Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

pavlina05
5. jún 2008

jj, od porodu 😉
Díky. Mě přijmou v pondělí, tak jsem myslela, že v neděli budu doma...to bych mohla, že??? 😀
Díky

pepka
5. jún 2008

katka_25: ja som si mohla vybrat, automaticky sa ma anesteziolog pytal, ci spinal alebo celkova, jasne, ze som bola za spinal, bol to fakt super pocit byt pri tom, aspon ciastocne priblizenie normalnemu porodu, ked uz musi byt cisar.

toni78: nohy zacinas pomalicky citit tak po hodinke, do dvoch hodin by sa mal cit vratit uplne, je to taky zvlastny pocit, ked sa clovek neciti. Horsie je, ze sucasne s nohami zacinas citit aj ranu ☹ Tam kde som rodila, zvykli este na dve hodky po cisarskom hodit babe na brucho vrecko s pieskom, vraj aby sa lepsie vratila maternica do povodneho stavu....

Inak my sme mali take gestapacky sestricky v sluzbe, ze o 17-tej ma doviezli na izbu po porode a uz o 22-ej ma hnali na zachod a do sprchy, samu, stali nado mnou s prekrizenymi rukami a ked sa mi zatocila hlava, zacali na mna hucat, ze nech im tam laskavo neodpadnem, kto ma bude zdvihat (mojich vtedy58kg!!!). A vraj to vsetko robia pre nas, ze sa tak spravaju, nebudu nas obskakovat, ved ako sa chceme postarat este aj o dieta, ked sa nevieme o seba.

certica
5. jún 2008

pepka, to kde si rodila prosim ta? ja som doslova otravovala a prosila, nech uz mozem vstat. nastastie som mala vedla hned babu, mala sekciu 7h predo mnou, tak som sa s nou "zviezla"

janka5861
5. jún 2008

ja som bola v celkovej anesteze, lebo mi kvoli mojmu zdravotnemu stavu neodporucali spinal.... vlastne ,ked ma viezli na sal , tak mi az po porode moj muz a aj moji rodicia povedasli, ze nevedeli ci sa prebudim... oni to tajili predo mnou. ja som mala velky problem s tlakom, nalíala som sa vodou az +30 kg a do toho mam problem so stitnou no a ku koncu som uz chodila na nefrologiu,interne,stitnu a gyndu a lekarovi pre rizikove tehotenstvo.... no ale vsetko je uz teraz ok . ale urcite som chcela zazit ten pocit prirodzeneho porodu a vidiet nase babo hned ako pride medzi nas. tie bolesti po cisarskom radsej nebudem komentovat . pepka tak to boli strasne zeny ...... co ta stavali na nohy.

janka1874
5. jún 2008

pepka to kde si rodila? desný prístup

ja som bola v nemocnici 6 dní a išla som domov s tým že mi už aj vybrali stehy a tiež mi dali ten vankúš s pieskom a aj mi stále núkali injekciu proti bolesti úplne bez problémov viem že niekde aj s tým robia problémy

moniqe3
5. jún 2008

Ahoj kočky..
chcela som sa spýtať, že či Vás teraz v tomto počasí pobolieva jazva po cisárskom... lebo mňa štípe a svrbí. 😒

janka1874
5. jún 2008

no svrbí aj mňa no neštípe len občas zabolí, ale to len vtedy keď mi malá pri prebaľovaní do nej kopne

ajuskamimi
5. jún 2008

MONIQE ja citim jazvu pri kazdej zmene pocasia 😉

iwulik
5. jún 2008

Pavli,
mě přijímali na pl.císař v úterý večer,ve středu jsem měla zákrok a v neděli jsem šla domů,záleží na zdr.stavu mimča,nás pustili i se slabou žloutenkou,bylo hodně porodů a málo místa,tak asi proto.

schwarzovka
5. jún 2008

Moniqe: mě ta zatracená jizva taky bolí, při každé změně počasí...nedokážu na ní ještě ani pořádně šáhnout (je to takový divný , že to necejtim)...táááák mě to mrzí, že musel malej ven takhle ☹

janka1874
5. jún 2008

vraj tie jazvy cítiť 2 roky aspoň ja tak viem dufajme, že potom to bude v poho aj keď ja mám jenu 25 rokov starú a stále ma svrbí pri zmene počasia fungujem ako taká rosnička dopredu som, vždy vedela že bude zmena počasia nebolí ma len svrbí

pepka
6. jún 2008

Rodila som v BA na Kramaroch, ale neboli vsetci taki, lekari boli perfektni, aj vacsina sestriciek, toto bola len taka zle vystihnuta smena - dve mlade gestapacky, ktore hukali stale aj ked na ne nejaka baba po cisarskom zazvonila, ze co otravuje... Ostatni boli perfektni.
Mna pustili na 6 den, pytala som sa skor, ze si pridem dat vytiahnut stichy, ale nechceli ma pustit, tak som musela vydrzat.

petule.h
6. jún 2008

mě bolela jizva, nebo jsem jí cítila asi jen rok...jinak ta největší bolest byla u mě týden až 14 dní

pavlina05
6. jún 2008

díky holky 😉

petule.h
6. jún 2008

pavlina: nevím zda máš naplánovaný císař nebo né, asi ano.Mě přijímali ve čtvrtek, rodila jsem císařem v sobotu v 6:02, ten den se nepočítá a pouštěli mě v pátek ráno...krz stehy..takže nevím jak je to v brně... 😀 třeba máíte samovstřebávací 🙂

evina313
6. jún 2008

Pepka do 2 hodin sa ti vratil cit ? 😕 rodila som presne pred 2 týždnami cisarakom so spinalkou a cit sa mi vratil uplne asi až o 6 hodin. najdlhšie trvali nohy, teda ten spodok. nemala si potom bolesti hlavy? ja priserne migreny asi 5 dni, nakoniec den pred prepustením ku mne zavolali anesteziologa a museli mi znova urobit vpich do tej chrbtice a robili tam zatku, to znamena, že mi zobrali krv zo zily a vstrekli do chrbta. nebolo to bolestive a ta ulava ... 😀 vobec so nebola schopna postarat sa o syna, stale ma dopovali infuzkami od bolesti, posledne dni som aj vracala. ale inak, ak by som si mohla vybrat, isla by so este raz spinalkou. Pvý cisarak om mala v celkovej anesteze ale ten pocit vidiet babatko hned stal za to.
pustli nas na 6. den.

mivin80
6. jún 2008

ahojte maminy. ja som mala rodit prirodzenym sposobom, ale nakolko moje kontrakcie vadili babatku tak prisiel primar a povedal ze ideme na sekciu... bola som v uplnej narkoze takze som nevidela maleho prichadzat na svet :( ale manzel vsetko fotil a bol pri malom hned ako sa narodil, mne ho doniesli az ked som sa zobudila a este v ten den som musela vstat z postele aby som to rozchodila vsetko bolo ok... bolelo to ale dalo sa to vydrzat druhy den som uz chodila. rodila som v ruzinove a vela rodiciek rodilo cisarskym zrejme mali tiez neake komplikacie a tak lekari nechcu nic riskovat, keby som si mala vybrat este raz tak idem do toho znova 🙂 ale jedine zo spinalkou 🙂)))

petule.h
6. jún 2008

rodila jsem taky v plné narkóze...tak ze 70% budu mít 2 císaře...nicméně nevím pořád jak bych se rozhodla...zda spinálně či celkově...spinálně asi... 🙂

cat
6. jún 2008

pepka, na Kramaroch? ☹ kriste, dufam, ze tam uz take kravy nerobia alebo ze ich aspon nevymaknem 😠 mne sa motala hlava este dlho,nielen pri prvom vstani a ak by mal na mna niekto este hukat..asi by som ich poslala do p.
Inak mne tiekli infuzky 3 dni a spolu som bola v porodnici 6 dni, domov som sla bez vybratia stehu,ten mi vybral doma asi za 2 dni moj tatko s kliestami-kombinackami 😀 jasne ze predtym zastriekal ranu nejakou dezinfekciou, tak nam to kazal moj dr.,ze aby som sa kvoli takej volovine nemusela vracat do spitalu. Ale dovolil to iba preto ze aj moj oco je chirurg a tak vie co robi.

Teraz citim tu jazvu skoro kazdy den, ako mi babo rastie tak ma v nej obcas aj priserne pichne,az musim lahnut 😝

katja78
7. jún 2008

Ahojte,
veľmi by ma zaujímalo, či sa tu nájde mamina, ktorá rodila prvé dieťatko sekciou (cisárskym) a ďalšie dieťa/deti prirodzene. A v ktorej nemocnici/meste, aký bol dôvod na cisársky u prvého dieťatka a aký bol časový odstup medzi oboma pôrodmi? Ďakujem.

pepka
9. jún 2008

evina313: ano, za 2hodky som si citila nohy, a za nejakych 5-6 som uz po vlastnych povinne slapala dllllhou chodbou na zachod a do sprchy.... ale u Teba to bolo tazsie. Pocula som, ze obcas sa miecha-ten vpich dobre neuzavrie a vtedy tie bolesti hlavy stoja za to ☹ Si si vytrpela...
cat: Mozno uz tam ani nerobia, pri takom pristupe, aj ked...sestriciek je malo, vsetky utekaju za lepsim platom, tak u nas je kazda dobra... ja som zatial len v 17tt., jazvu este necitim, dufam, ze ani nebudem....

zinuska
9. jún 2008

ahojte,nachvilu vam sem vbehnem 😉 ja cakam dvojicky a pravdepodobne budem rodit cisarskym.. ak mi daju na vyber,ci chcem spinal alebo celkovu,co si mam vybrat?? pocula som o strasnych bolestiach hlavy po spinaly a zas pri celkovej si ani trochu neprezijem ten porod 😒 prveho syna som rodila spontanne a bez epiduralu. a kedy po sekcii nosia deti k matkam??dakujem

certica
9. jún 2008

zinus, ak si dobre pamatam, chystas sa na antolsku... takze velmi ti na vyber nedaju 😀 . robievaju spinal automaticky, teda ak samozrejme nie su nejake kontraindikacie alebo je nutne rychlo uspat do celkovej. a tie bolesti hlavy, vies ako - niekto ma (a kludne aj po narkoze), niekto uplne v pohode.
no a s tym nosenim po SC je to tam trosku horsie. ked som rodila prvy krat, doniesli mi maleho prilozit po cca 6 hod. a teraz som sa musela dokonca ozvat (o polnoci 😅 ), ked sa nic nedialo, asi pozabudli. akoze maju tam toho dost, kedze sa vela rodi, ale aj tak. toto mi trochu vadilo, aj som im potom hovorila, ze by to mohli zlepsit. navyse, maly zrovna, ako mi ho priniesli na moje naliehanie, grckal plod. vodu, tak ho museli hned zobrat, cize mi ho ani neprilozili, az na dalsi den, ked som vstala a mala ho cez den pri sebe

certica
9. jún 2008

teda zlepsit v tom zmysle, ze by mali babo priniest aj po sekcii o dost skor, aspon po 2hod.

zinuska
9. jún 2008

ahoj certica! 😉 hej,hej na antolskej.to som teda netusila,ze je tam spinal pravidlom 😕 no dobre,aspon nemusim mat dilemu,co si vybrat 😀 takze nieje to pravidlo,ze boli hlava po spinaly?? super.. a teda s tym prikladanim,to je fakt dlho - 6h 😠 a prikladaju ho k prsniku pocas porodu??? a este otazocka, na druhy den ti maleho priniesli na cely den a na noc vzali?? a odkedy si ho mala uz stale?? aj cez den aj v noci? inak diky za odpoved 😵

janka1874
9. jún 2008

zinuska viac menej kažú presviedčajú na spinal lebo je to lepšie aj pre bábo a aj pre teba nie je pravidlom že len po spinale bolí hlava to ťa môže aj po celkovej narkóze (viem o čom píšem) a budeš aspoň všetko prežívať teda okrem kontrakcíí a tlačenia ale ten pocit tam bude keď ich vyberú z bruška a ukážu Ti ich
kedy Ti ich donesú záleží od toho ako sa budeš cítiť ale mne ju doniesli na priloženie pravidelne tak po 2-3 hodinkách teda okrem noci lebo ona bola dobrý spáč
no a bolesti na to Ti vedia dať injekciu ale pýtaj si lebo nieviem ako na Antolskej ale tu v Ke to bolo úplne v pohode keď som chcela a aj tak kým sa mi začalo tvoriť mlieko tak som ich už nepotrebovala ale sestričky mi vraveli že to vôbec neuškodí malej

certica
9. jún 2008

mna hlava nebolela, mala som spinal pri oboch porodoch.
myslis, ci prikladaju pocas sitia? - nee. maleho osetria, zabalia do perinky a ukazu ti ho nachvilu.
ja som rodila vecer 18.30, vstala som na dalsi den asi o 11h, hodila sprchu 😀 a hned som si utekala zobrat krpca, kedze este chudak na prsniku nebol a hlavne som sa uz tesila na neho. vecer okolo 20h som ho vratila sestrickam na celu noc, rano asi o 5h ho sestra priniesla sama na krmenie, mala som odvtedy uz stale. bolo to dost narocne, lebo sme sa kojili kazdu pol hodinu 😝 , ale aj vdaka cipku od bolesti na dalsiu noc, sa to dalo

zinuska
9. jún 2008

dakujem aj tebe jani! 🙂

certica a nevies,moze byt na Antolskej manzel pri porode,ak rodis spinalom??? ci len za dverami?

certica
9. jún 2008

za dverami, oni ho potom zavolaju, ako je babo v osetrovni, moze spravit fotky atd.

zinuska
9. jún 2008

a este ta pootravujem,take vymozenosti,ze ak tam muz nieje,su ochotne sestricky spravit foto??? ...som asi moc narocna,co? 😀

a vravis,ze si po spinaloch nemala bolesti,je to pravda,ze niesu tie bolesti len vtedy,ak lezis len na chrbte?? a to si zvladla rano sprchu sama?? boli to moc??? 😖 mam sa bat? ja som si uzila klasicky porod,teda bolelo to riadne,ale dalo sa to zvladnut a hlavne to trvalo u mna 4 a pol hod,kdezto rana po cisari boli zrejme hodne dlho.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre