Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

miriamkac
30. jún 2008

Ahojte
skrecok co sa tyka tych vloziek tak poviem (napisem 🙂 ) za seba: my sme v nemocke "vyfasovali" tie zdravotnicke vatove a tie boli najlepsie...najviac sali. Ono tie Allwaysky hmmm....napisem takto: skus si obliect na ranu na bruchu nohavicky, aby si si nalepila na ne vlozky 🙂 .....doporucujem vatove aspon prve dni 😉
A co sa tyka spinalu, alebo anestezie to neviem podla coho robia, pri chlapcoch som mala spinalku ...cisarsky bol planovany takze vsetko prebiehalo podla planu.... 🙂

skrecok
30. jún 2008

Dakujem vam, baby 🙂 . Bolo mi dost cudne, ze akurat po porode su ok Allwaysky s kridelkami 😅 .

jejke
1. júl 2008

Skrecok, no neviem čím to je ale po cisárskom som to krvácanie nemala nejaké silné, 😉 operujúci toho hodne odsajú a dáva sa aj niečo na zmiernenie krvácania/laicky povedané/.
Kým som ležala ten prvý deň,dve" nočné "dlhé vložky, boli veľmi vďačné, keďže som sa nevedela zdržiavať na ploche 30 cm bez pohnutia ani s bolestivým bruchom... 😉 a sestra ich nalepila priamo na podložku podo mňa.A keď som začala chodiť úplne stačili obyčajné s krídelkami.
My sme"nevyfasovali" nič ani tie vatové nám nedali, takže som ich síce mala kúpené ale absolútne mi boli nanič, keďže tie sa nedajú prilepiť, asi sa skôr zídu kvôli tej savosti po vagnálnom pôrode... 😉

petule.h
1. júl 2008

já jsem po císaři první den na JIP měla normální vložky, taky mi je sestra dávala pode mě...ale to mi bylo úplně jedno...s tím břichem to opravdu bylo těžké 🙂 ..jinak 2 den co mě převezli na pokoj jsem začala používat své s křidélky a normální kalhotky...krvácela jsem asi přes týden?? moc si to nepamatuji a nebylo to silné...určitě jsem měla jen jednu vložku na noc a tak 2 na den?? určitě řeknu za pár týdnů 😀

kalo
1. júl 2008

Já měla v porodnici ty jejich papírovky. A byly super. Já po tom císaři nijak zvlášť nekrvácela...Každý den míň a míň...Jinak hlavně si nekupujte Alwaysky...ty jsou hrozně "umělé"..Dobré jsou jakékoliv papírové (že jsou prodyšné)...Měla jsem s sebou Kotex-noční..ty jsou papírové, ale hroooozně veliké 🙂 (možná zbytečně)...

petimat
1. júl 2008

ahoj, já po císaři krvácela celkem dost-vložky jsem měla jejich papírové, jsou fakt lepší prodyšností, jak píše kalo. Krvácela jsem s postupným slábnutím asi 14 dní

renika
2. júl 2008

ahojte. Som po cisárskom viac ako 7mesiacov a vždy keď kýchnem, zakašlem, zasmejem sa, tak ma pichne na začiatku jazvy. Vždy len na jednom mieste a je to veľmi nepríjemné, bolí to. Má to niektorá z vás, ktoré ste absolvovali sekciu?

janula2008
2. júl 2008

Ahojky, tak ja jsem 4mes. po porodu a nic mi to nastesti nedela. Akorat kdyz se podari me male do toho treba na prebalovaku -jak jsem nad ni sehla- kopnout, tak to je bolest, ale jinak uz nic.

binki
2. júl 2008

renika: občas mne bolí jizva jakoby dovnitř, všimla jsem si že to bývá před deštěm a pobolívá mne místo, odkud byl veden řez, třeba to je i tvůj případ
jo a já krvácela hodně a jako po normálním porodu 6 týdnů, normální vložky jsem použila po cca měsící. v nemocnici valil jeden balík porodnických vložek za druhým

renika
2. júl 2008

binki bolí ma presne tam, kde píšeš - odkiaľ bol vedený rez. Bolí to vždy pri kýchnutí, zakašľaní alebo keď sa viacej smejem. Kedy to prejde? ☹

binki
3. júl 2008

nevím, máme stejně staré děti ☹

renika
3. júl 2008

binki a kedy si presne rodila? Prečo si mala cisársky? Maxim je 13.11.

binki
3. júl 2008

renika: a jak to, že jsi měla cs? Amir je 14.11.
A teď story v kostce:
v úterý ráno jsem nastoupila na vyvolání porodu (týden po TP), večer praskla voda, kontrakce tak 5-6 minut jsem měla do dalšího večer, otevřená pořád na 2,5cm max, potom jsem se zdravotně "rozpadla", začaly mizet ozvy při měření, v 21.00 se malý narodil cs...

renika
3. júl 2008

ja som mala cisarák preto, lebo dva týždne pred pôrodom som dostala zápal pľúc a z kašľa sa mi polámali dve rebrá 😖 Dobré čo? Robili mi aj rontgen ešte keď bol Maxim v brušku. Museli, lebo nikto nechápal, prečo sa neviem ani pohnúť a mám hrozné bolesti v pravo pod lopatkou. Potom doktori zírali na snímok, že mám zlomené dve rebrá. Tak mi nedovolili rodiť normálne, veľmi to bolelo tá zlomenina. Až po dvoch týždňoch sa mi začali rebrá zrastať, keď vybrali Maxa z bruška. Lebo on mi rebrá rozťahoval a nehojilo sa to. Bolo to strašné vtedy, ale dopadlo to najlepšie ako len mohlo. Máme zdravého syna a to je hlavné 🙂

toni78
3. júl 2008

A já měla první cele těhotenství úplně v pořádku-TP jsem měla 8.5 ale malá se mi narodila 6.5, v té době bylo pěkné vedro a dr. mě poslala do nemocnice dřív kvůli otokům a když jsem už tam ležela asi od 4.5 rozhodli se mi dát vyvolávací tabletu-nezabrala až do 6.5 kdy mi začli bolesti,kolem 15:30 mi něco ruplo mezi nohama a já začala silně krvácet-takže honem na sál a císařák byl na světě,malá se narodila v 16:05. Ted mi hrozí CR taky ale tentokrát kvůli srdci,tak uvidíme 😒

renika
3. júl 2008

toni, s tým som aj ja počítala, že keď je prvý cisarák, tak druhý je na 90% asi tiež. Ale zase mám kamošku, ktorá má prvého syna cs a dcéra je normálne. Je to preto, že aj druhý je cs, lebo nemôžu dať žiadny oxytocín, žiadnu vyvolávačku proste nič. Pôrod musí byť bez týchto "umelých" pomocných látok. Tak sa to vo veľa prípadoch nepodarí 😒

toni, prajem ti ľahký, rýchly a prirodzený pôrod 😉

certica
3. júl 2008

renika, no ja som mala obidva SC, ale pri druhom sme skusili rodit normalne, dostala som aj oxytocin 😉 , i ked trochu jemnejsiu davku, ale kedze som sa absolutne neotvarala a maly nemal idealnu polohu hlavicky, po par hodinach sme sa rozhodli pre SC a nelutujem

toni78
3. júl 2008

renika dík

toni78
3. júl 2008

proč nemůžou dát OXYTOCIN??

montinka
3. júl 2008

ahojte babule ako sa mate? my sme dnes boli v poradni drobec ma vraj uz vahu 3540g a dnes mi robili aj predoperacne krvne testy. a v pondelok pokracuju dalsie vysetrenia

renika
3. júl 2008

toni, neviem prečo, ale hovoril mi to lekár v nemocnici, keď som povedala, že škoda, že som mala prvý cisársky, lebo ak by som aj mala druhé bábo, tak skoro všetky sa narodia potom tiež cs. A on povedal, že áno, lebo rodičkám nepodávajú nijaké pomocné látky, proste nič. Možno len takú mini dávku ako píše certica. Pýtala som sa na to aj mojej gyn a tiež povedala, že nesmú dávať nič. Asi preto, že maternica bola už raz rozrezaná a nesmú vyvolať rýchlo sťahy maternice alebo neviem, naozaj netuším.

montinka, ty nie si zvedavá, či nosíš v brušku dievčatko alebo chlapčeka? Ja by som to nevydržala. Obdivujem také páry, ktoré si to nechajú ako prekvapko. Budeš mať cs?

montinka
3. júl 2008

no vyzera to tak ze ho budem mat.🙂 no mne je jedno co to bude polovicka ten bol a aj je samozrejme zvedavy ale co bude prekvapko a basta. aj dnes som sa mohla spytat co to je ale nie uz par tyzdnov ydrzim.🙂

meleri
3. júl 2008

holky, a nevíte podle čeho se doporučuje ten císařský řez?? To vám řeknou hodně předem, nebo se to člověk dozví až při porodu?? Já se přiznám, že to je asi jediná věc, která mi nahání hrůzu...moc bych si přála přirozený porod, ale nevím, ještě je moc brzo na dohady...🙂

renika
3. júl 2008

meleri, áno ešte je skoro. Existuje plánovaný cisársky - to je taký, keď sa vopred vie, že žena nemôže rodiť prirodzene, sú na to nejaké dôvody... To ti dajú presný dátum a hodinu, keď ideš na sálu, pekne bez bolestí, uspia ťa a je po pôrode. A potom neplánovaný, keď sa pôrod normálne začne, ale žena sa pomaly otvára napr. a bábätko prestáva mať kyslík no a dr. sa v tom momente rozhodne pre cisársky. Tiež som si priala rodiť prirodzene, bohužial to nevyšlo 😒

binki
4. júl 2008

meleri: buď vklidu 😎 , je to přesně jak napsala renika, plánovaný cs je jen ze závažných zdravotních důvodů matky nebo dítěte, neplánovaný až podle situace. Co jsem viděla v porodnici, ostatní matky porodily bez problémů. Během doby, co jsem tam byla jsme byly 2 cs z akutního důvodu. Taky jsem chtěla přirozený porod bez oxytocinu, kapaček, injekcí, epi.

janula2008
4. júl 2008

Meleri, ja treba mela planovany, vedela jsem datum, den predem nastoupila do porodky. A to kvuli tomu, ze mam hodne dioptrii a bali se, ze by to ty oci neustaly. (Ale ja mam 9 😀 ). Byla jsem jen ve spinalu ne v celkove, takze prima.

toni78
4. júl 2008

renika-moje dr. mi nic o tom že by byl druhý císař nějak rizikovéj neřekla-ta stále chce at rodím přirozeně ale mé internistce se to moc nezdá 😒 Jinak mi říkala jedna sestřička z ARA že určitě je lepší nechat se uspat celkově že epidural dělá neplechu...........tak ted nevím 😒

janula2008
4. júl 2008

Toni nevim, ja porod dobry, az na to, ze ten epi pichali na 3x, ale zadne bolesti hlavy nic...ja chtela malou hned videt vis 😉

meleri
4. júl 2008

Holky,

dík moc! Takže jsou dva druhy c. řezu. No já mám trochu strach, protože šlo o IVF v našem případě a jedno z embryjek umřelo asi v 7 týdnu a nevstřebalo se. Pořád tam je.
Já bych moc chtěla normální porod, bez žádných umrtvování atd...snad se toho dočkám! 🙂
Nadruhou stranu, asi budu ráda zacokoliv, hlavně když už budu mít to svoje miminečko.. 😵

renika
4. júl 2008

meleri presne tak, keď aj budeš mať cs a narodí sa ti zdravé bábätko, tak budeš šťastná a nebudeš až tak moc moc riešiť, že si nemohla porodiť prirodzene. Ešte ma napadlo, že plánovaný cs je aj vtedy, keď sa bábo neuloží hlavičkou dole, ale má priečnu polohu. Takú babu som mala ako spolubývajúcu na izbe. Všetko mala v poriadku, zdravá žena, žiadne problémy, no bábo sa jej nepretočilo hlavičkou dole, ale priečne. Tak musela mať cs. Plánovaný.

meleri, ty si čakala dvojičky? Neviem čo je to IVF 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre