Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

martao
4. máj 2009

miluska,
mňa brucho tiež nebolelo. Teda dúfam, že sa šetríš.

reruna
4. máj 2009

Taky jsem byla spokojená se sítovanými kalhotkami z lékárny, dobře drží vložky a jizvu mi nijak zvlášť nedráždili, já jsem teda obvaz žádný neměla, rána by spíš měla být volná, aby to větralo a nezačalo to třeba hnisat a na to právě byly ty sítovaný kalhotky super. jdou dobře oprat a jak už tu kdosi psal, dobře schnou. Nízké kalhotky jsem nemohla nosit dlouho, protože jizvu dráždí,

ladybirdie
4. máj 2009

Ahojte! Moze mi niekto napisat, ake procedury ma cakaju pred cisarskym rezom (mam na mysli napr. klystyr. Robia to vzdy?, atd.)?
O tyzden v pondelok mam planovany CR kvoli KP a strasne sa bojim. Vopred dakujem za odpovede.

janka256
4. máj 2009

ahoj ladybirdie som z toho isteho okresu ako ty a 2 krat som uz rodila cisarskym mne pred nim brali krv ani neviem preco,klystir to je samozrejme,cievkovanie fuj hnusne ale da sa ,a myslim ze to bolo vsetko uz na operacnom stole infuzka a dalej uz nepametam lebo som zaspala-neboj nkie je to take hrozne ako sa zda 🙂

anitta
5. máj 2009

ahojky tak už i já mám za sebou svůj císařský řez.
před operací už krystýr nedělají , zavedli cévku , dali nějaké injekce , natočili monitor, napíchli i záda(nic příjemného ale nebolí to a je to chvilka), a dali mě na sál pak jsem necítila nožky dali na mě tu plachtu abych nic neviděla posadili manžílka k hlavě a začalo to ,. Davídek byl venku asi za tři minutky, pak ještě šití to bbylo dlouhé ale uteklo to a já jela na jipku tam jsem byla od pátku do neděle a malého mi tam nosili a já přikládala a rozjela se laktace naštěstí. bohužel jsem měla špatnou reakci na spinal tak jsem pak měla 4 dny migrénu takže nic moc ale jinak jizva nebolela už za tři dny jen ta hlava . takže po spinalu hooodně pít holky i před operací vypít co to dá. nestává se to často že by někomu bylo takhle hodně blbě ale já si vyžeru vždy vše vyjímečné 😀
ted už jsme doma a zvykame si na nové prostředí a je to ok. sice unava velka ale to zlatíčko za to fakt stojí 😉

ladybirdie
5. máj 2009

Dakujem za odpovede. Ja by som ten klystir rada vynechala, no dufam, ze ked iny to zvladnu, tak zvladnem aj ja 😖 . Pravdepodobne budem mat CR v spinale, nechcem celkovu anestezu, takze uvidime co na to lekar.
A kolko dni po CR musi ostat mamicka s malym v nemocnici?

adrina
5. máj 2009

ahoj babeny...ja som všetkých troch loptošov rodila sekciou...2x v celkovej anestéze a raz spinálka....mne osobne lepšie vyhovovala celková ....ja som bojko...a tak bol bojko pri vedomí....v nemocke som bola 5-6dní....nebolela ma ani hlava ani som nezvracala...takže pohoda...proti bolesti mi tiekli infúzie,takže len pri zmene polohy ma to pobolievalo...

obla
5. máj 2009

Klysma se kvůli samotnému SC nedává.. není důvod 😉
Jen cévka, ať už jde o anestezii celkovou, nebo lokální.

obla
5. máj 2009

Na bolest se prodávají opiáty a analgetika, většinou intramuskulárně - do svalu, do těla infuzí nekape nic z toho, ale obyčejný fyziologický roztok, na zavodnění, kvůli ztrátě krve. 😉
Bezprotředně po SC je "rodička" buď na pooperačním pokoji, JIPu, nebo na jiném oddělení, dle stavu.
Po stabilizaci putuje na oddělení šestinedělí.
Tam už je péče jako kteríkoli jiná, odstraní se redon, cévka a píchá se oxytocin na zavinutí dělohy, případně analgetika podle potřeby, další léky jen dle zdrav. stavu.

Pobyt je obvykle týden. Záleží na stavu maminky i miminka.

reruna
5. máj 2009

obla já myslím, že pro klyzma je důvod hlavně při celkové anestezi, tak jako ostatně při každé jiné operaci musíš být vyprázděná, aby se při anestezi nestalo, že vdechneš obsah žaludku, to je pak velká komplikace. Nicméně já vyprázděná nebyla, protože to bylo akutní a v celkové a musím říct, že mě potom tak tři dny strašně trápily větry a celej druhej den po zákroku jsem strávila na záchodě, fakt každou půlhodinu křeče a šlo to všechno ven, no po císaři fakt teda vůbec nic příjemného a hlavně mi bylo i trapně před spolubydlící, jak jsem pořád děsně prděla, ale přežila jsem, no podle mě je lepší být vyprázděná

martao
5. máj 2009

anitta,
aké pocity mal manžel?
Ja mám takého straška.
Pri prvom bol celú dobu u svojho otca.
Pri druhom, ma doviezol a potom utiekol domov.
Pri treťom sa tak klepal, že som mu radšej povedala, že mi SC robia o 2 hodiny neskor.
Jeho ak by posadili ku mne, tak za chvílu je pod stolom 😀

anitta
5. máj 2009

martao manža byl v pohodě a to fakt vše viděl protože seděl jako z boku tka mi popisoval co vidí 😀 ale myslím že se to dá. bylo to super . záleží jestli tě tam manža spíš neznervozní pokud se bojí. tak si tam vezmi třeba mamču nebo kamarádku určitě ale někoho ano. je to fakt hrozně pomocné 🙂

akejka
5. máj 2009

peggyyy to ti neviem povedať s tým ´dalším vpichom, mne spinál nerobili, len celkovú anestézu. A po tej hlava nebolieva 🙂 aspoň niečo...ale predpokladám, že to je podobná bolesť, ako ke´d jej to pichali pred sekciou...

miluska.h ešte to môže bolieť, to je v poho, netráp sa.

miluska.h
5. máj 2009

peggyyy: dalsi vpich sa robi po spinalke, ked su komplikacie s bolestou hlavy. je to tzv. krvna zatka, to znamena, ze pacientke zoberu krv a tu jej vpichnu do toho isteho miesta, kde pichli spinal, aby sa za neuvolnovala tekutina z mozgovomiechoveho moku. po spinale je dolezity pokoj na lozku, nedvihat hlavu a pit vela tekutin.

akejka: no dufam, ze ma ta bolest coskoro prejde... este tyzden vydrzim a asi budem volat dokymu, ci je to v poriadku...

kam
5. máj 2009

Holky, prosim vas mam na vas dotaz...
na poslední kontrole bylo mimi KP, teď ve čtvrtek půjdu na další kontrolu a pokud se mimi neotočí tak půjdu na císaře. Myslíte že mi dr udělá ultrazvuk nebo se to zjišťuje jen po hmatu?
Mě totiž dr. tvrdila, že je mimi otočené správně, a na poslední kontrole mi dělala ultrazvuk a bylo KP...a to podle mě je mimi pořád ve stejné poloze...(tak mam pocit že se mohla splést)...
Jaké máte zkušenosti vy?

anitta
5. máj 2009

kam mně to zjistili ultrazvukem . to je jistota. taky to byl jeden z důvodů proč jsem měla císaře 😒

kam
5. máj 2009

anitta: díky, moje dr. totiž moc ultrazvuk dělat nechce...tak mam strach aby mi pak neřekla že je mimi otočené hlavičkou dolů a aby ve zkutečnosti nebylo KP...

kam
5. máj 2009

Ještě bych se chtěla zeptat, zda některá z vás byla na CŘ v Ostravě...pořád nevím pro kterou porodnici se rozhodnout...????

reruna
5. máj 2009

moje zkušenost je taková, že mě dr. vyšetřoval jen pohmatem a pořád tvrdil, že je mimi hlavičkou dolů a pak jsem šla dva dny před termínem na první kontrolu už do porodnice po předání do péče a tam dr. pohmatem hned zjistila polohu koncem pánevním a dokonce nožičkou napřed, pak si to jen potvrdila na UTz a hned jsem šupajdila na sál, takže mám dvě teorie, buď to můj dr. nepoznal nebo se mimi během posledního týdne otočilo, takže kam - radši chtěj ultrazvuk, at máš jistotu

ladybirdie
5. máj 2009

Aj ja mam este 1 otazku. Pred CR ste oholili doma aj brucho, alebo to robia v nemocnici?

anitta
5. máj 2009

já jsem se holila sama je to lepší sestra to jen zkontroluje 😉

mishusha
6. máj 2009

ja som sa tiez holila sama... staci ked budes mat vyholeny len ten trojuholnik... dalej ich to nezaujima 😀

tinkaaa
6. máj 2009

pridávam sa k doma holiacim 😀
ešte to pre istotu skontrolovali ale bolo to v pohode

akejka
6. máj 2009

mňa oholil manžel, asi deň pred pôrodom...predtým som sa holila so zrkadlom,,,veď som si tam cez brucho nič nevidela 😀

tinkaaa
6. máj 2009

akejka u nás to fungovalo obdobne na konci vlastne deň pred 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciamo
6. máj 2009

Dievcata chcem sa opytat, moze lekar povolit sekciu kvoli hemeroidom?

zuzanna427
6. máj 2009

akejka: 1.dovod bol ze mala bola zle otočená a 2.dovod mala som kontrakcie s ktorymi ine baby rodia, ale ja som nic necitila! vobec nič. keby ma nesledovali v nemocnici a nerobili kazdu chvilku zaznam, ani mne ani drobcovi by uz nic nepomohlo... ☹

reni7
6. máj 2009

vidím,že tady řešíte holení před císařem,já se holím naslepo takže ani nevím jakou tam mám dycky fasádu 😀
jinak před císařem musím být úplně oholená?

reruna
6. máj 2009

reni ano úplně oholená

pavcik
6. máj 2009

tak i já přidám něco málo o císaři:

Sice jsem rodila hodně předčasně a císař byl akutní takže se vůbec nic neřešilo.Oholená jsem byla náhodně den předem (ale ještě si pamatuju jak na sále někdo řikal "oholená je" 🙂 napatlali mi břicho až po stehna desinfekcí a honem jsem spala. Pak si jen pamatuju že na jipu jsem musela pít ale jen po troškách,měla jsem zavedený dren a hadičku na čůrání. Sestřička mě v posteli oplachovala očistky. Do břicha mi píchali heparin na srážlivost krve,či co. No a druhý den hned ráno na mě vyrukovali s tím že se mám hýbat.Vyndali dren a hupky šupky už jsem musela pochodovat a jít si vyčistit zuby do koupelny. Ještě ráno mě převezli na normální pooperační oddělení a tam už jsem normálně chodila.Takže žádný mazlení. Dnes je to 11 den po operaci a už se cítím fit.Akorát zakašlat ani kýchnout moc ještě nesmim,protože to ještě bolí.Ale už jinak se v pohodě zvedám z postele i ze záchoda 🙂 břicho mám teda z přerušených nervů necitlivý.Ale jizvu mi udělali hezkou a hodně nízko takže se to schová do kalhotek a ani fň nebude vidět.Dali mi samovstřebávací stehy. Jinak ty síťový kalhotky jsou fakt super,nejsou cítit a vložku opravdu dobře drží. Mám je doted na sobě. 3 ks stojí v lékárně 80kč.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre