Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

misakri
21. mar 2008

přesně, mě jen řekli, je nutný okamžitý cisař a hotovo... ale já byla ráda, měla jsem toho všeho už dost.. 😉

pitruskaskarolinkou
21. mar 2008

ahojky,
já měla částečnou a bylo to super, že jsem hned prďolku viděla. Co se týče nějakých prožitků, tak to píchnutí bylo cítit, ale jen maličko - pro mě bylo spíš umění dát si kolena až k bradě, když jsem měla pupek jako balon a nesměla se hnout v ten moment vpichu - klepala jsem se jak ratlík, jednak zimou a jednak nervama.
Po vpichu se mi do těla nahrnul horkej pocit do nohou a bylo mi strašně dobře najednou a říkala jsem si - teď si se mnou dělejte co chcete 😀 museli pak ještě několikrát přidat té dávky, protože jsem pořád cítila štípání na nohou.
Další možná věc u částečné je, že se může člověku dělat špatně v průběhu operace a to mě potkalo a chtělo se mi zvraccet, naštěstí jsem to ustála díky lačnému žaludku 😉
ale jinak nenahraditelnej zážitek moci to všechno sledovat a hlavně vidět hned mimi !!!

misakri
21. mar 2008

já celou dobu těhu přemlouvala manžela, aby byl u porodu, on statečně odolával.. když jsme přišli do porodky, tak že teda jo, se hecnul a on to byl nakonec císař, to mě docela mrzelo, ale aspoň mu ji hned ukázali a mohl si ji pohladit a vyfotit, já až po několika hodinách.. 🙂

jabber
21. mar 2008

já jsem měla spinál, píchli mě do páteře, během 5 vteřin jsem byla na spodek těla úplně tuhá, už jsem se bez pomoci ani nepoložila. Taky se mi začala dost točit hlava a zvedat žaludek. Pak se ptali, jestli něco cítím - asi do mě něčím píchali, řekla jsem, že ne a tak to rozjeli. Malá byla venku za chvilinku,bolest žádnou jsem necítila, jen jsem cítila, že se tam něco děje, ale nepříjemného nic. Nejdřív mi jí ukázali, pak jí dali manželovi a pak zase mě. Mezitím šili a šili a šili - celé to trvalo asi 20 min. Do celkové bych nešla 🙂

pitruskaskarolinkou
21. mar 2008

jabber, jo takový škubavý pohyby to byly, tuhé, nebollestivé, ale pěkně se mnou házeli 😀

annabell
21. mar 2008

hm,strasne sa bojim toho vpichu ale skusim epidural ☹ ,a kolko dni ste lezali v nemocnici ja idem na kramare 😕

pitruskaskarolinkou
21. mar 2008

já jsem odcházela 6.den a den porodu se nepočítá - zpravidla o den déle než norm.porod,ale musí být samoz.vše bez komplikací 🙂

pitruskaskarolinkou
21. mar 2008

ten vpich fakt nic není, je to jen strach z neznáma a to, že si nevidíš za záda a nevíš, kdy to přijde. Jinak v poho 😉

misakri
21. mar 2008

jabber, já si vybírat nemohla, malá musela hned ven, nebyl čas.. ☹

misakri
21. mar 2008

já rodila v pátek dopo a ve středu ráno nás pustili.. musí být vše v pořádku, no, to je hlavní.. 😉

nikka.vo
21. mar 2008

já byla 6 dní 😉

jabber
21. mar 2008

pitruska - na horko do nohou jsem už úplně zapomněla, ale teď jak o tom píšeš - je to pravda 🙂 . Přesně, člověk jen cítil, že tam jako někdo šahá, ale nic konkrétního 🙂 . Mě se ta anestezioložka ptala, jestli mi není špatně a já, že jo, že se asi pozvracím a ona, že mi dá studenej hadr na hlavu a to fakt pomohlo. Byla moc hodná, celou dobu mě hladila po hlavě 🙂
Já byla strašně překvapená, kolik na tom operačním sále bylo lidí - celý ten tým! 😕 a jak už na mě čekali...já měla císaře taky nahonem, zjistili mi přesně po týdnu přenášení anhydramnion a už jsem šla. Ale předtím ještě přišla právě ta anestezioložka s papírem, jakou chci narkózu.
Ale mám z toho sálu takovej srandovní, nebo jak to nazvat, zážitek. Šáhla jsem si na nohu a přišlo mi to jako nějaká hnusná žíněnka - něco jako jsme mívali ve škole - tak se ptám - co to je, to je moje noha? - a oni - jojo, to je vaše noha 😀 . Já jí normálně vůbec nepoznala, prostě jak zmrtvili tu spodní půlku, tak to na omak bylo opravdu takový mrtvý maso - no fakt hnus 😀

mmarky
21. mar 2008

ja prijela ve ctvrtek v 19.00, CS byl v patek v 7.15 a pustili me ve stredu v 11.00, ale tu, co sla po mne na sc pustili uz v utery - ja mela novoudr.na vizite a nevedeela, ze se po cs muze jit tak brzo dom..pak se sla osobne rozloucit, asi mela cerny svedomi - tesila jsem se domu,ale tolik mi to nevadili, pze jsem byla s malou 😉
uz na to nevidim, jdu spinkat, papa

jabber
21. mar 2008

já rodila v úterý a domů jsme šli v pondělí. Vpich nebolí, cítila jsem to míň než normální injekci - je to nějaká tenoulinká jehla...ale ten účinek - to jsem fakt čučela. To bylo prostě hned.

misakri - co jsi měla za komplikaci, jestli se můžu zeptat? Žes měla akutního císaře...

misakri
21. mar 2008

mmarky, krásnou dobrou noc 😉 🙂

annabell
21. mar 2008

a je v tom rozdiel po cs ci ste boli v uplnej narkoze alebo v epi 🙂 alebo ci su vacsie bolesti potom po celkovej anesteze 😒

misakri
21. mar 2008

jabber.. já původně rodila normálně, kontrakce, všecko, trvalo to celou noc, ale k ničemu to nebylo, furt čekali, čekali a pak jim na monitoru začaly strašně padat ozvy malé, ale ukrutně, tak to pak byl fofr... miška toho měla asi už dost.. měla totiž 4500g

jabber
21. mar 2008

annabell - mám kamarádku, ta při prvním dítěti měla celkovou a říkala, že to bylo strašný, že se z toho vzpamatovávala snad měsíc. Teď u druhého si nechala dát jen spinál a říkala, že je to nebe a dudy, že spinál je paráda

misakri
21. mar 2008

prý bych ji normoš neporodila.. a to mi při příjmu doktorka tvrdila, že má max 3800 😒

jabber
21. mar 2008

misakri - aha, no to jo, ty brďo, to byl teda cvalda 🙂 . Já jsem šla normálně na kontrolu a nezdál se jim monitor a že mimi pořád spí, tak mě tam hnali znova odpoledne a zas, a že prý srdce mimča reaguje nějak stresově, tak mi udělali UZ a tam s hrůzou zjistili, že tam není ani kapka plodové vody a už jsem šla....taky jsem pořád myslela, že budu rodit normálně 😖

misakri
21. mar 2008

já nemůžu posuzovat, měla jsem jen celkovou, ale vůbec mi to teda nevadilo... myslím, že jde hlavně o přístup rodičky.. já chodila hned druhý den, sice s obtížemi, ale jo, chtěla jsem mít malou u sebe a byly tam maminy, které to strašně prožívaly ( třeba je to fakt bolelo, nevím ) a ještě týden po CS !!!!! tam byly a vůbec nechodily, děti neměly u sebe apod.. byly tam teda 2 takové.. 😒

nikka.vo
21. mar 2008

annabell, zase semnou byla holka, co měla epi a ta byla déle na JIPce, protože taky déle trvalo, než začala cítit nohy, ale to byla otázka jen hodin... Posoudit nemůžu, co víc bolí, po operaci asi obojí stejně, že jo. jen po celkové se probudíš s bolestí jak prase, kdežto u epi to přichází postupně- si vyber sama 😅

Epi je na 100% lepší

misakri
21. mar 2008

jabber, no taky pěkné ☹ ... hlavně, že jsou prcci v pořádku..

pitruskaskarolinkou
21. mar 2008

jé jaber, tak já měla chlapa anestez. a taky mě držell celou dobu operace nad vodou, ten mi zas přidrzoval misku u pusy, ale nebyla potřeba a hladil mě po tváři - moc milý a moc mi dodával odvahu ! 🙂

jabber
21. mar 2008

misakri - druhý den jsem taky chodila, sestřičky nás po císaři hnaly pěkně z postele 😀 . Nejhorší bylo, když ještě na JIPku druhý den ráno dorazila nějaká sestřička a že prý budeme cvičit - to jsem myslela, že mě šlehne 😀 , to první vstanutí teda bylo fakt příšerný 🤐

nikka.vo
21. mar 2008

Já chodila fakt hned po operaci, jak říkáš - je to o tom zatnout zuby a nelitovat se a neskučet, ale malého jsem u sebe měla jen na den a na noc ho měli sestry... měla jsem výčitky, slyšela jsem tam ty miminka plakat, mě se chtělo taky... chtěla jsem být moucha u těch sester a vědět co se děje.

pitruskaskarolinkou
21. mar 2008

jo a jaber, s tou nohou to je jako bys mluvila za mě - já si taky pod tím prostěradlem šahala na stehno a ptala se sama sebe - to je moje ? 😅 přišlo mi to jako tuhý studený cosi neidentifikovatelného 😀 zvláštní pocit, štípala jsem si do sebe a nic 😀

nikka.vo
21. mar 2008

Tak já se zeblila ještě před císařem, když jsem ležela ještě na normálním porodním sále 😅

misakri
21. mar 2008

já byla druhý den po CS hrdinka, říkám jo v pohodě vstanu... tak se mnou šla sestra do sprchy a já tam sebou šlehla, ale jako fest o kachle.. chudák, nevěděla, co se mnou 😀

nikka.vo
21. mar 2008

Tak to mě hnali si stoupnout fakt po cca 8 hodinách 🙂 , je pravda, že JIPka byla natřískaná, samej císař 😕 , tak mě chtěli hodit dolu na oddělení asi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre