládnout takhle... a k tomu dotazu... původně (když bylo ještě dost vody i času) jsem chtěla začít chodit s maličkou na plavčo miminek... kdy myslíte, že budeme moci začít? jestli to teda vůbec půjde...

reruna
16. jún 2009

Ahoj, my jsme teda nechodili, ale myslím, že většiinou se nechodí dřív než tak ve 3 měsících, to už bys nejspíš klidně mohla

sirinka
16. jún 2009

martulikk po ukoncenom sestonedeli kludne...ak budete obidve zdrave 🙂

akejka
16. jún 2009

cernobilka tak ja som chudá - v tehu som pribrala len 6 kg, rodila som 62 kilová...a tiež sa mi po 2. sekcii zapálila jazva...pričom 1. sekcia pohoddička - hojenie super.
Dosť hnusne sa dr. vyjadril, aj keď mal pravdu...
poradím ti - potieraj si ranu odvarom z repíka, striedaj to odvarom z dubovej kôry (sťahuje ranu)...raz denne, najlepšie večer. Máš v rane aj dierku, cez ktorú ti hnis vteká von ?

zazalienka
16. jún 2009

ahoj kocky.. ja budem tiez rodit cisarskym.. sice az v januari, moje prve dieta, ale uz sa psychicky chystam.. chcela som sa dat komplet uspat, konzultovala som to so susedou, je anesteziologicka, a povedala mi ze v TT neuspavaju pri cisarskom.. ze jednoznacne spinalka, celkovu narkozu jedine pri komplikaciach.. v suvislosti s mojou vyskocenou platnickou som absolvovala zopar obstrekov do chrbta, ale neviem, ani len netusim, na co vsetko sa mam nachystat a uz teraz sa bojim.. a to som prezila strhnutie nechta (2x), plastiku usi, operaciu kratkozrakosti.. ta bola urcite horsia ako cely porod🙂 mam strach, co ma caka.. a neminie.. najradsej by som to prespala, ale zasa co ak sa neprebudim? nie som panikar, vzdy vsetko zvladam s prehladom, ale prilis dlho som cakala na ten maly zazrak, bojim sa, aby sa nieco nahodou neskomplikovalo.. aj ked mozne je to vzdy..

kvjetecko
17. jún 2009

ahojte, mne vcera doktor povedal ze pravdepodobne pojdem cisarskym. Mala ma uz cca 3200 gramov a to som este len v 36+2 tt. Je hlavickou uz dolu otocena.
Ja som ale nepochopila dovod (aj ked mi to vravel), preco by som mala ist na CR. Na poradni mi zmeral brucho metrom a potom takou tou sponou zboku meral brucho a potom z neho vyliezlo, ze CR. Ja som dost nizka, mam len 152 cm.
Uz ste nejaka z vas mali takuto indikaciu na cisara?

akejka
18. jún 2009

kvjetecko máš zrejme úzku panvu. To býva indikácia na sekciu. Máš rozmery panvy napísané v tehu knižke ? Dôležitý je ten posledný rozmer...a ty si aj dosť nízka...
Ja meriam 160 cm, posledný rozmer panvy som mala 16 pri 1. pôrode, 18 pri 2. pôrode, ale cez to všetko som dcéry nevytlačila...museli mi urobiť cisárske rezy...

zazalienka nebojkaj, všetko dobre dopadne. Ja som síce bola oba razy pri sekcii uspatá, tak neviem porovnať so spinálkou...ale nevidela som hneď svoje bábätká. To je výhoda spinálu...a určite má spinálka menej rizík ako celková anestéza. Prvý deň, 2 dni je to veľká bolesť, ale kvôli bábätku sa premôžeš a bude to lepšie a lepšie. Miminko pri tebe na izbe je obrovská motivácia, kvôli nemu tú bolesť rozchodíš a premôžeš sa 😉

keiko
18. jún 2009

Ahojte, aj ja som skončila cisárskym, druhý porod, neplánovane-akútne...bola som celkovo uspatá a nemôžem si sťažovať, už večer som behala na záchod a poobede sa mi narodila malá 😀

lea79
18. jún 2009

robili niektorej z vas cisarsky rez na vlastnú žiadosť, aj keď to teda nebolo potrebné zo zdrav.dôvodov? koľko si za to doktor vypýtal ?

edusik
18. jún 2009

ahojte, ja som po CS 7 den, pustili nas v pondelok t.j. na 5. den, aj ked som namietala, ale bohuzial. Po druhej noci som uz prakticky nemala bolesti, len ked som sa po dlhsom lezani postavila. A to sa mi zrejme vypomstilo, kedze som si nestazovala, aj ked ma rana trocha pichala, ale nepytala som si lieky, aj malinka bola vzorove dietatko, ktore na 3.den zacalo priberat, tak ma asi preto pekne vykopli uz na 5.den.... ale uz si pomalinky doma zvykame, aj ked mala uz nie je to super dietatko. V utorok sme sa hned trepali naspat do nemocky po TBC, v stredu zas / vyberali mi stehy, dnes sme boli v poradni... to je fakt super, vyhodia ta z nemocky skor, ale aj tak si tam furt....

kalo
18. jún 2009

lea17: na vlastní žádost to u nás v Čechách nedělají...možná tak nějaké populární hvězdě, která si to zaplatí 🙂

berryl
18. jún 2009

ahoj holky nebyla jste některá na císaři, protože jste v minulosti prodělala operaci páteře?

byla jsem v prosinci 1999 na opraci krční páteře, měla jsem tam nádor, vše už je za mnou a v pohodě, jen mě záda vždy bolela při měsíčkách nebo po sportu to jsem vždy trpěla. Teď jsem těhu a začínám 23tt a mám šílené bolesti v místech operace, je to tím, že se mi zvětšila prsa a roste mi bříško. V pondělí jdu k mudr a budu chodit na rehabilitace, ale dneska se moje obvodní lékařka zmínila o tom, že zřejmě půjdu císařem.

reruna
18. jún 2009

edusik, ale to je normální, že po sekci se jde domů 5. den, pokud nejsou žádné komplikace 🙂 mě dokonce ještě ten den vyndávali steh a pak šupaj domů

mirko
18. jún 2009

edusik, u nas v martine pustaju po cisarskom na 4-5 den normalne, ja som rodila v piatok a v utorok poobede som uz isla domov, comu som bola aj rada....maleho mi pred odchodom aj zaockovali, ockuju v utorok tak som to stihla a nemusela sa trmacat znova do nemocky aj stehy som mala "samovypadavacie"

liki205
19. jún 2009

Prosím poradte mi idem na plánovaný cisársky rez a neviem sa rozhodnúť že či je lepšia celková narkoza, alebo len od pása dole???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre