Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

ritusuk
24. júl 2012

@hamimami Neviem ako je to na Slovensku, ale mne dnes povedali, ze sa mam rozhodnut sama. A to som otehotnela len 6 mesiacov po sekcii...lenze tu v UK maju vacsinou takyto neobvykly pristup, viem, ze velmi vela zavisi od hrubky jazvy, ako to budes cele znasat...ja som zatial bez problemov, ale sme viac menej rozhodnuti pre dalsiu, tentoraz planovanu sekciu...

lamarika
24. júl 2012

@hamimami je to možné. Některé porodnice preferují po jedné sekci automaticky další. A druhá varianta je si nechat napsat, že máš panický strach z vaginálního porodu (tak to udělala známá). A pak další varianta je si stěžovat během těhotenství na to,že tě bolí jizva. A pak ještě jedna varianta je si popovídat s tvým gyndařem o tom, že preferuješ další sekci 😉

zuzanita7
12. okt 2012

@vlnka81 to kde si rodila za takýchto luxusných podmienok??🙂)

vlnka81
12. okt 2012

@zuzanita7
@ivv
v belgicku som rodila...zial az neskor ako som napisala svoj prispevok som sa dozvedela ze na SK je to teda brutal odlisne ☹ asi 2 tt po mne rodila cisarakom kamoska. nechapem preco nedavaju polovicny epidural, je to ovela praktickejsie nie len pre matku ale aj pre personal, no a o prvom kontakte matka+dieta ani nehovorim. a bolesti hlavy som nemala ziadne aj ked pocas tehu som migrenovala v jednom kuse. kamoska vravela ze na SK mala nadstandart ale manzel s nou nemohol byt v noci!!! nechapem...vsak vtedy je najviac potrebny. v BE manzel spal vedla mna na rozkladacej posteli a sestricky boli len radi lebo som ich vobec nemusela otravovat pri kazdom prebalovani a krmeni atd. bolo to strasne fajn -obcas sa zastavila na kontrolu nejaka Dr alebo sestra ale inac pokoj svaty sme mali 🙂 tak snad raz aj na SK pochopia co je vlastne najdolezitejsie pri porode a o koho tam vlastne ide (nie o ego Dr a sestier ale o to male krehke stvorenie ktore prichadza na svet a potrebuje pri sebe najviac tych ktorym na nom najvac zalezi...)

danjelca
12. okt 2012

tak ja som mala asi štastie moj cisarák bol bezbolestný.Na druhý den som si ani nepýtala nič proti bolesti, prvé postavenie bolo tiež celkom ok a na tretí den som bola nachystaná domov🙂 Po 7 dnoch som obehla jarmok🙂))
Jazva jer zhojená super a nikdy ma ani len nezabolela.Takže aj takto sa dá prežit cisarák🙂

matja
14. okt 2012

@hamimami - myslím, že vyžiadať sa nedá, možno záleží aj na doktorovi, neviem. Ja som mala oba pôrody sekciou, ale v prvom rade sa ma snažili odrodiť normálne. Až keď to nešlo ani po viacerých hodinách na pôrodnom stole, doktori uvažovali, čo ďalej, už som mala čoraz častejšie kontrakcie a doktor mi pravidelne kontroloval a prehmatával rez z predchádzajúceho pôrodu. Keď ma raz zabolel, až mnou trhlo, povedal, že urýchlene sekcia, aby nedošlo k ruptúre maternice. Takže si myslím, že sa to dá takto "zahrať", že ťa bolí rez.

Mimochodom, chcem povzbudiť maminky, ktoré čítali alebo počuli rovnako ako ja, že druhá sekcia je viac bolestivá, resp. dni po nej sú viac nepríjemné. V mojom prípade to vôbec neplatilo, ba naopak, druhá sekcia sa vydarila neporovnateľne lepšie a ak som mala po prvej veľké bolesti a aj veľké zdravotné problémy trvajúce niekoľko týždňov, druhá vyšla super a o pár dní som o nej ani nevedela. 🙂

kalifa28
16. okt 2012

@hamimami samozrejme, absolutne bez výhrad ti na tvoje požiadanie urobia v druhom prípade po prvej sekcii, sekciu. tam nie je čo riešit, nech bol dovod tej prvej akýkolvek, dovodom na druhú je AJ PRVÁ sekcia. Takže tvoj gyn. ti napíše to tehotenskej knižky, že žiada porod cisarskym rezom, v nemocnici ti daju termín a pekne všetko prebehne bez stresov...

mimka1
16. okt 2012

@matja ja som mala tri sekcie a ta tretia bola uplne super 😀 už si asi telo zvyklo 😀

helcas
16. okt 2012

@mimka1 i já měla tři, ale po tom třetím jsem se dávala dohromady nejdýl 🙂 u první jsem byla fit po 2 dnech, u druhého okamžitě po probuzení a teď potřetí jsem bolestí brečela týden, ale pak zlom a ze dne na den opět fit 🙂

mery333
16. okt 2012

@mimka1 Hmmmm, ja som mala tiež tri sekcie a u mňa to bola naopak ... najhoršie som to znášala a najväčšie bolesti boli práve pri tretej 😒

mimka1
16. okt 2012

@mery333 ja som po 24 hod na jiske mala maleho 24 hod pri sebe, jasne že boli bolesti pri chodeni a apod. teraz ma akurát boli stahovanie maternice, ale už je to znesitelne, vraj čo by som chcela ked bola tri krát rezana 😝

zuzanajamriskova
16. okt 2012

@smajli tak toto bolo asi ten najpoučnejší článok ak to môžem tak nazvať čo som do teraz čítala...ďakujem ti veľmi pekne...fakt mi to veľmi pomohlo v rozhodovaní...ešte raz veľké ĎAKUJEM

smajli
16. okt 2012

@zuzanajamriskova tesi ma🙂)) drzte sa🙂
pre ostatne dievcence🙂 pisala som podrobny popis cisaraku na str. 177 🙂))

marietta0
22. nov 2012

Ahojte kocky, rodila som CR na Antolskej. Pisem priebeh aby ste boli pripravne. Bol planovany, hospitalizovali ma den pred tym, mala som prist rano (prisla som na 9), zmerali tlak, spravili CTG a isla som na izbu. Na obed som dostala polievku, po obede ma zavolali, ze ma vysetri lekarka co ma sluzbu, popytala sa ako sa citim, zmerala panvu, vypisala nejake papiere, to bolo vsetko a znova na izbu. Vecer som dostala veceru a do ramena injekciu, asi heparin-trosku stipne 🙂. Kupila som si Yall (miesto klistiru) a prvu ampulku mi poradila sestricka, ze si mam dat vecer a druhu rano v sprche, pohoda. Rano, asi o 5 ma prisli zobudit, znova CTG, sprcha, Yall a sup dole so sestrickou iba v pyzame a zupane na salu. Tu uz mozete byt s manzelom prip s niekym (to som nevedela, bola tam straaasne pridr... sestra), je to miestnost kde by Vam dali klistir a mozete sa osprchovat znova, ja som tam iba chodila na wc po Yalle a osprchovala sa. Po hodke (to bolo asi 6) ma zobrala sestricka do dalsej miestnosti, to uz bolo celkom blizko k operacke, tam som si lahla, vyzliekli ma, obliekli len taku tu kazajku 🙂, vzadu na zavezovanie , ofacovali obe nohy od kolien dolu, zaviedli infuzku (dajte si ju zaviest tam, kde moc nezohybate ruku ked vstavate, chytate babatko) a pol hodinu lezite a kvapka Vam infuzka, stale s Vami moze byt manzel. Potom ho vyzenu, zavedu cievku, neprijemnych 10sekund, sanitar Vas vyzlecie, posadi na vozik a sup na salu. Tam sa na mna usmievali (bolo 8hod) anesteziolog, sestricky, uplne pohoda. Triasla som sa riadne a to mi povedali, ze to je este nic ako sa trasu ine maminky. Mala som sa prehnut, 3injekcie mi pichli na umrtvenie vpichu spinalky. Take neprijemne, tlak a trosku stipanie a potom samotna spinalka, to som vobec necitila, iba teplo, teplucko islo pomaly do noh. A zacali, bolo to uplne bez strachu, rozpravaju sa s Vami, sranduju, operater nic nehovoril, iba riadne zatlacte, este raz a kuk, malinka bola po 10 min vonku. Ukazali mi ju a odniesli kusok vedla k pediatrovi, tam uz cakal manzel a mohol fotit, pozdravil ma aj cez okienko z tej miestnosti. Malinku zabalili a znova mi ju priniesli aby som ju pobozkala. Potom si len pamatam ako ma viezli hore na oddelenie. To uz som zacala citit nohy, dost neprijemne, musim povedat, ze to dost bolelo, ale treba si pytat lieky od bolesti, davaju ich do íinfuzky. Po asi 10 hod som sa mala postavit, bol to boj, ale zvladla som to, hlavne za pomoci spoluleziacej s ktorom sme sa hecovali a cez slzy smiali 🙂. Hned do sprchy, riadne vyumyvat ranu, pisulu a naspat do postele. Vtedy mi doniesli aj moju princeznu na prilozenie, super pocit. Rano bolo na neporovnanie, bolelo to sice ale znesitelne, stale si mozete pytat popri infuzke, ktoru stale mate aj cipok prosti bolesti, velmi mi pomahal. Po vizite som uz masirovala po malu, zobrala k sebe na izbu a uz som ju nespustila z oci 🙂. Tak si viete predtsavit tu bolet, zvladnete sa postarat uz babatko, chodite prehnute, dare cipok a ficite 🙂. cievku Vam odstrania podvecer aj s infuzkou. Este som zabudla povedat, ze kazdy vecer este pichu do pleca heparinku a rano raz zoberu krv ci nie ste chudokrvana kvoli zelezu. Treti den je uz super, najradsej by ste sli domov. Keby nieco, pytajte sa. Prajem vela zdravicka

ela_26
23. nov 2012

Ahojte, mamicky! Kedze cakam babatko, googlim hore-dole a nasavam nove informacie 🙂 Dnes ma jedna prekvapila 🙂 Bola som v tom, ze po sekcii ide kazda mamicka na 24hod na JIS, az potom na odd. 600nedelia. Preklikala som sa na stranku, kde padla otazka: Ake je percento sekcii, po ktorej mamicky nejdu na JIS. Odpoved lekara samozrejme nebola, preto sa pytam Vas, maminy, ci mate aj taku skusenost. Ak ano, v ktorej nemocnici. Zeby v Kochu? Zeby tam vobec nemali JIS? Dakujem za pripadne odpovede

helcas
23. nov 2012

@ela_26 u nás se ve většině nemocnic po sekci maminky na JIS dávají, ale třeba kamarádka rodila v Neratovicích (myslím) a dali ji rovnou na pokoj..myslím, že na západ od nás je to tak běžnější

marietta0
23. nov 2012

@ela_26 Tiez na Antolskej sa ide na JIS, teda tomu tak hovoria, je to len izba blizsie k sestrickam, teda hned oproti sestrickam, ktore maju sluzbu, hned vedla su normalne izby s mamickami a babatkami. V tejto izbe su mamicky vzdy 24 hod a potom na druhy den si pekne odkracaju vedla do izieb 🙂.

marietta0
23. nov 2012

@ela_26 V Kochu si tiez na normal izbe, len ta viac sleduju, kazdu chvilku meraju tla, si napojena na nejaky pristroj a chodia ti menit infuzky, pripadne pichat nieco proti bolesti.

ela_26
23. nov 2012

Dakujem za odpovede, bola som zvedava, kedze doteraz som sa s tym vobec nestretla. Z tej otazke som to ale pochopila skor tak, ze zalezi od stavu pacientky, kam poputuje, ale asi to bude zalezitost tej ktorej nemocnice. Su teda aj pripady, ze hned po sekcii bude na izbe s mamimou ocino dietatka, aby jej hlavne prvy den pomahal s babatkom (a samozrejme tam s nou pobudol az do konca pobytu), ked ho chce mat hned po sekcii pri sebe a teda uz nastalo? To uz zistujem pre kamosku, ktoru caka sekcia, a ked som jej povedala, ze asi nie po kazdej sekcii sa ide na JIS, tak ju zaujimalo ako to je s ocinom 🙂 Dakujeeem znova za odpovede

marietta0
23. nov 2012

Na Antolskej, na Kramaroch ani v Ruzinove otecka na tuto izbu nepustia, v Kochu viem, ze ano, ale kazda mamicka po sekci je akoze na JISke, len teda ako som povedala, znamena to, ze je len viac sledovana keby nahodou nastali pooperacne komplikacie, je to normalna izba. Mozno, to neviem, ked si mamicka zaplati nadstandard, tam moze byt aj otecko, treba zavolat a zistit si to..

minaz
23. nov 2012

@ela_26 ahoj, ja som rodila sekciou v B.Štiavnici a tam ta izba bola tak ako tu uz spominali, hned oproti sestrickam. mala som aj svoj apartman, na ktorom bol manzel a za mnou na tu pooperacnu izbu mohol prist ale musel mat oblecene erarne oblecenie, ktore mu dali. dokonca tam mohla prist aj moja mama hned po sekcii a jej dali len erarny zupan.

majka99999
23. nov 2012

Ja som rodila na Antolskej cisarskym a bola som stale na tej istej izbe.

lalalila
23. nov 2012

@ela_26 v kosiciach tiez 24 hod Jis ale aspon si tam oddychnes dopuju ta liekmi a lezis ;))

extrate
23. nov 2012

@ela_26 Ja som nebola na JISke, hneď na izbe. a manžel bol pri mne celý čas. mali sme priplatený ten nadštandard. záleží od nemocnice.

petrajavor
23. nov 2012
squella
26. nov 2012

@extrate ahojky a kde si prosím ťa rodila?

squella
26. nov 2012

@vlnka81 ahojky, a kde si rodila prosím ťa?

vlnka81
26. nov 2012

@squella v Bruseli, Belgicko. Ja naivna som si myslela ze to vsade takto bude ☹ kazdopadne to ale vyzera tak ze cisarak je pohoda, zalezi od toho akych ludi mas okolo seba...myslim personal 😉 ak ta to caka tak drzim palce. nenechaj sa nicim a nikym rozhodit, je to ten najkrajsi okamih zivota...ja som nevedela prestat plakat od stastia. a to som nikdy nebola baby friendly osoba 😀

extrate
26. nov 2012

@squella v Galante

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre