Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

barbarek
25. mar 2008

Kalo jojo, právě kvůli té noze v sádře mě čeká císař....bojim bojim ☹

barbarek
25. mar 2008

Holky jestli to přežiju tak pak určitě napíšu. Fakt mám z toho obavy. Ale zvládnout to holt musim. Hlavně aby byl Ondrášek v pořádku!

astrane
25. mar 2008

ahoj,jen jsem sem tak ze zvědavosti nakoukla a nedá mi to se nezeptat-co má noha v sádře společnýho s porodem-přece při tom nemusím poskakovat,i sprcha by se s tím dala vyřešit.Pokud teda není až ke kyčlím.A nemůžou tu sádru upravit na chodící-třeba by se to do termínu stihlo?Já bych teda císařem rodit nechtěla,pokud by to mohlo jít normálně.Viděla jsem to v porodnici-ženská 2 dny po porodu a sotva chudák lezla,na vedlejším pokoji to samý.Já mám třeba operovanou páteř,tak jsem se taky bála,ale ortoped mě ukldnil,že není proč,že to ty výstuhy vydrží.(gyn taky strašil "radši"císařem)No a hodinu a půl po porodu jsem se osprchla,sbalila si věci a odešla si o patro výš na oddělení-kdyby to šlo,mohla bych jít domů,bylo mi líp,než když jsem tam s tím břichem dorazila 🙂 Dokonce to bylo bez nástřihu i šití.Tak se holky jen tak nevzdávejte,nomální porod je super.Císař je alternativa,když to normálně nejde.A vždycky je lepší se poradit s odborným doktorem,pokud je zdr. problém a nechat si napsat,že je to ok,protože gyn. o tom tolik neví a má o vás strach
Jinak teda držím všem palce a ť už se mimča narodí jakkoli,tak ať jsou zdravý a krásný a vy šťastný,to je stejně nejdůležitější

barbarek
25. mar 2008

Ahoj astrane, no sádra má myslim hodně společného. Nemůžeš chodit do sprchy, v bolestech těžko budeš skákat na jedné noze, nemůžeš si ulevit na míči neboť se o tu nohu nesmíš opřít, nemůžeš se zapřít při porodu atd. NO já si to moc nedovedu představit. A hlavně chodící sádra nehrozí, neboť mám na 3x zlomený kotník, takže to nejde a nesmi se o to nohu ani sebemíň opřít. Vím že rodičky ty první bolesti rozchází atd a to bych fakt nemohla. Jsem teď ráda, když dojdu a dosednu na záchod. Fakt to není sranda. Císař taky sranda nebude, ale asi to bude jednodušší. NO fakt nevim ☹

vesi
25. mar 2008

barbarek, súhlasím s tebou, ked máš zlomenú nohu a nemôžeš chodiť ani so sádrou, tak v pôrodnych bolestiach poskakovať na jednej nohe do sprchy... no neviem si to predstaviť a už vôbec neviem ako by si tlačila...
cisárskeho sa neboj, jazva bolí každým dňom menej a podľa mňa záleží od rodičky ako sa k tomu postaví. ja osobne som bola rada, že to mám za sebou a nejaká bolesť v jazve ma akosi "netankovala". treba to brať pozitívne a ako nevyhnutnosť a povedať si, že kažým dňom to bude lepšie 🙂
Všetkým kočkám, ktorých čaká CR držím palce, ved najdôležitejšie sú zdravé bábätká a spokojné maminky 😉 🙂

astrane
25. mar 2008

Aha,tak to potom jo,když je to takový komplikovaný.Při porodu se dá ležet na boku a zapírat jen tu horní nohu,to by asi šlo,(jsem tak rodila a dobrý)ale máš pravdu,že by to bylo dost složitý.Ale třeba nebudeš chodící typ-každej není.A balón taky není nutnej.Spíš ta sprcha.No ale to je nakonec jedno,hlavně,že bude to mimi i ty v pořádku.AŤ vám to dobře dopadne.Držíme palce.

barbarek
25. mar 2008

Jo snad to bude ok, díky za povzbuzení 😉

graziela
25. mar 2008

Barbarek, aj ja ti drzim palceky...tiez mam tak trochu obavy, ako to zvladnem, lebo predsa len oproti prvemu porodu ( a aj celkovo) mam o par kil navyse a myslim, ze zeny, ktr. su aj pred tehu stihle vsetky operacie znasaju akosi lepsie...No ked si predstavim, ze vstat po sekcii este aj so sadrou na nohe...uff, ale neboj, zvladnes to, a urcite ti personal bude pomahat ako sa len bude dat...A je to pravda, ze o par dni na jazvu uz vobec nebudes mat kedy mysliet, dolezite bude tvoje mimi...Este raz vela zdaru 🙂

luca
25. mar 2008

Jen jsem nakoukla, tak trochu povzbuzení pro barbánka 🙂 Já jsem nakonec rodila plánovaně CŘ neboť se náš brouček nechtěl otočit. Měla jsem z toho strašný strach, ale musím říct, že proběhlo vše v pořádku, já jsem měla jen spinál, tak že jsem o nic nepřišla. První den byl krušný, protože člověk musel ležet a nesměl se hýbat, ale druhý den mě převezli na šestinedělí a den ode dne bylo líp, ba dokonce musím říct, že jsem nakonec ráda, že to bylo císařem, protože když jsem viděla některé maminy po normálním porodu jak trpí a já byla celkem v pohodě. A ještě rada na konec, co nejvíce pokud to půjde tu jizvu sprchovat, hojí se to lépe a hlavně mě to potom tolik nebolelo 🙂 U tebe to bude možná trošku komplikovaný, ale všechno se dá vyřešit. 🙂 🙂 Tak přeju hodně štěstíčka a ať to zvládnete 🙂

barbarek
25. mar 2008

Holky díky vám moc. Snad to nějak zvládnu a personál bude ochotný mi pomoc. S tou sprchou to bude asi těžký, ale snad to půjde. Doma mám vanu, tak to nejde, ale tam mají sprchové kouty, tak snad nějak napůl tam vlezu a budu se moc sprchovat. Tak díky všem a taky přeju ať to v pohodě zvládnete!

astrane
25. mar 2008

Barbarek- mě při porodu sprcha i balon vyloženě vadí a hodně času jsem strávila v kleče a na 4 a postáváním.Každej potřebuje něco jinýho.Třeba budeš mít takovej pohodovej porod,že taky přijedeš do porodnice na 8 a za hodinu a něco bude po všem.A na tlačení fakt nohy nepotřebuješ-můžeš si je držet,nebo ležet na boku-toho bych se nebála.Ale mě se to kecá,když vím,co by mě čekalo 😉 Asi bych to být tebou nechala,jak se to bude vyvíjet,nakonec císař jde vždycky,ne?Teda taky bych se poradila s doktorama a nějakou šikovnou PA-co se na to poptat tady v poradně porodní babičky?
Stejně to mimi nějak ven musí 😉
Jsem tě chtěla trochu povzbudit a ukázat možnou cestu,ale rozhodnutí je na tobě a na tvých lékařích
Nechtěla jsem nějak rýpat nebo tak-pokud by to tak vyznělo,tak se omlouvám,jen si myslím,že operace se nemají dělat zbytečně,pokud je jiná možnost,je dobré ji využít
Každopádně určitě to všechno dobře dopadne a budeš mít zdravýho,krásnýho chlapečka a všechno ostatní už nebude důležitý
Takže všem maminkám a jejich mimiškům hodně zdaru!

graziela
25. mar 2008

Barbarek, este k tej jazve, neviem, ci na jazvu po cisarskom reze je voda a sprcha az taka dobra...ovela dolezitejsie je jazvu vetrat...Takze ziadne stahovacie nohavicky, ale ked uz budes pekne domka, tak kludne, ked budes lezat, tak trisko vytiahnut pekne hore a pupinko vetrat...Ja som dokonca v porodnici ani nohavicky nezniesla (v niektorych porodniciach su dokonca vyslovene zakazane).

vesi
25. mar 2008

ja som tiež nohavičky nezniesla kvôli stehom a aj tak je najlepšie ako píše graziela vetrať a vetrať jazvu, sprchovať sa tiež v pohode môžeš 😉

certica
25. mar 2008

nejak ste tu toho popisali, nechce sa mi teraz citat, tak len k poslednym 3 prispevkom, resp. nohavickam 😀 - ja som nosila normalne bavlnene, ale boli to take fakt ze bedrace, ktore siahali pod jazvu, takze ta sa vetrala

vesi
25. mar 2008

ja som volala mame, nech mi kúpi nejaké vhodné nohavičky a ona mi kúpil a bombarďaky 😝 😀 , pri druhom som si už doniesla do nemocnice bedrové, ale nosila som ich len ked som mala návštevy 😀

graziela
25. mar 2008

Ahoj Certi, davno si sa neozvala...pocuvaj, Tebe sa to uz nebezpecne blizi....jooooj, ked vidim ten tvoj tt v pase, tak by som aj ja chcela 🙂 Dufam, ze ste obaja s mimi v pohode, ako sa citis? Ziadne opuchy, dychavicnost apod.?

certica
25. mar 2008

graziela, nozka opucha, ale inak sa da. no a dnes som mala poradnu a absolutne ziadne naznaky zmeny alebo bliziaceho sa porodu, takze to vidim este na take 3 tyzdne minimalne 😅

graziela
25. mar 2008

Ako vidim, tak to znasas celkom dobre, ani sa na nic nestazujes.... 😝 Tak nech vam tie tyzdne rychlo ubehnu, hlavne nech ste obaja v pohode, papa

certica
26. mar 2008

graziela, dakujem 🙂 . pravdu povediac sa naozaj nemam na co stazovat 😎 a vam prajem tiez nech to ubehne a hlavne bez problemov ci komplikacii 🙂

monaberuska1
27. mar 2008

ahojky holky hoďte semka odkaz na ten císař🙂

irenan
27. mar 2008

myslela jsi tohle video?

tribitka
27. mar 2008

konečne viem, čo mi to vlastne robili..... 😀

lulu21
27. mar 2008

baby prosim vas aj vy ste sa tak hrozne bali pred cisarom?ja uz viem ze tak idem rodit a je vo mne taky divny pocit ze tam pridem a odidem rozrezana a ubolena 😕
aj normalneho porodu by som sa strasne bala a najprv som sa cisaru tesila ale teraz mam nejaky cudny pocit neviem co mam robit aby som sa z toho neposr...a 😅

ake ste mali pocity cak sa nemusim bat 😕 ja som riadna koza 😅

vesi
27. mar 2008

lulu v pohode, mám to za sebou 2 krát 😀 všetko je to o tvojom prístupe, strachu sa nezbavíš, ja som sa bála aj pri druhom CR, ale ked bolo po všetkom tak potom už myslíš len na drobca a na to, že to bude stále lepšie 😉 😎

lena13
27. mar 2008

lulu ja jsem rodila cisarem akutnim a uprimne muzu rict,ze jt super.rodila jsem skoro 24 hod a cisarak byl pro me vysvobozenim.Jsem mela silene bolestive kontrakce a fakt jsem si rikala ze umru.Po cisari me pusitily 3ti den domu a nic me nebolelo.Nesmela jsem nic delat,ale nepotrebovala jsem zadny prasky od bolesti nic - kdybych mela zarucene na 300procent,ze pujdu na cisar znova,ale planovany tak jdu toho znova,jinak v zadnem pripade 😔

kalo
27. mar 2008

Já jsem se zase vůbec, opravdu ani trochu, nebála. Vůbec jsem na nějakou bolest nepomyslela. Šla jsem na plánovaný a ráno sem do porodnice vstávala s naprostým klidem /jakobych vstávala třeba do práce 😀 / Když jsem netušila, co mě čeká, tak jsem o tom nepřemýšlela. Nervy začaly pracovat, až mě vezli na sál...to jsem se doslova třásla.... Jestli půjdu i na druhý, tak už strach mít budu, protože už vím, jaké to je 😉

irenan
27. mar 2008

ja si neumim predstavit ze bych sla na cisare a po propusteni z porodnice bych nesmela nic delat, kdyz tady bude manzel s malou sam tak myslim ze to nepujde prijit z porodnice a lehnout si.

kalo
27. mar 2008

Irenan: ono po císaři ne nejlepší co nejvíc se hýbat. Čím víc se hýbeš, tím rychleji se dáš dohromady. /hlavně už 12hodin po tom chodíš...i když jako zombie 🙂 / Ale víš sama, že s novorozencem si odpočinku v posteli moc neužiješ 🙂 Ale ono opravdu ta největší bolest jsou ty dny v porodnici...pak už to je den ode dne lepší...Nebojte holky!!!!!!!

jabber
27. mar 2008

irenan - ono za těch 5-6 dní v porodnici než tě po císaři pustí domů se to zlepší natolik, že už funguješ úplně normálně, sice to ještě bolí, ale je to den ode dne lepší. Jediné co mi trvalo dlouho bylo si z lehu na zádech sednout, dost dlouho jsem to musela brát přes bok.
Já teda měla strach spíš z normálního porodu, bála jsem se, že se tam mimi někde zasekne, přidusí.... 😖 . Nakonec proběhl akutní císař a bylo to. Na nějaký strach nebyl čas, ale vím, že ani příště bych se císaře nebála. Zvládla jsem to jednou, zvládnu to i podruhé 😉
Fakt se holky nebojte, nejhorší je první a druhý den a to dostáváte utišující infúze a injekce. A pak už to jde 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre