Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

alzbeta.hod
9. feb 2011

moje spoližačka měla odrodíno za 10 minut, takže jak říkám je to pokaždý jiné

mmmk
9. feb 2011

@alzbeta.hod Jo, ale nepripada mi nijak prinosne pro diskuzi, kdyz tu licis, jak se ti to kazdou noc vracelo atd. Nechapu.

miranda77
9. feb 2011

@enah krvácení nemusí trvat tak dlouho ... když tě po SC dobře"vyčistí" krvácíš jen krátce .... já jsem krvacela týden a pak jen týden špinila ... to bylo vše ...

mmmk
9. feb 2011

@alzbeta.hod Jestli te to zajima, ja mela akutni cisar a byla jsem za hodinu i zasita a odjizdela ze salu na JIPku, kde jsem byla jen dve hodiny 😉 Trauma nemam, naopak jsem stastna za zdrave neposkozene dite 😉

alzbeta.hod
9. feb 2011

@miranda77 Já ani nevím jak dlouho jsem krvácela ale asi taky tak a pak jen špinila... Ani nevím jestli se při normálním porodu krvácí dýl. Ale asi možná jo, paní co rodila po mě tak krvácela určo víc než já.
@mmmk tak to se omlouvám... nevracelo se mi to špatné... vracelo se mi jen to jak se malá narodila... prostě ty vzpomínky. Nechtěla jsem to nijak líčit hororově, kdyby jo tak se netěším na druhý.

alzbeta.hod
9. feb 2011

@mmmk jen tak krátce na JIP? Já měla císaře taky akutního, ale na jip jsem byla od 9 večer do 12 poledne druhého dne. No trauma bych ani neměla ale jak říkám bála jsem se o malou a nebýt dr který tam přišel jako poslední tak fakt nevím jak by to dopadlo... těžko říct. Do té doby všechny dr říkali že je vše ok, přitom jsem od rána necítila pohyby.

alzbeta.hod
9. feb 2011

omloouvám se všem... nechci být zlou sudičkou... shrnu to asi tak. Porod je neopakovatelný nádherný zážitek a budu se těšit na druhý. Když pak člověk vidí to mimino, no to se prostě opakovat nedá.

hehena
9. feb 2011

@mmmk kdyby sis pořádně přečetla můj příspěvek, tak nic jatkovýho na nich nebylo proboha! je to tu diskuse císařský řez? mám tedy dle tebe napsat jen, dalo se to vydržet? pro to se to asi nezakládá ne? a nemám pocit, že se s někým trumfuji.... jen píšu můj dojem, zážitek... dál jsem to rozebírala proto, že jsem chtěla právě maminkám napsat, že mě tedy píchání EPI nebolel, že na bolesti jsme dostávali čípky atp..... pro mě by tedy tato diskuse byla přínosná, kdybych si ji četla před porodem.... dál jsem napsala, že to není nic hezkýho, ale vydržet se to dá..... opravdu nechápu takovou reakci...... maminky si to sem jdou přečíst, aby alespoň tušily, co je čeká.... já si před porodem taky četla porodní příběhy - měla jsem pak maminky peskovat za to, že mě i ostatní děsí?????? byla to přeci moje svobodná vůle to číst, nikdo mě k tomu nenutil.... a že bych řekla, že to byly místy příběhy peprnější.......

hehena
9. feb 2011

@enah ENAH ano, placentu vyndají, vyčistí tě... já pak asi 2-3 normálně krvácela a další zhruba 2 týdny špinění...

hehena
9. feb 2011

@mmmk apropo myslím si, že akutní císař, jak ho tu hodně maminek mělo je samozřejmě horší než plánovaný - tudíž se s nikým ani trumfovat nemůžu!

mmmk
9. feb 2011

@alzbeta.hod Ano, muj aktuni porod byl rychlovka, mela jsem kontrakce tri dny, pak primar rozhodl, ze vysledky jsou zle a maly musi ven. Takze od prijezdu na sal, pichnuti spinalu, samotne operace az po odjezd ubehla presne jedna hodina 🙂 A na JIPu jsem byla jen dokud mi neprisla k sobe spodni polovina tela. Rodila jsem mezi 21. a 22. vecer a druhy den v 10 jsem uz byla na JIPu za malym.

alzbeta.hod
9. feb 2011

@mmmk jedna holka z práce měla to samé co ty... 3 dny v bolestech a nakonec císař, proti tomu jsem to měla vcelku rychlý. Přijela jsem do porodnice v půl 3 odpoledne a malá se narodila v 8 večer... takže sis taky celkem užila. Neumím si to ani představit. Ale jinak na sál mě dali asi tak po 7 večer a na sál jsem šla před osmou, ale přesně nevím neměla jsem pojem o čase. Jen co vím z papírů, že mi vodu píchly před půl 8 a malí se narodila v 8

alzbeta.hod
9. feb 2011

@hehena i já četla o porodech co se dalo a nikde nepsali nic krásnýho ale pomalu jsem se na to psychicky připravovala...je to zkrátka porod no, a nebudem to malovat růžově když to ani nejde...no ale já se nechci s nikým hádat no, už jsem to na pár diskuzích zažila a nechápu to... od toho je to diskuze aby jsme si o tom pokecali no nemám pravdu???

hehena
9. feb 2011

@alzbeta.hod já se tu taky s nikým hádat nebudu, ale ani se nebudu omlouvat za to, co jsem napsala.........

alzbeta.hod
9. feb 2011

@hehena jsem holt taková dobrá duše která chce jen vysvětlit jak to myslela a pak je to snad ještě horší, postupně se do tho zamotávám a fuj už nic říkat nebudu. No ale komu to nahání husí kůži tak to nemusí číst ne? Psala jsem jen a jen pravdu. 😀

hehena
9. feb 2011

@alzbeta.hod Alžbět chápu, ale někdy je lepší neplýtvat energií... když někoho něčím naštveš, tak si pak dotyčný často nenechá vysvětlit jak to kdo myslel.... a hlavně už je to jedno, výpad se konal a stejně si budeš připadat tak jako tak, jako blb...

alzbeta.hod
9. feb 2011

@hehena jo tak to si řekla naprosto přesně... děkuji za pochopení 😉

sirinka
9. feb 2011

@enah jasne, vsetko sa vycisti pri CR...ziadny kyret nie je zapotreby, potom uz normalne krvacas ako po vaginalnom porode, kym sa maternica uplne zahoji...

@mmmk aspon vedia, na co sa maju pripravit a nebudu prekvapene....prepac, ale iste nebudem pisat, ze ma to steklilo alebo ze som pri vaginalnom porode zazila orgazmus, ked to tak nie je... 😉

sirinka
9. feb 2011

@mmmk a co s tebou robili hodinu? ja som bola zasita do 15 minut od zaciatku CR....
okrem toho aj negativne zazitky su prinosom v diskusiach...

co sa tyka krvacania....ja som po CR krvacala o nieco dlhsie ako po vaginalnom porode...

a na jiske som po CR nebola vobec, hned ma previezli na klasicku izbu...

sirinka
9. feb 2011

@alzbeta.hod moj muz so mnou bol od zaciatku, kedze to mal byt vaginalny porod, na sale ale nechcel byt, aj ked mu to bolo povolene, nechcel to vidiet....

alzbeta.hod
10. feb 2011

@sirinka já taky začla rodit normálně, ale nehtěli ke mě manžela do poslední chvilku pustit, takžekdyž přišel tak už jsem se chystala na císaře, a na CR ho pustili až po výkonu když už viděl malou a mě už zašívali... i tak jsem byla moc ráda že tam je.

kathy.skal
10. feb 2011

holky jak je to vůbec s plodovkou při císaři? Tu předtím nějak píchnou?? Já ho mám plánovaného teď na 15., tak už se klepu 🙄 Ale zase si říkám, aspoň nebudou holky pomačkané a já potrhaná 😅

misa1982
10. feb 2011

Ahojky,ja jsem mela cisare 2x ze zdravotnich duvodu a nemusis se niceho bat....plodovou vodu nepichaji rozlije se pri zakroku do dutiny brisni a oni ti to pak vysusi rouzkama ptala jsem se na to svoji gyndarky ta plodova voda prej vubec neskodi.A nechas se uspat nebo si nechas dat epidural?Ja mela u obou epidural a muzu jen doporucit miminka ti ukazou jen pak musis 24hodin lezet ale to se da vydrzet a odpocines si!Jinak na sale jsem byla necelou hodinu a pak me odvezly na pokoj celou dobu jsem byla vzhuru a nejhezci bylo kdyz jsem slysela maleho plakat 😵 😵 Niceho se neboj!

emicka09
10. feb 2011

Ahoj, taky pridam tem, co se boji, svoji zkusenost s planovanym cisarem 😉 nebyla to zadna hruza, ale docela pohodicka 🙂 tedy na operaci myslim, i kdyz porovnavat s nicim jinym nemuzu, byla to moje prvni operace a prvni pobyt v nemocnici. uz jsem to tu psala driv, ze bych takovyho cisare prala vsem 😵 do porodnice jsem prisla rano v 7, nemela jsem jist od pulnoci, vody jsem se ten den rano jeste trochu napit mohla. prisla jsem tam, prevlikli me, nainstalovali hadicku /do ruky/ zavezli na sal, nebo teda pred sal, do jiny mistnosti, kde mi pichli spinal, POTOM, kdyz uz jsem nic necitila, tak mi zavedli cevku..na pooperacnim jsem byla tak hodinku, pak me zavezli na pokoj. vecer mi cevku vyndali - nebyla to zadna zvlastni bolest, kterou bych si vybavovala - a sli jsme na prochazku, nic moc, ale jak mi rikal doktor, ted uz to bude jen lepsi.. nejvic me bolelo to napichovani spinalky, na to rada nevzpominam, ale nocni murz z toho taky nemam 😅 manzel byl celou dobu se mnou, ale nic nevidel, sedel mi u hlavy a povidal a jak vyndali malou, tak ji choval 😉 ani nemohl nic videt, pac pred nama byl hadr. zubaru se bojim, doktorum povetsinou neduveruju, cisarem jsem rodit nechtela..a jaka to nakonec byla pohoda 😉 jo a mala byla se mnou CELOU dobu. a jakekoli vysetreni se delalo, tak jsem u toho byla pritomna i ja.
skoda jen, ze vas zbytecne trapi cevkovanim a sitim hraze zaziva..proc to nedelat s umrtvenim a zbavit tak zbytecneho trapeni?! neni to nutny a tudiz zbytecny 🙄
@kathy.skal - niceho se neboj 😉 ver, ze to bude fajn a pokud ne, tak se to zas tolikrat za zivot taky neopakuje 🙂 na vsechno se vyptej, cemu nerozumis, na to se vyptaj klidne 2x - jsou tam od toho, aby ti rekli, je-li na to cas 😉

alzbeta.hod
10. feb 2011

@kathy.skal já měla akutního císaře ale rodit jsem začla normálně, i tak mi museli plodovku píchnout... vůbec to necítíš

alzbeta.hod
10. feb 2011

@misa1982 můžu jen souhlasit, slyšet malé plakat je prostě nádhera, taky mi malou ukázali. Ale ležela jsem potom jen asi 15 hodin zhruba

mmmk
10. feb 2011

@sirinka Pripravovali me na operaci, zavadeli katetr a pichali spinal.

habibi78
10. feb 2011

strasne vam zavidim, ze ste po porode videli a poculi svoje babo..... mne tiez robili v celkovej narkoze, ale manzel pri tom mohol byt, on videl malu ako prvy, on ju pocul plakat, on ju prvy drzal na rukach, on sa s nou rozpraval ked bola v inkubatore...... mne ju ukazali az po 10 dnoch..... ☹ ☹ ☹ doteraz mam vycitky ze som nemala silu bojovat s nimi, ze ju chcem vidiet, pocut...... ☹ ☹ ☹ ☹

misa1982
10. feb 2011

Jinak muj cisar napisu ten druhy ten prvni to uz je davno.....v nemocnici me vzbudily v 5hodin rano daly mi klistyr ktery je podle me v pohode pak jsem sla do sprchy vzaly mi krev, natocily mi ozvy a sla jsem na pokoj jeste jsem si cetla pak mi kolem sedme prisla sestra dat cevku je to tosku neprijemne ale da se to za chvily jsem o ni nevedela dostala jsem kapacku a pred osmou me vezly na sal pred salem jsem si prelezla s postele na takovy stolek a vyslekla jsem si kosily,prikryly me a prevezly na sal tam mi pomohly prelezt na operacni stul s mim brichem to bylo celkem komicke sestricky se semnou bavily byly moc hodne ptaly se me co to bude a jak se bude jmenovat....pak jsem si lehla na bok udelala kocici hrbet a napichli me je to jako kdyby vam dali injekci a behem chvilky necitite od pasu dolu vubec nic polozily me na zada daly kapacku na jednu ruku na druhou mi daly tlakomer prede me natahly zelenou zastenu abych nic nevidela a prisel primar s doktorkou celou dobu jsem poslouchala radio a maly byl na svete v 8:12 ukazaly mi ho umiteho ja brecela jak zelva,a ze salu me vezly neco kolem devate hodiny uz na normalni pokoj a taky jsem poznala co je to stahovani delohy asi hodinu po cisari me bolelo bricho tak mi davaly cipky a na noc injekce proti bolesti ale to je normalni bez bolesti nejde nic ze...jo a na druhy den mi vytahly dren ten tam je po cisari aby mely jistotu ze v brise nezustane nic spatneho a cevku a pak ma clovek par dni jeste dietu a musi se hodne pit to te budou sestry nutit aby vedely ze vsechno unguje jak ma.....ale myslim ze normalni porod ze u toho si zazije clovek vic bolesti druhy den uz jsem chodila uplne v pohode jen smich a kychani mi delaly trochu problem🙂

kathy.skal
10. feb 2011

@misa1982 Děkuju. Asi si nechám píchnout jen spinál - říkám si, že je to na několik let dopředu můj jedinej porod, tak ať z toho trošku něco mám 🙂

@emicka09 já právě mám CŘ plánovaný na 15. a nastoupit musím už 14. ráno, což mě děsně rozčiluje. Nikdá jsem v nemocnici nebyla, žádná oprace, nic, tak z toho mám trošku vítr. Natož tam zevlovat takhle den předem a akorát na to myslet 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre