Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

evinka001
6. júl 2010

valentovasasa- mám zkušenost, že ji nabízejí i mladým rodičkám............

pandysek
6. júl 2010

@evinka001 mě je 26 a taky mi ji nabýdlu ,že prý je to už nebespečné .

atrami
6. júl 2010

@evinka001 no teda klobúk dole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja možno ak by som mala tretie dieťa do 30-tky, tak tiež si nedám 😉

pandysek
6. júl 2010

@atrami asi tak nějak -spíš bych otom uvažovala až tak v 35 let .to spíš bych asi odháněla odsebe manžela 🙂 😅

meleri
6. júl 2010

holky nečetla jsem to všechno co jste psaly, akorát ted kousek o té sterilizaci..pamatuju si že byl nějaký průser u nás snad že bez vědomí sterilizovali cigány že ji dali jenom něco podepsat a šup... ☹

jinak já jsem zatím co se toho cís. řezu týče klidná, fakt věřím svému dr, který měl vždycky lidský a pěkný přístup ke mně, určitě mi poradí dobře.

jinak jak někdo psal ještě že má strach z toho postižení, asi nejlepší je fakt tím těhotenstvím proplout bez nějakých stresů nebo takových myšlenek, ale někdy se tomu prostě člověk asi neubrání..

atrami
6. júl 2010

@pandysek , no ja som radšej nechcela riskovať. Okolo mňa prešla tehotná a už som bola aj ja 😀 😀 😀

@meleri , ono to fungovalo trošku inak, stačilo podpísať žiadosť a potom rómky prehlásili, že to robili pod nátlakom. Teraz musí byť schválená žiadosť 30 dní pred termínom. Samozrejme, že sa može žiadosť zrušiť.
Mňa to takmer minulo. Mala som schválenú žiadosť od 24 t.t.. Na sále ma už išli zašívať a ja som ich pochválila ako to rýchlo stihli aj zo sterilizáciou a oni pozerali, že akú. Čakalo sa 5 minút, kým to preverili. Ak by ma úplne uspali, tak neviem.

pandysek
6. júl 2010

@meleri
je to hnusný říct ale škoda že jim to už nedělaj -já myslím že dvě na jednu jim stačí
byl spíš problém vtom že neumí ani číst a hlavně byly vychcaní -řekli že oničem neví a že je diskrimunují a že chcou odškodni (no prostě jim šlo zas si jen vydělávat )májí dětska je pro prachy né pro radost. vydím to unás v Brně na Cejlu

atrami
6. júl 2010

@pandysek , presne kríži sa to medzi sebou rodina- nerodina z toho nemože byť nič dobré, len odpad.

dulkagabulka
6. júl 2010

@valentovasasa ...mrzi ma , ak si pochopila moje slova tak,ze niekoho kritizujem ...to isto nie 🙂

atrami
6. júl 2010

@dulkagabulka , mňa tiež Tvoje príspevky trochu prekvapili. Neviem, či som pochopila z Tvojho nicku, pracuješ ako dula 🙂 ?

zuzana76
6. júl 2010

ahojte

tak dnes mi moj gynekolog navrhoval zase sterilizaciu po 2. porode, uz 3. krat a ze ake je to enbezpecne potom to tretie tehotenstvo, ja si niekedy pripadam ako ta najsprostejsia, ked tam sedim, pritom tu na MK je XY zien co maju deti 3 sekciou a v pohode. Ja neviem, je to hazard z mojej strany? tretie dieta enjako neplanujem, ale clovek nikdy nevie co sa moze stat , co prinesie casom zivot. Nechcem si vedome vziat plodnost.

atrami
6. júl 2010

@zuzana76 , ja som sa rozhodla, že po 2. porode NIE!!!! S jazvou som problémy nemala. Aj kontroly boli v poriadku.
Je veľa možnosti ochrany, takže je to na Tebe!!!!
Raz tu jedna mamina písala, že jej po sterilizácii, navrhli umelé oplodnenie. Neviem ako to dopadlo ani či je to možné!

adellaide03
6. júl 2010

@zuzana76 já sice měla akutní CŘ takže doufám, že příště budu rodit nornálně, ale kdyby to náhodou nešlo a já musela znovu rodit CŘ tak mi moje mudra říkala, že můžu CŘ porodit klidně jetě dvě děti, čtvrtý CŘ by byl už větší riziko. Nevím proč Ti tu Tvůj dr. doporučil, ale já bych to určitě nedovolila.

atrami
6. júl 2010

@adellaide03 ono záleží často aj na nemocnici. TN má zásadu naprv prirodzene, takmer za každú cenu. TO zasa keď raz cisársky, tak potom vždy.
Podľa mňa ak je prvý cisársky robený pretože dieťa je KP a druhé už je otočené dobre, tak je možnosť rodiť prirodzene. Ja som mala SC pre veľkosť plodu a stále som bola braná ako prvorodička. 😀

pandysek
6. júl 2010

@zuzana76 co doktor to je jiný názor.můj doktor je výborný je to doc, cs, a všechno možný a nemožný teď je ředitel vývoje a výzkumu , rodil nějaký ty celebrty ,hodně lidí kněmu chodí i když nemůžopu otěhotnět a tak na 90 % jim pomůže -mě taky a to 2 krát, spoustu ženskejch už zachránil i miminek ,ženskejch kterým chtěly vzít doktoři dělohu a podobně a on to zachránil byl i parkrát v tv jako odborník a hlavně je to pa doktor s velkym D .- je to doktor co to dělá protože ho to baví a dělá to pro lidi né pro prachy -takže co se týče tak mu věřim každé slovo -a mě řekl že až po třetím cř je to velmi nebezpečné (ale nebezpečný může být i první -že)

atrami
6. júl 2010

Po druhej SC odporúčajú väčšinou starší lekári.

inkinka
6. júl 2010

@zuzana76 spytaj sa lekara, ci u Teba hrozi nejake specialne riziko v pripade tretieho tehotenstva. Ked sa mas rozhodnut pre nezvratny zakrok, potrebujes co najviac informacii . Konzultovala by som aj s inym lekarom - po oboznameni s tvojou anamnezou a zdravotnym stavom.

zuzana76
6. júl 2010

dakujem za odpovede, moj je starsi lekar, proste stara skola 😒

ja v podstate nechcem robit nieco za jeho chrbtom, ale k niektorym veciam mam vyhrady

atrami
6. júl 2010

@zuzana76 , žiadosť o sterilizáciu by si mala mať schválenú 30 dní pred pôrodom! Tlačivo dáva nemocnica, prípadne lekár, potom nasleduje schválenie. Moj ma neprehováral. Súhlasim s @inkinka, je to predsa rozhodnutie na celý život.

zuzana76
6. júl 2010

@atrami no ved on mi vravel, ze to musi byt mesiac pred porodom, co uz nestiham, ale nechapem, co ma do toho stale prehovara 😠 , neplati sa za to nahodou? nemoze mat z toho nejaky profit?

inkinka
6. júl 2010

@zuzana76 ak by si aj dala suhlas, podla zakona mas pravo ho kedykolvek odvolat a ide o informovany suhlas, lekar ma povinnost Ta informovat.
http://www.zdravie.sk/sz/content/464-20817/zako...
§ 6
Poučenie a informovaný súhlas

meleri
7. júl 2010

holky,

aha. já totiž žiju v cizině. tady to ukazovali jako že v česku jsou rasisti a že ubližují cigánům atd atd, no nevěděla sem co lidem na to tady říct, když o tom mluvili páč sem o tom nic nevěděla..takže jako vždy, vychcanost...

já mám jizvu fakt hnusnou....já neměla šití ale ty železné svorky či co to je a mám to do ted rudé...tak jsem zvědavá jak mi v 7 měsíci vyleze břicho, co to asi udělá s tou jizvou...jestli to bude bolet...

pia22
7. júl 2010

@meleri ja som mala tiez svorky, u nas v porodke sa davaju uz len tie a 4 mes. po porode mi z jazvy zostal len tenky kratky bledy pasik, takze to mas skor asi zle zahojene
😉

meleri
7. júl 2010

pia,

aha tak to teda nemůže být tím! tak to fakt nechápu... ☹ dodneška to mažu jak se dá, tak nevím...

pia22
7. júl 2010

@meleri a gyn. ti na to co povedal?

janka256
7. júl 2010

@zuzana76 ahoj aj ja mam 3 deti cisarskym a az teraz po tom tretom som si dala urobit sterilizaciu vraj 4 by uz bol privelke riziko ale su aj zeny ktore maju 5 cisarskych 🙂 no ja uz dalsie dieta neplanujem a zas ani HAK by som nechcela brat roky tak som sa takto rozhodla a pokial ide o platenie viem ze vsade je to inak ja som platila 50 eur ale niekde je to zadarmo tak neviem ako je to u vas 🙂

atrami
7. júl 2010

@janka256 , dosť si teda platila. Ja mám 1,5 roka dozadu a bolo to 500,- sk.

zuzana76
7. júl 2010

dakujem za reakcie, netusim kolko sa plati tu , o cene sme sa nebavili

certica
7. júl 2010

@janka256 dodatocne gratulujem 😵 . ako prebiehal spinal? si tusim nebola moc nadsena 😅

@zuzana76 ten tvoj gyndos je zaroven aj tvoj porodnik? lebo mi pride trochu divny. akoze sterilka po 2. dietati! no dovi dopo za taky nazor od odbornika 🤐 . ved si uplne zdrava normalna zena. a dalsia vec - pokial tuzis po prirodzenom porode, ja by som do toho isla, lebo je fakt, ze po 2 cisarskych ti (na sk) prirodzeny uz nikto nepovoli. mas dostatocny odstup medzi porodmi, tak pokial nebudu nejake komplikacie, mas slusnu sancu porodit normalne 🙂 . samozrejme neviem, nakolko vela doverujes svojmu gyn., ale mozno by nebolo odveci sa opytat na nazor aj inych porodnikov. i ked uz to mas za par. kazdopadne drzim palce k porodu, nech uz bude akykolvek 😉 a samozrejme zdrave babo aj maminu 😎.
p.s. dodatko vsetko naj patrikovi 🙂

no a este k tej zenskej sterilke, ja som nad tym nedavno uvazovala, ze ak by nahodou sa pritrafilo nejake dalsie dite, tak sa sterilizovat urcite nedam.je to podla mna sakris zasah od zen. organizmu. hak tiez neberiem, stacilo mi 8 alebo kolko rokov a ak by sme to nejak zasadne riesili, tak potom skor muzskou vazektomiou, u muzov je to daleko jednoduchsie, aj z hladiska hormonalnych zalezitosti, predsa len nie su "reprodukcnym nastrojom" . no, blby vyraz, ale snad ste pochopili 😀

a co sa spoplatnenia tyka, to zavisi zrejme od kazdej jednej nemocnice

janka256
7. júl 2010

@certica AHOOJ no spinaôl bol oki az na to ze mi nevedeli napichnut tak pichali aspon 10 x ale inak v pohode nic som necitila aj malu som videla prva 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre