Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

certica
20. mar 2011

@jabadaba radsej nehladaj pomer 😀 , ale rob, ako sa (to) budes citit 😉

sirinka
20. mar 2011

@atrami
@certica dakujem vam 😵

@jabadaba a ty uz mas stanoveny termin CR?

minimi2111
20. mar 2011

@weronyca No musim povedat co sa tyka pocitu dietata vidiet ho hned je na nezaplatenie ten pocit bol nadherny aj vsetko okolo toho moj prirodzeny porod bol super bez komplikacii pretoze som mala epidural takze som nevedela ze vlastne rodim kludne by som mohla rodit aj cely den stovky deti lebo my nic nebolo nic som necitila ale tie nasledky my to zanechalo co sa tyka po sexualnej stranke nic my ine neostava len vyhoviet manzelovy a tvarit sa uzasneeeee.

minimi2111
20. mar 2011

@kokazm moj manzel je chapavy nastastie ale trva to uz dost dlho je to uz asi sedem rokov a zlepsenie moc nejake nepocitujem robim to priznam sa z povinnosti co my ine ostava vsak a tvarim sa uzasneeeeeee.Koli manzelovi tiez by ho to asi prestalo bavit po takom case.Kolko krat my hovori ze to musi byt strasne robit to len tak nasilu som hladna a ladova ako kralovna ladova

minimi2111
20. mar 2011

@reruna No ja som si myslela ze po cisarskom reze to je v pohodicke pretoze ja som rodila dvakrat prirodzene bez komplikacii s epiduralkou takze vsetko bolo v pohode nic som necitila a bolo to super nemozem sa stazovat na nic kludne pojdem aj znova aj sto krat ale co sa tyka sexu hroza trva to uz sedem rokov a nic nejak to neprislo a moj manzel je nastastie v pohodicke chapavy ale aj on my hovori ze to musi byt strasne to robit len z povinnosti co mam robit netusim tak sa tvarim ake je vsetko uzasneeee pritom som ladova kralovna

minimi2111
20. mar 2011

@zuzhufka Pekne si to napisala hlavne ten koniec to je super ze po sekcii je vsetko super ja som mala obidva porody normalne s epiduralom takze to bolo super nic my nebolo nic som necitila kludne pojdem rodit aj sto krat za sebou ale ten sex hroze trva to uz sedem rokov a stale nic ladova kralovna sa stala zo mna este ze manzel je super ale tiez nic netrva vecne podla mna aj on hovori ze robit to s povinnosti ze to musi byt strasne ale nic ine my momentalne neostava.Ale mam jednu priatelku co ma rovnaky problem a tiez stym bojuje uz vyse dvoch rokov tak dufam ze jedneho dna sa to vsetko prelomy a bude vsetko tak ako ma byt len dufam ze nebude neskoro.

vejula
20. mar 2011

@jabadaba neviem ale mam dojem že cisarsky ti neurobia len tak na požiadanie až ked je na to opodstatnenie nejaky dôvod nejaka indikacia, pretože je to väčši zasah do tela väčšie riziko, tak až lekar musi zvažiť či je tvoj zdravotny stav alebo zdravotny stav dieťaťa ohrozeny a cisarsky rez je menšie riziko ako klasicky porod...

sirinka
20. mar 2011

@minimi2111 a co tak vyhladat odbornika...sexuologa, alebo aj s gynekologom sa o tom porozpravat...lebo to je nic moc, nemat z toho ziadny pozitok... ☹

minimi2111
20. mar 2011

@sirinka No nad tym som uz aj ja uvazovala len to odhodlanie je asi najhorsie .

googlik
20. mar 2011

@jabadaba Ja som rodila cisarskym 7.3 v KE - Saca... Bol to planovany vykon pri plnej narkoze, do nemocnice som nastupila v nedelu okolo 5pm (den predtym),, prijal ma doktor, co mal prave sluzbu... Nesmela som jest ani pit po polnoci. Klystyr mi davali az v rano operacie. Ja som ho chcela, kedze si 24hod po operacii na JISke a i ten nasledujuci den ma bolelo vsetko... a najma som mala ozaj problem sa vycikat... neviem si predstavit ist na velku 😅 Potom sprcha, dali mi infuziu, navliekla som si elasticke pancuchace a dali mi cievku 😠 Aaaaaaa, to bolo hrozne, ako to stipalo... no po prebudeni z narkozy som uz citila uplne inu bolest,,, isto nie cievku 😝 Po vlastnych som sla do operacnej saly (s cievkou - Chanel kabelkou 😀 v rukach) a tam mi dali nemocnicnu koselu, lahla som si na operacny stol..., a uz to islo... ja som mala plnu narkozu, takze neviem ako je to s epiduralom...... mne priviazali ruky i nohy remenom, namazali brucho a dalej som uz len lezala a cakala, kym sa cely operacny tim (asi 7 ludi tam bolo) pripravi... Pri vedomi som bola do poslednej chvile,,, koli dietatku uspia zenu az ked su vsetci pripraveni. Si pamatam ako som pozerala na hodiny na stene a bolo 7.40am a ani neviem kedy som zaspala, no 7.50 sa uz narodil moj syncek 🙂 Zobudili ma ihned po vykone, pri prevoze na JISku a ja som mala silne bolesti po prebudeni a pytala som si silnejsie lieky od bolesti.... Tie zabrali a potom som uz cely den len striedavo spala a bola v takom "polovedomi"... Dalsi den ma previezli na moju izbu a to uz bolo OK,, len to brucho este boli... No cievku vyberu a mozes normalne chodit (len to este boli,, ale zlepsuje sa to ozaj rychlo). Ty budes mat plnu narkozu ci epidural? Drzim palceky 😉

sirael
20. mar 2011

@anicka1981 No hej, ale ked tvoj lekar nebude moct z nejakeho dovodu prist a ty pojdes rodit, tak na zaklade coho ti CR spravia, ked je to len tvoje zelanie - teda myslim, ked na to nebude nejaky vazny zdravotny dovod. To mas v materskej knizke alebo niekde zapisane? Lebo ja som take nic nemala a bala som sa, ze ked zacnem rodit skor, aby ma nenutili rodit prirodzene, kedze babatko bolo KP.

raa2
20. mar 2011

@certica nie je ta migrena z toho ze ti "zle" pichli spinal? mne doktor vysvetloval ze sa to niekedy stane, ked nejaku stenu prerazi ihla a ze ta sposobuje tu migrenu...

jabadaba
20. mar 2011

@vejula ja viem, ja nan nejdem dobrovolne. 😉

jabadaba
20. mar 2011

@googlik dakujem za info, si zlata. Takze dostanem peknu kabelku na cestu do operacky? 😀 Ja som sa rozhodla pre spinal, v podstate mi ho aj anesteziolog odporucal. Da sa aj EPI, ale vraj vzhladom na moju chrbticu to nie je vhodne kvoli hrubke ihly. Chcem to s nim este prebrat. Ale asi to bude ten spinal. Preco so sla do celkovej? Asi si mala zrejme nejaku kontraindikaciu k spinalu, vsak? A dakujem za drzanie palcekov. 🙂 Tak vo stvrtok to mam iste, uz tomu neuteciem. Ale tesim sa na miminko.

vejula
20. mar 2011

@jabadaba jasnačka, ja som len odpovedala na tvoju otazku že kto ma teda rozhodovať o tom či cisarsky ak nie žena čo rodi... Inak držim prsty nech všetko dobre prebehne a rychlo sa zotavuješ ku drobčekovi 😵

jabadaba
20. mar 2011

@sirinka ano, vo stvrtok idem na to. Nastupujem den predtym. Naplanoval mi to primar necely tyzden pred terminom, tak aby nebolo riziko spustenia spontanneho porodu, ale aby aj malicky mal dost casu. Skor by som ani nechcela. Uz len vydrzat do toho stvrtka.

jabadaba
20. mar 2011

@vejula ach jasne, prepac, usla mi trosku suvislost. Ulohu lekara, co sa vyberu sposobu porodu tyka, beriem skor ako poradnu, z hladiska jeho odbornosti a skusenosti. Beriem tak, ze by mal zenu o vsetkom informovat, ze je taky aj taky sposob a plusy ci minusy vzladom na zdravotny stav zeny. A ak sa zena predsa len rozhodne pre sekciu aj napriek tomu, ze ziadne indikacie nema potom by to mal respektovat. Poucit ju o rizikach a to je vsetko. Tak som to myslela.

a dakujem, ved aj ja dufam, ze vsetko pojde v pohodke, ze sa vyhnem aj tym bolestiam hlavy a ze zotavenie pojde rychlo.

jabadaba
20. mar 2011

@certica 😀 dobre. Tak ziaden pomer hladat radsej nebudem. 😀

maca_p
20. mar 2011

nerobi sa nahodou v pripade silnych migren po spinalnej anesteze krvna zatka? vraj to ma celkom dobry ucinok.

jabadaba
20. mar 2011

@minimi2111 mimi, ked spominas ten nadherny pocit vidiet hned dietatko po porode, tak veru ja som to nezazila ani pri prirodzenom a take krasne predstavy som o tom mala. No rozplynuli sa. Ako prvy maleho videl muz. Mna ratovali sitim, kyslikovou maskou a maleho este tiez, supli ho do inkubatora po traumatizujucom porode. A bolo po romantike, ze dieta na brusku u maminky, s tatinkom po boku....To mi bolo luto. No a teraz ho zas neuvidim, snad aspon na okamih. Co mi prekaza v nasich porodniciach je, ze muz nemoze byt v operacke pri mne, ale za dverami! A miminko neprilozia mame hoci je v spinale. Toto ma dost stve. Ked to ide vsade vo svete preco u nas nie?

jabadaba
20. mar 2011

@maca_p macka vraj sa robi, podla mojho anesteziologa je to uz ale krajne riesenie kedy analgetika nezaberaju.

latvia
20. mar 2011

@maca_p robi, ak nezabrali analgetika a infuzky

maca_p
20. mar 2011

@jabadaba
@latvia 😉 aha, uz som v obraze.

certica
20. mar 2011

@raa2 no, neviem posudit, ako bol pichnuty, ale celkovo po tom 2.spinale som pozorovala viac odlisnosti, napr. ma hrozne svrbelo telo po odznievani, presnejsie ramena, hrudnik, asi hodinu a pol, dve to trvalo. mozno @latvia sa bude vediet vyjadrit... tie bolesti hlavy sa ale dali, nebolo to nejak extremne neznesitelne.

latvia
20. mar 2011

@raa2 zavisi to od poctu pokusov, cim viackrat picha a nejde to, tym je vacsia pravdepodobnost ze prederavi blanu viackrat a mok moze vytiect vo vacsom mnozstve, co sposobi migreny, ale hlavne to zavisi od typu ihly....v nemecku napr. zena po spinale nelezi ani 12 hodin, a pocet pripadov migren po spinale je velmi maly, lebo oni pouzivaju atraumaticke ihly, ktore su zabrusene ako klasicka ihla na sitie, takze blanu nereze ako nasa klasicke zrezana ihla sikmo, okrem toho nemci pouzivaju ovela tensie ihly nez my slovaci, takze skor tym to bude 😅 materialne vybavenie nemocky 😖

jabadaba
20. mar 2011

@latvia toto som potrebovala objasnit lebo tiez mi nebolo jasne, preco u nas zeny musia tak dlho lezat a maju aj viac komplikacii. No ale je to smutne konstatovanie Latvia. To k tomu spinalu nie je mozne zabezpecit adekvatne ihly? Boze...no netesi ma to veru. 😝

latvia
20. mar 2011

@jabadaba urcite sa daju zabezpecit, to ale zavisi na nemocke, cim lepsia ihla tym drahsia 😅

vejula
20. mar 2011

@jabadaba pravdupovediac keby mi v ttych bolestiach niekto dal na vyber a mohol by mi hovoriť o neviem akych rizikazch ten cisarsky by som si vybrala. moja jedina tužba vtedy bola nič necitiť.... Takže ked povedali že bude cisarsky tak mi odlahlo... ale teraz s odstupom času to vidim uplne inak. mno ale pri akutnom je to asi ine ako pri planovanom... asi je hluposť sa tu o tomto dohadovať. Necham sa prekvapiť čo bude ako bude.. ved ešte ani tehotna niesom a už si robim hlavu ako budem rodiť 😅 to som cela ja 😀

sirael
20. mar 2011

@jabadaba Ahoj, ja som mala spinal. Je to skoro tak ako pise @googlik, len s tym rozdielom, ze mne cievku zaviedli az po spinale, takze som voooobec nic necitila. Ruky mi tiez priviazali, nohy to neviem, vobec neviem kde som ich mala..🙂 Anesteziologicka mi povedala, ze o chvilocku vas stipnu pinzetou a povedzte ked nieco ucitite...som cakala a cakala ona, ze no? citite? a ja ze nie, nic necitim a zlata zienka mi povie: "no vidite, uz su skoro v maternici" - to bolo super, lebo som sa velmi bala toho, ze budem citit to rezanie. Potom bol neprijemny pocit, ked babatko vyberali, lebo so mnou kymacali a zaludok sa mi trosku obracal, ale nastastie mi nedoslo zle, lebo predtym mi dali vypit cosi nechutne, ale je to vraj proti vracaniu. Zrazu mi lakarka povie " mate krasnu babu" - som bola neskutocne stastna, ukazali mi ju nad plachtou, nikdy na ten pohlad nezabudnem, som sa aj rozplakala..🙂 Len po pichnuti spinalu a pred zaciatkom operacie mi prislo velmi divne, hned sa ma pytali, ci mi je zle, vraj mi hrozne klesol tlak, ale tak ja sa bojim aj odberu krvi, takze som bola asi vystresovana (aj ked som myslela, ze som uuuuplne v pohode), tak mi davali kyslik, ale inak bolo vsetko uplne v pohode. Malicku som pocula z vedlajsej miestosti plakat a anesteziologicka mi popri tom ako ma sili prisla ukazat malu vo fotaku co priatel fotil. 🙂 Potom ma odviezli na JISku, tam som postupne zacala po nejakych hodinach otacat telo - teda nohy, k comu mi velmi pomohlo, ked mi priniesli ukazat malu - hned mi prestalo umrtvenie fungovat a bola som prebrana. 🙂 Na druhy den hned rano prisla rehabilitacna sestra, sme pocvicili a potom som sa musela postavit a chodit. Bolo to bolestive, ale dalo sa to zvladnut.Vtedy mi aj cievku vybrali - neprijemne, ale nie bolestive. Vodu som mala svoju - neperlivu mineralku a vzdy mi ju sestricka dala do pohara, takze aj hlavu som dvihala, ale migrenu som nemala ziadnu. No a potom ma previezli na normalnu izbu a ked mi dali malicku do narucia, zabudla som uplne na vsetko. 🙂 Drzim palce, neboj, bude to v pohode...😀

latvia
20. mar 2011

@jabadaba este nazorne ihly
http://www.bd.com/anesthesia/products/spinal.asp
ta prva je atraumaticka, ta druha - Quinckeho sa pouziva casto u nas..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre