Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

alexandrah
8. nov 2009

mata - veru idem na antolsku, urcite napis, ako to bude teraz, diky moc!!! ja som mala narkozu uz asi 4 krat v zivote, a fakt ju dobre znasam, tak preto radsej, ako mozno tie bolesti hlavy, ze aj tak sa po spinale musi lezat, aby sa ten kanalik uzavrel, do ktoreho to pichli ... ked mi to bude hrozit, porozpravam sa, ci si mozem vybrat, co je lepsie ... lebo anesteziolog mi povedal, ze ked som migrenicka, tak mam väcsiu pravdepodobnost, ze tie bolesti hlavy nastanu, a to sa potom uz vobec nebudem vladat postarat o maleho ... ze na to ani lieky nezaberaju, ze iba ked vam daju krvnu zatku, aby vam ta tekutina prestala vytekat, ale to daju az tak na 5. den, ked nepomoze uz nic ine ...keby to aspon dali hned ...
luka - ty si mala uzasne stastie, aj malicka je v poriadku a dobre spinka!!! bodaj by sme vsetky tak mali!!!
a veru - minus je to, ze vlastne naozaj po operacii - ja som tiez taka akcna - toho clovek moc nemoze, nevladze ... to si neviem predstavit, nie akoze po slepaku som 3 tyzdne doma lezala ...lebo uz bol zapaleny a aj zapal naokolo a tak ... no ale moj porodnik vravel, ze taku uzku panvu ako mne este nenameral ... 😕 hmmmmm.... 😨

luka04
8. nov 2009

alex neboj...kazda sa samozrejme dopredu strachujeme, aj ja som sa, ale vzdy je dobre...pozitivne mysli a bude fajn 😅 ja uz sa citim fyzicky fit, upratujem doma, beham po byte...

jankohrasko
8. nov 2009

luka04: no super, Tvoja malicka ma dnes 1 tyzden a 3 dni a Ty uz takto upratujes? Mala by si este pekne lezkat, nech Ti ostatni pomahaju 😀 No vidis ako to super zvladas 😀 Drzim palceky Tebe aj malickej Leike 😉 😉 😉

luka04
8. nov 2009

jankohrasko dakujem, si zlata 😅 ...musim makat 😅 od zajtra mi nebude mat kto pomahat..tak som sa snazila zabehnut do starych kolaji..mamina uz odisla a drahy bude chodit vecer z prace, takze budeme cele dni same...

adka77
8. nov 2009

Baby čo ste rodili so spinal, ako je to najprv ti chrbát umrtvia a až potom pichnú alebo hneď idú naostro? Nemôže
sa stať že sa pri tom miknem a mi to potom zle pichnú?je to bolestivé?

katika82
8. nov 2009

Lulka takže my rodíme v rovnaký termín 😀 ja tiež zajtra nastupujem a v utorok rodím

tak som sa prišla s vami rozlúčiť zajtra ráno teda frčím. Potom ked prídem domov tak sa ozvem prípadne luka má na mňa mobil tak vám dá vedieť ako všetko dopadlo.

Tak pa pa zatiaľ

deyna
9. nov 2009

adka nemusis sa bat myknutia, neboli to, nepamatam sa, ci to umrtvili, alebo co, to mozno povedia baby, co to zazili prednedavnom, ale nebolelo to, ani to nebolo nejak extra neprijemne. No ale ja som nemala pri tom kontrakcie.

luka04
9. nov 2009

adka...citila som taky tlak ked mi pichal tu injekciu do chrbta..taka tupa bolest...netrvalo by to dlho, ale mne to nemohol pichnut, lebo som dostala strasnu triasku do celeho tela a mykala som sa.... 😒 takze ma pichal na viac krat a potom aj dost bolel chrbat, asi tyzden som to citila pri lezani na chrbte...

aussiegirl
9. nov 2009

ahojte maminy, zaujimaju ma vas nazory a skusenosti s 2.cisarskym. syncek sa narodil sekciou (marec 2008), teraz cakame dalsie babo na februar 2010 a stale rozmyslam nad tym, ci mozem rodit normalne, alebo ci to bude zase sekcia. v zasade mi nezalezi na sposobe porodu , len nech je male zdrave, rada by som vsak pocula zopar nazorov. kedysi sa tradovalo, ze odstup by mal byt min dva roky - otehotniet dva roky po cisarskom. rodili ste niektora druhy krat "normalne" aj ked ste mali prve babo cisarskym? dakujem za nazory 😉 ....este tolko,ze pri syncekovi, som mala pichnutu epiduralku a nevedela som si u vynachvalit,velke plus bolo, ze som si pamatala a pocula moment ked maleho vybrali a mala som tiez to stastie, ze sa mi vyhli bolesti hlavy. takze ak lekar aj druhy krat odporuci CS tak zase jedine s epiduralkou 😅

trpezliva
9. nov 2009

ahoooj, ja budem mat mensi rozdiel ako ty, ale vyzera to tak, ze ma nenechaju rodit prirodzene..iba ak by bolo vsetko super, porod sa sam rozbehne, rychlo sa otvorim, babo bude velkostou akurat..atd. moj lekar nechce riskovat rupnutie maternice..a predpoveda mi opat dlhyyy a tazkyyy priebeh porodu kvoli tuhemu krcku a uzkej panve. tak som zvedava, ako nakoniec dopadneme.
aj ja som rodila spinalkou a bolo to super, nebolelo ma ani pichnutie, ani po porode som nemala ziadne tazkosti...a halvne som bola pri tom, ako malicku vytiahli. len skoda, ze manzel nemoze byt pri cisaraku...pustili ho ku mne az ked ma zasivali..to ma drzal za ruku a vsetko videl. 😎 samotne zasivanie trvalo najdlhsie z celeho porodu..
a bolest po cisarskom...hmm..myslim, ze kto ma nizky prah bolesti tak si to "uzije"...mamina co bola so mnou na izbe dve noci kricala, jojkala, vkuse si pytala lieky proti bolesti, az mi to vadilo/lebo ked zacala vzlykat v strede noci, tak mi vzdy zobudila malu../. 😠 nechapala som, lebo mna to tiez bolelo, ale zase viem sa ovladat..aj lieky proti bolesti som odmietla. takze treba mysliet pozitivne, to je hlavne 🙂

mishelin
9. nov 2009

ahojte,luka tak ako sa mate? 🙂 dnes som dala aj ja par fotiek maleho 🙂 aka je malinka,spinka ti pekne v noci?moj sa casto budi na papanie

a ja kebyze si mam este raz vybrat sposob porodu tak CS a celkove uspatie 😉

jankohrasko
9. nov 2009

luka04: nemusi byt vsetko tip top.. ja som tiez po tyzdni ostala sama doma, manzel chodil neskoro vecer, svokra tiez, moja mama nemohla kazdy den.. Hlavne vela spinkaj a oddychuj, aby si mala dost mliecka 😀
Malinka Leuška zatial poslucha?

lenusiknr
9. nov 2009

luka a kolko Vas bolo na izbe? malinku ti kedy priniesli, myslim nastalo? a manzel nemohol byt pri tebe pocas CS? niekto mi vravel ze ak je spinal tak moze byt iny zase ze nie... tak som z toho puk... 🙂

mishelin
9. nov 2009

lenusik mna sa to sice nepytas ale mne dali maleho den pred odchodom domov 🙂

to.beruska
9. nov 2009

Ajojte!tak ja hlasim prichod.Mame sa fajn,len mi nemame mliecko.co sa tyka zakroku.to pichanie ma bolelo

to.beruska
9. nov 2009

nestastnou nahodou som to poslala.v tej chvili ked mi to pichali som si priala co som sa nedala uspat.ale teraz ked si na to spomeniem tak to nebolo az take strasne.teraz sa citim fajn,ziadne problemy,ani hlava nas nebola takze sme to zvladli

alexandrah
9. nov 2009

ahojte, luka - super, ze mamina aspon trochu pomohla, moja sa najnovsie na nic nechysta, jak keby sa jej ziaden vnuk nemal narodit, este ja beham autom, a nosim jej to a ono, aby mi pomohla cosi nakupit, alebo tak, a to byva kusok odo mna a je na dochodku, vyzera to, ze na riska budem sama, lebo muz robi dlho ...ale uz kaslem na to, dneska ma vytocila ...ked jej cosi poviem, ze sak vnuk, tak ona, ze kupovat nic nebude - veci, a ze si svoje uz vychovala, a nemieni sa starat, no preboha ja nie som z tych, co sa nestaraju, ale pomoc prijme kazdy, hlavne prvy tyzden, to je asi len moja matka taka??!!! boze sorry, ze vas s tym otravujem, ale som mimo ...vecer kuknem superstar ... aspon ...

jankohrasko
9. nov 2009

mishelin a to.beruska: blahozelame k babatkam, vela zdravia a stastia 😀 😀 😀

luka04
10. nov 2009

ahojte babky... katika ma synceka, vola sa Lukasko a narodil sa vcera vecer o pol osmej sekciou, ma 3520 gramov a na fotke je velky fesak 😉 😉 😉

mishelin...ja mam mliecko, niekedy az moc, zacne mi tiect, musim sa odsavat....a niekedy ked chce mala papat je zas malo a musim ju prikrmit... no mala je zlata, ale iba cez den, vtedy skoro stale spi a v noci sme stale hore, kazdu hodinu a pol, papat chce...alebo ma krciky a boli brusko..uz som kupila aj tu emulziu espumisan, uvidime ci zaberie..otoceny ma rezim...neviem ako ju navyknut aby cez noc spala..snad sa to casom napravi, lebo som total nevyspata...

jankohrasko...ved poslucha, ale ako pisem len cez den 😅 ona aj v brusku v noci kopala a cez den spala...ale to neni dobre pre maminu 😀 ta nemoze cely den spat zarovno nou...lahnem si tak na hodku poobede...ale musim aj dnes daco porobit, prat, nieco navarit...vcera nam pani doktorka prepichla uska, uz mame nausnicky... 😵 😵

lenusiknr...na izbe sme boli 3..bol plny stav..kvoli tej prerabke gynekologie...posledny den jedna odisla, ostali sme dve...malinku mi dali az nedelu od rana od piatej nacisto a mala som su vlastne do pondelka rana, do vizity a vtedy povedlai, ze ideme domkov....ale bola som rada, ze mi ju dovtedy len nosili, mala som dost bolesti...hlavne postavit sa z postele..manzel bol pri mne, zaplatil 16,5 eura a mohol byt na JISKE pri mne pre zakrokom asi hodku, ked ma chystali, pocas operacie nie, cakal vedla a ked ma zasivali, jemu ukazali malu, pofotil ju a ked ma previezli zo saly spet na JISKU, tak znova bol pri mne asi hodinu..potom ho poslali prec...

alex..nerozculuj sa moja..ani mne uz mamina nebude pomahat viac, bola tu 4 dni a hotovo...byva daleko odomna...uz si musim poradit so vsetkym sama.. ale ty to zvladnes, si sikulka 😵

beruska..aj ja som v prvej chvili lutovala spinal, lebo mi to nemohli puchnut a dost ma to potom bolelo...a veru by som asi radsej nic nevnimala, zle mi bolo, strasne mi klesal tlak a bola som vyplasena...a hlavne, ze to mame za sebou 😅 😅 inak gratulujem k Filipkovi

mishelin
11. nov 2009

ahojte
luka to presne ako moj,cez den ako med stale spi vnoci kazdu chvilku hore 😖 tiez som unavena a este aj ten starsi mi dava zabrat 😔 a nebojte zvladnete aj same,napr.mne nebol nikto pomahat ani mama ani raz neprisla a ani svokra nic hoci byvme v jednom donme 😝 😝 😝

hned prvy den po prichode som riadila aj ho sama kupala 😔

jihajiha
12. nov 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, taky po císaři necítít ještě břicho? Já mám nad jizvou až po pupík takový divný cit asi, že to tam cítím jinak, než když se dotknu jinde, jak kdyby to břicho nebylo moje. Cítíte to taky tak? A čím natíráte jizvu?

iinuska
12. nov 2009

jihajha, ta citlivost sa casom upravi.Jazvu nicim nenatiraj

jankohrasko
12. nov 2009

luka04: Ty si uz dala malej nastrelit nausnicky??? Nam povedala doktorka, ze az po styroch mesiacoch 😒
Leuška moc plakala? Kde jej to robili?

luka04
12. nov 2009

jankohrasko..nas prisla prvy krat pozriet obvodna domov a kazala ich priniest na prvu poradnu, ze jej prepichne..takze ich mala ako 10dnova..ze vraj cim je mensia, tym je to lepsie, aj menej citi bolest..neplaka moc, ona je dobrucka...pokial nema krce, v poslednej dobe za kazdym papanim, je mi jej luto ako sa skruca a kope, neda sa kakat a pritom robim vsetko mozne... ☹

to.beruska
12. nov 2009

luka no vtej chvili ako mi to pichali tak som to lutovala aj ja.ale potom uz bolo fajn.Ja zase nebanujem toho.ja som bola ok ani hlava ma nebolela potom

jankohrasko
12. nov 2009

luka04: tak to dame asi aj my, lebo v 4.mesiace sa mi to zda neskoro ☹
Aj nasu malicku bolieva brusko, ja s nou cvicim tak s nozickami, aby sa jej to trocha uvolnilo a manzel kupil predvcerom BioGaia, tak uvidim, ci zaberie ☹

mishelin
12. nov 2009

luka,jankohrasko biogaia je vraj super som same chvaly nato pocula..tak snad vam zaberie..
moj kakal vzdy pomocou rektalnej rurky alebo teplomera lebo mu toez neslo 😒

luka04
12. nov 2009

jankohrasko...biogaia?? no musim vyskusat 😉 to su kvapky?? ja som jej zatial davala Espumisan L...a mast Pupik..
mishelin...aj ty so o tom dobre pocula?? super, pozriem sa na to..a tvoj malinky nema krce teraz?

jankohrasko
12. nov 2009

no inac tu rektalnu rurku mame doma aj my. Ale pocula som, ze to nie je dobre, lebo si dieta potom na to zvykne.
A za dalsie sa to tam bojim malickej dat. Vcera som jej to dala prvykrat BioGaiu (vraj od ukonceneho 3.mesiaca - ale odporucila nam detska lekarka) a zda sa mi, ze uz je kludnejsia, celu noc prdkala... 😀
Stalo to sice 11 eur, ale co uz.. Inak som este citala, ze podobne, ale od 1. ukonceneho mesiaca je aj Babycalm, to stoji do 5 eur.
Najviac je Leuška nekludna v noci? Boli ju brusko? Cez den spinka?
btw. asi sme trocha mimo temy, ale co uz 😎

jankohrasko
12. nov 2009

pre dojcata a deti do 3 rokov su to kvapky, a pre dospelych a deti od 3 rokov tabletky
http://www.biogaia.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre