Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

fenrirka
1. máj 2008

ahojte maminky chcela by som sa opytat ze kedy sa moze zacat s cvicenim.lebo ja som asi zacala dost skoro a rana sa mi otvorila..uz je opat scelena a chcela by som aspon nieco take lahsie som styrx mesiace po cisarskom,dakujem

certica
1. máj 2008

no ahoj fenri 😉 ... a kedy si zacala cvicit a co? 😕 ja sa chystam tak 2 mesiace po porode, postupne

certica
1. máj 2008

teda myslim konkretne cviky na brucho

graziela
1. máj 2008

Ahojte,
no ja som sa dlho odhodlavala s tym cvicenim...Hoci sa mi jazva pekne hojila (teda aspon si myslim), dost dlho ma este bolela, takze cielene cviky na brucho som sa odvazila mozno az tak po polroku...Ale napr. svagrina po 2.cisarskom cvicila brusaky uz po 2.mesiacoh a bola v pohode. Ale ja by som sa s tym nejako neponahlala...ja viem, blizi sa leto, chceme byt vsetky kocky, nahodit sa do plaviek a taaaaak...no ale su aj ine dolezitejsie veci ako mat vymakane svaly na brusku... Ja planujem zacat po porode najskor na stepery, len tak sa trosku rozkyvat, pomalicky + kazdodenne prechadzky, co tiez nie je na zahodenie...a tak pozvolna...ved do konca zivota este bude casu dost, zhadzovat nadbytocne kila..a to vam poviem, pre mna to bude zaberak, lebo by som chcela zhodit min. 20-30kg... 😲

certica
1. máj 2008

grazi, inak ja budem mat najmensie problemy prave s bruchom 😀 , teraz uz vlastne ziadne nemam, len ten povrch samoska potrebuje spevniet, este ta pokozka neni povodna. ovela zlozitejsie to vidim v ostatnych partiach, paradoxne 😅
dole mam zatial 10kg a tiez mam v plane este dalsich 12kileciek zhodit

sasiki
2. máj 2008

Ahojte 🙂 Chcem sa spýtať, v akých polohách sa dá kojiť po cisárskom - ešte v pôrodnici, keď je rana čerstvá a koľko vás bolela 😉

julca80
2. máj 2008

sasiki, ja ked som porodila CR, tak mi hovorili nech si malu prikladam na boku, ale mne ako zaciatocnicke to neslo. 😅
Tak som vynasla polohu, posediacky, s nohami dole z postele alebo daky maly stokerlicek podopriet pod nohy (vacsinou to v nemocnici mavaju na izbach) a na nohy som si polozila vankus, a nan malu v perinke. Tym padom som sa moc nehrbila a jazva ma tak moc nebolela, resp.netlacila som na nu.
Co sa tyka jazvy, ta ma bolela asi 3 - 4 tyzdne, ale je to individualne. 😉 Samozrejme si clovek dava pozor na pohyby, lebo po cisarskom je clovek troska uboleny, ale inac uplne v pohode. 🙂

adulik16
2. máj 2008

Ahojte baby, viem, ze mam na to este kopu casu, ale aj tak sa uz zaujimam aj o porod...citam si vsetko mozne🙂
Prosim Vas, kedy najcastejsie doktor voli cisarsky rez? Mne robili minuly rok v juli laparoskopiu, neviete nahodou, ci aj toto je dovod na cisarsky rez?Nechcem sa na to mojho doktora este pytat, ved mam na to este kopu casu, len ma tak zaujima, ake dovody musia byt na to, aby sa rodilo cisarskym.

rozak
2. máj 2008

Saski vleže- sestřičky pomůžou podložit tebe i miminko polštářem nebo kojícím polštářem a potom jsem kojila i vsedě a měla pod dětima polštář nebo zase ten kojící polštář. Ono je nejhorší první vstávání po císaři, když se budeš snažit neuhýbat bolesti, nehrbit se, jizva se začne přirozeně pohybovat a přestane i tolik bolet. Já se léků od bolesti bála kvůli malé, co nejmíň chemie do miminka. Taky jde kojit v polosedě, trochu podložíš nohy pod kolenama a neboj, když vidíš, kolik holek tady rodilo miminka císařem a kojí, určitě si ten svůj styl při kojení najdeš 😉

barbarek
2. máj 2008

Ahoj holky,

Saski, já jsem kojila normálně v leže i v sedě. Ono se sice na posteli do sedu blbě zvedá s tou jizvou, ale zvedat se budeš muset přes den několikrát (na WC, k mimču, na návštěvy atd),takže si krásně sedneš i ke kojení. A v leže to jde taky. Mě se tak ale kojilo blbě. Pak musíš dát malého krknout a jelikož vstávání z postele je kvůli bolesti na dlouho a potřebuješ prostor, tak jsem to tak nedělala, protože mi malej při tom vstávání v posteli jaksi překážel 😀 JInak jizva mě bolela každý den méně a méně a šlo to. 4den po operaci to bylo celkem ok, dalo se i krásně posadit. U mě to pak bylo horší, že kvůli zlomené noze jsem skákala na berlích, takže mě zase začala bolet děsně a praskly mi stehy. Ale teď jsem 3 týdny po porodu a je to celkem ok. Občas se mě ještě při posazování v posteli někde píchne, ale už je to relativně ok. Sádru mám pořád, tak raději ještě jezdim na vozíku a neskáču. To se fakt ještě bojim 😉

iwulik
3. máj 2008

ahojky holky 🙂
mám termín za 14dnů a opět to vypadá na CŘ.
Moje dr. mi ho doporučila a říkala,že záleží na koho natrefím v porodnici,jak k tomu budou přistupovat tam.
Jdu v úterý na vyšetření,které dělá primář a ten prý rozhodne.Jak jste to měli vy u plánovaného CŘ?
Já jsem měla císař akutní před 14 lety a moc si už nepamatuju,jenom vím,že jsem asi 2dny mohla jenom čaj a až jsem dostala větry tak jsem mohla trochu polévky.Normální stravu jsem mohla asi až 4den a to už jsem měla tak zcvrklý žaludek ,že jsem toho moc nesnědla.Byla to dobrá dieta,šla jsem domů o 10kg lehčí.

fenrirka
4. máj 2008

no pocula som od jednej cvicitelky ze je fajn aj na fitlopte cvicit to brusko lebo ak sa s tym nezacne tak sa to uz nikdy nevrati do takeho pekneho stavu 😕 😨 tak neviem nepoznate niaku stranku kde su niake cviky?

anke
4. máj 2008

ahoj, pridavam se k maminkam po CR ... 9.4. jsem porodila CR chlapecka ... byl to akutni cisar - mimi nemelo dorotovanou hlavicku a navic 4530g, coz byc pry nevytlacila ani tak ... bohuzel to zjistili az po 12ti hodinach normalniho porodu, az pri tlaceni

chtela jsem se taky zeptat na nejake cviky, je teda jeste brzo, ale mam strasne povisle bricho a neco s tim chci zacit delat co nejdriv to bude mozne, ale nerada bych to prehnala ...
a nemate nekdo zkusenost jak je to s dalsim tehotenstvim, to budu muset zase na CR uz?

iwulik: ja jsem prvni den po CR dostala polevku, dalsi tri dny jsem mela dietu, pak uz normalne ... pustili me 6. den, normalne pousti 5., ale maly mi nepribiral na vaze

anke
4. máj 2008

jinak jeste pro uklidneni tech, ktere to ceka ... ja jsem necele 4 tydny po CR a jizva me neboli vubec, at nosim maleho (a to uz ma skoro 5 kg) nebo vstavam z postele ... nejhorsi na vsem mi prislo prvni vstavani z postele a pak vytahovani drenu z briska, ale oboje se da a presne jak pise rozak - neuhybat bolesti a zkusit to "rozchodit", me po vytazeni drenu 3. den bylo cim dal tim lepe a 4. a 5. den v porodnici uz jsem vstavala celkem v pohode,sice to bolelo ale nijak neprekonatelne

moni1412
5. máj 2008

iwulik ked citam tvoj prispevok, akoby som citala o sebe. akurat ze moj CR nebol planovany.... akurat som v ten den stihla ocne vysetrenie, kde mi kvoli zriedenej siernici odporucila CR, ale mala som sa rozhodnut sama. No akosi som nestihla. Bola som v 36tt a vecer mi odtiekla plodova voda, tak akosi sa rozhodlo za mna. Odporucenie na CR som mala v tehotenskej knizke, tak ma odrodili tak. Dala som si ale len spinal, nechcela som byt uplne uspata, aby som mohla drobceka hned vidiet. A ako pises - polievky som mohla az ked zacali vetry, co bolo asi po 2 dnoch, to som bola len na infuzkach a s cievkou, ktorou mi odtekal moc....Potom ked zacala aj stolica, zacala som jest normalne. a tiez som bola v prijemnom soku ked som prisla domov. Tiez o 10kg lahsia 🙂 Doteraz mi nechuti jest, predtym by som zjedla vsetko co som videla.
Nechapem zeny ktore chcu cisarak dobrovolne... ja by som radsej rodila normalne, skoda ze sa nedalo. Ta bolest ked to zacne vsetko ozivat (aspon po spinale ) je dost kruta, ale ved davaju nieco na zmiernenie.
chcem sa spytat....manzel asi nemoze byt pri cisaraku ani ked je spinalom, vsak? Mojho nepustili, ale mozno to bolo aj preto lebo to bolo predcasne ( o mesiac ).

ajuskamimi
5. máj 2008

MONI na Antolskej nemoze byt pri cisaraku manzel 😉

moni1412
5. máj 2008

ajuska tak to asi bude naozaj tym ze sme boli predcasne....lebo pri normalny porod chcel ist. No skoda...

ajuskamimi
5. máj 2008

Moni ja som rodila CR 5 dni po termine a ak by chcel byt manzel pri mne, tak jedine ak by cakal na chodbe, ale priamo v sale to nepripadalo v uvahy, tam jednoducho manzelov nepustia 😉 tiez som mala taky planovano neplanovany cisar, do poslednej chvile sa nevedelo, ci budem rodit normalne alebo cisarom, ale kedze monitor vykazoval silne kontrakcie, ja som nic necitila a maly nie a nie von ist, tak sa to skoncilo cisarom. A som aj rada, lebo si neviem predstavit ako by som tlacila von mojho 4.1 kg a 53 cm dlheho big boya 😀

certica
5. máj 2008

ajus, neviem ci som ti spominala, ze som mala pri SC okrem mojho dokiho aj scholtza 😉

moni1412
5. máj 2008

ajuska tak nepustaju teda.... lebo pocuvam ako kedy.... vraj niekoho aj ano. Tak to si mala asi ozaj lepsie, riadny macko sa ti narodil 😅 Ja som kontrakcie mala a aj som ich citila, vraj by som rychlo porodila ja normalne. A nas maly bol ozaj drobcek, ved o mesiac skor sa narodil. 2700g, asi by to slo lahko 😀

acornika
5. máj 2008

ahojda, tak já jsem měla akutní císař, zdůvodu hypoxie malé, což je že se jí špatně dýchalo. Císař byl rychlý, manžel se na mě díval za oknem, dělali mi ho v epidurální anestezii, to je necitlivost od pasu dolů. Po napíchnutí jsem nohy přestala cítit do půl minuty. Po císaři bylo takové nepříjemné čekat několik hodin než nohy přijdou k sobě, pak bylo pro mě nejhorší první stávání a ten první den. Pak už se to dalo. Jak se tady už psalo, nejlepší je překousnout bolest az koušet se posadit a pomalu chodit, pokud vás to bolí, nestidte se říct o léky na tišení bolesti . Mě nejvíce zabíraly Diclofenacové čípky. Nejhorší je asi vstávání, kdy se zatínají ty břišní svaly, ale sestřičky Vám ukaží jak nejlépe vstávat ( přes bok ). No a bříško mě přestalo trápit asi tak po 3 dnech, myslím, jako že jsem ho méně cítila. Jinak po týdnu už to bylo v pohodě. Také se nebojte jizvu hodně mydlit a sprchovat, tím se pak opravdu nádherně hojí.Vyndavání stehů a drénu jsem skoro necítila. Císař není tak hrozný, dá se přežít. Zkrátka u spontánního porodu si to maminky vytrpí před narozením a u císaře zas po narození. Všem Vám přeji co nejlepší porod a krásná, zdravá miminka.

anke
5. máj 2008

acornika, ty jsi necitila vyndavani drenu? me bylo slyset az na chodbe 🙂 to mi ale dava nadeji,ze priste uz to treba nebude tak bolet ...

jinak u me teda manzel byl pri akutnim cisari - drzel me celou dobu za ruku a rikal, ze se i po ocku koukal do operacniho pole ... ale chvilema pry teda litoval, ze se podival 🙂 ja byla taky v epi, takze od pasu dolu nic ... pak jsem nemohla prvni den po zvednout levou nohu, ale cit se mi behem dne vratil

lulu21
5. máj 2008

to co je baby ta dren preboha? 😕

krajcoanka
5. máj 2008

dren bude po slovensky-redon.Je to podtlakovana flaštička, ktorá po cisarskom(nema to každa) odvadza prebytočnú krv z maternice.
acornika ja som rodila pri druhom 33 hod. s epiduralkou (zmiernuje bolesti a spinal- nesitiš nohy) a po cca32 hod. som uprosila dr. na CR, lebo som už nedokazala tlačiť.takže som si to odtrpela pred aj po pôrode ☹
ale ak by som si mala vybrať, určite prirodzene, ako pri prvom 😉 🙂

pavlina05
6. máj 2008

Ahoj holky!!!
Díky za zkušenosti, mě to bohužel čeká za 6 týdnů!!!! TAk jak tady čtu, budu vše 😉 vědět a počítata s bolestí, díky.

petule.h
6. máj 2008

já dren vůbec neměla...záleží jak na kom, holky měli okolo mě na jip i 2-3, já žádný

rozak
6. máj 2008

Já neměla drén taky ani u jednoho císaře a jak psala krajcoanka - epidurál - necítíte jen bolest, ostatní jo /ten jsem měla 2x/ - spinál - necítíte nic a nemůžete ani hýbat nohama. To mi přijde horší - já si mohla pomáhat při přelézání ze sálu na postel a pak jsem si jen tak pro sebe pořád zatínala šlapky v posteli, jako když mačkáte dlaně v pěsti - abych neměla embólii, někde jsem to četla 😉

moni1412
6. máj 2008

no, dren som nemala ani ja, tak to asi mozem byt vdacna 🙂 akurat cievku co mi odvadzala moc. Aj to bolo dost neprijemne 😖
chcela som sa spytat - kolko vam trvali po CR ocistky a kedy asi nastupila prva mestruacia? Je to rovnake ako po normalnom porode?

kalo
6. máj 2008

moni1412: já měla očistky asi 10 dní...krátce...

moni1412
6. máj 2008

kalo ozaj dost kratko 😨 kolko tak standardne byvaju? Ja som dnes 12.den. Uz mi to lezie na nervy pomaly 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre