Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

monny89
9. nov 2011

@lucinka144 a nemáš ty vypadávací stehy?? Mě samy vypadaly..

monny89
9. nov 2011

@bleee Ano, před CS jsem rodila 38hodin, z toho 12hodin vyvolávání, nakonec akutní sekce 😠

lienka01
13. nov 2011

ahojte!!prosím poradate..prvú dcérku som rodila cisárskym,lebo pôrod nepostupoval..teraz som opäť tehotná, a už sa teraz začínam báť či ma nenechajú rodiť prirodzene..po týchto skúsenostiach,by som volila zasa cisársky..čo si o tom myslíťe??aké máte skúsenosti

monny89
13. nov 2011

@lienka01 Nemám zkušenosti, ale jsem na tom jak ty, nejsem tedy těhotná... ale také bych se bála.. možná bych si nechala napsat doporučení pro CS....

lienka01
13. nov 2011

bojím sa aj kvôli jazve..no,neviem aký je postup v mojom prípade...chcela by som rodiť v galante..prosím kto má skúsenosti s dr.šťastným napíšte mi...Dakujem

mexico_16
13. nov 2011

@lienka01 Ahoj..Nepises aky budes mat odstup medzi porodmi ?? Ja som mala tak isto nepostupujuci porod skoro 30hod. a rada by som druhe babo porodila vaginalne ak to bude mozne 🙂 To,ze prvy nepostupoval nemusi aj druhy 😉

monny89
13. nov 2011

@lienka01
@mexico_16 Jj, jak jsi dlouho po CS??
Jinak já taky rodila 40hodin no 😀 Takže u druhýho chci určitě CS, bála bych se že by to dopadlo stejně.. ☹

mexico_16
13. nov 2011

@monny89 2 roky 🙂 no ked jazva sa nebude stensovat,babo nebude velke tak po porade s porodnikom rada pojdem normalne...vsak uvidi sa pocas porodu,ked sa to bude tahat a porod nebude postupovat,tak ma vezmu na sekciu opat 😉

garzonka
13. nov 2011

@lienka01
to je velmi individualne. urcite sa rozhodnu v porodnici podla toho ako to bude vyzerat. zavisi to od mnohych faktorov, ale je mozne ze ak mas maly odstup medzi detmi a budes sa pomaly otvarat alebo vobec, tak mozno bude SC

Ja mam spoluziaka pochadza zo 6 deti, on bol prvy , narodeny SC a ostatne prirodzene 😝

lienka01
14. nov 2011

ja som rodila pred 5 rokmi..je to dosť na zahojenie,ale aj tak by som volila sekciu..no,neviem či si budem môcť vybrať 😉 ..

muca1212
14. nov 2011

Jaaj je to super 🙂 môžeš sa len tešiť že nebudeš musieť trpieť kontrakcie, ktoré mám stále v živej pamäti a to som rodila v máji 2011 🙂 nakoniec po asi 15 hodinách kontrakcií mi museli urobiť sekciu (ako to volajú v nemocniciach) a ti poviem, jazva po reze bolí omnoho menej ako samotné kontrakcie, inak by som už rodiť v živote ani nešla, ešte v ten deň som sa postavila a na druhý deň som sa už bez väčších problémov presúvala sama, dôležité je hneď chodiť!! hneď ako sa dá 🙂 Na okraj: chcela som ísť prirodzeným pôrodom, no osud to zariadil inak, ale vedieť ako to bolí, by som neváhala ani sekundu a išla by som sekciou.
Jaaj a ten postup: je rozdiel akú budeš mať anestéziu: či iba lokálnu alebo úplnu asi. ja som mala úplnú takže, postup: maska + zobudila som sa 🙂 ale mala som aj pichnutú epiduralku, z ktorej sa neskôr v prípade potreby pichne SPINAL, ktorý sa robí pri sekciách a nejdeš do úplnej narkózy. vtedy všetko vnímaš, všetko vidíš 🙂.

martinkatinka
14. nov 2011

@muca1212 - ja som zažila aj aj 😅 ale teda tie problémy po sekcii... bléééééééé ☹ bola som dva dni na JISke...

muca1212
14. nov 2011

@martinkatinka

no asi je dôležité že či je všetko bez komplikácií 🙂 preto som chcela ísť prirodzeným pôrodom, aby som sa im vyhla, ale po skúsenostiach s onou BRUTALNOU bolesťou, by som riskla asi všetkooooo 🙂) hlavne že sme dobre dopadli a naše deturence 🙂

martinkatinka
14. nov 2011

@muca1212 - áno, to je najdoležitejšie...ja zas v pohode znášam bolesti... aj dosť silné.... aj som si potlačila, ale čo keď nešlo....po porode som mala atóniu ☹ ale ak by sa zázrakom podarilo druhé, čo neodporúčajú, tak hádam by šlo tiež cisárskym....

muca1212
14. nov 2011

držím ti palčeky 🙂 aj ja chcem druhé a URČITE pôjdem sekciu, ja už to fakt nechcem zažiť... tie bolesti ---
a to som si tiež myslela že bolesti znášam dobre, možno bolo na prt že to trvalo tak dlho neviem.. ale už som pevne rozhodnutá a prajem ti nech už to máš bez komplikácií 🙂

polarnicka
16. nov 2011

@muca1212 Ahoj,

chcela by som sa spytat, ci je mozne sa rozhodnut pre CS alebo pre vaginalny sposob, alebo je to urcene len okolnostami?

martinkatinka
16. nov 2011

@polarnicka - nebudú sa ťa pýtať ako chceš rodiť....CS je indikovaný, musia mať na to dovod, len tak ti ho neurobia... lepší je vaginálny, nie je sa čoho báť....

martinkatinka
16. nov 2011

@muca1212 - ak s azadarí, bude druhé, ale najskor to treba doriešiť.... náš malý dnes začal chodiť popri nábytku a to má 7 mesiacov.... tak som šťastná, že ho mám 😀

xlucia
16. nov 2011

@polarnicka pri urcitychkomplikaciach sa moze matka sama rozhodnut.ja som pri druhom dostala na vyber, vzhladom na okolnosti, ako chcem rodit

muca1212
17. nov 2011

@polarnicka u nás v SR je to jednoznačne na lekárovi, nemôžeš si len tak povedať že "ja chcem ísť sekciou" . Ale na druhej strane je na to u nás ono ZAZMLUVNENIE lekára, ktorý ti za 200 samozrejme nájde dôvod kvôli ktorému ti musí urobiť sekciu 🙂 takže si nájdi lekára ktorý má povesť dobrého Dr na sekcie a ideeeeeeeš 🙂
Ale buď pripravená že ťa budú všetci odhovárať že treba ísť prirodzene, aj mňa ukecali, malá bola super uložená, celé tehotenstvo bez akýchkoľvek problémov, ale proste sa jej po odtečení vody nechcelo ísť von... a trvalo to 15 hodín kým sa malá začala dusiť a išla som akútnou sekciou... (15 hodín som mala kontrakcie) takže nikdy nevieš ako to bude u teba, možno ho vyprdkneš za 15 minut 🙂 ja som mala počúvať svoj vnútorný hlas, od začiatku som chcela ísť sekciou) ale ja po mojích skúsenostiach idem sekciou 🙂 už vždy.
PS: a je super že ťa nebudú zošívať a podobne 🙂 ja som behala na druhý deň ako laňka

muca1212
17. nov 2011

@martinkatinka jeeeeeeeej to je fakt skoro šikula je to 🙂

polarnicka
17. nov 2011

@muca1212 vdaka za info. Zatial babatko necakam, aj ked to tak chvilocku vyzeralo (nedostavila sa mi menstruacia). Zbieram info a citam vase diskusie, obcas to vyzera, ze buduca mami sa moze rozhodnut sama aj bbezdovodne.. nemala niektora z vas plastiku krcku maternice?

martinkatinka
18. nov 2011

@polarnicka - ono je to tak, že napríklad aj nejaká psychická porucha može byť indikáciou na cisár... akože nechcem ťa uraziť, to nie.... ale je to jedna z možností ak sa veľmi bojíš....a teraz zase robia tak, že každú nechajú, nech skúsi....ja som mala mať indikáciu, ale skúsili... mala som hraničné rozmery panvy, bábo bolo veľké a ja krpaňa 😀 ale aj tak sa šlo na prirodzený a dopadlo to nakoniec zle, trápila som sa iba 8 hodín ... a to si nemyslím, že boli veľké bolesti...jednoducho ja som vedela, že takého obríka neporodím normálne...

martinkatinka
18. nov 2011

@muca1212 - vymodlené, vysnívané a vytrpené dieťa.... tak ho mám ako za dve 😀

baklik
19. nov 2011

ahojte, mam planovany cisarsky rez na piatok 25.11. vo stvrtok rano uz mam byt v nemocnici. znamena to, ze naposledy sa najem vo stvrtok rano? a to dokedy nebudem jest, ked v piatok rano je sekcia a predpokladam, ze ani potom nebudem moct jest, ci? to nebudem moct jest pred ani po vobec nic, alebo je nieco, co si mozem dat, ked ma chyti hlad? napriklad mozem pred sekciou pit ovocne dzusy? tie maju aspon kalorie... aj ked z tych ovocnych stiav moze tiez dobre dokrutit zaludok, tak neviem... zeby nejake fit tycinky alebo cosi take? poradte pls. vdaka.

bbtina
19. nov 2011

@baklik ono to asi zavisi aj od toho,ci mas planovany v uplnej narkoze alebo nie. Podla mna ti daju este aj veceru vo stvrtok

leteku
19. nov 2011

@baklik - ahoj myslím, že dostaneš ešte obed, ja som to tak mala, večer už nič. Po sekcii si na umelej strave a myslím, že až na druhý deň po sekcii som dostala prvé kašovite jedlo. Ale neboj hlad nebudeš cítiť 😉

bv_alexandra
19. nov 2011

Myslím že rodička si nemôže sama zvoliť či SC alebo prirodzený pôrod. Ja som bola v sobotu prijata do nemocnice. V nedelu v noci mi začali opať bolesti, u mna bol velký problém že som sa neotvárala. A dalšie čo som velmi zle znašala bolo sústavne vyšetrenie dr. či sa otváram. To ma strašne bolelo. Len jeden dr z tých mnohých ktorý ma vyšetrovali ma chápal že ma to asi naozaj boli. V pondelok poobede som už bola tak strašne unavená a hlavne psychicky vyčerpaná že som ich doslova prosila aby mi urobili SC. Prišiel za mnou dr a pýtal sa ma či mi ma zavolať psychiatra, že jedine ak on uzna že nezvládnem prirodzený pôrod tak môžu urobiť sekciu. Potom večer prišla dalšia várka lekárov ja už som priam nevládala, a pýtali sa ma že čo ďalej, a doslova môžem povedať, že ma sami naviedli nato aby som podpísala že si žiadam SC. V tej chvíli mi to bolo však uplne jedno a podpísala som to. Neskôr si ma zavolala dr do ambulancie a priznala že bol vyvinutý dosť nepríjemný nátlak na mna a že či si to nechcem rozmyslieť. Tak sme sa dohodli že počkáme do rána. Ráno Ďalšia veľká vizita, dr ma vyšetril ja stále zatvorená na sto zámkov. Urobil sono a nariadil SC pretože už bolo babo v ohrození .- málo plodovej vody. O 11 som porodila SC. Ešte tesne pred pichnutím spinálu ma znovu vyšetrovala dr či sa to náhodu nepohlo, lebo som mala dosť silné tlaky - no stále som bola zatvorená. Nakoniec ked ma otvorili už bola plodova voda zelená.
Oni mi celý čas tvrdili že to chcú počkať na prírodu, že to je najideálnejšie, no môj názor je že tak dlho to byť nemuselo. Osobne si myslím že aj keby som sa začala otvárať, tak by som už fyzicky nezvládla prirodzený pôrodu. A podotýkam že jeden prirodzený pôrod mám za sebou - takže som vedela do čoho idem. 😉

juranka
19. nov 2011

ahoj, ja som mala tiez planovanu sekciu. rovnako ako bv_alexandra som dostala obed den vopred, vecera uz nie. Pit mozes do polnoci. Vo stvrtok vecer ti daju 2 cipky na zmacenie stolice. Potom ti skoro rano urobia klystir 😒 v pondelok po sekcii budes cely den a noc na jiske a potom v sobotu by si sa mala prvy krat postavit. ked to zvladnes trochu pochodit tak ta poslu na normalnu izbu. tam budes mat babo dlhsie ale asi na noc ti ho este vezmu, predsa to bude boliet a budes mat co robit so sebou. ale na dalsi den ti ho nechaju nastalo 😀 ked da dostanes do tej normalnej izby, potom ti daju kasovity pokrm. v ten piatok budes mat len infuzky ale nebudes hladna. budes skor spat ako byt hore.

mexico_16
19. nov 2011

@baklik vo stvrtok uz veceru mat nebudes...sestricky ti povedia do ktorej mozes pit vodu..neboj neumries od hladu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre