Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

leniko
13. feb 2009

to ludkasasa_- som prekvapená, že je možné vyžiadať si cisarák pre strach od bolesti. Neverím, že v správe môžu uviesť tento dôvod. Ale pridávam sa k tvojmu názoru, že je to v pohode. Samozrejme ak sa rana dobre hojí. Ja som mala super pôrodníka z Antolskej. Začalo to spontánnym pôrodom, ale pre oslabené odozvy srdiečka nášho malého a vďaka dlhoročným skúsenostiam môjho pôrodníka sme sa rozhodli na jeho odporučanie ukončiť pôrod sekciou. Mala som kratšiu pupočnú šnúru a ešte k tomu obtočenú o nožičku môjho synčeka. Nevedel vlastne zostúpiť nižšie a ja už som mala kontrakcie hádam každú minútu 😖 .
Spinálku som dostala už počas kontrakcií...to nebolo príjemné, ale statočne som zadržala dych. No a potom onedlho bolo počuť to krásne "uá-uá-uá!" V preklade: " už som na svete a dajte ma hneď na cecok!"
Týždeň to bolelo, ale už potom som bola fit a od spodu nepoškvrnená 😉

pitka
13. feb 2009

Ahoj Leniko ten prvi cisarsky mi robyli lebo mali nepostupoval a mala som zakalenu plodovu vodu a vlaste 2týždne pred termínom mi zistili že mám preklamsiu myslím že sa to tak vola chcela by som povedat že nieje to len pre strach z bolesti ale strach aby sa niečo nestalo malemu alebo mě ale určite by som nechcela vytrpět 15hodin bolesti a nakoniec by mi urobyli cisarak ako to bolo pri prvom pa.

pajinkaa
13. feb 2009

Pitko, já myslím, že když už máš jeden císař za sebou - kvůli těžkému norm. porodu, tak by snad s druhým císařem neměl být problém - kvůli možným komplikacím.

Leniko - jej, tak to je dobře, že to nakonec tak rychle odhadli.. chudáček, když mu bránila šňůra k sestoupení.. uf, ještěže to tak dobře dopadlo!

pitka
13. feb 2009

Ahoj pajinkaa no ja sem si to taky myslela ale dozvědela jsem se že když prej moje druhe tehotenstvi bude probíhat bez problému tak prej neni žádny dúvod abych rodila normálne tak mi to bylo řečeno tak nevím ale mam fakt strach sem hrozna posera dekuji že si napsala pa. 😉

pajinkaa
13. feb 2009

Jo, Pitko, já to taky takhle četla, ale když právě byly ty komplikace... a taky když řekneš, že z toho máš podruhé strach to prožívat případně podobně, tak si myslím, že to pochopí...

taky jsem posera, nejsi sama! a to mě čeká porod teprve první... 😒

pitka
13. feb 2009

neboj pajinkaa to bude dobrý už to máš za pár že ale neboj až ti daj malího k prsu tak je to nejheščí co muže bejt je to krásny pocit nedá se to ani popsat i když ja jsem byla po celkove narkoze tak malího jsem videla až pozde večír ale když jsem ho spatřila tak sem se rozbrečela přeju ti at to maš brzi za sebou a bez komplikaci a manžel de k porodu ? 😉

monky28
13. feb 2009

ja som mala obidva porody sekciou,prvy tak neplanovane,narychlo,ale vsetko bolo ok,druha sekcia minuly rok v oktobri bola uz planovana,vsetko ok,bolo to v spinalnej anestezii-doporučujem/az na to lezanie 24 hodin po tom/,ale doma sa mi rana zapalila,bola tam flegmona,potom sa to na jednom mieste otvorilo,nasledovali prevazy u chirurga,ATB,bolesti...a to všetko popri kojení niekolko dnovej dcerky.To nezelam nikomu zazit.Ale behom troch tyzdov sa to vycistilo a zahojilo.

pitka
13. feb 2009

Ahoj Monky možem sa opýtat prečo si mala pri oboch porodoch sekciu mala si komplikacie a ako ti dali do predu vediet že budeš rodit císařem pa.

pajinkaa
13. feb 2009

Pitka - díky moc, na ten pocit se taky těším! 🙂 Pokud to bude možné, tak manžel k porodu půjde 🙂.

Monky - hlavně, že to dobře dopadlo!

sissik
13. feb 2009

pajinkaa povodne to vyzeralo na normlanly porod, ale za posledne 3 tyzdne sa mala nepohla dole ani o milimeter a krcok tiez ostal nezmeneny. tak den po termine doki navrhol sekciu. vravel, ze mozno by nepomohla ani vyvolavacka a zbytocne by som sa trapila. ze keby som bola mladsia, mohli by sme skusit normalne, ale v mojom veku je to risk.

no a pri vyberani stehov mi vraveli, ze 3 stehy sa mi zacinaju trochu zapalovat, ze mam umyvat repikom. to som umyvala aj predtym, takze som zacala cistit liehom 2-3x denne. a mala ranu co najviac na vzduchu. po 2 dnoch sa to vsetko krasne pozatvaralo.
teraz rozmyslam, ze uz zacnem pouzivat nieco na jazvy, mam to cele zatvorene. v lekarni povedali, ze akonahle je rana zatvorena, moze sa jazva masirovat. ale v inej lekarni vraveli ze az po mesiaci. tak som z toho magor.

avanka
13. feb 2009

Katka, mne robili planovany cisarsky tiez kvoli ociam a presne po ukoncenom 38 tt, ten mi koncil v piatok, tak v pondelok uz isli na to....a zvlast, ked je ocna indikacia, to bude skor, oni si nemozu dovolit cakat, kym ti zacnu kontrakcie

katka1981
13. feb 2009

Prepichuju plodovu vodu ked je planovany cs? A ako sa to robi? Dakujem.

stanka911
14. feb 2009

katka, neprepichuju, oni ked ta otvoria tak ju odsaju (aspon mne to vsetko komentoval doktor, ze co prave robia a tak...) mala som 2 sekcie a ani raz mi to nerobili 🙂

leni3
14. feb 2009

Ahoj,tak ja som mala neplanovany cisarsky a to po 18 hod bolestiach,voda uz bola davno odtecena a mala sa nakoniec zapriecila,dali mi epidural aby sa svalstvo uvolnilo a mala otocila zas naspat,no nestalo sa tak a nebolo uz viacej casu tak museli konat.Mala sa narodila zdrava a v poriadku,no cisarsky by som si uz nedala ak by to nebolo nutne...vzdy som tuzila po normalnom porode a ani vo sne ma nenapadlo ze to moze dopadnut takto.Najhorsie muky boli po ked som z toho soku nedostala mlieko,v bolestiach som si malu nemohla ani nakrmit ci prebalit (mala som ju pri sebe od chvile kedy som ju porodila)...citila som sa hrozne.Podotykam rodila som v zahranici takze to bolo ine ako na Slovensku.Suhlasim aj s tebou Pitka ,ze mas strach z normalneho porodu....aj ja ale myslim si ze to bude stat za to porodit si druhe prirodzenou cestou.

pajinkaa
14. feb 2009

Siss - je fajn, že to takhle nakonec rozhodli! 🙂 lepší, než se trápit!!
a s tou jizvou - já ji natírala měsíčkovou mastí asi po 3 týdnech od operace, kdy tam ještě i trochu byly stroupky, ale mně se hojila dobře - žádnej zánět 🙂 a je pěkná 🙂

Leni - uff, teda tak to bylo nic moc teda. Hlavně, že jste v pořádku!!! Ale toho kojení je minimálně taky škoda. Ale nechápu, proč Ti nedali něco proti bolesti... trochu mám blbej pocit z těch porodů v zahraničí.. ☹

sissik
14. feb 2009

podla mna nie je dobre vsetko, co sa robi v zahranici. ale to je vec nazoru. v holandsku sa sice rodi doma, ale lekarom sa to velmi nepaci, lebo ked su komlikacie a donesu k nim kroticky poro na poslednu chvilu, tak maju velku zodpovednost. a lekar by sa mozno rozhodol urobit sekciu skor.
ku nam prichadza trend, ze aj po sekcii pustaju zeny domov tak skoro, ako po normalnom porode. ked pocula zdravotna sestra v nasej rodine (ale z inej nemocky), ze na 5 den po sekcii idem domov, zostala zhrozena. ze po brusnej operacii neexistuje, aby v ich nemocke isiel niekto tak skoro domov a navyse sa staral este o babetko.
nastastie mi pomaha mamina. kebyze musim od prepustenia z nemocky robit uplne vsetko, skoncim s roztrhanymi stehmi.
nam proti bolesti pichali 3 dni injekcie, 4 den sme dostali ibalgin a potom mna osobne uz bolesti takmer uplne presli. bolelo to iba pri dvihani sa z postele

pajinkaa
14. feb 2009

Siss - souhlas. Zlatý porody v ČR nebo SR.. Sestřenice rodila v Londýně a dvakrát šla hned druhý den domů!!! Pro mě nepochopitelné!!! sice rodila normálně a naštěstí neměla komplikace - ale i tak - by mě piclo!!! 😕

jinak mě pustili po té operaci 7 den domů, po vytažení všech svorek už.. a byla jsem ráda.. ale je pravda, že jsem ještě pár dnů byla lazar doma a pomáhal mi manžel a rodiče. S mimčem to bude samo jiný.. ale je fakt, že se musí opatrně - aby se nepovolily ty stehy a nebyly zbytečné komplikace.

přesně - mě to až tak pak už taky doma nebolelo, jen ty svaly jsou prostě - přeřezané a povolená, takže vstávání je horší, lehání atd.. ale celkem rychle se to pak dalo dokopy 🙂

akejka
14. feb 2009

no baby, ja mám za sebou 2 sekcie a celú starostlivosť o mimi som musela zvládať sama...od 2. dňa po pôrode. proste som sa donútila vstať deň po sekcii a doniesli mi mimi na chvíľku, z chvíľky bol celý deň a hneď som si rozbehla laktáciu...čo krútili všetci hlavami, že 2. deň po sekcii, že to je skvelé. Treba len často prikladať mimi k prsníku...
čím skôr sa postavíte - záleží aj od druhu anestézie - pri epidurálke vás postavia až po 24 hod., ja som mala 2 celkové anestézie, postavili ma po 12 hod, a poslali do sprchy, tak tým skôr vám prejdú bolesti, treba to rozchodiť a stále sa vystierať, aj keď to bolí, tak sa dobre zrastie jazva...
po 5 dňoch som prišla domov a fungovala som sama, manžel šiel do práce, ja s 2 deťmi + variť, prať, žehliť, ...
nemal mi kto pomôcť, preto som to musela zvládnuť 🙂

pitka, poslala som ti IP, ako sa správať, aby ti urobili 2. sekciu. Poradili mi to pôrodníci 😉

pajinkaa
14. feb 2009

Akej - tak to jsi dobrá, jak jsi to zvládla sama!!! to musel být záhul, ale zas je fakt, že o to větší radost jsi z toho pak měla určo 🙂
a s tím mlíčkem - z toho mám právě strach, tak jsem ráda, že Ti to tak pěkně šlo rozkojit.. doufám, že v případě CS se mi to podaří podobně.. 😵

gabka30
14. feb 2009

Ahojky maminy, já rodila taky cs po 3 dnech, kdy mi ráno zavedli tabletu na vyvolání (odtékala mi pomalu plodovka a já měla zánět, tak i ATB brala) a z té tablety jen křížové bolesti, tak mně mučili 3 dny a ten 3. den konečně na sál císařem, byla jsem jen na 2 cm a malý vážil 3880g. Zástupce primáře mi pak přišel říct, že je mu to líto, že to takhle dopadlo. On mi totiž říkal, že dáme jen dva dny tabletku, ale třetí den tam byla jiná dr. a tu nic nezajímalo a mohla sem jí říkat, co sem chtěla. Takže přístup doktorů byl o ničem. A po porodu, taky sem se snažila chodit, ale museli mi dávat krev, tak až sem dostala krev, tak sem začala chodit, abych mohla být co nejdřív u malého, jenže sem špatně přikládala k prsu, nikdo mi nic nevysvětlil, až později, kdy jsem už byla zoufalá, tak sem kojila 2,5 měsíce + dokrm. Pak sme museli s mimískem brát oba ATB, neboť ten zánět nějak nezmizl a museli jej přeléčit. Tak sem se aspoň vykecala o mém porodu a je mi líp, někdy z něj mám ještě noční můry.

leniko
14. feb 2009

to akejka: sklaniam sa pred tebou. Akože byť sama po sekcii na dve deti. 😒 Asi je to tak, že keď sa musí tak sa dá. Ale viem si tú bolesť predstaviť. Spomínam si však, že keď mi doniesli malého po sekcii (nosili mi ho na prsník a potom zobrali, lebo som ležala 24 hod), tak ma prestalo všetko bolieť. Naozaj tá príroda zariadila isté veci tak, aby sme to my ženy zvládli. Držím všetkým palce, čo budete po sekcii. Len nech sa Vám rana pekne hojí! 😉

leni3
15. feb 2009

akejka tiez sa sklanam dole.....mne priletela skoro na mesiac na pomoc mama,ale kedze ma nechali 2 tyzdne prenasat,pomahala mi len tyzden a nieco,potom som uz bola na to sama a v cudzom svete.Po cisarskom ma prinutili tiez chodit,manzel mi pomohol do sprchy no tam som mu odpadla,no zvladol to so mnou na jednicku,bol mi opoprou stale.Najviac ma deprimovalo to ze som prve tri dni nemohla dostat mlieko i po intenzivnom prikladani a odsavani.Malej nedali skoro dva dni nic jest,nie ako to robia na SR az potom som ju dokrmila UM.Citila som sa taka neschopna ako nikdy.Mliecko sa nakoniec pustilo ale mala sa uz nechcela prisat,tak som 3 mesiace len odsavala a krmila z flasky.Stichy mi vyberat nemuseli ,mala som tie co sa jednoducho rozpustia,rana sa zahojila pomerne rychlo.
pajinkaa.....od bolesti mi dali injekciu ale po nej som zaspala a kontrakcie prestali,ked som sa prebrala bolo mi povedane ze si mam dat ten najhorucejsi kupel aky zvladnem aby som si ich znova vyvolala,co sa aj stalo a tak som uz od bolesti ani nic od strachu nechcela,nakoniec ma prehovorili horko tazko na epidural ale to len preto zeby sa mi po nom uvolnilo svalstvo a mala by sa otocila do spravnej polohy no to sa nestalo.Ale musim povedat epidural ma naozaj ulavil od bolesti,odporucujem,keby som vedela dam si ho skorej 🙂

akejka
15. feb 2009

pajinkaa:
neboj, aj tebe sa podarí tak pekne rozkojiť. Len si nechaj poriadne vysvetliť, ako na to, dôležité je prvé priloženie. Prvá dcéra mi po sekcii pri prvom priložení rozkusla do krvi bradavku, lebo mi nepovedali, že ja jej to prso mám vtlačiť do pusy...ja som si ju len priložila k prsníku, ona chňapla po bradavke ďasnami a už bolo zle...2 týždne som si liečila dopraskané, boľavé bradavky, potom to už bolo dobré. Druhý krát som už bola múdrejšia 😉 Hold, človek sa učí na vlastných chybách ☹
ale hne´d jak sa ti podarí postaviť na nohy, čím skôr treba začať s kojením - často, každé 2 hodiny...ale nie dlho...najprv stačí takých 5 min., aby si bradavky zvykli.
Po sekcii je trošku problematické kojenie, lebo tá jazva dosť bolí, treba si len nájsť nejakú dobrú polohu...ja som kŕmila na 1 boku a na druhom ma šialene bolela jazva, tak z druhého prsa som kojila posediačky so zvesenými a opretými nohami z postele...

akejka
15. feb 2009

leniko:
presne ako si napísala: keď sa musí, nič iné ti nezostáva...treba byť silná, premôcť sa...keď mi doniesli malú - na hodinku, že potom ju mám vrátiť keď nebudem vládať...vrátila som ju až na noc...lebo dalo sa to zvládnuť, taká bola zlatá a potrebovala ma...nechcela som ju nechať samú, nech ju kŕmia len glukózou...

Inak je zvláštne, že po sekcii hne´d môžete behať, starať sa, namáhať sa...keby to bola iná operácia (slepák, a pod.) tak týždeň ležíte v nemocnici na posteli a max. idete na WC...

andykov
15. feb 2009

Ahoj holky, možná mě čeká plánováný císařský řez kvůli bludný ledvině... Chtěla jsem se zeptat maminek, co už ho mají za sebou jestli jste některá měla u porodu sekcí tatínka? Jak to vypadá? Ten můj mi řekl, že by k normal porodu určitě šel, ale k sekci neví. Myslím si, že se bojí asi, aby neviděl jak mě řežou a tak.... Jak to probíhá? Je tam nějaká plenta nebo něco podobnýho? Díky za info 😉

befanna
15. feb 2009

Andykov: mě CS taky čeká,tak jsem si to zjištovala. Celkově záleží jak která nemocnice to vůbec povoluje. Já budu rodit v Podolí,a tam to umožnují za poplatek 3.000,-Kč. Tatínek sedí na židli u tvý hlavy a drží tě za ruku.určitě nic nevidí,ani ty,protože nad břichem máš plentu. Takže tam čistě slouží jako tvoje psychická podpora.
My do toho nakonec nejdem,za prvý to tu půlhodinu snad vydržím sama,a taky nám říkala známá PA,že to sice komerčně povolují,ale prostě je to operace,a nikdo další tam nemá moc co dělat...aspon tak se na to prý tváří personál....
A i když nebude přímo při té sekci,tak miminko potom uvidí víc než ty,a bude si ho moct dosyta užít 🙂

sissik
15. feb 2009

tak cena 3000kc za pritomnost otca pri porode sa mi zda brutalna. je to sice operacia a asi maju neklady na sterilne plaste,...
no ale my by sme tie prachy radsej dali na babetko.
mna cakal manzel na chodbe pred salou a uplne mi to ako podpora stacilo. sice som si nebola ista, ci tam pride, ale ked som ho uvidela, tak to bol super pocit 😉

pajinkaa
15. feb 2009

Já myslím, že u nás tatínka k CS nepouštějí, ale já bych ho tam asi ani nechtěla - přece jen, je to operace a jakákoliv infekce není žádoucí. A lepší bude, když pak nafotí a pochová si miminko - když já bych nemohla hned.

sissik
15. feb 2009

pajinka u nas videl tatinko malu skor, hodil foto na net a ja som ju prvykrat videla skor na internete a az potom nazivo

pajinkaa
15. feb 2009

Sissi - tak to je teda sranda! 🙂 Ale tak je fajn, že technika je už teď tak vymakaná.. a když to jinak nejde, co naděláme. Hlavně, aby mimča byla v pořádku!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre