Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petkave
9. aug 2011

@ajriska cvičiť určite nie, som čítala, že treba radšej aj 3 mesiace počkať... ja som cvičiť nemusela, brucho mám menšie ako kedykoľvek predtým, no ani by som sa moc o to nepokúšala... jazva vonku ma nebolí (iba je citlivá na dotyk), no vnútorné stehy cítim ešte aj teraz, keď mi malý kopcuje do brucha. sex sme mali asi tiež až niekedy po 3mesiacoch. ale v tomto sa moc obmedzovať nemusíš. veď dole si v poriadku, takže ak sa na to cítiš, tak prečo nie?

ajriska
9. aug 2011

já vážím méně než před těhu, ale bříško je povislé, tak ho zpevnit

matja
9. aug 2011

dievčatá, je bežné, že v nemocniciach nerobia spinál, iba epidurálnu analgéziu? Ak sa to tu už rozoberalo, stačí mi napísať kde, nečítam totiž túto diskusiu 😉

jankadudova
9. aug 2011

@matja bezne to neni, ale zavisi na zvyklosti. Je to jedna z moznosti🙂

matja
9. aug 2011

@jankadudova - ďakujem.
Spinál sa dá robiť aj pri akútnych sekciách? Epidurál nie, tu je pri akútnych sekciách možná iba celková anastézia.

cecil36
9. aug 2011

Pri cisarskom sa robí spinálna alebo lumbálna anestézia a potom klasika celkova anestezia. Epidural urcite nie 😉

skeptik
9. aug 2011

@matja to zavisi od toho, ci uz ten epidural pichnuty mas a ako akutna ta sekcia je- ja som mala na poslednu chvilu sekciu a len s epiduralom, necitila som nic - pozerala som sa a bolo to take absurdne - akokeby rezali niekoho ineho 🙂, potom som uz citila, ked maleho vytahovali, ale bolest samozrejme ziadnu.

Spinal ti mozu pichnut aj pri akutnej sekcii pokial sa nejedna naozaj o absolutnu pohromu ako masivne krvacanie, ruptura maternice, atd.

skeptik
9. aug 2011

@cecil36 nevymyslaj, ked uz mas raz pichnuty epidural, tak sa nerobi nic ine, len sa dopichne davka, spinal sa preferuje preto, ze funguje hned oproti epiduralu, kedy to trva dlhsie

cecil36
9. aug 2011

@skeptik a vies ked sa ten epidural picha? 😀 😀 😀 Tak postuduj 😉

matja
9. aug 2011

@cecil36 - dnes mi to hovoril pôrodník, že v MT sa robí pri sekciách iba celkové uspatie alebo epidurál, spinál nie. Takže možné to je...

matja
9. aug 2011

Len ma to zaskočilo, že spinál nerobia...

jankadudova
9. aug 2011

Holky, jsem sestra s praxi v porodnici. Epidural se dat muze, zalezi na porodnici. Nedela se proto, ze drahy, dele trva nastup. Vetsinou se picha spinal, ale zadny extra duvod to nema ( hlavne ta cena). Taky zalezi na ARU, ne kazdy anesteziolog dela rad to ci ono...efekt je stejny🙂

heln
9. aug 2011

@matja zaujímavé, že všade je to inak, ja som mala akútnu sekciu so spinálom, naozaj zabral veľmi rýchlo, ani som si nestihla ľahnúť....

skeptik
9. aug 2011

@matja A ty potrebujes konkretne spinal z nejakeho dovodu?
@cecil36 Ano, predstav si viem presne kde sa epidural picha, presne. A na teba uz nebudem reagovat, dobre?

matja
9. aug 2011

@skeptik - prvý cisársky som mala akútnu sekciu v celkovej anestézii. Teraz si budem robiť len predoperačné vyšetrenia, ale zatiaľ sa stále predpokladá spontánny pôrod. Aj keď maličké je otočené KP. Uvidíme, či ešte zmení polohu...

matja
9. aug 2011

a ďakujem všetkým za odpovede.

skeptik
9. aug 2011

@matja no tak ti mozu dat epidural a budes ready, keby bolo treba sekciu

matja
9. aug 2011

@skeptik - áno, ak budem mať kontrakcie. Pri prvom pôrode som bola 44 hodín na sále, ale kontrakcie zaznamenával iba prístroj, ja som ich necítila. Občas ustúpili, občas boli pravidelnejšie, stále sa to striedalo, postupne mi v malých množstvách odtekala plodová voda, až to vyústilo do akútnej sekcie, lebo som zrazu z ničoho nič dostala takmer 40-tky horúčky a malému začalo rýchlo biť srdiečko. To bol prvý pôrod, uvidíme, ako bude postupovať tento druhý.

skeptik
10. aug 2011

@matja To je take zriedkave, ze nepocitaj s tym, ze sa to znovu zopakuje 🙂 Ja by som teraz tiez isla na sekciu, keby bolo otocena KP, nakolko uz si po sekcii v tomto pripade netrufam rodit spontanne. Ale cakam urcite minimalne do terminu.
U mna je momentalne plan taky, ze epidural od 3cm dilatacie a pochopitelne ziaden syntocinon, ja som bola pri sekcii uz na 8cm otvorena, tak je vacsia pravdepodobnost, ze nebudem prenasat (ale mozne to je).

Epidural ti mozu dat nezvisle od kontrakcii - aj pri planovanej sekcii, len sa bude trosku dlhsie cakat, kym zacne ucinkovat.

wewerka000
11. aug 2011

ahojte,ake vysetrenia robia pre sekciou?? a tie ktore ste mali malo zeleza velmi to vadilo?,

anelka001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zivika
13. aug 2011

@wewerka000 pred sekciou ti pokial ja viem nijake speci vysetrenia nerobia, ja som ju sice nemala planovanu, ale akutnu, ale vsetky vysetrenia mi robili este pocas tehu...predoperacne vysetrenia zahrnaju odber krvi, ekg a meranie tlaku a to vsetko mi robili asi mesiac pred terminom...myslim, ze nedostatok zeleza nie je prekazka, ved s nim ma problem vacsina tehuliek 🙂

maminka142
13. aug 2011

Prosím vas neviete mi povedať kedy sa robi cisarska rez, ktory zaleží od velkosti babätka? Od kolkych kg dieťaťa, by sa mal robiť cisarsky? Ďakujem 🙂

jankadudova
13. aug 2011

@maminka142 Neposuzuje se takto. Musi to byt nejlepe tak tyden, dva pred radnym terminem. Pokud miminko cokoliv ohrozuje, pak samozrejme driv. Ale na vahu ditete se nehledi. Pokud je to cvalik, vytahnou ho bez problemu🙂

skeptik
13. aug 2011

@maminka142 To zavisi od celkovej velkosti, gestacneho veku a dovodu pripadnej makrosomie. Pokial je podozrenie, ze matka ma vaznu cukrovku a nasledkom toho je dieta makrosomne (urcite nad 4kg v termine, ale neviem presne kolko) a spontannym porodom by nastali by vazne komplikacie (napr. dystocia ramena) , tak sa robi sekcia.

lenkaa222
13. aug 2011

baby davali ste si niečo na ranu??? aby sa rychlejšie zahojila, alebo aby ju až tak nebolo vidno 🙂 či to sa neda??

lenkaa222
13. aug 2011

@wewerka000 ja som mala nedostatok železa a vôbec to nevadilo.. asi sa pýtaju, iba na choroby v rodine, či suhlasiš so sekciou a tak.. mala som akutnu sekciu takže vyšetrenia ako ekg, meranie tlaku mi nestihli.. krv mi brali den predtým...

sonita
13. aug 2011

@ewisam -mna pustili po 4 dnoch a aj ked mal malý žltačku takže v každej nemocnici je to iné ....žltý sme boli 2 mesiace a brali mu potom viackrát krv z hlavy,ale našťastie je všetko v poriadku....

matja
13. aug 2011

@lenkaa222 - sestrička z pôrodnice mi odporučila ľaliové listy namočené v liehu. Lenže ja som mala problémy s hojením rany. Existuje aj nejaká masť na jazvy, ale neviem, či to má nejaký účinok, v mojom prípade určite nie...

romea
14. aug 2011

Ahojte,
chcela by som sa opýtať či tu nemá niekto skúsenosti:
som 15 den po cisárskom reze, dnes mi akurát odpadol okraj vstrebateľného stehu a ostala mi tam malá dierka a vytieklo z toho trošku belavej tekutiny? čo s tým? a ešte by som chcela poradiť či môžem už nosiť sťahujúce nohavičky (brucho mám neuveriteľne ovisnuté, dokonca mám pocit že cítim črevá a keď chodím, alebo ležím všetko sa mi to tam prevaľuje ☹(( snáď to nieje trvalý stav...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre