Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

luciaa86
2. feb 2011

@duplinka no to dufam buzes skor tehotna ako ked uz ja budem drzat babo 😀 a kup si tu alchemilku a pi ju kazdy den 🙂 a budem drzat silno palce 😎
@imzadi a ako si rodila v celkovej narkoze alebo spinal???? no rychle zotavenie co ja viem 😒 po cisarskom je to tazsie..mne pomohlo ked som sa vela hybala chodila a tak ..u kazdeeho je to inak ale drzim palceky a ty uz si stastna mamina 🙂 tak gratulujem k Jakubkovy

daniela1974
2. feb 2011

@anicka1981 Ty si ako ja. Tiez to chcem doma dooooooooooost natiahnut 😀 a snad aj dokoncit. Ale keby si velmi chcela, tak Ti kludne pride domov PA z Ciech alebo Madarska.

natama
2. feb 2011

@imzadi koukam, ze jsme se nejak nedocvicily tomu planovanemu vysledku 😔 jak uz se tu psalo hodne se hybat a premoct to. na druhou stranu se ale nesnazit za kazdou cenu nevzit si neco na bolest, budes se s tim moct lip hybat a driv to rozhybes. PA mi doporucila 4 dny po porodu homeopatikum Staphysagria 15 CH 3 kulicky rano a 3 vecer a potom dalsich 10 dni Arnicu montanu 15 CH davkovat stejne.
Moc gratuluju k Jakoubkovi! 😵

imzadi
2. feb 2011

dEKUJU,POHYBU MAM dIKY mALEMU HAfO 😀 A RODILA JSEM VE SPINALU...

anicka1981
2. feb 2011

@daniela1974 ,🙂 po madarsky by som sa nedohovorila,a ja som az vychodu, tak urcite by to bolo drahe,,, a kto vie, ci by to stihla 🙂, ja sice budem rodit 1x ale v nasej rodine aj z jednej aj druhej strany, boli velmi rychle,,, tak to mozno ani na ten CR nestihnem 🙂

daniela1974
2. feb 2011

@anicka1981 oni zvyknu prist aj tyzden dopredu - babice. Citala si knihu Rodili sme doma? Teraz mala krst.

anicka1981
2. feb 2011

@daniela1974 nie necitala, ale na nete je kopa pribehov, tak som pocitala to, no ved ubytovanie im hradit a tak, to by bolo drahe, a nakoniec trapit sa musis aj tak sama, ked bude treba necha sa to na prirodu, a hotovo, ked bude dobre otocene, a nebudem mat niake komplikacie,tak v pohode, akoze nestihnem dojst do nemocnice, a ked sa nieco ukaze, ze nie v poriadku, tak pojdem na CR,,,,

kkiki
2. feb 2011

@anicka1981 a ako budes vediet doma sama ze babo je dobre otocene, ze neni zasprajcnute, ze nema otocenu pupocnu snuru okolo krku, ze nejde s ruckou ... anicka ved ty si tak odporujes, si ochotna v domacnosti podstupit absolutne riziko, bez akej kolvek odbornej pomoci, lebo to nieco stoji a na druhej strane si ochotna zaplatit si cisarak, lebo sa bojis nastrihov a neviem este coho ? nerozumiem tvojmu presvedceniu ... doma nech ma aj roztrhne, ale v nemocnici ma operujte ... asi mi to musis vysvetlit ... ja som sa uz uplne stratila ...

arusska
3. feb 2011

@kkiki uplne s tebu suhlasim. Ja si tiez myslim anicka ze ty mas len strach. Ja som to pri prvom tiez citila. Mi kamosky co "rodili este za sociku" rozpravali ako sa rodi a ze aka je to zakalacka, tak som mala take stresy ze som tiez chcela silou mocu CR. Ale mala som perfektneho gynekologa/porodnika, ktory mi vsetko vysvetlil. Nakoniec som si ho zaplatila aby ma odrodil, dala som si pichnut epidural a necitila som nic. Len poslednych 5minut mi vysadili EPI aby som vedela zatlacit ked to ma prist a bolo to. Potom co ti ukazu tvoje dietatko tak zabudnes na vsetku bolest a podla mojho skromneho nazoru rodit doma bez odbornej pomoci je tiez len "vymozenost niekotrych zien - hlavne feministiek".

@anicka1981 vlastne v ktorom si tyzdni ze riesis porod??? Sorry ale nemas to v profile...

alzbeta.hod
3. feb 2011

ahojky všem plně souhlasím.... já začala rodit normálně a vše vypadalo nadějně ale najednou selhávali ozvy a malá musela okamžitě ven a to by v domácím porodu nebylo možný. Okamžitě jsem šla na císaře a do půl hodiny byla malá na světě.

landrea
3. feb 2011

ahoj dievcata, je potrebne mat po porode sekciou do porodky nocnu koselu, ci moze byt aj nohavicove pyzamko? 🙂 pozeraju na vizite len ranu, alebo aj rodidla?

luciana157
3. feb 2011

@landrea pozeraju aj aj.......a pyzamove nohavice by t ana pase tahali. urcite nocnu koselu

luciaa86
3. feb 2011

@landrea pozerfaju ti do vlozky 😀 ako krvacas takze nocnu koselu 😉

summer8
3. feb 2011

@landrea my sme museli mat nocnu koselu a samozrejme ziadne nohavicky..stlacaju brucho, aby vedeli, ako sa maternica stahuje, ranu vobec nepozerali, lebo bola cely cas prelepena a pozerali aj susku, to vzdy sestricka pinzetou odtiahla vlozku...

nice202
3. feb 2011

@landrea ahoj, ja ked som bola v porodnici, bola tam baba co mala normalne pyzamo. kludne si ho vezmi. ja som mala tiez sekciu, ale na bruchu by ta fakt guma bolela

habibi78
3. feb 2011

@landrea urcite nocnu koselu.... pozeraju ranu, aj vlozku kolko krvacas, mne rodidla nepozerali... no a odporucam ti aj gazove jednorazove nohavicky, netlacia na ranu, lepsie sa chodi s vlozkou, v nemockach su povolene, lebo normalne nohavicky mat nemozes.... 😉
a chodit s vlozkou bez nohaviciek.... to potom baby vyzeraju ako gejse 🙂

habibi78
3. feb 2011

@nice202 hej, moze byt aj normalne nohavicove pyzamo, ale na vizitach je lepsie mat nocnu koselu, nech nie su zbytocne poznamky od sluzbukonajucich lekarov, vacsina z nich pret o nema pochopenie....
no a ako pises guma vadi.... ja osm este dlho po cisarskom nemohla mat pyzamo nohavicove...

em_ka
3. feb 2011

@landrea ja som mala so sebou svoje noc.kos. ale pouzivala som erarne nemocnicne a denne som ich spotrebovala 2-3 🙂 pyzamo by som nezniesla kvoli gume v pase

masinka
3. feb 2011

na prvy porod som si nakupila tie gazove nohavicky, ale aj v nich som chodila ako gejsa - inac som po troch krokoch mala vlozku az pod lopatkami... a ked idete ukazat babo navsteve alebo sa napapat, tak je to dost odveci. na dalsi porod som si brala normalne stare bavlnene gatky co tu vlozku na mne aj drzali.
ked ide vizita, sestry robia s predstihom velky cirkus, nahanaju mamicky do posteli, takze je dost casu na to, dat si gatky dole.

alzbeta.hod
3. feb 2011

@landrea já měla košili ani si nedovedu představit mít kalhoty přes jizvu au au. Ale jinak mi koukali pouze na jizvu a jen jednou

alzbeta.hod
3. feb 2011

@masinka souhlasím... taky jsem si koupila jednoráuźové kalhotky a řipadala jsem si jak v pytli, porodnický vložky neměli lepítka a tak cestovali až na záda.

anicka1981
3. feb 2011

@arusska kazdy nech si rodi ako chce, ja si budem tiez ako chcem ja, ale ide o to ze z celeho tehotenstva urobili chorobu, v zivote som nebola tolko x u doktora, ako som bola odkedy som tehotna, a rodit s ritou vo vzduchu sa mi urcite nechce,,,, a ani nebudem, a so strachom to nema nic spolocne, ide o slobodne rozhodnutie, na ktore mam pravo,,,,, niekedy mali zeny aj po 6 deti a rodilo sa doma, a vsetko bolo, ok, dobre povies, ze kolko ich pri tom zomrelo, zda sa mi ze dost casto pocut vo spravach, ze mamicka zomrie aj pri porode v nemocnici, co sa ma stat sa stane,,,, osudu sa nevyhnes,,,,,

anicka1981
3. feb 2011

@kkiki nerozumnies, jednoducho neznasam lekarov, preto, a ked uz mam v rodit v nemocnici tak nech je to na cisarsky rez, doma sa sama nenastrihnem, nie??!!,

anicka1981
3. feb 2011

a toto forom je na nic, stale mi tu pokazite naladu, majte sa, :(((

nice202
3. feb 2011

@anicka1981 presne, treba rodit ako kto chce! drzim palce, nech vyde ten cisarak na jednotku

luciaa86
3. feb 2011

uz aj tuto vo fore su mamicky ktore lubia do kazdeho rypat ☹ uz som takto odisla s viacerych kde sa na to nedalo pozerat a hlavne nie citat .. a ked si niekto napise svoj nazor uz ho odsudzuju.presne tak nech si kazdy rodi ako chce mate to zajedno vy si to za nu neodrodite tak jej dajte pokoj stym...prosim kaslite nato..niesme tu preto aby sme do druhych rypali alebo kazali co ma robit...my sme neni policia aby sa rodilo podla zakonov lebo tak a tak sa to nesmie alebo to neni dobre ked to tak niekomu vyhovuje nech si tak aj rodi..je to jej zivot jej dieta jej vec...a neni sme ani BOH aby sme niekoho sudili za toto ...prosim vas nehadajte sa

luciaa86
3. feb 2011

@anicka1981 a este anicka prajem stastny porod aspon mi napises ake to bolo 🙂 teda ak sa smiem spyatt kedy mas termin ..urcite budem chciet info ... 😀 mna to caka uz druhy krat ale tento krat asi zo spinalom cize zasa nieco nove 🙂

landrea
3. feb 2011

ahojte ,dakujem vam za odpovede, ja som na tu jazvy celko zabudla 😀, ze by to tlacilo

ja som v porodke po prvom vagi porode mala aj pyzonohavice, aj nohavicky, nikto neriesil ze mam, ked dosla vizita sup dole a bolo
, bolo to sice na nadstandarde, ale keby som bola aj na normalnom odd urcite by som si nohavicky dala.

este nemam ortiel ci to bude sekcia, ale dufam teda ze snad nie, aj ked mam veeelke krcove zily na rodidlach , slabine aj v posve . a aj velka poteba je pre mna mensi porod 🙂 tak som zvedava , zajtra mam poradnu

pa

sirinka
4. feb 2011

@anicka1981 mimochodom aj svalovina patri medzi makke tkaniva

osobne by som sa sama bala doma rodit...ale kazda jedna sa tak moze slobodne ozhodnut....len tiez sa cudujem, ked niekto tak hrozne je za co naprirodzenejsi porod bez lekarskych zasahov, tak ma hned ako druhu variantu cisarsky rez...
ja mam teda za sebou uz obidva sposoby a pri CR sa nareze niekolko vrstiev makkych tkaniv....a napicha sa do zeny x roznych liekov....nehovoriac o tom, ze neplanovany CR moze mat komplikacii omnoho viac ako odborne vedeny vaginalny porod....ale ved to je fuk....kazda mame svoj obciansky 🙂

hviezdicka1000
5. feb 2011

@bellasandra Ahojky,
poiem Ti v skratke moju skúsenosť, aby si sa nebála: začala som rodiť prirodzenou cestou, mušila som sa 18 hodín a ked som bola už na 8,5 palca otvorená Baby prestalo klesať a museli urobiž akútne cisársky rez. Mala som zavedený epidurál, už mi len dopychli spinál a za 15 min bola naša krásna dcíra na svete. Cítila som ked mi ju vyberalai, ale bolesť u zubára je isto väčšia. Teraz čakám druhé a 100% som rozhodnutá pe SC. Neboj sa nijakých rečí, ako ťažko sa zotavuješ a že rana bolí. je to proste tak, žena čo rodí prirodzene si týždeň pohodlene nesadne a tá čo SC, tak tá má citlivú ranu. Závisí na žene, ako rýchlo začne chodiť, Ja som kojila od prvej chcíle najprv mi malú nosili na JIS a potom už som si ju vzala na rooming a na 4tý deň nás už aj pustili domou. Držím palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre