Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lauricka
24. okt 2011

@ivana88 skoda, ze ich nemohli zachranit a v dnesnej dobe sa uz dari aj polkilove niekedy zachranit...skoda 😢

alzbeta.hod
26. okt 2011

@ivana88 to mě strašně mrzí... nedovedu si to představit 😢

ivana88
26. okt 2011

@monika15 bohuzial nedalo sa nic robit.....tak nic sa nezistilo zeby bola chyba vo mne alebo v malickych....proste tak to malo byt....a presne ako pises ked bude jedno tak to uz bude ok.... 🙂

ivana88
26. okt 2011

@lauricka je to skoda ale musime ist dalej.....moji mali presne po pol kila ale nedalo sa nic robit srdiecko uz nebilo :(

ivana88
26. okt 2011

@alzbeta.hod ani si to nepredstavuj....to si nezasluzi nikto zazit tu bolest a bezradnost....stava sa to a je to krute....boli to ale musime ist dalej 🙂

lauricka
26. okt 2011

@ivana88 ano, treba ist dalej, si velmi silna, ja to teraz vsetko velmi prezivam, ked tiez cakam male a citala som uz vselico, co sa stalo, mi vzdy bolo do placu

monika15
26. okt 2011

@ivana88
si velmi silna...... aj to dobre 🙂
bude dobre 🙂 neboj 🙂
si z vychodu 🙂 ?

alzbeta.hod
26. okt 2011

@ivana88 mám dvě kamarádky kterým umřelo miminko při porodu nebo spíš přesněji... narodilo se mrtvé ale to raději nemyslet... mě se malá při porodu neozývala takže rychle SC. Naštěstí vše dobře dopadlo...

ivana88
26. okt 2011

@lauricka ano som silna musim byt......nic ine mi neostava 🙂 a ty sa neboj musi mysliet pozitvine a vsetko bude dobre...mne moj gynekolog povedal ze presne to obdobie od 20tt je kriticke lebo vtedy zacinaju deti najviac naberat na vahe.....a preto sa to stalo....

ivana88
26. okt 2011

@monika15 jj ja verim ze bude dobre musi tak byt....preto sa aj nikde neponahlame....ano som z vychodu ty si odkial???

ivana88
26. okt 2011

@alzbeta.hod tak to som rada, ze je vsetko v poriadku....a tesis sa z malickej....no niekedy sa uz naozaj neda nic robit....len nabrat nove sily a ist dalej....🙂

alzbeta.hod
26. okt 2011

@ivana88 to je pravda.... s tím se bohužel nikdy smířit nedá ale nabrat sílu a jí t dál

monika15
26. okt 2011

@ivana88
ja som tiez z vychodu ale uz som v kanade velmi dlho 🙂

ivana88
26. okt 2011

@alzbeta.hod presne tak....clovek musi ist daleje lebo inac by som sa zblaznila....mam stastie ze mam pri sebe skvelych ludi...sice sa najdu aj ludia ktori vedia byt kruty...ale ty nie su v mojom zivote podstatny 🙂

ivana88
26. okt 2011

@monika15 tak daleko???...ako dlho uz si v kanade??...ako casto chodis domov nechyba ti slovensko??

monika15
26. okt 2011

@ivana88
som tu uz 10 rokov... 🙂 no chyba aj nechyba.... kedy ako....
bola som 2 krat domov a teraz v maji sa chystame tak dufam,ze mi to vyjde 🙂

ivana88
26. okt 2011

@monika15 fuuha tak to uz je dost dlho....a to sa neda chodit kazdy rok....no tak to budem drzat palce aby vam to vyslo....ja si neviem predsatvit zeby som bola tak dlho mimo domova

monika15
26. okt 2011

@ivana88
vies uz som si zvykla, prve roky ma to stvalo ale som si povedala ze toto je a musim ist dalej.....
🙂)

myreason
27. okt 2011

@mbrnakova tak ja som rodila podobne,tiež takého 4kg valibuka; len môj mal ešte o 2cm viac ako tvoj 😀 (a to mi ešte tvrdili,že to bude bábatko také 3700gramové 😅 )Tiež bábo nezostupovalo, bolo mi strašne zle,stále som vracala..až potom zistili,že má slabé ozvy a rýchlo cisársky..mal omotanú pupočnú. A plne súhlasím s tým,čo si napísala-doktori sú tam na to,aby nám pomohli..netreba sa báť,ale tešit na bábatko,a ja som to aj tak brala a všetko dobre dopadlo! 🙂
@jendralka prečo by si nechcela celkovú anestezu?
@alzbeta.hod aj mne gynďo povedal,že dva roky NEMOŽEM otehotnieť 😝 (ale ani neplánujem,lebo si chcem malého naplno užit.) No ale zaujímavé,že niekto ti povie dva roky,iný zas,že rok..alebo dokonca pol roka..A potom vyber si!

jendralka
27. okt 2011

@myreason .... predomnou rodila jedna pani, ktora mala celkovu narkozu - ja som uz cakala pred salou, ze idem na rad 🙂 ... nemohli je prebrat z narkozy, a ked ju konecne prebrali tak dostala triasku ci co to bolo, proste ju zacalo triast a bolo jej zle ....a aj moja mama ma odradzala od celkovej, vyberali jej zlcnik a tiez jej bolo po celkovej strasne zle ... bleee ....

a kedze som mala prvy ped 6timi rokmi epiduralom a teraz som isla spinalom 🙂 bolesti skoro ziadne ... zuby bolia viac 😀 na druhy den som uz chodila, jazva krasne zahojena,po 2 tyzdnoch som fungovala naplno ... akurat musis veeela pit, aj 2 - 3 vody do dna, aby ta nebolela hlava ... ale kedze teraz dostanes vyvod na moc, nemas problem 🙂

myreason
27. okt 2011

@jendralka pýtam sa lebo ja som rodila v celkovej (kedže akútny cisársky) a práveže ja som bola spokojná. Fúha,tak komplikácie sa asi môžu vyskytnut všade..no nepríjemné..Ale ja si z mojej skúsenosti nestažujem. Prebrala som sa až na izbe,ale zle mi vobec nebolo (až na tú bolest po reze),a tiež som už na druhý deň chodila aj jazva sa mi super hojila,proste všetko ok. Jediné,čo ma pri celkovej anesteze mrzí,že som nepočula malého plakat po narodení a nevidela som ho hned 🙂

jendralka
27. okt 2011

@myreason ... presne tak ako pises, komplikacie mozu byt i tak i tak ... i ked sa rodi normalne ... ☹ nastastie sme to mali bez nich 🙂

minuska8882
27. okt 2011

@ivana88 ahoj, presne viem čo prežívaš... v júli 2009 nám zomrel chlapček v 36tt, praskla mi placenta a malého už nedokázali zachrániť pretože sa zadusil krvou, tiež mi okamžite robili cisársky rez, pretože som bola v ohrození aj ja lebo sa mi všetky vnútornosti zalievali krvou. Môj cisársky bol teda hrozný, ale bolo to aj možno preto že boli po ňom komplikácie, prestali mi fungovať obličky, a mala som strašne vysoký tlak, niečo okolo 190. Po týždni na iske som sa síce z toho dostala, ale na tie momenty nezabudnem nikdy v živote. Keď mi doktori hovorili že môjmu bábätku už nebije srdiečko, že je to už iba mŕtvy plod. Mám šťastie, pretože mám vynikajúceho manžela ktorý mi so všetkým pomáhal, rozosmieval ma, zakázal mi plakať, sprchoval ma proste všetko. Plakávala som každý deň, vždy keď som videla nejaké malé mimino, som ticho závidela... No po roku sme začali pracovať na druhom, po ďalšom sa nám to podarilo, no a v decembri by sa nám mal narodiť ďalší chlapček.. Bola to veľká radosť ale aj strach, keď som zistila že som konečne tehotná, niekedy si vravím či to vôbec je dobré, že by som asi znova to isté neprežila... ale keď ma kopne alebo sa vo mne pohne, tak si vravím že to určite zvládneme... Takže moja, držím ti palce, musíš sa veľa, veľa držať a hlavne myslieť pozitívne...
Ps: chcela by som rodiť normálne, ale neviem či to bude možné... ale ak chceš dám vedieť ako to dopadlo...

alzbeta.hod
27. okt 2011

@myreason mě to řekla přímo sestra v porodnici která mě odvedla z JIP na pokoj. To si pamatuju říkala mi jak se starat o jizvu, jak odstřihnout uzlíky na stehách a že dva roky nesmím otěhotnět. A my to ani dřív neplánujeme... 2 roky je ideální bych řekla

ivana88
27. okt 2011

@minuska8882 ako by si mi ukradla slova...velka tuzba znovu otehotniet a zaroven velky strach co ak znova....ale musi mysliet pozitivne ze teraz uz vsetko dobre dopadne...presne ako si pisala aj mna manzel chodil do nemocnice sprchovat....ja som stratila vela krvy nemohla som sa postavit po cisarskom na nohy odpadavala som...a neboj tentokrat to dotiahnes do konca....musis...jasne ze daj vediet ako to dopadlo....

minuska8882
27. okt 2011

@alzbeta.hod 2 ja som mala iba 5 stehov a to takých kovových ako by ich spínkovačom zopli... a keď som odchádzala tak sa doktory smiali že nech som tu do roka a do dňa,... takže je to asi individuálne, a môj gynekológ vravel, že stačí rok počkať a môžeme potom začať pracovať na ďalšom... aby bol rozdiel medzi pôrodmi aspoň rok a pol...

alzbeta.hod
27. okt 2011

@minuska8882 já měla jeden steh podobný silonové niti vedený celým řezem. Na každém konci byla klička s uzlíkem... tak jsem šla i domů a po 14 dnech jsem kličky odstřihla

myreason
27. okt 2011

@minuska8882
@alzbeta.hod
iba 5? fú,to ja som mala stehov 11,ako píše @minuska8882 takých kovových spiniek 🙂

alzbeta.hod
27. okt 2011

@myreason viděla jsem to u jedné maminky na fotce vypadá to horzně. Neumím si to představit. Já to měla fakt jen provlečené silonovou nití...

myreason
27. okt 2011

@alzbeta.hod ale práveže to vobec hrozne nevyzeralo 😉 ešte keď som mala obvaz na tej rane,som si to predstavovala horšie! a ked mi dali dolu obvaz,tak som bola prekvapená,že to vobec hrozne nevyzeralo..som to aj doma ukazovala 😀 a v nemocnici ked mi tie spinky dávali dolu,ani som to necítila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre