Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

oacka
21. dec 2010

@lensam nie každého boolí, a dva týždne určite nie, ja som za 4 dni bola v pohode.

dew00
21. dec 2010

ahojte, ja mam super skusenost so sekciou, rodila som pred mesiacom, mala som ju naplanovanu, lebo babätko malo byt dost velke, mala som spinalku, vsetko bolo super, kriticke boli iba prve hodiny po porode, ale pomohol ibalgin, po 8 hodinach som sa postavila, na dalsi den som uz mala dcerku pri sebe, ale bolo to celkom v pohode, trochu problematicke bolo iba vstavanie z postele, po 2 dnoch uz vsetko ok, ani jazva nebolela, ani bolesti hlavy som nemala...asi je to velmi individualne

ibi
21. dec 2010

Áno, v Saci 🙂 super pôrod! Počas toho ma to pri odoberani placenty trochu bolelo, tak ma asi na 3min uspali, takze bez problémov. Vedľa mna na Jiske bola kocka so Spinalom a musím povedať, že ja som sa dala dokopy skôr 🙂

lensam
22. dec 2010

@oacka tak to sa mas dobre. kazde telo to urcite zvlada inak. teba to uz vobec nebolieva?

oacka
22. dec 2010

@lensam veď už som pol roka po sekcii.... mňa to nikdy naozaj nebolelo, len prvé dni som cítila na bruchu,akoby ma niekto zbil, taká tupá unavená bolesť, ale nie stále,iba občas.... určite to závisí od tela a aj od lekárov.....

mandarinka85
22. dec 2010

Dievcata dufam ze ani ja nebudem vediet ze mi brucho rezali🙂Dnes som bola na kontrole a je to iste.uzka panva ale keby nebol krpec velky mozno by sa dalo aj normalne..no riskovat to nechcem...ved tu vahu nikdy neodhadnu az tak... 😖

mandarinka85
22. dec 2010

@jabadaba Ja budem na kramaroch...ty si z ba?

jabadaba
22. dec 2010

@mandarinka85 ano z Ba a tiez som uvazovala nad Kramarmi. Len netusim na koho sa tam obratit. Nepoznam tam nikoho, pojdem tam ako total anonym. Ale tak to si mozno sla aj Ty. Ak sa mozem teda spytat, ako si spokojna s lekarom, ktoreho si si vybrala a ako to tam cele chodi co sa poradni pred porodom tyka. Nejako mam z toho hlavu v smutku.

jabadaba
22. dec 2010

@dew00 jej to sa dobre cita, si ma trosku povzbudila, ja mam nejako des z toho cisarskeho. Ak sa smiem spytat kde si rodila? Ak v BA tak u koho? Asi potrebujem citat same takerto pozitivne ohlasy na sekciu lebo mam lepky. A ako dlho pred terminom ti to planovali? Ja ju budem mat planovanu tiez, este som nebola u buduceho porodnika, meni sa mi lekarka, neotvorili porodnicu kde som chcela rodit a tak tapem.

mandarinka85
22. dec 2010

@jabadaba no mne dohodil moj gynekolog zevraj najlepsieho na sekcie...prednostu na kramaroch...lebo ja som sa dost bala aj normalneho aj cisaraku...kedy mas termin?ozaj davate niektora "všimne"?lebo rodim prvy krat neviem ako to chodi🙂

jabadaba
22. dec 2010

@mandarinka85 ja mam termin oficialny 29.marca, len neviem ako dlho pred terminom mi sekciu naplanuju. Tebe vidim, ze sa to krati, drzim Ti strasne palce a ak budes moct po tom vsetkom, budem strasne rada ak podas spravy a referencie. A neprezradis meno toho prednostu? Aj do IP, ako uznas za vhodne. Ja som taky poserko v tomto. budem Ti velmi povdacna. 😉

Hm, co ja viem s tym vsimnym. Nemam s tym skusenosti, ale mozno bude nieco treba dat. Len neviem ako to spachat. Ja toto neviem. Neviem ci je dobre ho motivovat vopred, alebo az nasledne ako podakovanie....raz som dala chirurgovi, vyber stehov zrovna pripadol na Stedry den, on bol vynikajuci tak som to vyuzila ako vianocny darcek a formu podakovania aciastku som dala taku ako sa bezne plati ked si lekara priamo zazmluvnis. Prislo mi to take vhodne, vyska ako pri zmluve, akurat, ze plna ciastka bola len pre neho plus tie vianoce. Ale ktovie ako to zobral, zostal mierne zaskoceny. Snad som ho neurazila. To som spravila prvy raz v zivote takto. Chcela som len podakovat. Ci vhodnou formou uz neviem.

melisa281
22. dec 2010

@mandarinka85 ahoj no ja som mala možnosť si vybrať a anesteziológ mi iba povedal, že je to na mne, ale že odporúča spinal 🙂 potom mi vysvetlil výhody aj nevýhody spinalu aj celkovej anestézie, tak som sa nakoniec rozhodla a myslím, že správne. keby som to mala znova absolvovať tak rozhodne so spinálom...

mandarinka85
22. dec 2010

@melisa281 a nepamatas na nahodou na tie vyhody a nevyhody?ze co je a preco lepsie?🙂

melisa281
22. dec 2010

no aspoň on mi povedal: výhoda celkovej je, že ťa uspia, nič nevieš, nemáš stres
nevýhoda:ako pri každej anestézii hrozí že sa môžeš udusiť zvratkami, pri preberaní niektoré ženy vracajú,bolesti hlavy, v extrémnych prípadoch sa nemusíš prebrať.
výhoda spinal: nemôžeš sa udusiť, hneď vidíš bábätko, si čulá aj na jiske v pohode komunikuješ - teda aspoň ja.
nevýhoda:bolesti hlavy - ako u koho.
celkovo anesteziológovia odporúčajú spinal

mandarinka85
22. dec 2010

@melisa281 no ja by som tiez chcela spinal koli tomu aby som maleho hned videla..ale bojim sa ze mi nedaju na vyber a uspia ma🙂

mandarinka85
22. dec 2010

@melisa281 a ty si kde rodila?

melisa281
22. dec 2010

ja v žiline pokiaľ to máš pánované tak by ti mali dať na výber

mandarinka85
22. dec 2010

@melisa281 no dufam ze daju...🙂a ako si sa ty citila po cisarskom?

melisa281
23. dec 2010

@mandarinka85 no ja som sa cítila dobre, prvý deň ma trochu bolelo brucho ale potom už nič, ani jazva.normálne som chodila, sadla som si 🙂 to pri mojom prvom pôrode nehrozilo 🙂

gabiema
23. dec 2010

ahoj. Ja som mala cisársky a môžem povedať že bolo super. Tiež som mala spinal. Mne robil cisársky lekár ktorý ma ma aj v ambulancii, takže to bola super výhoda. On vravel, že nechce a neodporúča celkovú anestézu, to vraj robia iba babám, ktoré majú zdravotné ťažkosti a pod. Moja mala ma teraz 7,5 mesiaca a jazvu takmer nevidieť. V pohode dvojdielne plavky. Neboj. A ešte...ked sa babatko narodi normalne...chudatko je take pokrčene a postláčane. Ale takto naša mala bola a je krásna. To hned každý, kto videl foto povedal, že sa narodila cisárskym.

mandarinka85
23. dec 2010

@melisa281 Tak super zavidim dufam ze to bude take aj v mojom pripade🙂a prvy porod si mala normalny?

mandarinka85
23. dec 2010

@gabiema Ahoj a kde si rodila?...tolko tu citam ze super cisarsky ze sa divim preco ho nerobia vsetkym🙂ja som sa bala normalneho lebo som pocula a citala o strasne vela komplikaciach co mozu nastat tak radsej to pretrpim ja ako mimco🙂

dew00
23. dec 2010

@jabadaba ja som rodila v Trnave, taky porod by som si kludne hned zopakovala. na jiske som nelezala, hned po porode ma odviezli na izbu na sestonedelie, kriticke su iba prve hodiny po, ale neboj sa pytat si nieco od bolesti, potom pozor, nesmies osem hodin ani len hlavu zdvihnut a treba pit strasne vela tekutin, mne povedal anesteziolog, ze za tych 8 hodin musim vypit 2,5l vody, kedze som nesmela ani nadvihnut hlavu, dali mi taku hadicku (od infuzky), jeden koniec bol vo flasi a ja som si to pekne regulovala, ked som chcela pit....niektore zeny maju hrozne migreny, niektore vracaju, ale vraj to vsetko zavisi od toho, ako ti to pichne anesteziolog...u mna bolo vsetko ok, ale mala som toho najlepsieho 🙂, aj sestricky mi povedali, ze to mi urcite nic nebude, ked ma pichal on
planovali mi to tyzden pred porodom, bola som v pondelok na poradni u lekara, ktory ma mal rodit, ten rozhodol, ze lepsia bude sekcia, tak ju naplanoval na piatok, ale v stredu vecer mi odisla plodova voda, tak ma hned hospitalizovali a vo stvrtok hned rano ma robili...neboj, vsetko bude v pohode, musis mysliet pozitivne

mandarinka85
23. dec 2010

@dew00 Dakujem si zlata...ja sa najviac bojim ze sa nezobudim ale ked si tak poviem ze horsie a vaznejsie operacie robia....no...asi si to treba len zAzit🙂a po kolko dni sa pusta po cisarskom?

jabadaba
23. dec 2010

@dew00 velka vdaka za info, to znie povzbudzujuco. 😉
Krasne Vianoce prajem vsetkym. 😉

denisekkk
24. dec 2010

Ahojte, ja som rodila v Dolnom Kubine cisarskym pod uplnou narkozou kedze sa mi nerozbiehal porod a malicka nezostupovala- nakoniec mala pupocnik okolo krku chudatko. Som hrozne vdacna za to ze moje zlaticko prislo na svet tymto sposobom ved ktovie ci by sa nepridusila alebo tak ani na to nechcem mysliet 😢 ... Uzasny personal aj na novorodeneckom sa mi skvelo starali snazili pomoct- nemozem sa na nic stazovat ...aj nabuduce by som brala tento sposob..bojim sa bolesti a neviem ci by som zvladla normalny porod....je pravda ze bolo hrozne narocne zotavovanie ale kedze som mala malicku ako motivaciu nebol nikde problem🙂

dew00
24. dec 2010

@mandarinka85 : ja som rodila v spinalke, nebola som uspana, trochu zvlastny pocit, ked vies, ze ta rezu a ty si pri vedomi, ale bolo to v pohode, nic som necitila, ani neviem, kedy zacali ...teraz uz malokedy davaju celkovu narkozu, neboj, vsetko bude ok, drzim palce 🙂

mandarinka85
24. dec 2010

@dew00 Dakujem si zlata🙂

bambulkabambulkova
24. dec 2010

ja som po epi,sekcii da sa dobre nemozem povedat ale kedy mozem mat sex?som 5tt po 29.11 som mala

certica
25. dec 2010

@bambulkabambulkova kedykolvek len chces resp. sa na to budes citit (fyz. aj psych.) 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre