Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

moon1979
24. júl 2010

@jajavany v NZ nemocnici ☹

jajavany
24. júl 2010

@moon1979 no mozno nieco bude na tom pravdy ze mame dobru porodnicu. vela zien tu chodi z okolitych okresov.aj s bratislavy 😉
tak to som rada ze u nas je to takto 🙂

janka79
24. júl 2010

ahojte, robi sa po cisarskom automaticky dalsi porod zas cisarskym?

jajavany
24. júl 2010

@janka79 no podla toho preco si mala prvy krat cisarsky ak to nieje nic ohrozujuce zivotu tebe alebo dietatka tak sa v prvom rade snazia rodit normalne.sekciu robia len v nutnom pripade... 🙂

janka79
24. júl 2010

@jajavany mala bola iba zle otocena, nozickami dopredu...a pytam sa preto, lebo som pocula, ze ak zena otehotnie do dvoch rokov po cisarskom, zas sa robi automaticky...a radsej by som chcela este rodit "normalne" 🙂

jajavany
24. júl 2010

@janka79 no ja som mala tiez malu otocenu zle priecne tak som isla hned.ja by som zase chcela skor cisarsky ked uz viem co to je a dost sa bojim normalneho porodu 🙂
ale niekde som citala tu na konikovi,ze ked mas mat porod tak skoro po cisarskom tak sa boja aby sa ti neroztrhla maternica alebo take nieco tak robia cisara 🙂 skus este niekde pokukat o tom 🙂

moon1979
24. júl 2010

@janka79 po dvoch rokoch nie, vtedy je sanca ze budes rodit spontanne, ak sa neobjavia znova problemy ... ale pocula som, ze uz aj po vyse roku baby rodili spontanne, tak zrejme zalezi od viacerych aspektov

janka79
24. júl 2010

@jajavany mne sa zas viac pacil normalny porod, hoci bol dost tazky...ovela dlhsie som sa dostavala do formy, zdalo sa mi to ovela bolestivejsie vdaka rane po reze..inak pozeram, ze dcerku mas rovnako staru ako ja syna🙂

@moon1979 vdaka za odpoved🙂

jajavany
24. júl 2010

@janka79 fakt? kedy sa narodil tvoj syn? 🙂
Vaneska 26,3

janka79
24. júl 2010

@jajavany antonko sa narodil 23.4....troska to pocitadlo skresluje...on ma cerstvych 27mes. a vy uz pomaly 28 🙂

jajavany
25. júl 2010

@janka79 no tak mi sme trosku starsi 🙂
no ale za to sme sa len prednedavnom oducili od plienok 🙂 to je paradicka 😉

janka79
26. júl 2010

@jajavany tak to gratulujem, my sa s oducanim od plienok este trapime 🙂

jajavany
26. júl 2010

@janka79 ja som jedneho dna jednoducho plienku nedala kupili sme gatky ze uz nemaju plienky 😀 a par krat sa pocikala ukazala som jej vysvetlila ake ma mokre bebene a bolo odvtedy sa pekne pyta 🙂
a uz rozpravate? nasa ĺen to co sa jej paci a hotovo opakovat po mne nebude ked ju ucim ani za svet 😀

johanka19
27. júl 2010

@mamutka dakujem tebe, a aj ostatnym holkam za vyjaderenie k tej klbovej otazke. uvidim, co mi povie porodnik, ze co on na to a alteranativne este by som skusila vyjadrenie ineho ortopeda .... len to, ze bez rontgenu mi asi maloktory povie nieco vyslovene k stavu konkretne mojich klbov, skor to budu teoreticke uvahy, co s takym stavom vseobecne .... dam potom vediet, ci je nieco nove .... joj, ked ja ani neviem, matie ma to vsetko ... ved preto sa prirodzenemu porodu hovori, ze prirodzeny, lebo by to malo byt vsetko ok .... a sekcia je operacia - a tu som ziadnu nemala ........ boooze aka schyza 🙂))) pomoooc ...... 🙂

evitaiveta
27. júl 2010

Ahojte! Prosím,poradíte mi? Chcela by som, aby mi cisársky rez urobil konkrétny lekár. Je možné si to nejako dohodnúť? A koľko to asi stojí? Prosím, poradíte mi?

prsky
27. júl 2010

@evitaiveta da sa zazmluvnit si doktora, cena zavisi od nemocnice, byvalo to 7000.- Sk v bratislavskych nemocniciach, teraz neviem, kolko ecok pytaju - povedia skor cerstve maminy 😉

dovenka
27. júl 2010

je mozne si dohodnut lekara, stoji to cca 200 EUR (nejake peniaze z toho idu nemocnice a nieco lekoraovi), ale zalezi kde... len si myslim, ze este nie je mozne si dohodnut cisarsky bez dovodu, ak to uz nie je vopred dohodnute z urcitych dovodov...

dovenka
27. júl 2010

aj mne osobne s zdal cisarsky ,,lahsi,,. vsak ma uspali, ziadne stresy aj fajn prvy den po cisarskom, ked som sa na moju malu pozerala, pod liekmi ani taka velka bolest, jasne, iba pri nehybnom lezani,.... ale ako bol clovek nuteny chodit.... tak veru nenormalna bolest, to ani jedna co rodila normalne sa tak neskrucala a nepredychavala kazde vstavanie z postele, ci prejst par krokov na ranajky, ci veceru, do sprchy, ci pocit na odpadnutie , ... ako baby po cisarskom. je pravda, ze to boli strasne, ale fakt je to kazdym dnom lepsie a lepsie a po 2 tyzdnoch aj clovek pomaly zabuda na bolest, ale je to aj tou zaneprazdnenostou inymi ,,starostami.. .

prsky
27. júl 2010

no dufam, ze CS ani na poziadanie nebudu robit 😉 a bolest citi kazda inak - ja som po cisarskom behala ako srnka a rana ma nebolela vobec. dufam, ze pripadny dalsi CS bude rovnako bezproblemovy, aj ked by som radsej rodila normalne 🙂

evitaiveta
27. júl 2010

Dakujem velmi pekne za rady. Ja uz viem, ze musim ist cisarskym a chcela by som mat kvalitneho lekara. Prve dietatko som rodila spontanne a ak by to islo, tak by som aj teraz rodila spontanne ☹ Ale musim ist cisarskym a mam obavy, tak by sme sa chceli zverit do ruk fakt odbornika...

janka79
27. júl 2010

@jajavany uz sa chyta dlhsie rozpravat...v poslednom case mu uz aj dost rozumiet ...traktor uz nie je kakaby, ale traktorik 😀 ale ked to porovnam s jeho sesternicou, ktora je o 3 mes. starsia, tak ta je uz davno riadne ukecana...a ako zvladas starostlivost o dieta spojenu s tehotenstvom?

jajavany
27. júl 2010

@janka79 no aspon ze vie super moja len take zakladne veci ale ked potrebuje ona nieco vysvetlit tak to sa vynajde 😀
no zvladam v pohodicke ved to nic nieje aj vaneska sa tesi,ze bude prebalovat 😀 🙂 aj ty mas dve deticky ake velke? 🙂 jeden ma dva rocky a druhe baby? 🙂

blueapple
27. júl 2010

Ahoj holky, zdravím všechny maminky i těhulky ! Dovolte mi připojit můj názor. Ať mají nastávající rodičky možnost volby ! Máme demokracii ! V civilizovaném zahraničí (např. UK) je to naprosto běžné. Tady v ČR se každá porodnice předhání nižším procentem porodů císařem, ale to je podle mě nesmysl, jak může odhadnout, kolik bude mít komplikací ? Nízké procento porodů císařem není podle mě dobrým kritériem- Někde na webových stránkách jsem dokonce četla, že maminy si mají vybírat porodnici s menším procentem CS. To je blbost ! Nechat maminku vyšťavit třeba 10 hodin kontrakcemi a pak to stejně říznout pro nepostupující porod? Takových případů kolem mě bylo ! Názory doktorů - "jen ji nechte, rodit se má v bolestech" - jsou dle mého názoru v dnešní době moderní medicíny - prehistorické a debilní !

Přirozený porod je nejlepší, o tom se mnou nebude asi nikdo diskutovat. ALE BEZ KOMPLIKACÍ. Jenže průšvih je v tom, že ty komplikace nikdo předem neodhadne !!! Pokud je těhotenství OK, nejsou žádné indikace k císaři , ať to mamina zkusí přirozeně. Ale podle mě by měla být nějaká rozumná hranice, do kdy by žena měla "trpět" např. 5 hodin.
Pak by mi automaticky měli nabídnout pokračovat v přirozeném porodu nebo císaře.TO JE MŮJ NÁZOR.

Rodila jsem zatím jednou, po 3hodinách kontrakcí (po 3 minutách) ukončený porod císařem (můj maličký byl KP) a smekám před maminami, které vydržely víc a že jich bylo ! Vždyť porod by měl být okamžik, na který budeme rády vzpomínat a ne se na něj snažit co nejdřív zapomenout - myslím na ty bolesti, na ten uzlíček štěstí nezapomeneme nikdy !!!! 😀

petkave
27. júl 2010

Kočky, v nedeľu som spanikárila, lebo sa mi zdalo, že sa malý nejako dlho nehýbe, tak sme zbehli na pohotovosť. Bola tam mladá mudr., všetko je ok... No dostali sme sa k téme cisársky. Začala ma poúčať, že na požiadanie ho mať nemôžem... Ako keby som ho chcela!!! A že ak cisársky, tak jedine s indikáciou od ošetrujúceho gynekológa alebo pôrodníka, prípadne, ak je to diagnóza iného charakteru, musí tam byť pečiatka primára daného oddelenia - v mojom prípade by som potrebovala pečiatku primára neurológie. Vraj je to tak podľa platnej legislatívy. Zajtra idem na kontrolu k mojej mudr., tak sa opýtam, ale myslím, že ona to už nejako pre mňa vymyslené má. Prirodzene by som asi aj tak neporodila kvôli úzkej panve... Júj, ale sa bojím. A ešte keď tu čítam vaše skúsenosti - jasné, sú aj pozitívne, ale ja som skôr precitlivelá na bolesť, takže bude aj omdlievanie...

fecova
27. júl 2010

@blueapple suhlasim s tvojim nazorom, my sme daleko od demokracie

petkave
27. júl 2010

A ešte jedna perlička z našej pôrodnice. Kolegyňa rodila pred dvoma rokmi. Malý mal 4,5 kg a 55 cm. No bolo to na ňu veľa, a preto mala plánovaný cisársky. Kontrakcie jej začali skôr, takže bežala okolo polnoci do nemocnice. Tam ju napichali nejakými injekciami, aby vydržala do rána. Doktorovi sa zjavne nechcelo. Až ráno o 9.00, keď sa vystriedali doktori, ju konečne zobrali na sálu.

n20
27. júl 2010

Já také souhlasím, já to mám asi tak, jelikož jsem jako malá měla úraz hlavy a to dost těžký, tak mě z gyndy poslali k neurologovi a ten usoudil,že císař bude pro mě lepší, že u klasického porodu jsou silné tlaky a že by se mi mohlo něco stát.

fecova
27. júl 2010

no ja som mala prvy neplanovany kvoli nepostupujucemu porodu a tachykardii plodu a teraz mam planovany, kvoli myomom na maternici a zle zrastenej jazve, ale aj tak sa bojim, lebo viem co ma caka

n20
27. júl 2010

a k tomu mám malého zatím koncem pánevním, je špatně natočenej ☹

blueapple
27. júl 2010

@petkave

to znám 🙂 přijela jsem do porodnice ve 4 ráno, nechali mě trpět do 7,30 než mě řízli (malý byl KP), ve 4 ráno mi řekli, prý jestli vydržím do normálního (nenočního ) chodu nemocnice, asi nechtěli nikoho budit....mladý doktor na příjmu mi vysvětloval, že lepší je počkat na "normální denní" chod nemocnice, že jsou na směně zkušenější starší lékaři a všechen personál, ne jako v noci.

Teď se tomu směju - hořkým úsměvem ! Kdybych nebyla tehdy otupělá bolestmi, nechtěla jsem je "obtěžovat a budit" asi bych reagovala jinak, člověk se chová jinak a ne jako s chladnou hlavou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre