Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

mamka78
5. nov 2011

aj ja som mala ísť do Šace,ale narýchlo sme utekali do starej nemocnice a tam si ma aj nechali,ale neľutujem,bolo mi super,starali sa o mňa a mala som nadštandard,tak som mala aspoň syna aj manžela pri sebe,ako dlho som chcela 🙂

teleranka
5. nov 2011

@gloria9 moja bud statocna a drzkaj sa....mna to caka o par mesiacov och :((((((

baby a to cievkovanie...cize budem mat zavedenu "hadicku" a budem apson citit, ked mi bude treba cikat? ze budem si lezat na posteli, telefonovat dajme tomu a popritom tak "natajnáka" cikat? neviem si to ani predstavit, ako to je 🙂)))))))))

helcas
5. nov 2011

když máš tu cévku zavedenou, necítíš, ani potřebu na čůrání, protože ta moč odtéká průběžně..spíš je sranda po tom, když ti cévku vyndají 🙂 člověk si hrozně rychle zvykne na to, že to nemusí hlídat a chodit, když potřebuje 🙂

teleranka
5. nov 2011

@helcas heeej ? tak to je ? a co napriklad ten spinal? mna uz len ked doktor pocuva stetoskopom na chrbte, cukam sa a uhynam, lebo uz v podvedomi cakam dotyk a tam ma to stekli...neexistujem ze sa nepohnem alebo mi nevystreli ruka :/

helcas
5. nov 2011

@teleranka 🙂 myslím, že většina lidí to tak má, já na sebe nenechám sáhnout, bojím se všeho - od zubaře, prohlídky na gyndě, odstraňování mateř. znamének, až po oprace... u prvního císaře jsem myslela, že snad strachy ještě před ním porodím - věděla jsem o císaři 5 dní předem a 3 dny jsem usedavě hystericky brečela a pak v nemocnici jsem noc předem nespala, klepala se nervama..ani manželovi jsem nedala úmyslně dostatečně předem vědět, že už jedu na sál, když mám někoho u sebe, komu se můžu vyplakat, tak se vypláču a sesypu se a nesnažím se hrát hrdinku..i tak jsem ho na poslední chvilku zahlídla, rozeřvala jsem se jako malá, lépe snáším tyhle stresové situace sama. zavedení toho spinálu bylo samo o sobě ale v pohodě, mě se trefili na správné místo až napodruhé, ale kromě vpichu anestetika nic nebolelo, jen jakoby cítíš, jak se ti tam něco děje, nejtěžší na tom asi je zůstat celou dobu v maximálním předklonu 🙂 průběh taky v pohodě, ale uprstřed jsem zjistila, že mě to děsně bolí, že to nezabralo, jak mělo 🙂 takže mě to začalo hrozně bolet a po vyndání miminka mě něčím oblbnuli, něco mi píchli 🙂 ale na to všecko jsem rychle zapomněla, spíš zůstává pocit nenaplnění z neproběhlého porodu, z toho, že jsem neměla miminko u sebe, spíš tyhle záležitosti psychiky 🙂

nice202
5. nov 2011

@anicka1981 hej hej boli super a ty si nahodou tu predtym nepisala, ze si chces vybavit cisarsky? to si bola ty? tak to gratulujem k normalnemu porodu, lebo si sa velmi bala.

anicka1981
5. nov 2011

@nice202 no ja som ho uz aj mala, sranda, ze ked som uz vedela ze sekcia je vybavena, tak sa mi to prestavalo pacit, najma koli tym vedlajsim veciam, a zotaveniu sa po nom, v com som pred tym nevydela ziaden problem,,, ale clovek sa stale uci, a ja som stastna, ze som rodila normalne, a nemenila by som na tom uplne nic, mam krasny zazitok z toho vsetkeho, a velmi rada spominam,, ono jasne, ze je to ine, ked nemas na vyber, a na sekciu jednoducho musis,,, ale ja som rada ako nam to dopadlo, 😉 a v presovskej ti urobia sekciu na pockanie, vobec nebolo tazke vybavit lekara..... 😉

gloria9
5. nov 2011

@teleranka zlatinko uzi si to hlavne tie tyzdne tehotenstva je to krasne a ked citis babo ked sa zacne hybat kopkat je to neuveritelne no cim viac citis pohyby a cim viac priberas zistis ze pôrod sa blizi a vtedy uz na nic ine nemyslis kamoska mala ist na cisarsky a tri dni pred nim vracala a hnačkovala tak dufam ze to nebude moj pripad a dufam ze vsetko dobre dopadne hlavne sa tesim ze ma konecne prestane palit zaha lebo je to uz na nevydrzanie

teleranka
6. nov 2011

@gloria9 ahoj moja, no ja este ziadne pohyby necitim a nepribrala som ani gram :( skor sa na to uz velmi tesim 🙂 a ked grcala a mala hnacky, nemoze ist na cisarsky alebo jej ho oddialia? nebude to tvoj pripad, ty sa ani nenazdas a mas to za sebou a budes mi pisat, ze ake to bolo v pohode a tak 🙂))
iak ako si sa rozhjodla s nadstandardnou izbou, mas ju uz vopred nejak poistenu ci zaplatenu? a co anesteza, pre ktoru si sa rozhodla? ja vlastne nchapem, aky je rozdiel medzi spinalnou a epiduralnou anestezou.

chodila si v saci k akemu doktorovi a na zaklace coho ti indikovali cisarsky, ak s amozem opytat???

teleranka
6. nov 2011

baby, aky je rozdiel medzi spinalnou a epiduralnou anestezou? je nejaky rozdiel aj v dobre rekonvalescencie?

gloria9
6. nov 2011

@teleranka ahoj tak mne rozhodli kvoli platnicke pretoze mam ju velmi posunutu a mohla by som ochrnut na pravu stranu a druha vec je ze mam aj dost silny zapal dole a maly by mohol to dost cez pôrodne cesty takze nechcu riskovat a nic mi nezabera ziadny liek na to. Nuz budem rodit u primara Richnavsky ale tam su vsetci zlaty doktory v pohode len akurat to vysetrenie v poslednych tyzdnoch je uz take neprijemne velmi sa v tebe hrabu mas pocit ze celu ruku ti tam dal au no a epidural to je umrtvenie od pasa dolu s tym ze pouziva sa ak ides rodit normalne prirodzene napichaju sa to do chrbta postupne a moze sa epi dat az ked si na 4 palce otvorená a spinalna je ked rodit cisarsky ale si pri vedomí

helcas
6. nov 2011

ja mela za to, ze u cisare muze smit jak epi, tak spinal...podle toho, co si zvolis, nebo co v dane porodnici delaji..ja mela epidural, zabira za delsi dobu a odezniva taky dele, pak ti nechaji jeste diky vstupu po nem proudit anestetika nebo analgetika v mensi davce, aby rada nebolela...spinal se aplikuje tenci jehlou, zabira okamzite a odezni po 1-2hod...

teleranka
6. nov 2011

@helcas
preboha, znei to hrozne.... a aky je to pocit, ked si necitis nohy..... neviem si to predstavit :((

teleranka
6. nov 2011

@gloria9 a jeeje. mna uz teraz ked vysetruju zospodu chyta stres, som asi prilis citliva tam dole, po vsetkych zapaloch, cystach , atd. normalne si musim lezat na rukach, lebo mam tendenciu chytit doktorovi ruku, ked ma vysetruje.
a ty si vyberies spinal alebo celkovu anestezu? a ako e to s tou nadstandardnou izbou? da sa to zaplatit vopred pri palnovanom cisaraku?

helcas
6. nov 2011

@teleranka kdyz necitis nohy, necitis je, nic neboli..me to divny neprislo vubec...akorat mi prislo divny, kdyz se me prali, jeslti neco citim , jesltli uz to jako zabralo..a ja to porad citila a citila, epi ma zabirat tak do 15ti minut a me to trvalo pres pul hodiny! i na koznim, kdyz jsem byla vyriznout pihu, mi musela pridat davku na znecitliveni jsem asi divna: )

helcas
6. nov 2011

a u nas se nadstandrad dopredu zamluvit nedal, proste ma stesti ta maminka, ktera prijde driv..kdyz je zrovna volno, muzes si ho zaplatit...

teleranka
6. nov 2011

@helcas jeeejda... a ako si zvladla to cievjkovanie, ako dlho si to tam mala? a bolesti hlavy?

monny89
6. nov 2011

@teleranka měla jsem sice akutního císaře. Ale cévkování byl mazec.. Hlavně když mi 12hodin po porodu vyndali cévku a řekli ať si dojdu sama na záchod 😀 Jsem myslela že se učůrám bolestí 😀 😀

gloria9
6. nov 2011

@teleranka neda sa zaplatit ta izba dopredu proste ked tam prides tak oni ti povedia ci maju volnu alebo nemaju ta najlacnejsia stoji 15 € no vtedy ti to bude tak jedno lebo len na porod budes mysliet ver mi tak ako teraz ja

teleranka
6. nov 2011

@monny89

oh my god..a toho presne sa bojim ja, lebo mavam zapaly mocovych ciest cca kazdy mesiac...a pocas tehu este castejsie :o(((( ale snasd zaberie preventivne uzivanie brusiniek atd. a ked si mala akutnu sekciu, spinal si ako zvladla?

teleranka
6. nov 2011

@gloria9
pochybujem, ze mi to bude jedno, poznam sa. Ale sice, nejak sa menia veci odkedy cakam babo , mas pravdu. Bude s Tebou niekto pocas porodu? a ze vraj teraz prestavuju oddelenie sestonedelia a porodne saly v saci?

gloria9
6. nov 2011

@teleranka nuz toto neviem ale ked som tam chodila do poradne tak sa mi tam velmi pacilo ako myslim teraz do poradne tie posledne tyzdne aj prístup doktorov je vynikajuci a sestricky tiez supis no pri pôrode nebude nikto nechcem to a okrem toho rodim cisarskym takze lepsie bude ked tam budem sama dufam ze to zvladnem uz v stredu idem na príjem.

teleranka
6. nov 2011

@gloria9
ja tiez rozmyslam, ci byt sama alebo nie. citala som , ze mas sekciu vo stvrtok a mas prist v stredu. to sa pred operaciou robi, ale v saci mi vela krat operovali rodinnych prislusnikov a dalo sa prist aj v den operacie..
juj uz sa ti to krati, ako sa citis?

gloria9
6. nov 2011

@teleranka no mam zmiesane pocity dost zvlastne sa citim aj myslim na to stale ked mozem hoci co robit a stale mi to prejde hlavou ze ochvilu uz budeme traja no a co sa tyka prijatia do nemocnice na cisarsky robia prijem jeden den vopred aby ta pripravili predoperacne, ultrazvuk, posledne miery maleho a nedavaju ti potom jest aby si nemusela ist na klystír co je super len pijes vodu nic viac a davaju ti infuzie zavodnuju takze da sa to celkom no ja radsej sama predsa ta tam budu rezat aj vsetko je to take a keby ze tam ma byt moj priatel a pozerat sa na to mozno by som bola viac vystresovana radsej sama to prezit a hotovo. A ty myslis ze budes mat cisarsky?ja som aj rada na jednej strane ze je cisarsky aspon si budem vediet sadnut kasmoka rodila normalne a mala kratku pupocnu snuru a mala sa jej zasekla medzi porodnymi cestami nevedeli ju vybrat takze normalny porod verzus kliestovy s tym ze strasne to vraj bolelo ten pupocnik a velmi ju nastrihli museli vraj uz nechce o dalsom dietati pocut

helcas
6. nov 2011

@teleranka bolest hlavy žádná, komplikace taky ne (moje kamarádka třeba měla 3 dny umrtvenou nohu a nechtěla se jí probrat 🙂 ), cévkování v pohodě, máš to zavedené na jip dokud ležíš a nemůžeš si dojít sama...

monny89
6. nov 2011

@teleranka Bohužel jsem právě neměla spinál, rodila jsem skoro 40hodin a byla jsem tak vysílená že bych spinál nezvládla jak fyzicky tak psychicky.... Ty brusinky jsou dobrý nápad, a hlavně pak po porodu pořád pít, hodně se prolejvat vodou a čajem a prostě často chodit čurat aby se to pročistilo a zahojilo...
Jinak mám pozůstatky z narkozy dodnes - bolest hlavy, zad a vystřelování bolesti do rukou 😒

teleranka
6. nov 2011

@monny89
no ja neviem, co je mensie zlo, ci spinal, alebo narkoza :(( ach jaj. asi nejedem rodit, no fakt. dam nohy k sebe 🙂

monny89
6. nov 2011

@teleranka Myslím si že spinál je lepší, tam to není taková dávka do těla.. a hlavně vidíš a slyšíš mimčo hned atd.. 😉

lacikagr
7. nov 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, ako je to s používaním vložiek po cisárskom? Môžeme mať nohavičky a normálne vložky alebo tie otrasné gázové? Po cisárskom nemáme tam dole žiadne rany, takže by sme eventuelne mohli nohavičky mať, nie? Lebo pri normálnom kážu len vložku medzi nohy a choď, čo mi príde úplne ale úplne divné, a že niekde nedovolia mať ani tie z lekárne tie sieťované nohavičky. No som zvedavá...

maggie2
7. nov 2011

@lacikagr si pacient, a máš právo spolurozhodovať o zdravotnej starostlivosti. Je absurdné nedovoliť používať jednorázové sieťové nohavičky, a treba sa ohradiť a na tú absurditu nezmyselných príkazov a zákazov poukázať. Ako že vložka medzi nohy a choď - to bolo snáď za totality, či? Keď Ti ju sestrička je ochotná po celú dobu pridržiavať nech sa páči, ale robiť z pacientiek idiotky, ako pri politických procesoch v 50 rokoch keď odsúdencom zobrali opasky a traky z nohavíc aby im tie na pojednávaní padali a aby to ponížilo ich dôstojnosť, to je už hádam za nami. Argument akejsi požiadavky hygieny či sterility neobstojí, Tvoje prádlo je omnoho čistejšie než to ich nemocničné, sterilné by to bolo, keby to vyťahovali zo zatavených sáčkov, ale takto? Non sence. Poradím Ti, aby si si robila po svojom a pri prípadných rýpavičných poznámkach personálu a pokusu obmedzovať Ťa slušne prízvukovať, že svoju bielizeň máš čistú a neinfekčnú, že im ďakuješ za pozornosť ale v zmysle dovi dopo. Ak by aj napriek tomu trvali na tom, že bielizeň nesmieš mať svoju, potom je oprávnená požiadavka trvať na tom aby Ti poskytli ich STERILNÉ prádlo vrátane sterilných jednorazových nohavičiek. Je to samozrejmosť k tomu aby bola uchovaná Tvoja dôstojnosť, a máš na ňu právo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre