Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

misinn
10. feb 2012

@filipal najskor som sa bala ale nakoniec som kukla tie fotky a nastastie mi to neprislo vobec hrozne 🙂 cakala som nieco strasne ked ste tak o tom pisali 😅

bombulka
10. feb 2012

@monika15 neviem ako u vas, teda kde si rodila, ale tu ta nikto nemoze donutit, aby si si dala pichnut spinal, ak nechces. tiez som sa bala, ze si nebudem moct vybrat, aj sa ma lekarka snazila presvedcit na spinal, ale neuspesne 🙂 mala som celkovu a nemozem sa stazovat, ak budem rodit este raz, urcite celkovu. lekarka spinal vychvalovala, spinal len pozitiva, celkova len negativa, az som trochu zacala vahat, ale spinal by som urcite nezvladla, nemam na take veci zaludok a museli by ma aj tak nakoniec uspat. naozaj sa nemozem stazovat, nemala som po prebudeni ziadne bolesti, akurat ma chytila zimnica na par minut ako to vyprchavalo, skor to ale zvykne byt pri spinale ako neziaduci ucinok. mala by si si to zvazit asi aj podla povahy, milujem svoje dieta, ale to, ze som ho nevidela ihned ako ho vybrali, ma vobec netrapi a ani netrapilo, dnes sa vsetko velmi prehana a precenuje, mame krasny vztah a lubim ho ako kazda ina matka 🙂 . tak mozno aj podla toho skus porozmyslat

nikuska124
10. feb 2012

@teleranka Ja som toho nazoru,ze zena ma byt vzdy upravena( samozrejme ak sa nato citi) 🙂 Ak budes mat cas tak sa namaluj ja som kvoli tomu vstala o hodinu skor ,aby som to vsetko stihla 🙂

monika15
10. feb 2012

@bombulka
ja som rodila v kanade a ano nutit ma nenutili ale mi oznamili ze neni dovot uspavat ma....
a proste koniec komunikacie.... 🙂)))) u nas nebudu diskutovat ze co chces a co nie....
je to tu ine. a som aj rada.... ze to cele tak dopadlo.

a akoze nad cim mam rozmyslat 🙂 ? nerozumiem?

bombulka
10. feb 2012

@monika15 jaj, prepac, tato cast uz mala patrit teleranke, tebe iba prva veta... som si to neuvedomila 🙂

monika15
10. feb 2012

@bombulka
to je ok 🙂 hehehe

teleranka
10. feb 2012

@monika15 dakujem , budem sa snazit to uz nerobit a uzivat si posledne tyzdne 😉

teleranka
10. feb 2012

@bombulka ja som podobneho nazoru, ze ak by som sla celkovou a nevidela by som babatko hned po vybrati z bruska, hadam ma to neurobi horsou matkou? ale tak sa opytam, aj ked je mamina v celkovej, nedaju po narodeni jej babatko na hrud apson na sekundu, kvoli prvemu kontaktu? citala som, ze niekde ssa to robi.

monika15
10. feb 2012

@teleranka
🙂)))) potom to len pride heheheheheheh tahanie nocnych smien hihi ;););)
drzim palce 🙂

monika15
10. feb 2012

@teleranka
@bombulka
neda mi to tu ale baby kto vam to povedal ze ste horsie matky bo ze ste baby videli az po alebo na druhy den,
je to najvacsia somarina co som kedy pocula.... akoze fakt..........
s takymi ludmi sa radsej nebavte....

teleranka
10. feb 2012

@monika15 no to veru pride...zatial si tak naivne predstavujem, ze bude dobre babatko a bude spat celuuuu nocku, aspon 5-6hodin vkuse. paci sa mi ta predstava, tak si ju aj ponecham 😀

petkave
10. feb 2012

@teleranka no moja, nechcem ti brať ilúzie, ale ráno pred cisárskym budeš mať asi kopu iných starostí ako upravovať svoj pekný ksichtík... A kto ťa potom odmaľuje? Či poprosíš sestričky pri výmene infúzie, aby ti dali dole omietku? 😀 A zabudni na to, že by ti počas celkovej niekto kládol bábo na brucho, to sa u nás asi sotva deje... Fuuu, si ma zaskočila... Do ramena injekcia? Viem, že ich bolo niekoľko, ale za pána si neviem spomenúť, čo to presne bolo 😖 S tým chlapom, už som to tu písala, netuším, ako vyzeral, mala som robotu sama so sebou 😅 A ešte... Posledné kľudné noci budu práve v nemocnici, ak budeš mať malého na novorodeneckom a ty sa budeš zotavovať. Keď ti ho už dajú na izbu, sladké snívanie skončilo 😀 Ale môj bol zlatý aspoň v tom, že síce sa budil, ale po prebalení a nakojení okamžite zaspal.

teleranka
10. feb 2012

@petkave v tej nemocnici, kam idem, davaju babatko na izbu hned po prevezeni mamičky z JISKY na izbu...takze o kludnych nociach asi budem len snivat...ono mohl by som si ich uzit teraz, ale kdežeee, neviem spať uz asi dva tyzdne..malý ma kope, potom ma budí jazvecik svojim cupkanim po izbe. no a s odmalovanim po cisarskom to este nemam domyslene...ale ja nieco vymyslim 😀

bombulka
10. feb 2012

@monika15 tak teraz je taka "moda", ako som pisala, so vsetkym sa prehana, ktora nerodi prirodzene a nema okamzite dieta na bruchu a nie je s nim od prvej sekundy nonstop je menejcenna matka, je jedno preco, je to tak, dokonca tieto deti niektore oznacuju za "citove kaliky" 🙂 musela som dat smajlika, aj ked to k sebe nepasuje, ale ked ma clovek stipku rozumu, tak sa musi zasmiat. len je dost blbe, ze su mamicky, ktore to beru vazne a potom sa tym trapia. a to nehovorim o kojeni, ak matka nekoji aspon dva roky, alebo nedajboze vobec, pretoze chcela, ale nepodarilo sa jej to, no tak to si podla niektorych snad ani nezasluzi nazyvat sa matkou...neustale nosenie na rukach, dieta nesmie plakat ani sekundu a nedajboh, aby nahodou malo vlastnu postielku...co by z neho takto vyrastlo? ja som zastancom zlatej strednej cesty, napr. kazda matka asi ma v plane kojit, ale ked sa kojenie meni na kolobeh nekonciaceho utrpenia kazdej strany aj napriek vsemoznym snaham, neuznavam nazor kojit za kazdu cenu. takisto sa prehnane pretlacaju prirodzene porody, iste, najlepsie je to prirodzene, ale niektore mamicky, ktore nakoniec musia rodit sekciou, su z toho velmi nestastne a som si ista, ze casto je to pod tlakom tychto prehnanych informacii. na matky, ktorym sa nedari spravat sa v sulade s touto "modou", sa utoci a pozera ako na zle matky, pritom kazda normalna matka sa snazi robit vsetko najlepsie ako vie a uplne zbytocne sa potom trapi 😢

petkave
10. feb 2012

@teleranka Aj tak si nemyslím, že by ťa z jisky pustili skôr ako o 24 hodín. Takže jednu noc minimálne si ešte pospíš...

monika15
10. feb 2012

@bombulka
no poviem ti som velmi rada ze som na teba natrafila......
pretoze mame uplne rovnaky nazor, vsak ja som tu uz bola ukamenovana .... lebo som nekojila lebo mi nenabehlo mlieko a teraz co.... jaaaaj mavla som rukou ... kto ma v hlave tak to pochopi a kto nie tak darmo budes energiou plytvat 🙂 je to smutne tie pristupy ale vies co.... 🙂 ako si pisala smajlika a ide sa dalej 🙂))) len skoda je ze sa mozna aj najde nejaka mamina co si to zoberie na srdce a sa bude trapit... :((((

monika15
10. feb 2012

@teleranka
si funny 🙂))) u nas po cisarskom mi uz veru maleho nezobrali ani na minutu... hned bol snami, vlastne ked ho vybrali tak ho vyniesli na chodbu kde bol mm, dali mu do ruky a ked ma vytlacili tak ho dali namna 🙂
a uz spanok dovi dopo 🙂) heheheheheheheheh

bombulka
10. feb 2012

@monika15 ani sa necudujem, ze si bola ukamenovana, tu sa to tiez hemzi supermatkami, resp. tymi, ktore sa tak rady tvaria a tie, ktore krok s dnesnou predstavou supermatky nedrzia, lebo sa im to nedari alebo proste maju na to iny nazor, su radsej ticho, prave pre to, aby neboli ukamenovane...no nic, idem sa dat do poriadku, lebo ideme s mm manzelom von... co som to ja za matku 😀 ?!!!

gabkazabka
10. feb 2012

@bombulka tak som velmi rada,ze niesom jedina,ktora zastava takyto nazor.....hovoris mi uplne z mojej duse....100x like,co si napisala 😵

gabkazabka
10. feb 2012

@teleranka nieje pravda,ze v Saci ti daju babatko hned po prevezeni na izbu....ja som malu hned na izbu ani nechcela,aj keby som chcela,tak by som sa nevladala starat o nu.....dostala som ju na vlastnu ziadost az na 4 .den 😉 Podla toho,ako sa budes citit,tak si ju opytas 😝

monika15
10. feb 2012

@gabkazabka
babeny tak by to malo byt vsade...
ja po cisarskom na sedativach a dedzko pri mne reve, mlieko niet... ach jaj......
spanok nijaky som v kuse len kukala celu noc ze ci dycha :((((
a ja ze bude uz znami a sestry ze a co je chory? nie tak potom na co ho mame brat hehehehehehe 🙂)))
ale neva prezili sme 🙂)))) hihihi

petkave
11. feb 2012

@gabkazabka Ja som bola tiež vo všelijakom stave, takže hoci bol cisársky vo štvrtok, tak malého som na izbu dostala asi až v nedeľu, alebo pondelok, už si to nepamätám presne. Aspoň som sa celé tie dni mala na čo tešiť. Keď som zbadala sestričku s malým, ako ide cez dvere, tak som bola taká natešená... A keď som ju poprosila, nechala mi ho aj dlhšie - podľa toho, ako som sa cítila. Ale na noc som si zo začiatku netrúfala, tak ho mali na novorodeneckom.

bombulka
11. feb 2012

@gabkazabka 🙂 , nie si rozhodne jedina, to len to tu tak vyzera, lebo supermatky sa predbiehaju v predvazani a normalne zeny z masa a kosti sa len potom nad sebou zamyslaju ake su neschopne a aj sa tak bohuzial casto citia a tak radsej nic nepisu...predbiehacky ktora viacej nosi dieta na rukach a kolko nespi, ale jej to vobec nevadi aj 10 x vstat v noci, no tak neviem komu normalnemu to nevadi, jasne, patri to k materstvu, vstat v noci, ale myslim, ze kazdy normalny clovek by si radsej pospal, tak nechapem, koho a naco chcu oblbovat. a este jedna vec, ospravedlnovanie sa za to, ze niekto nekoji. ak nejaka matka potrebuje hocijaku radu, ktora sa ani nemusi tykat kojenia a napise, ze nekojila alebo nekoji, nasleduje za tym siahodlhe ospravedlnovanie sa a desat placucich smajlikov... to len svedci o tom, aky je dnes z kazdej strany nezdravy tlak a taketo mamy si potom pripadaju menejcenne, napriek tomu, ze sa velmi snazili (cim su este viac frustrovane), neschopne, ze to nezvladli, horsie mamy, na ktore sa ukazuje prstom a nad ktorymi sa kruti hlavami. bol tu aj jeden "super" clanok o skodlivosti um, kde bola aj pripojena fotka totalne podvyziveneho dietata, cim chceli naznacit, ze takto dopadne kazde dieta na um... dobre svinstvo teda a ak to vidi matka, ktora nema nadhlad, tak to aby si rovno vpalila gulku do hlavy 😢 to je na tom smutne. alebo spanie vo vlastnej postielke, kto uspava napr. dieta tak, ze ho polozi do vlastnej postielky, pobozka a ide prec, je proste podla niektorych bezcitna krkavcia matka, hoci dieta spokojne takto zaspinka. uz tu bolo par takych mamiciek, ktore sa museli "obhajovat" za takyto sposob uspavania pred spominanymi supermatkami a bol z toho konflikt, kedze dieta bude takto citovo vyprahnute 🙂 ja to vnimam tak, ze sme to dopracovali od jedneho extremu k druhemu, nase mamy hned vacsinou praskli sunar, kto kojil nejako viac bol socka, ktora nema na sunar, po par mesiacoch jasle atd. a dnes je to zasa druhy extrem, ak nebude dieta roky kojene za kazdu cenu, vkuse na cicke a na rukach, spat s rodicmi v posteli, nedajboze sa na chudatko zvysi hlas alebo dostane capnutie po zadku, ked sa nevie vmestit do koze atd. vyrastie z neho, ked vobec prezije, asocial, narusena osobnost. som len zvedava a tesim sa, kedy k nam dorazi nejaky normalny, tolerantny a triezvy pohlad na tieto veci a skonci tento fanatizmus 🙂

petkave
11. feb 2012

@bombulka síce je to mimo tejto témy, ale mne príde až smiešne to s tým obrázkom podvýživeného dieťaťa. Ja poznám x detí na UM a všetky sú práveže tučnejšie a bacuľatejšie ako môj Vincko. Dokonca v nemocnici v 10. mesiacoch na mňa pozerali ako na blbú, že prečo je to dieťa také chudučké. Vážil 8 kg, bol kojený a na príkrmoch. Chudý sa mi nezdal. A teraz má 1,5 roka a 10 kg... Nemá byť po kom tučko 😀 A s tým zaspávaním. Priznávam, som krkavčia matka - dieťa uložím, pobozkám, dáme si pápá a poviem mu dobrú noc. Odchádzam z izby. Bodka 😀 Mne z toho vyplýva, že nech robím, ako robím, aj tak sa to niekomu nebude pozdávať. Takže nech ide celý svet do čerta. Robím najlepšie, ako viem a ako dôkaz mám moje zdravé, štebotavé, veselé a zvedavé chlapčiatko 😵

gabkazabka
11. feb 2012

@bombulka taaaaak....moje dieta nebolo kojene ani len 1 den......a presne ako pises....niektori by ma zato ukamenovali a boli chvile,ked som si pripadala ako ta najneschopnejsia matka.....Ninka bola od zac.na UM a krasne mi priberala,prespala od narodenia celu noc,bolo to velmi spokojne babatko.....v zivote som ju neuspavala na rukach,nevieme co su to prebdene noci....tym samozrejme nevyzdvihujem UM vyzivu.....ale presne ako pises,dnesnym trendom je tlacit na matky,aby kojili za kazdu cenu....aby boli dietatu pristupne 25 hodin denne....aby sa nedajboze dieta nezlaklo,ked na neho skriknem,alebo nedajboze capnem po riti....tak to aj vyzera....same problemove deti v skolach-viem o com hovorim,som ucitelka....niekedy sme za poznamku v ziackej dostali doma riadne poza uši....dnes pride rodič dat poza uši ucitelovi,co si to dovoluje.....kam to spejeme?No,ale je to fakt mimo tejto temy...ja len na okraj a som rada,ze sa tu najdu maminy,ktore maju taky podla mna zdravy pohlad na svet.... 😉

bombulka
11. feb 2012

@gabkazabka hej, je to mimo temu, ale presne, vsetci sa stazuju, ake su dnes strasne deti v skolach, tak takymto sposobom vychovy ofukovat z kazdej strany, ani ine nemozu byt, vsetko mozu, za nic sa nemozu potrestat, nemaju ziadnu uctu, su drze, nezvladnutelne, rozmaznane a nic si poriadne nevazia. mna rodicia nikdy nebili, nedostala som ani po zadku, ani facku, ale zasa nerobila som ani ziadne velke problemy, ale dali mi najavo, ked som nieco urobila zle a vobec mi to nijako neublizilo, viem sa slusne spravat, ale nedam si ani skakat po hlave. no, ale uz fakt uplne mimo temu 🙂

inkinka
11. feb 2012

@bombulka trend rozmaznavania deti uz vystriedava trend prisnej vychovy, v Nemecku kniha Michaela Winterhoffa Preco sa z nasich deti stavaju tyrani bola bestsellerom roka. Neviem, ci je to zdravy pohlad, mozno opacny extrem.

helcas
11. feb 2012

holky, to vyzniva, jako kdyby kojeni a piplani miminka mohlo za problemove chovani deti 🙂... kojeni se propaguje, protoze je to proste nejprirozenejsi zpusob vyzivy kojence a nikdo nikomu nic nenuti - kdyby mi to neslo, tak bych taky nekojila, jsou dulezitejsi veci... a s vychovou je sice dobre zacit co nejdriv, ale myslim, ze to, ze je diteti k dispozici kdykoliv ma nejakou potrebu, nesouvisi s pozdejsim problemovym chovanim, rozmazlenosti atd....

bombulka
11. feb 2012

@inkinka necitala som tu knihu, len som pocula, ze nejaka taka existuje, ale myslim, ze tam bolo spomenute, ze sa v nej pise o nejakych "tvrdsich" metodach, neviem. urcite nie som za prisne metody napr. trestania alebo drezury, to rozhodne nie, ale jedno capnutie po zadku, ked to situacia vyzaduje raz za cas si myslim ze ziadnu skodu nenapacha, aj ked zatial som to este neurobila, to mozno az pri vacsich detoch, ked uz. ale z mojho pohladu nie je spravne ani okamzite vyhoviet dietatu vo vsetkom, na co si zmysli, teda vseobecne pri detoch, nemyslim tym, ze nedam babatku jest, ked je hladne 😀
@helcas asi si citala moj prispevok narychlo, ta prva veta je totiz prekrutena a pritiahnuta za vlasy. takto to nebolo myslene ani na pol sekundy, spojila si dve veci, ktore vobec neboli myslene spolu, ze napr. kojenie moze za problemove chovanie deti...tak to teda neviem, z coho moze vyznievat, naozaj 😀 prave naopak, pisala som o tom, ako sa pristupuje k mamickam, ktore nekoja, nikto sa uz nezamysli nad tym, preco je to tak a kolko si taka mamicka vytrpi, rovno je oznackovana ako zla matka, ktora NECHCE kojit a strci decku do ust flasu, nech ma pokoj. o tom som pisala, nespomenula som ani naznakom, ze nebodaj odsudzujem kojenie, to vobec nie, ved to je jasne, islo mi len o ten tlak, mozno aj kvoli tomu to niektorym mamickam nakoniec nejde, pretoze uz su napate, ze musim kojit, musim a pri prvom neuspechu zneisteju, potom su este viac napate, hroza z toho, ze sa to nepodari a uz to ide. proste kvoli tomu pretlaku sa z kojenia, myslim na zaciatku, uz pomaly stava strasiak a stres, ci to pojde, co ak to nepojde atd. ano, kojenie je prirodzena vyziva, s tym urcite kazdy suhlasi, preto sa aj propaguje, co je ok, samozrejme, ale ako sa propaguje? v tom vidim problem, resp. v tom, ako sa asi citi mamicka, ktora, aj ked velmi chcela, jednoducho z nejakeho dovodu kojit nemoze. vadi mi propagacia typu, ze laktacna poradkyna napise, ze deti na um jedia jed a ako som uz spomenula, pripoji sprosto fotku podvyziveneho dietata na kost bez nejakych dalsich informacii, tak je asi uplne jasne, co tym chce povedat. alebo prirovna um k situacii, ked clovek dostava vyzivu v nemocnici, teda sice prezije, ale len tak ledva, vychudnuty, nie ako pri normalnom jedle, ku ktoremu zasa prirovnala materske mlieko. ano, materske mlieko je prirodzena vyziva, ale ako sa asi ma citit matka, ktora by dala svojmu dietatu prve aj posledne, ked nieco take cita? takze s tym, ze nikto nikomu nic nenuti, ako pises, celkom nesuhlasim, jasne, nikto ti pri hlave nedrzi zbran, ale ta tvrda propagacia a nasledne odsudenie je vlastne tlak a matky sa potom citia menejcenne a neschopne a maju plnu hlavu vyciitiek. ale hlavne tu nejde o nutenie matiek do kojenia, uz velakrat som to tu napisala, drviva vacsina matiek chce kojit, nikto ich nemusi nutit, chcu, ale NEMOZU kojit, to je dolezite a napriek tomu ze sa natrapia viac ako matky, ktorym to ide bez problemov a aj potom to maju zlozitejsie ako keby kojili, su pre ostatnych zle matky. aj ty, ak by ti to neslo z akehokolvek dovodu, ako pises, by si bola presne ako vsetky ostatne matky oznacena za zlu, ktora zlyhala a asi by sa ti to tiez velmi nepacilo, ale nikto by sa ta nepytal preco je to tak a urcite by si si len tak spokojne nepovedala, ze su dolezitejsie veci. a co sa tyka vychovy, zasa interpretacia pritiahnuta za vlasy, ja sa tiez snazim maximalne vyhoviet potrebam svojho dietata. pisala som o tom napr. ako sa pozera na matky, ktore uspavaju deti polozenim do postielky, to su tie bezcitne krkavcie matky podla niektorych. za idealny sposob sa vseobecne dnes povazuje natahovanie sa s dietatom hodinu na rukach, v satke alebo na fitlopte (samozrejme nemyslim tym matky, ktore nemaju inu moznost, proste deti im nevedia nijako zaspat, aj ked si myslim, ze to je skor o tom, ako si deti naucia a mozno nie, ale to je uz ina tema) proste ked niekto napise, ze uspava dieta polozenim do postielky, uz to nie je ok, zato matka, ktora sa s dietatom natahuje, lebo proste sa to dnes tak propaguje je supermatka. ked sa niekomu chce, nech sa natahuje a ani ja by som to nespomenula, ale na matky, ktore sa takto nenatahuju sa nepozera v dobrom a pomaly sa dnes uz matky boja "priznat", ze napr. im takto dieta zaspava. o tom som pisala, nie o tom, ze by to, ze sa snazim vyhoviet potrebam dietata, malo sposobit jeho problemove chovanie 😀 to je snad jasne

teleranka
11. feb 2012

@gabkazabka
@bombulka
@petkave
dievcata a co mam povedat ja...o detoch toho vela neviem, priznam sa. ale uz teraz bojujem so zvyskom rodiny, s mamickami, ktore maju deticky a ktore sa mi snazia (urcite podla nich najlepsie)poradfit...naco si kupila flasky??, ved ho budes kojit, tak naco su ti flasky?? moja odpoved. co ak by som nahodou nekojila, neprisal by sa, nemala by som mlieko...oni: kazda z nas kojila, ja som malu kojila dva roky!!! neexistuje, ze nebudes moct kojit, je to to najlepsie pre dieta!! a preco sa ti nepaci takyto svetrik a dupacky? ja: no nepaci sa mi, nemam rada take infantilne vzory. oni: ale dieta ma byt oblecene ako dieta a nie ako maly dospely!!!! to iste s menom, maleho, asi so vsetkym...ach jaj..a ked poviem, ze toto je moj nazor a tak to chcem, tak ako hrach na stenu...som totiz najmladsia v rodine medzi sesterkami a bratrancami a bratom, takze som pre nich stale decko. no ako tomu vzdorovat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre