Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

nikuska124
10. feb 2012

@teleranka Ja som mala spinalnu a rodila som vo Valencii v Spanielsku.

teleranka
10. feb 2012

@filipal drahaa v tom clanku bola fotogaleria a jasne, ze som ju otvorila...no co povedat.... snad len, ze sa bojiiiiiiiiiiiiiiiim 🤐 ☹ ☹

teleranka
10. feb 2012

@nikuska124 ja sa neviem rozhodnut, xi spinalnu alebo celkovu.... velmi sa bojim spinalnej, vpichu, lebo ja sa neviem uvolnit ani ked sa velmi snazim, nieto este uvolnit chrbat.. no mam este nejaky ten tyzden, tk snad ma osvieti, pre ktoru anestezu sa rozhodnut... a ci sa potom budem tak usmievat ako ty, to som fakt velmi zvedava, hehe 😀

filipal
10. feb 2012

@teleranka jaaaj, taku fotku by som nikdy neotvorila....ja sa tiez bojim....ani operaciu nemozem vidiet v telke. 😒

filipal
10. feb 2012

@teleranka no ved, ked budes mat anesteziu, nebudes nic citit. a uz tie zabery nepozeraj. 😉

teleranka
10. feb 2012

@filipal matka zem, ja som taka trubka... no a si predstav, ze pri tomto mam byt pri vedomi? odpadnem im tam urcite... och och, uz nech to mam za sebou, az potom sa prestanem strachovat 😎

gabkazabka
10. feb 2012

@teleranka no zozenies ho bud v zdravot.potrebach alebo cez net....ved filipal davala vyssie link na neho.....nosis ho podla tvojej potreby.....zase nemas ho 24 hodin denne,leborana potrebuje aj dychat,ale ako hovori Nikuska124 urcite nieje zbytocny....brucho tispevni a ta ochabnuta koza ti netlaci na jazvu,teda necitis taku bolest 😉 Vlastne po 24 hodinach od operacie musis vstat,takze si ho hned aj mozes dat....ako da sa prezit aj bez neho,ale mne pomohol a urcite pouzijem aj teraz 😉

stellamiapiccola
10. feb 2012

@teleranka ja som mala 2x sekciu a 1x spinal no po zlej skusenosti som si dala celkovú , ale zo zdravotných problémov neviem či ti daju len tak záleží kde rodíš.

teleranka
10. feb 2012

@gabkazabka ja som slepa, nevsimla som si ten link, pardon 😒
ty to uz mas za paaar...och velmi zavidim a drzim palce...uz vies, co ta caka, tak asi nemas obavy.. na ktoreho ti naplanovali cisarsky? a kolko dni pred riadnym terminom?

teleranka
10. feb 2012

@stellamiapiccola mozem si vybrat, ci spinal alebo celkovu, ale neurologicka mi velice neodporuca celkovu..
hm ☹

gabkazabka
10. feb 2012

@teleranka a este k anesteze....citam tu viac tem a viem,ze sa chystas rodit do sace-ja tiez...aj prvy porod som mala v Saci.....dala som si spinalku pre vsetky tie dristy,ze vidis babatko,je menej skodliva atd....prisla mladucka anesteziologicka,ktora sa zrejme ucila na mne pichat a ked mi uz ani na 6.krat 😅 nevedela s tou hrubou ihlou pichnut spravne tak som cela zostresovana poziadala o celkovu narkozu....vyse roka som potom mala neprijemnu hrcu na dotyk v krizoch a teraz si kvoli tomu urcite zvolim zase celkovu....prebrala som sa uplne do reality,nic mi nebolo,tie vrecka s pieskom su uzasna vec-ked mi ho chceli dat z brucha dole,tak som poprosila,nech mi to este nechaju-mne to praveze tlmilo bolest 😅 A ked sa prebudis,hned ti pichaju lieky na bolest,takze ja sa na celkovu anestezu nemozem vobec stazovat...samozrejme som bola ukratena o ten pohlad na moju dcerku v prvych sekundach....ale tak inac sa nedalo.....a zase na Jiske vedla lezala zena po sekcii so spinalkou a od bolesti hlavy tam preplakala celu noc....a pocas operacie jej vraj bolo velmi zle 😒 Kazdy organizmus znasa bolest inac,,,,ja si osobne myslim,ze som taky posera,ze neviem,ci by som vydrzala psychicky byt pri vedomi pocas operacie 😅

gabkazabka
10. feb 2012

@teleranka objednana som na 19.2 na prijem a 20.2 ranosekcia.....akurat este v pondelok idem do sace na utz a na Aro,tak uvidime,ci to ostane tak 😉

stellamiapiccola
10. feb 2012

@teleranka ja osobne celkovu no každá žena je iná mne spinal pri prvom nezabral a začali ma rezať tak po mojom vykriku okamžite som dostala masku a už som o sebe nevedela.
záleží či budeš chcieť pôrod prežívať so všetkým alebo menej trpieť úplne v pohode je celková , keby ssom mala ešte raz rodiť určite celkovú.
cítiť to potom budeš aj po celkovej aj po spinale , mne ničím nič nezaťažovali a všetko sa krásne zahojilo a rodila som 25.10.2011

teleranka
10. feb 2012

@gabkazabka juj drzim palce, ja idem prvykrat v stredu.. a vies, kto ta bude operovat? uz asi viem , ako prebieha sekcia spinalom, ale nepovies mi nieco o celkovej narkoze? to mi daju nadychnut sa niecoho, alebo ako ma uspia, a ta trubica v krku, dokedy to tam budem mat? nebolelo hrdlo potom z tej trubice? a kolko hodin po operacii si sa asi prebrala?

petkave
10. feb 2012

@teleranka Dievča, nestresuj, prosím ťa... Ja som dosť hysterická ženská, ale báť som sa začala, až keď som mala definitívne stanovený termín sekcie... Dovtedy som spávala celkom kľudne a hovorila som si, že malý jednoducho nejako von výjsť musí a že to zvládneme. A aha... Tu sme. Prečítaj si môj článok vo fotoblogu a zistíš, aká som bola z toho pokakaná a teraz, keby som musela, idem do toho znova a bez negatívnych myšlienok... 😵

teleranka
10. feb 2012

@stellamiapiccola dcerka ma krasne meno 🙂

nikuska124
10. feb 2012

@teleranka Spinalna tej sa nemusis bat mne ju pichali na 3krat lebo clovek ma reflex sa vystriet ked ti daco stuchne do chrbta, takze mna chytil jeden lekar a anesteziologicka mi pichla a pravdupovediac ja sa injekcii bojim ako cert kriza takze si vies predstavit aka som bola stuhnuta. Ten vpich neboli je to iba ako ustipnutie. A vyhodou je ,ze hned ti ukazu babatko a je to ten najkrajsi pocit. ja by som ani neuvazovala nad celkovou. Okolo mna bol skvely tim lekarov a sestriciek,sestricka mojej gynekologicky ma cely cas drzala za ruku a hovorila,ze vsetko bude ok, hladila ma po vlasoch a hovorila ze uz prichadza velky moment.Dalsi doktor si zo mna robil srandu,ze aka pekna upravena som prisla vymalovana, ze som sa riadne pripravila na prve rande s mojim babatkom,ze urcite sa do mna zalubi hned, Je pravda ,ze mala som aj moment ked si nepamatam vobec nic lebo mi klesol tlak a anesteziologicka mi iba povedala ze som ticha trpitelka ale ze musim vzdy povedat ked sa mi zatoci hlava no a malicku hned ako vytiahli ta vsetci na operacke zaradom mi poprialieste aj lekar ma tam zasival a neviem co robil a gratuloval mi....sestricka hned prisla ukazala mi ju ja viem ze mi iba stekali slzy po tvari druha sestricka mi ich utierala.Povedali mi miery a akurat to,ze ju daju do inkubatora. Ked ma niesli zo saly si pamatam ze zakricali uz mame tu dalsiu princeznu a hlada sa ocko... cele to trvalo 15min a pocas toho vazne som nemala ziadnu bolest takze sa nemas coho obavat....Drzim palceky

stellamiapiccola
10. feb 2012

@teleranka ďakujem! prajem vám tehulkám veľa šťastia a nech vám to ľahko prebehne a máte už drobcov pri sebe 😉

petkave
10. feb 2012

@teleranka Tebe by mali zakázať sem chodiť a vypytovať sa 😀 Jj, dajú ti nachýchnuť sa a budeš pomaly počítať do 10... A hadica v krku? Ani som o nej nevedela. Žiadne bolesti, nič... Dali aj vybrali mi ju počas spánku, nemala som s tým žiadny problém. Po operácii ťa budú preberať, nenechajú ťa spať, neboj nič.

jerryjanka
10. feb 2012

ahojte druhy cisarsky rez sa planuje ešte asi pred terminom pôrodu - vie mi niekto povedať o kolko skôr sa to planuje?

teleranka
10. feb 2012

@petkave idem precitat....ja stale takto stresujem, vzdy. naopak nemam rada, ked viem presny termin, lebo potom mam vzdy zajacie umysly. aj vcera som zavolala zubarke (po roku ) a povedala, ze bud ma vezme hned, alebo neviem slubit, kedy najdem odvahu znovu zavolat, ci ma vezme hned 😀
vzala ma, aj mi vrtala...och bez injekcie..a tiez som stresovala, bolo to nakoniec ok, ale ked pojdem nabuduce, zasa budem fnukat 😀

petkave
10. feb 2012

@teleranka ja som ráno pred sekciou vyjednávala so sestričkou, nech ma odpojí od katetra a že idem domov 😵 Nepustila ma! 😠

gabkazabka
10. feb 2012

@teleranka bude ma operovat MUDr.Fric....lahnes si a anesteziologicka ti da dychat nieco z coho asi do 4 sekund zaspis 😀 trubicu´ti zavedu samozrejme az po zaspati a vyberu pre zobudenim.....zobudila som sa urcite do hodiny....a hrdlo som trosku citila,ale sestricky nam dali cukriky-take fajne,tak som to ani nevnimala 😝
Ale tak na obhajobu spinalky musim tiez napisat,ze zase kamoska rodila 2x v spinaly a nevie si vynachvalit.....

teleranka
10. feb 2012

@petkave este citam tvoj clanok a uz mam paniku. ale ja mam rada paniku, apson nie je nuda 😀 cize aka injekcia do ramena? to preco, to naco? a dobre, ze si vyjednavala so sestrickou. aj ja budem. ze vas nenechali dlho samych s drahym, to ani ja nebudem chciet, zdravy a bez zranenia by odtial on nevysiel. no a ze vymeriavali dlzku rezu za "živa"? oh gooosh.... fuu, nadych...vydych... a citam dalej. zatial je to zaujimave 😎

dankamg
10. feb 2012

ja som rodila 2x v celkovej anestéze a spinál by som si nedala pichnúť ani za milión, mám z toho panický strach. Viacmenej som ukecala pri obidvoch pôrodoch anesteziológa, lebo v celkovej robia málokedy. To že som videla dieťa až na druhý deň ma síce trošku mrzelo, ale aj tak by som nemenila a ani nerobí to zo mňa horšiu matku ako sú iné. Ináč aj ja som mala naplánovaný cisársky, dokonca až 2 dni PO TERMÍNE, lebo mali veľa cisárskych pôrodov. Našťastie sa malá vypýtala na svet o týždeň skôr a spomínam si, že keď som ležala na operačke o 3 hod. v noci a dávali mi celkovú anestézu, bola som taká rada, že ma uspia, že som ani nemala strach z pôrodu.

teleranka
10. feb 2012

@petkave už som to dočítala. dobre. takže: ja rodiť nejdem. a basta. ešte vymyslím náhradné riešenie.
PS: ten chlap, čo si sa vedľa neho prebudila, bol aspoň pekný? 😝

teleranka
10. feb 2012

@nikuska124 jeeej, to sa mi paci, ze ti povedali, ako si sa pekne upravila na prve rande s babatkom... mna minule niekto vysmial, ze urcite ja aj na porod budem chciet byt namalovana...a veru hej, budem chciet, apson trochu sa upravit, nemusi nikto vidiet moj skaredy ksicht a nepeknu plet..este sa drobcek zlakne ..a na fotke tiez nechcem vyzerat otrasne ako za normalnych okolnosti rano vyzeram 😀

monika15
10. feb 2012

@dankamg
ahoj ja som mala cisara tiez som cakala uplne uspatie ale zial... mne sa ho nepodarilo ukeacat ani za svet ma nechceli uspat.... tak mi pichali spiralu of course na 5 krat sa len podarilo ... bleeee 🙂))))

monika15
10. feb 2012

@teleranka
nechce sa mi citat cele forum len tak narychlo som pochopila ze ides na cisara a sa bojis,
je to normalne... len jedna rada nic uz nepozeraj , nic necitaj nehladaj 🙂
vsetko to nechaj tak a uzivaj si tehotenstvo .....
ja som mala tiez cisarsky, oznamili mi to 2 dni predtyma ko mi ho robili, vobec som nemala cas
na rozmyslanie, pozeranie a verim ze je to tak dobre.
jedine som precitala ze to cele trva 20 min... a potom som to aj olutovala pretoze to trvalo trocha dlhsie a som
panikarila ze preco uz neni po 20 min je prec.... :(((
takze neboj drzim palce !!!!! a uzivaj si..... kym sa da 🙂)))) neboj bude vsetko dobre......

sysya
10. feb 2012

@bellasandra ahoj,tak ja mozem potvrdit predchadzajuce slova o epidurale,ktory som nemohla absolvovat lebo na cisarsky ma brali nahle,na epidural rodila kamoska dvojicky a bola na tom ovela lepsie ako ja po uplnej narkoze,vsetko ma bolelo,bozechran kychnut,napinalo ma neskutocne,nakoniec som aj ocenila cievkovanie,lebo mi nemusela sestra zakazdym nosit misu...a o 24hod som uz musela vstavat z postele,co bol obrovsky cin,nieco ako zdolanie Himalaji :D teraz sa uz smejem,ale nebolo mi vsetko jedno, skratka ak mas moznost,dohodnut si cisarsky,ale aby si bola pekne pri vedomi,tak to urob...drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre