Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

efendy82
3. sep 2011

@dulkagabulka Díky moc:o)

moncicip
3. sep 2011

@petkave SUper lebo ja tka dufam ze najviac tyzden tam pobudnem. A kolko ti trvalo nez si sa postavila na nohy teda myslim tak ze si bola sama schopna prejst do kupelne a na wecko?

zivika
3. sep 2011

mna tiez pustili na 4ty den po sekcii...to bol silvester 😀

petkave
3. sep 2011

@moncicip mne vybrali stehy v deň odchodu... fakt to závisí od nemocnice... Joj, ja som zlý príklad nácviku chodenia. Ak chceš, prečítaj si môj článok... Ale nenechaj sa odradiť, takto spätne to hodnotím ako v pohode zážitok a keď príde druhé bábo, určite sa nebudem dopredu toľko stresovať.

moncicip
3. sep 2011

@petkave Och ja mam z toho miestami normalne aj hruzu ze ako to zvladnem to vstavanie s rozpraranym bruchom a tak vsetko. Viem ze niesom prva ani posledna ale mam strach z neznama.

petkave
3. sep 2011

@moncicip mala som taký istý strach, to máme každá. Buď pripravená na to, že už na druhé ráno ťa budú sestričky presviedčať, aby si si šla sama po svojich k umývadlu umyť zuby (budú ti pomáhať, to je jasné), neskôr ťa budú hnať na WC (odpoja ti hadičky, takže budeš donútená) a aj do sprchy ťa odprevadia... U mňa bol týmto kritickým dňom piatok. Vo štvrtok som po sekcii celý deň iba ležala a bola som napchatý kadejakými analgetikami a tiekla mi infúzka. Takže to bolo ok. V piatok, teda na druhý deň, však začali sestričky s "terorom". Snažili sa ma posadiť, donútiť chodiť. Mňa ale nedržala hlava. Všetko sa mi točilo, začalo sa mi zatmievať pred očami a šumelo mi v ušiach... Omdlievala som nonstop... Možno to bola psychika, možno nedostatok hemoglobínu (načo prišli mudr. až o 3 dni neskôr!!!). Neviem, ale hodnotím to určite ako najhorší deň po operácii. Ale taký názor majú viacerí. Deň po je hrozný, potom sa to lepší... A aj u mňa sa lepšilo. A ja som teda totálna padavka, aby si vedela... Trpím sebaľútosťou, omdlievam pri väčšej bolesti, bojím sa, že nič nezvládnem... A nakoniec som 3dni po návrate z pôrodnice v pohode umývala dlážku. Neboj nič... Zvládneš to! Musíš...

moncicip
3. sep 2011

@petkave Viem ze musim nic ine mi nezostava. A kde si rodila ak smiem vediet?

petkave
3. sep 2011

Žiar nad Hronom, teda doma 😵

radkax
3. sep 2011

@efendy82 ahoj ,tiež som mala CR kôli polohe KP . A tiež sme s manželom presvedčili lekára, že to musí byť CR a,že to bude plánovaný cisarák... 🙂 Všetko prebehlo super, vybrala som si spinál... žiadne komplikácie, v útorok ráno som rodila a v sobotu ráno mi oznámili, že ma po poludní pustia domov. 😀 inak niekde som čítala, že ak sa dá babo do polohy KP, tak má na to nejaký dôvod a, že je hlúposť robiť všetko pre to, aby sa otočilo opačne, môj malý sa dal do polohy KP v 34.týždni a odvtedy sa už len prevaloval zo strany na stranu... 😀
Držim palce, nech ti to dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

efendy82
4. sep 2011

@radkax Jéé, díky za příspěvek..fakt mě uklidnil:o) No já sem musela vystřídat pár porodnic, aby na toho cisaře přistoupili..taky chci spinal, tak snad to vyjde:o) A jak jsi to mela s kojenim? Kdyz mas spinal, tak ti malyho hnedka daji prisat nebo nee? Ja vcera zkousela ty cviky a asi s tim koncim, ptz mi z toho nebylo vubec dobre a navic prcek se prestal uplne hybat, takze me to spis jeste vystresovalo:o( Necham ho tak..taky si myslim, ze k tomu ma nejakej duvod..i kdyz ten nas je takovej lenoch, ze se mu mozna jen nechtelo se namahat:o)

blueapple
4. sep 2011

@efendy82 souhlasím s @radkax, nechala bych miminko, ať si vybere polohu, jakou chce.
Z mé vlastní zkušenosti - můj malý byl také KP, 2x omotaná šňůra kolem krku a jedné zvednuté nožičky (na druhé seděl), takže je jasné, proč se neotočil, když dělal "gymnastu"...nutit ho do otočky nebo nějak manuálně otáčet - tak se mohl klidně uškrtit ...nebo jinak ublížit 🤐 🤐 🤐 takže za mě - nijak polohu miminka neovlivňovat.
Za císaře jsem ráda, v porodnici mi řekli, že je to neporoditelná poloha, která mohla dopadnout špatně pro mimi i pro mě.

radkax
4. sep 2011

@efendy82 ahoj, nepriložili mi ho hned, len mi ho na pár sekúnd ukázali a potom mi dali maličkého až na druhý den a to už nastálo. Ja hovorím, že mám šikovné bábo 🙂 . Môj synček sa prisál hned na prvý raz,jednoducho vedel ako na to, a už to išlo. Do 2 dní sa spustilo mliečko, v sobotu pred odchodom z pôrodnice som mala prsia tak naliate, že som neverila, že sú moje.... 😀 😀 😀 Kojila som 10 mesiacov, nemala som nikdy žiadny problém, môj syn sa odstavil úplne sám v priebehu 2 týždnov, inak by som kojila aj dlhšie. Ja hovorím, že kojenie máš v hlave, ked pripustíš tak budú problémy a ked nad tým nerozmýšlaš, tak to pôjde ako po masle 🙂 . Som z rodiny kde nikto nikdy nekojil, tak neverím ani tomu, že je to vrodená dispozícia... Vykašli sa na všetky rady a poučky a nechaj to na prírodu, možno budeš milo prekvapená ako som bola aj ja... 😀

huxy
5. sep 2011

ja som myslela,ze budem rodit spontanne,velmi som dufala,ze budem mat mliecko a malinku budem moct kojit.no ani jedno,ani druhe sa nekonalo.sekcia bola kvoli polohe KP a velkemu babu.a kojenie?moja mala bola v tomto smere dost nervacka.ked ju doniesli na druhy den,tak stale len spinkala,tak sa nechcela ani prisat.a cim neskor mi ju doniesli na prilozenie,tak tym to bolo horsie.stale len revala,a vtedy sa jej nedalo sat.ukludnila sa az ked jej mliecko slo pekne lahko z flasky.darmo som pouzivala aj chranice /take ukoncenie,ako na flaske/,no nic nepomahalo.tak som sa aspon snazila trosku odsavat,co sa dalo a davat malej z flasky.dalsia nevyhodna vec bola ta,ze sme byvali so svokrovcami v jednom byte.cize prikladanie hocikedy,ked malinka zacinala byt hladna,bolo nemozne.lebo tu to fungovalo dost tak,ze hocikedy hockto vosiel do nasej spalne.teda ziadne sukromie.hm,nechcem sa vyhovarat,ale bola som dost v strese zo vsetkeho.a mozno aj preto to neslo,aj ked som velmi chcela.takze nemyslim,ze kojenie je v hlave.ja som ho tam mala,a aj tak nakoniec po dvoch tyzdnoch som to cele vzdala ☹

jane78
5. sep 2011

@danii ahojky,už bych šla jen na celkové uspání,epidural mi nesedl a dost mě to bolelo.Malýho mi ukázali na vteřinu, ale bylo mi tak zle, že jse to snad ani nevnímala.A k prsu mi ho taky nedali i když v cizině to dělají.A pak se rozkojit, to byl horor...

myreason
5. sep 2011

@moncicip vôbec nemusíš mať strach..aj keď bez toho to asi nejde 😉 ale uvidíš sama,že to vôbec nie je hrozné. Ja som rodila cisárskym v celkovej anestéze a po prebudení to bola taká facka 😀 lebo tá rana bolí,ale dali mi infúzku aj proti bolesti a bolo to v pohode..No a čo sa týka toho vstávania z postele,..tak to ja sama som sa už na druhý deň ráno po pôrode pýtala,že kedy môžem vstať..lebo pre mna ležať len tak to je úúúmor 😀 No sestrička prišla a pomáhala mi, priznávam,že som si myslela,že to pôjde lahšie,že sa posadím,potom vstanem a šup do sprchy .. hihi..no realita bola taká,že len kým som si sadla som sa zapotila 😀 😀 Ale naozaj to nie je nič hrozné, točila sa mi hlava,aj sa mi zatmievalo pred očami,ale s pomocou sestričky som docupitala do sprchy,tam mi ešte prišlo trošku zle..ale potom na izbe som si už sama skúšala vstat z postele a prechádzať sa popri posteli..a už to bolo potom len a len lepšie! takže neboj, nemáš sa čoho báť! ako aj @petkave tvrdí,ten den po je taký najhorší,ale potom je už len a len lepšie 😉 Mne sa teda aj najviac ulavilo,ked ma odpojili od všetkých tých hadičiek 😉

kristiula
6. sep 2011

Ahoj holky, v pátek jdu na plánovány císař, tak jsem si chtěla zeptat,jestli někdo z vás to prodělal, a jak dlouho času jste stavily v porodnici. jestli vám nosily mrňouska ukázat a přikládat jak píšou a propagujou na předporodním kurzu, každé dvě hodiny. strašné se bojím ☹

bibina25
6. sep 2011

@kristiula Ahoj, ja som rodila akutnou sekciou pred 10 dnami, v porodnici sme stravili iba 5 dni, lebo sme sa pekne hojili a maly bol v poroadku, bolesti som mala minimalne, dnes ani neviem, ze som rodila. Akutnu sekciu som mala kvoli nepostupujucemu porodu a poviem Ti, ze bolesti po sekcii boli malina voci kontrakciam, kt. som mala 10 hodin. Takze sa nicoho neboj, drzim prsty.

kalo
6. sep 2011

@kristiula Záleží na porodnici, není to všude stejné. Taky je jiné, jestli máš celkovou narkozu nebo jen lokální. Já měla 2x celkovou (na epidurál při vědomí nemám silnou náturu 🙂 ). Byla jsem 2 noci na JIP a dítě mi tam za ty dva dny přinesly cca.4-5x...Dost málo. Každé 2 hodiny rozhodně ne. S první dcerou jsem byla v porodnici 9 dní (byla hodně drobná) a se synem 6 den domů... Neboj- zvládněš!!!!!!!!!!!!!

petkave
7. sep 2011

@kristiula už som to tu písala, bola som v nemocnici deň pred zákrokom a potom ešte ďalších 6 dní. Takže dokopy týždeň. U nás púšťajú po sekcii na 6. deň domov. Tiež som mala plánovaný, robili mi ho ráno 8.30 v celkovej anestéze a bábätko som prvýkrát videla a kojila cca. o 16:00. Nosili mi ho potom každé 3 hodiny na kojenie. A keď som chcela, nechali mi ho aj dlhšie. Ale ja som mala čo robiť sama so sebou, tak som ho na izbu dostala až 3.deň, keď som sa dala dokopy...

jane78
8. sep 2011

Rodila jem v Bohunicích,malýho mi sice nosily tak po třech hodinách,ale hodili mi ho na postel a odešli.Přisál se na vteřinu a pak se hned pustil, taky protože jsem měla vpáčené bradavky.Pak baba došla,řekla,že když to nejde tak se nebudem trápit a odnesla ho.Ležela jsem na boku,nahybná po epiduralu,na levé ruce kapačku, na pravé tlakoměr co měřilkaždých 10 min.V zádech Epidural, v jizvě drén a v močáku cévku,tekly mi slzy bolestí a bála jsem se,že mi malej spadne a nikdo mi nepomohl,pak mi ho dali na pokoj narvanýho Nutrilonem tak,že spal 7hodin a přisátí nejevil zájem,já prsa nalitý a bolavý jak šutry a zase to nešlo ven.Jedna sestra řekla nahřát,druha chladit,další odsát,další masírova tjen né nahřát.Poradila mi až laktační poradkyně potom co jsem 4 dny nespala.Nevzdala jsem to a rozkojila jsem se až doma,ale zestárla jsem tam tak o 10 let.Dneska už bych se nedala,jsou tam od toho,aby ti pomohli.

marietta0
9. sep 2011

@katulka74 Ahoj katulka, v ktorej porodnici si prosim ta rodila a ak mozes povedat u koho? dakujem

wewerka000
10. sep 2011

maminky ktore ste rodili sekciou,ako to prebiehalo od prijmu do sekcie,mam prist v pondelok a utorok je sekcia.mozem byt hned na nadstan.izbe?moze byt pri mne manzel?co vam kedy robili ake vysetrenia a tak ??a na jiske ste mali ako povolene navstevy?

katka_grac
11. sep 2011

@wewerka000 ja som prisla pondelok a dali ma hned na jisku, nech sa nemusim stahovat potom po sekcii... utorok rano klistyr, po vizite pre mna prisli, urobili sekciu... cely den a noc na jis bez navstev a az stredu na inu izbu... chvalabohu bol nadstandard volny...

katka_grac
11. sep 2011

@wewerka000 ja som rodila v Ilave, takze tam to bolo tak, neviem kde budes ty...

kesika
11. sep 2011

@wewerka000 Ahoj, ja som prišla v nedeľu, v pondelok ráno klystýr, cievkovanie, omotanie nôh, zavedenie kanyly a infúzka. To bolo cca od siedmej do pol deviatej. O pol deviatej na sál, zavedenie spinálky, pôrod /cca pol hodiny/. Potom prevoz na JIS a tu som zostala až do odchodu domov, nepresúvali nás. Návštevy sme mali len na chodbe, ale to všetky maminky. Dieťatko mi priniesli už v pondelok večer, na noc si ho vzali. V utorok poobede sme sa museli postaviť a osprchovať a odvtedy nám deti nosili už pravidelne. V stredu som ju mala už od rána. Čo sa týka jedenia, tak posledné jedlo pred polnocou a prvé tuším až v pondelok poobede. Rodila som v Skalici.

wewerka000
11. sep 2011

@katka_grac
@kesika a v den prichodu ste co robili?mohli ste ist este von,mohol byt pri vas manzel?ci ste uz boli same?

kesika
11. sep 2011

@wewerka000 Prišla som poobede, manžel tam nebol, lebo bol mimo Slovenska, ale ani tak by nebol pri mne. O ôsmej som šla na monitor, sestrička mi prišla povedať, čo ma čaká ráno a išla som spať. Boli sme dve na izbe, tak sme kecali. Von už po príjme asi nie

katka_grac
11. sep 2011

@wewerka000 ja som ties mala nejake vysetrenia, a navstevu som mala v ramci navstevnych hodin na chodbe kde vsetci... az potom na nadstandarde prisiel manzel az na izbu...

flowerfairy
11. sep 2011

@wewerka000 Ked sa dobre pamatam, tak si z KE, vsak? Budes nakoniec v Novej? Mna prijali den predtym, bola som na jednopostelovej izbe (to je tiez nejaky nadstandard, ale nie ten hotelovy) a manzel bol za mnou na izbe poobede dost dlho. A potom aj na pooperacnej sme mali navstevy hned prvy den a na druhy som uz isla na tu super nadstandardnu izbu, tam uz bol manzel so mnou a s malym kazdy den skoro cele poobede. Takze co sa tyka navstev sa naozaj nemozem stazovat.
Drzim ti palceky, neboj nie je to take zle, ako clovek caka 🙂

wewerka000
11. sep 2011

@kesika
@katka_grac dakujem za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre