Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mishelin
12. nov 2009

jankohrasko no my sme pomocou nej casto kakali nebolo na vyber malymal hrozne bolesti..a nezvykol si nato 😉 a ani som sa mu to tzam nebala dat je to makke dala som trosku masticky a sup 😉

ano luka vraj je to super vec tak osdskusajte..
tak zatial sa netvari zeby ho daco bolelo..ale cakam kedy to zacne

susisus
12. nov 2009

jankohrasko - my sme babycalm skusali pri kolikach a vobec to nepomohlo. BioGaiu vyskusam ked to odporucili aj tebe a nemate este 3 mesiace a vravis ze aj pomohlo 🙂

luka04
12. nov 2009

hej najviac je nekludna v noci..cez den sem tam ma bolest, dnes napr, len raz naobed a od vtedy sa napapa a spi..bez vsetkeho...ale dakujem za rady, teraz uvitam vsetko 🙂 tu biogaiu skusime neskor ked je az od ukoncneho 3.mesiaca...

jankohrasko
12. nov 2009

no my budeme mat v sobotu 6 tyzdnov, ale lekarka nam povedala, ze kludne mozme 😀 teraz som to dala malinkej druhykrat, tak uvidim, ako BioGaia bude zaberat.. Rektalnu rurku beriem ako poslednu moznost ☹
Inak ja som dnes ten BabyCalm nezohnala v troch lekarnach ☹

badzova
12. nov 2009

ahojte
dievcata, tie ktore ste po CS, nezacala vam nahodou mokvat jazva?
ja som 6 tyzden po sekcii a zacalo mi to mierne krvacat a mokvat ☹ ☹ neviete co s tym?
dakujem .

supina
12. nov 2009

Kamarádka to měla taky tak a doktorka jí řekla, ať si na to dává desinfekci, co dává miminku na pupík

alexandrah
12. nov 2009

jankohrasko - ta biogaia je dostat v lekarni? bez predpisu? aby som sa zasobila proti pripadnym kolikam, vsade pocuvam, ze to zvykne byt asi najcastejsi problem ... mam espumisan ...

luka04
13. nov 2009

alex, nam vobec nezabera ☹

jankohrasko
13. nov 2009

badzova: ja som tiez 6 tyzdnov po porode CS, ale jazva sa mi celkom pekne zahojila, ja som si davala Bio-lampu (Zepter), umyvala detskym mydlom a vzdy vecer som si dala trocha detskeho zasypu. Ale ak to mas velmi zle, tak chod radsej ku koznemu alebo ku gynekologovi. Drzim palceky

alexandrah: hej, je to dostat v lekarni bez predpisu. Ja mam proti stikutke malu fintu: ked sa napapa a odgrgne si, dostane stikutku a vtedy jej dam napit rumancekovy cajik http://www.mojalekaren.sk/hipp-napoj-rumancekov... a vcera tak pekne zaspinkala. Mam taky pocit, ze ta Biogaia celkom zabrala 😀 😀 😀

luka04: skusala si Espumisan? Ja som v prvych 4 tyzdnoch cvicila s nozickami - trocha to pomahalo 😒

badzova
13. nov 2009

dakujem pekne za rady, nieco poskusam a uvidime. 😉

luka04
13. nov 2009

jankohrasko..espumisan mame..a nezabera... aj nozickami cvicime...mne je len divne, ze to mava len v noci.,od rana spinka jak zarezana, len sa zobudila 2x na papanie...

mishelin
13. nov 2009

luka jam oj dnes jedol len 2x 😅 spi co spi,tesim sa na noc 😔

jankohrasko
13. nov 2009

luka04: tak to ma mrzi, viac Ti uz neviem poradit 😖 A detska lekarka Ti co radila?

luka04
13. nov 2009

jankohrasko: ona sa tym nejako nezaoberala, vraj to ma kazdy novorodenec...co uz, musime vyckat,snad to prejde 😅

mishelin: podobne 😒

jankohrasko
13. nov 2009

luka04: drzim palceky, nech pekne spinka aj v noci 😉 😉 😉

deyna
13. nov 2009

luka a neskusala si sab simplex, zevraj je najlepsi, ja ho uz mam prichystany pre pripad potreby, predtym som pouzivala espumisan a vobec nezaberal, ani cvicenie, proste to muselo prestat - asi po 3 mesiacoch sa upokojila, ale teraz by som bola radsej keby to preslo aj skor

alexandrah
14. nov 2009

ja som zase pocula, ze sab simplex u niekoho vobec nezabral, ale od 1. mesiaca davali babycalm, to je homeo, skus aj to ... vidite, este som neriesila, co s jazvou po cisarskom, keby bolo keby, potom si popytam rozumy ...
jankohrasko - tu biolampu si kde kupila?? su na to aj nejake kremy v lekarni, ze? na lepsie vstrebanie, alebo tak. ozaj, jazva je velka??

mishelin
14. nov 2009

ahojte,tak luka aku ste mali noc?alexandrah ty nemas spania ci co? 😅 dost skoro si tu 🙂

luka04
15. nov 2009

deyna..nesklusali sme este sab simplex..ale espumisan som prestala davat, aj tak nezabera...teraz jej nekombinujem mlieka, lebo mam antibiotika, dostala som zapal prsnikov a myslim, ze je to s krcami o nieco lepsie...teraz pre zmenu mam problemy v noci so sebou, stale masirovat a odsavat, do toho horucka 😢

mishelin...noc bola hrozna, pisala som o tom...ale uz je lepsie aj mne, tabletky pomaly zaberaju..ale stale mam v tom jednom take tvrde hrcky...

jenn44
15. nov 2009

Baby, pridam sa ak mozem, Luka si mi velmi blizka, moja mala tiez v noci vyvadza, cez den krasne spinka a v noci od 12tej do 3tej je hore a len place... nevladzem, mam teploty, neviem ci z prsnika, ale myslim ze z vycerpania, vcera 38, dnes 37... tak dufam, ze to bude fajn. Drzim ti palceky!!!!

luka04
15. nov 2009

jenn napisala som ti IP 🙂

jankohrasko
16. nov 2009

alexandrah: biolampu sme kupili tusim u koznej lekarky asi pred 6timi rokmi. Neviem ci na to existuje specialny krem 😒 Ja mam jazvu asi 10-12 cm

mishelin
16. nov 2009

alexcandrah ano v lekarni mi povedali ze existuje na jazvu speci mast chystam sa aj ja kupit,no moja jazva ma asi cca 15cm,dost 😒

tinad
16. nov 2009

Maminky, ked ste rodili cisarskym, uplne vas uspali? kedy vam potom ukazali prvy krat babenko? ja sa bojim, ze mi ho vymenia 🙂

iinuska
16. nov 2009

tinad, sekcia sa robi bud v celkovej anesteze, alebo v spinali.Ja som mala spinal, maleho mi ukazali cca po 2 hodinach

csina
16. nov 2009

baby, po spináli dajú bábo až po koľkých hod. na kojenie a rooming? Keďže hlavu nezdvihnem z podložky, neviem si to celkom dobre predstaviť...je teda lepšia celková alebo spinál?

reruna
16. nov 2009

tinad měla jsem celkovou narkozu, malého jsem viděa asi 5 h po porodu, na přiložení, krásně se přisál, výměny bych se nebála, to kontroloval manžel, čekal na chodbě. csina hlavu jsem zdvihla normálně

jankohrasko
16. nov 2009

ja som mala spinal, malu mi ukazali asi 10 minut po porode na chvilocku, este ked som lezala na operacnom stole 😉
potom mi ju doniesli asi cca o 10 hodin (sekcia bola o 23.00, malu som videla potom cca o 9.00) hned sa vedela prisat 😀 😀 😀
Ja som sa vymeny nebala. Mali sme fotku tvaricky z ultrazvuku.. A ked som ju videla prvykrat hned po porode, tak som si zapamatala ako vyzera 😀

drobec17
16. nov 2009

Ahojte babulky,

ozyvam sa neskoro ale skor sa mi nedalo. Bola som mimo internetu.

Takze prezila som CS v spinal. Prve 2dni to je zaberak ale potom sa to uz da.
Maly sa narodil 30.10.2009 o 18,50hod. Vazil 3460gramov a meral 50cm.

Uz sme domka a snazime si vytvorit nejaky ten cyklus, ale zatial skor maly tvori cyklus nam ako my jemu...heh...

Co davate na lepsie spinkanie? Maly sa napapa, je prebaleny a spusti krik. Skusame brusko, nosenie na rukach, uz sme skusili aj nechat plakat, ze prestane ale spustil este horsie...niekedy si nevieme rady, dokonca sme uz aj dudel skusili (ja som nechcela ale co uz) ale nepomaha. Vypluje ho a krici dalej. Neviete mi poradit co by to mohlo byt? Uz som zufala. Nic nezabera.

megi93
16. nov 2009

tinad mne malú ukázali neviem po koľkých hodinách, nemala som nejak prehlad o čase, kedže som sa preberala a zaspávala. Ale keď mi ju ukázala, vedela som, že je moja, strašne sa totiž podobala na mňa aj manžela...nedalo sa to pomýliť a myslím, že by som ju spoznala medzi stovkou detí aj bez toho, že by povedali, že je moja 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre