Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

emicka09
28. apr 2010

s placením máš asi bohužel pravdu 😒 zdraví tady holt hodně lidí pořád ještě nepovažuje za "komoditu", ale za státní majetek 😒 pokazí se - opraví 😅 respekt k vlastnímu zdraví a zodpovědnost za ně..tam jsou taky mezery 😒

latvia
28. apr 2010

emicka, kedy tam rodila tvoja sestra? ja teraz nevravim o vsetkych doktoroch, nie vsetci su ok, ja viem....
a pokial sa chapeme spravne, ja som pisala ze by zavadzal na operacke, u nas teda urcite, pri normalnom porode je jasne ze je to len dobre a normalny porod som na mysli vobec nemala. bavime sa o cisarskom reze predsa, ci nie? 😕
nas porodny operacny sal je asi tak velky, ze z jednej strany hlavy pacientky je nas anesteziologicky kram, vedla neho skrina s liekmi , do toho pol metra fleku pre anesteziologa, sestru, infuzie a potom pas na boku, ano tam by otec mohol byt, len zenu by za ruku nedrzal urcite, z tej vzdialenosti 😅 takze my to tam mame fakt malicke....stat na prahu dveri by mohol, to by videl z metra svoje dieta, aj by dovidel na manzelku, ale to je asi tak vsetko...
kukla som si fotogaleriu brnenskej porodnej saly, tak tam maju miesta aj pre cely regiment 😀 tam problem nevidim, aby tam nemohol byt otec 😉
pristup zdravotnikov je ina tema, ale stale si stojim za svojim, ze viac financii znamena viac personalu a tym mensie vytazenie zdravotnikov a menej nasranych a unavenych ludi...
a pripadoch arogantnych zdravotnikoch nehovorim, samozrejme su, ale to uz musi kazdy zacat sam u seba...

latvia
28. apr 2010

emi, ved to, ludia v zahranici si priplacaju za starostlivost, tu to ludia beru ako automaticku vec a chcu vsetko a zadarmo... 🙄

latvia
28. apr 2010

http://www.fnbrno.cz/article.asp?nArticleID=114... o takychto porodniciach moze minimalne 50 percent CR nemocnic len snivat 😒

http://www.fnbrno.cz/article.asp?nArticleID=114...

taketo velke operacky mame len chirurgicke...

emicka09
28. apr 2010

latvia - a jo 😅 já na ty fotky nekoukala..jako ta koupelna (ono to tak fakt vypadalo 😅 ), kde operovali mě, nebyla moc velká, přístroje kolem mě taky byly, ale prostě židle k hlavě, kam si sedl manžel, se tam vešla..jsme tam nepřišli tancovat, že jo... 😀
no to je jasný, že víc peněz znamená víc lidí..moje mamka je zdravotní sestra, pracuje v nemocnici o psychický "wellbeing" pacienta se hodně zajímá a dost ji mrzí, že jich je málo..protože pak na to není moc čas..je to složitý a nevyřešíme to, ale když je někdo hrubej a chová se k pacientům sprostě, měl by letět - na minutu! to už radši ať o mě pečuje slušnej doktor/sestra z Ukrajiny nebo odkud 🙄
ségra v ČL rodila v roce 2004.

emicka09
28. apr 2010

latvia - jojo, mně třeba pojišťovna proplácí 80-85 procent nákladů na zdravotní péči. všecko - antikoncepce, každá návštěva u doktora, brejle, čočky, léky..si z 15 procent platím sama..porod byl výjimka, ten se hradí 100%. jiné operace a drahé zákroky posuzuje pojišťovna individuálně. každý rok bysme měli jít na preventivní prohlídku (hlídat si to musím sama), pokud nechodím, vystavuju se tím riziku, že v případě vážných zdravotních problémů, mi to (zdrav.péči, léky) prostě neproplatí. a tak je to dobře! ovšem ta preventivka nespočívá v tom, že se na mě doktor koukne od dveří, zeptá se: dobrý? změří mi tlak a pošle účet pojišťovně 😝 berou třeba i krev a dělají celkem detailní analýzu..a pak si mě zavolají ještě jednou a proberou to..
jo a na těch sálech, cos posílala naposled, by se aji tancovat dalo 😀 😀

latvia
28. apr 2010

od r. 2004 sa uz takmer vsetci lekari vystriedali 😉 nehovorim ze su vsetci ok....
inac, s tym, nech leti, ok, berem....ale na druhej strane, pacienti sa oficialne nestazuju, co je dost problem, lebo takto sa nic neporiesi....vela ludi sa stazuje len znamym alebo na forach jaka je to katastrofa, ale nikto nepoda staznost.....tak ako sa to moze zmenit??

emicka09
28. apr 2010

to je pravda - já taky 😀 třeba i na to, že mi českej doktor řekne, že mě neošetří, protože nemám českou pojišťovnu a on neví, jak by to vyúčtoval 🙄 kdybych tak věděla komu, tak píšu hned! 😒

latvia
28. apr 2010

emicka, tak z lux.zdravotnictva by sme si mohli brat priklad.
ale vies si predstavit co by to boli za protesty keby si ludia mali na nieco doplacat?????? 😝 uz len za pohotovost, ked sa platilo 90 Kc sa ludia hnevali, ze musia platit....az kym sa to nazad nezrusilo.....a preventivky? vies kolko ludi by si museli platit vsetky naklady pri chorobach? na preventivky tu nechodi ani 50 percent populacie....takze najprv zmenit myslenie ludia a az potom sa daju reformy robit....

latvia
28. apr 2010

emi, tak to co bolo za doktora? 😕 ved na take veci ako zahranicny pacient existuju bud formulare alebo staci pisat spravu a potvrdenie, zaplatis si plnu sumu a v Lux ti to poistovna preplati....

latvia
28. apr 2010

a neviem ako v CR, ale na slovensku mame urad pre dohlad nad zdrav.starostlivostou, takze tam sa da napisat tiez 🙂

syraell
28. apr 2010

atvia
obavam se, ze vetsina veci je hlavne zalezitosti pristupu. Argumentujes velikosti salu, zrovna u vas. Treba v Praze je na mnoha pracovistich dost prostornych salu, ale zkratka se nikomu nechce resit moc veci navic. Navic manzel muze byt pripadny svedek toho, kdyz se neco az tak nevyvede...Co je za dvermi, to se nevynese 😉 S timhle nazorem jsem setkala mockrat i od kamaradek doktorek...
Pristup - nejde to a tecka je dost mimo, pokud to nekde bez problemu jde...
Je to opravdu o celkovym nastaveni lidi a systemu. Ja mam treba uzasnou gynekolozku, u niz se citim jako doma. Ordinace nepusobi jako ordinace a to ne diky drahymu vybaveni, ale snaze byt v prijemnym prostredi - jak lidsky, tak co se mista tyce. Uprime lituju zensky, kery si prozijou gyn. prohlidky ve sterilnim, odosobnenym prostredi bez lidskyho pristupu. Zazila jsem obe, takze muzu porovnavat 😉

prsky
28. apr 2010

latvia... staznost nepoda nikto, pretoze to uz ma za sebou a povie si, ze ho aj tak "odpinknu" nejakym oficialnym vyjadrenim o tom, ze je ich malo a ze vsetci jednali podla zavedenych pravidiel...pripadne ked chce rodit na tom istom mieste znova, tak ma obavu (mozno trochu iracionalnu), ze si ho tam potom "podaju" 😉 ja som tiez nebola spokojna a staznost som nepodala, zato sa ale zastrajam, ze si "hubu" otvorim rovno - ako sa ale poznam, bude moje otvorenie huby urcite o milion percent jemnejsie ako si to predstavujem a efekt bude nijaky ☹ (tak nejak som sa zastrajala aj na hromadnu vizitu a nakoniec som si ju este priputana k posteli po CS zazila v "plnej sile" a tak ma vysokovali, ze som si ani nestihla uvedomit, ze "to je ten moment")
blbe je hlavne to, ze je zena velmi zranitelna, ma co robit so sebou a este sa aj dozadovat obycajnej ludskosti je uz nad jej sily (mna napr. strasne bolela hlava a stale som sa na vizite pytala, co s tym...lekari sa kukli do karty, skonstatovali, ze to nemoze byt zo spinalu a povedali mi, ze si mam dat cipok a tym to pre nich haslo - vyliecil ma az doma moj manzel, ktory identifikoval prievan a "predpisal" mi ibuprofenovu mast, ktora takmer ihned zabrala - v porodnici som sa na treti den nemohla pomaly ani dvihnut z postele pre tie bolesti hlavy - a to ja som ich dovtedy ani nepoznala a to bolest znasam celkom obstojne - vies si aj predstavit ten "komfort" pri starostlivosti o dcerku. nehovoriac o tom, ze dcerka dostala nadchu, "ochota" sestriciek odsat soplik bola "obrovska" a pediater pri vizite skonstatoval, ze sa s nou nemam premavat po chodbe a ukazovat ju cez okienko rodine, ze to ma z toho (malu som pritom nikomu cez to trapne okienko neukazovala, problem bol v tom, ze ten potenteny prievan bol na izbe a to sme okna otvorene nemali, sak bol november) a uplna ceresnicka na torte boli ranajky/obedy/vecere, na ktore nas volali ako dobytok, nic si si nesmela zobrat do izby, lebo im miznu taniere 😨 a trebalo sa stihnut najest do pol hodiny, co tam po tom, ze si napr. akurat prebalovala/dojcila dieta)

emicka09
28. apr 2010

latvia - jsme se na Tebe sesypaly, co 😅 jak vosy na kokino 😅 a přitom Ty jsi (aspoň podle toho, co píšeš) zástupce té slušné skupiny doktorů..
co to bylo za doktory? 8 z 10 - vzalal mě jen jedna kožní doktorka (když jsme měla jako těhotná na noze hnusnej bolák, prý lupenka, ale než jsem se k dostala k doktorovi vypadalo už pěkně hnusně 😝 ) a očař. takže mě když v ČEchách něco je, tak moje mamka (bývalá sestra na tamní poliklinice) obvolává své kamarádky sestry a hledá mi doktora, kterej mě vezme..neskutečně ponižující..a to nedomýšlím, jak by to dopadlo, kdybych neměla tuhle "protekci" 😠 já nevím, s čím mají problém! a tady chodím k doktorovi v Německu, Lucembursku a nikdo s tím problém nemá 😒

prsky - co je proboha "hromadná vizita" 😨 zní to teda strašně!!

emicka09
28. apr 2010

a s tím "podáním si" má prsky bohužel taky pravdu 😒 hájit svoje práva na to se "zdravotní mafie" kouká nelibě..to pak táhnou za jeden provaz jak mušketýři! a přijď tam pak příště a "chtěj po nich něco"..jako by to byla jejich dobrá vůle, že tě léčí 😒 prostě dokud ty prachy nebudou dostávat přímo od nás, tak si asi bohužel většina z nich neuvědomí, že my jsme zákazníci.

prsky
28. apr 2010

emi...o hromadnej vizite = velkej vizite je tu tema (som to trochu premenovala 😅 )...vo fakultnych nemocniciach ti v ramci akoze vyucby medikov nabehne na velku vizitu okrem lekara a sestricky este zo 10 medikov, ktori sa tvaria, ze tam nie su...sestricka ti odhodi paplon, odhrnie pinzetou vlozku (jedno ci si po CS alebo normalnom porode), lekar sa kukne a skonstatuje, ci ok alebo ne ok (akoby si nevedela ty sama urcit, ci tam je vsetko ok) - nikto sa ta na nic nepyta, nahlas prezentuju pred spoluleziacimi a celym plenom tvoj "stav" a odkracaju k dalsej pacientke - to vsetko akoby si tam ani nebola. ta velka vizita, ktoru som zazila ja, sa konala o 7mej rano (to som bola nejakych 7 hodin po CS, cize som nemohla ani hlavu dvihnut) - tesne pred sestricka rozrazila dvere a zasvietila velke svetlo (bolo to v zime, takze este sero), co bol super budicek, odhodila zo mna paplon (skoro som zmrzla, sak som lezala naha) a o chvilu na to sa do izby nahrnulo tych zo 12 ludi 🙄

latvia..nechcela som sa nejak stavat do opozicie, viem, ze pracovat v zdravotnictve/skolstve nie je med lizat (pracovala som v nemocke v administrative a minimalne pohlad sestriciek dobre poznam), len som chcela trochu prezentovat minimalne moj pocit aj ked tu na fore s tym asi vela vody nenamutim, tu sa max tak vyzalujeme vsetky 😉 . a smutne je, ze pacienti maju vseobecne blby pocit z hospitalizacie, nejde len o porodnicke oddelenie. ked sa to tak vezme, mozno nejaky somalec by nam povedal, ze mozeme byt radi, ze mame aspon to, co mame 😉

inak ludia sa hnevaju preto, lebo platia dane a polozka zdravotnictvo v nich je (a ked si tak zratas, neni to mala polozka) - a hlavne ked nie si cely zivot chora a potom ides, tak ta to nastve...ad preventivky - v telke maju lekari plne usta toho, ze treba chodit a ked dojdes, tak mas stastie, ak na teba doktor nekukne, ze co otravujes (a 2x by som nepovedala, ze poistovne eviduju viac vykonanych preventiviek ako ich v skutocnosti bolo spravenych) - take som zazila niekolkokrat, ale uz mam mladu doktorku, tak pristup je uz 1000x lepsi.

inak ja by som povedala, ze najvacsi problem je v absencii ludskeho pristupu a komunikacie zdravotnickeho personalu a ze sa zvacsa vsetci k pacientom chovaju, akoby to boli nesvojpravne, otravujuce osoby, ktorym nic netreba hovorit, staci na nich vykonat ukon. vsetci sme ludia, mozeme mat aj zly den, ale ked uz si raz vybrali take povolanie... napr. kamoska mala mimomaternicove tehu a vyberali jej kvoli tomu aj 1 vajecnik - mala dost problem s pohybom, takze bol problem sa aj poumyvat - tyzden tam o nejaku zakladnu hygienu nikto nezakopol, az sa nakoniec nasral jej muz a poumyval ju...alebo mojho braxa zrazilo auto a mal zlomenu nohu pod kolenom - v piatok ho zasadrovali na posteli, v ktorej lezal a cely vikend ho nechali lezat v odrobinkach sadry, lebo sak v pondelok ho prepustaju...ale zasa musim pochvalit personal na mickiewicke, kde lezala moja babka /po druhej porazke v kome - vlastne tam aj zomrela/ - napriek tomu, ze tie priestory su tam uplny hnus, babina bola vzdy cista, polohovali ju a vseobecne sa tam pekne chovali aj k pacientom pri vedomi...take keby boli v porodke, ked som rodila, tak ani nemuknem 😉

emicka09
28. apr 2010

prsky - bez Tvého slovení se na Tebe nemůže NIKDO koukat! by si zkusili!! na to je minimálně etický kodex!!

emicka09
28. apr 2010

bože, jem se nas.ala - to si snad srandu děláš??? 😅

latvia
28. apr 2010

prsky, hromadne vizity nekomentujem, tato tema tu uz je a dost som do nej prispievala, mzoes si to precitat...
vase postrehy s lekarmi vam nevyvraciam, ja viem ze niektori ludia sa proste tak chovaju.....mna len mrzi, ze sa nepisu aj dobre postrehy, bola by som zvedava kolko ludi ma dobry zazitok.
co sa tyka stazovania, tak sa na mna nehnevajte, ale argumenty typu ze si ma neskor podaju a podobne na mna neplatia, bud sa clovek postavi za to v co veri a chce zmenu alebo sa nestazujte 😔 ono je skvele citat jak su lekari arogantni bohovia, jak sa hnusne chovaju.....v dnesnej dobe , kedy su pri kazdej chybe bombardovani uradom pre dohlad, si myslim ze vase tvrdenia su trosku prehnane....staci ked sa lekar na pacienta krivo pozrie a uz sa to pretriasa v telke ( nadnesene povedane). Ak je nejaky problem, tak ho hlaste! my na oddeleni napriklad mame jedneho stareho doktora, ktoreho praktiky aj nas vytacaju do uzasu a zurivosti.....ale pacienti sa nestazuju, tak co....primar ma chut ho vyhodit, ale kedze staznosti niesu a nas je malo, nemoze mu povedat vypadni....ak by boli staznosti, primar ma vacsiu sancu ho vyhodit.chapeme sa? ak ludia budu ticho, neporiesi sa nic....
preco kazdy caka na nejakeho akcneho cloveka aby sa veci niekam pohli???
jedna pani potiahla svoju kauzu az na sud a vyhrala....a to jej slo "len " o to, aby pri malom gyn.zakroku mala vsetok personal zenskeho pohlavia!!! sudila sa s nemocnicou a dali jej za pravdu.....takze damy, ak mate dojem ze to niekde skripe, skuste nabrat trochu odvahy a dat na papier nejaku vetu, viem ze to chce trochu odvahy, ale nememu dietatu ani vlastna mater nerozumie....

latvia
28. apr 2010

prsky, viem ze hygiena viacerych pacientov, hlavne tych starsich je v nemockach katastrofa....aj v tej nasej, napriklad na urologii, tam mi to pripada beznadejne.....stari ludia pocurani, spinavi....jedna nasa ARO sestra si tam vzala par sluzieb, tak ze jej z toho stavu bolo do placu....nuz, kto ma akych nadriadenych, tak aj to oddelenie vyzera....
na druhej strane ortopedia je u nas vymakana....sestricky kmitaju, popritom su mile, ludia su spokojni...

z vlastnej skusenosti mozem povedat napriklad o gynekologii v nemocnici sv. Alzbety v Blave....bola som tam operovana na cystu vajecnika, a musim povedat ze som sa tam citila jak v hoteli....sestry sa chovali ku mne ako k vlastnemu decku, aj k ostatnym samozrejme....stale sa chodili pytat ci nieco nepotrebujeme....ked som odchadzala po 4 dnochm, som im povedala ze som sa mala jak na dovolenke.....takze je to fakt o tom kde je clovek umiestneny a aky tim tam pracuje....

emicka09
28. apr 2010

Latvia - jenže jsme zase u toho - komu?? já vážně nevím, komu si mám stěžovat na to, že mi praktickej doktor řekne, že mě neošetří?? jak si chceš stěžovat na něco jako je špatné zacházení?? máš to na papíře?? máš na to důkaz?? hm-nemáš..tak nazdar! kdyby to bylo tak jednoduchý!! a na soud potřebuješ prachy.. 😒

emicka09
28. apr 2010

Latvia - možná trochu rýpavá otázka..a nevěděly třeba, že jsi doktorka? 😉

latvia
28. apr 2010

inac, hromadnych vizit sme sa ako medici zucastnovali, ziadnemu medikovi neboli po chuti, to mi verte, sme tam proste chodit museli......a tak ako niekde robia tie vizity tak, ako pisala prsky (emicka, zial, pise to presne tak ako to je ), tak som zazila vizity hromadne len slovne....typu" citite sa dobre?" stacilo povedat....takze zase to nieje vsade o tom ze sa chovaju ako k dobytku...

emicka09
28. apr 2010

jako dcera zdravotní sestry a lékárnice vím že ti, co Tě znají a ví "kdo jsi", se chovají o 100% jinak, než když jsi "anonymní" pacient 😉 ne všichni, ale jsou tací..bohužel.

latvia
28. apr 2010

na tej gynde kde som lezala, nevedeli ze som pred statnicami, to som bola este medik, nie doktorka....a lezali tam so mnou dalsie 3 zeny, k nim sa chovali uplne rovnako 😉
staznost ohladne toho tvojho problemu....musim vygooglit, ale minimalne na ministerstvo zdravotnictva.....na telku nie kazdy odvahu ma, ale i tam by to mohlo byt 😉

emicka09
28. apr 2010

Latvia - já teda nevim, ale jako zase doufám, že kdybych snad na něco takového - protože tomuto se ani lékařské vyšetření říct podle mě nedá - řekla NE, tak snad to znamená NE! aspoň doufám 😉 páč vlastní zkušenost (zaplaťpámbu) nemám..a pokud vím, tak bez souhlasu pacienta na něj nikdo šáhnout (a doufám že ani kouknout) nemůže..

latvia
28. apr 2010

este ma napadlo, staznost na lekarsku komoru

emicka09
28. apr 2010

Latvia - no obávám se, že toto zas takový trhák, aby to bylo zajímavé pro telku, ani není 😀

emicka09
28. apr 2010

no to snad - na lékařskou komoru 🙂 zkusím - dík 😉

latvia
28. apr 2010

emicka, ale nase zeny zial mlcia, a sahnut si na seba daju a potom sa stazuju kade tade (nenarazam tymto na nikoho konkretneho, len taka je pravda...)
a viem ze je tazke sa ozvat.....hlavne ked dojde cela rota doktorov na cele s prednostom a primarom....ale ak dokaze proti niecomu bojovat jedna zena a dosiahne svoje, tak by sa malo viacero zien spojit a ist za svojim cielom.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre