Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bambi7
23. apr 2009

dakujem za odpoved 😉

nikanika28
23. apr 2009

Leahl - dakujem za podrobny popis 😕 🙂 . Ale...hodina az? To vazne tolko trva?Nebolo ti zle, ked si lezala na chrbte? ja som naposledy na sone skoro odpadla, ked som bola na chrbte...

leahl
23. apr 2009

cca hodina, a ten čas Ti bude inak plynúť neboj, a to že ležíš na chrbte teraz a potom je veľký rozdiel, potom Ti už nebude bábo tlačiť na dutú žilu a bránicu a bude sa ti dýchať normálne - ako pred tehotenstvom - potom Ti dôjde - že ty vlastne už nie si tehotná 🙂 a máš to za sebou

reni7
23. apr 2009

ahoj-já mám teda ještě asi 2 měsíce čas,ale taky pořád přemýšlím jestli spin. nebo celková,myslím,že dr rači dělají ten spinál že?prý pro mimčo je to lepší,já se nebojím bolesti ani píchání do zad,ale spíš ten pocit jaký to bude při vědomí a poslouchat u toho doktory,a přítel bude čekat asi na chodbě tak snad tam bude nějakej fajn anesteziolog 😅

myslíte,že tu cévku můžou zavést až po spinále?já mám větší obavu z cévkování než z celýho porodu 😅 mě naskakuje husí kůže už jen když se vysloví cévkování 😝

pitka
23. apr 2009

Ahoj reni7 cévkovani se vúbec neboj nic to není a mě to zavadzala sestra která se zaučovala a mužu říct že ji to docela trvalo a to sem měla kontrakce každou minutu a nic to nebylo takže bud uplne v klidu neni čeho se bát vúbec fakt neboj se jo držím palečky

akejka
24. apr 2009

bambi - na Antolskej mamičky po celkovej anestéze vstávajú na nohy už po 12 hodinách. Čiže skôr ako po spinále, lebo po celkovej anestéze nebolieva hlava. Ja som akurát po celkových anestézach trpela nespavosťami...ale aj keby som rodila inak, tak by som sa nevyspala. Ja mávam problém so spánkom, ke´d nie som doma...

nikanika - ja som myslela, že moja sekcia trvala tak pol hodinku. Ale manžel ma ubezpečil, že po 15 min. od uspatia bola malá na svete, ale že ja som na operačke bola asi hodinu a pol. Až sa bál, či sa niečo so mnou nestalo ☹ Asi tak dlho trvá šitie... (rodila som 2 razy v celkovej anestéze)

reni - aj ja som sa hrozne bála spinálu a urobili mi urgentnú celkovú anestézu. tiež by som nemohla počúvať tie reči doktorov...ale baby tu píšu, že je to omnoho lepšie ako celková anestéza (tie čo zažili aj celkovú aj spinál)
Mne robili cievkovanie pri plnom vedomí, ale ja som mala také strašné bolesti - kontrakcie, že som to ani moc necítila. Bolo to také štípanie...mne bol skôr nepríjemnejší klystír - ten som zažila len pri 1. pôrode, pri 2. pôrode mi ho nestihli dať, lebo som prišla do nemocky otovrená na 8 cm s 1 minútovými kontrakciami...

bambi7
24. apr 2009

dakujem za odpoved ste zlate aj ja som mala obavu z ttoho katetru do mocoveho ale ked pisete ze sa to da tak ok .....dakujemmm 😉

a bolesti ?kedy vam uz bolo lepúsie po cisarskom?

akejka
24. apr 2009

ibinečka ajooooj 🙂 Gratulujem ku Karinke. Tak už to máš konečne za sebou a som rada, že to tak super dopadlo. Že to bola tvoja najlepšia sekcia ! Škoda, že aj ja som takú nezažila. Tiež mám ako ty 2 celkové anestézy veľmi urgentné. No čo, možno ešte niekedy prehovorím manžela k 3. mimi 😉 Poviem mu, že 3. sekciu mamičky opisujú ako najlepšiu 😀
Ako sa hojí rana ? Určite dobre, že ? Ako som ti písala, už sme si raz odbili zlé hojenie a stačilo, nie sme takí smoliari, žeby sa to zopakovalo...ja som tomu verila a myslela som, aj myslím stále na teba, aby to bolo O.K.
Tak sa držte, veľa zdravíčka obom !

akejka
24. apr 2009

bambi - najhoršie je 1. deň po sekcii, to ti neustále dávkujú lieky od bolesti, potom ta bolesť začne ustupovať, ale prvé 3 noci som si nechávala pichnúť injekciu na bolesť, lebo v noci ma to vždy dosť chytilo.
Ale asi také 3-4 dni to ešte dosť bolí, ťažko sa chodí, ja som sa nemohla vystrieť, ale kázali mi vystierať sa, aj keď to ťahá a bolí, aby sa rana rýchlešie hojila. Takže na tú bolesť je najlepšie to rozchodiť...
Ale neboj, po prepustení z nemocnice o 6 dní už budeš celkom normálne chodiť, aj vstávať z postele...

andrea142
24. apr 2009

reni7: cievkovania sa nemusíš báť nie je to nič hrozné. ja som mala tiež cisársky v celkovej anestéze a cievkovali ma pred tým ako ma uspali, nebolo to nič hrozné ani to nebolelo,.......... u mňa bola perfektná anesteziologička ,ktorá mi pred tým ako ma uspali všetko hovorila čo so mnou do uspatia budú robiť, pôsobilo to na mňa upokojúco 😉

potom ma ešte cievkovali aj druhý krát keď som bola tých 24h na Jiske, lebo som sa nevedela vycikať. boli sme na tej izbe 3 mamičky po sekcii a ešte nejaké dve ženy po operácií a proste mi to nešlo.

bambi7
24. apr 2009

dakujemm za podporu v pondelok idemmmmm uz sa tesimmm na maluuu 😵

bambi7
24. apr 2009

a kedy vas prepustili? a za spinal sa plati?

gingerlady
24. apr 2009

Ahoj bambi, já byla taky na císaři a není to tak strašný. U mě byly nějaký potíže s tlakem a tepem na sále, takže mi dli slabou narkózu a já se vzbudila už 2 hodiny po. No, bylo mi ouvej, to jo...všechno bolí, jsi zničená, ale jakmile uvidíš to své zlatíčko, bude líp. Pro mě byl Dominik přímo hnací motor. Než mi ho ukázali, chtěla jsem umřít, ale když jsem ho viděla....
Ten první den tě omývají sestry, mění vložky atd. a dostáváš léky na bolest do kapaček. Druhý den ti vyndají cévku, sestřičky ti pomůžou vstát a jde se do sprchy. Jde to těžko, ale dá se to zvládnout. Pak začneš pomlu chodit. Já si taky nechala ještě tři noci píchnout injekci na bolesti, pak už mi dávali paralen v čípcích, ale nepotřebovala jsem ho, protože ta bolest se dá vydržet. Myslím, že třetí den mi vyndavali drén z jizvy.
S děťátkem totiž zapomeneš na všechno, včetně bolesti a každým dnem už je ti pak líp 😉
Přeju hodně štěstí a opravdu se není čeho bát. Znám příjemnější věci, ale není to nic, co se nedá přežít.
Jo a domů nás pustili o den dřív, jinak jsi v nemocnici 7 dní.
Takže ještě jednou hodně štěstí a držím palečky! 🙂

bambi7
24. apr 2009

dakujem za odpoved 🙂 a za povzbudenie

niiekde som citala ze pustaju na antolskej na 5 den tak neviem a ako to je z navstevou neviete?

martao
25. apr 2009

bambi,
ja som rodila v TN, ale asi je to rovnaké všade. Prepúšťajú na 5 deň, deň porodu sa neráta.
Dá sa to prežiť. Ja som mala pri 3. obavy, že nevstanem, nakoniec to bolo zo všetkých najlahšie. Keď mi povedali, že mám presť do sprchy, tak som plakala. Za hodinu už som bola pri návšteve. prišli ma pozrieť deťúrence. Za 2 dni som bola už na roomingu. A za týždeň po porode už som išla pre deti do školky, a to je do kopca.
Znie to trochu kruto, ale čím viac sa hýbeš a chodíš, tak sa to viac lepší.

anettad
25. apr 2009

Bambi, na antolskej, prepustaju na 6 den, ale zalezi od teba ako sa budes citit, ja som sa po oboch sekciach pytala uz na 5 den domov. Neboj da sa to prezit, nie je to take strasne, aj ked ja som druhu sekciu znasala horsie, aj maly bol velky, spravili mi maly rez, nevedeli ho vybrat, tak mi dost tlacili brucho. Nakoniec mi dost rez nastrihli a bolo super. Na dalsi den sa citis ako by ta presiel parny valec, ale ako pise martao pohybom sa to lepsi. Ak ti mozem poradit, nesadaj si na nizke stolicky lebo vstavanie je hroza 😉 . Odporucam spinal, fakt je to na nezaplatenie ked som maleho hned videla. Prve som mala akutnu sekciu, a to ma uspavali. Drzim palce, a neboj na Antoskej su sami odbornici, ja som tam bola maximalne spokojna. 🙂

bambi7
25. apr 2009

dakujem este raz tak v pondelok idemmmm uz sa tesim na malu 😉

bocmanka
25. apr 2009

🙂 ibinecka gratulujem k dcérke....
a pozdravujem všetky kočky, aj teba martao, aj ty máš tri sekcie ako ja, že????

zuzzii
25. apr 2009

Ahojte... je tu niektora z vas ktora mala cisarsky kvoli uzkej panve? Kolko pred porodom vam rozhodli ze bude cisarsky? Ja budem rodit na Antolskej a doktorka mi povedala, ze mam velmi uzku panvu, ale ze uvidime co povedia lekari na Antolskej.. tak teraz neviem, ci dufat v cisarsky alebo sa bat, ze budem dlho rodit a bolestivo 😅

bocmanka
25. apr 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
ibinecka, prekrásna foto, podobnú mám aj ja...
zuzzii..ja ti neviem poradiť, ja som mala cisárske rezy kvôli zlým polohám bábätiek, ale v tvojom prípade, je na to odborník akejka...
tá myslím spomínala úzku panvu, ale myslíš, že to nejako merajú a podľa plus mínus pôrodnej váhy bábätka, ktorú podľa sona vidia a vedia vypočítať, aj oni pristúpia buď k spontánnemu pôrodu alebo k sekcii..
ja poznám kočky z okolia, zvlášť jednu čo je jak prútik a ani nevie ako porodila svoje tri deti...o úzkej panve nehovoriac, sa aj na pôrodnici čudovali, ešte aj make-up hodila tesne po pôrode, sprchu....nechápačky...

zuzzii
25. apr 2009

bocmanka 🙂 tak to ma stastie.. ja som aj velmi nizka a doteraz som sa porodu nebala, ale teraz ma teda doktorka trochu vystrasila... tak uvidim ved nejako to zvladnem, len sa bojim aby ma nenechali hodiny trapit a potom aj tak spravia cisarsky... mne to je v podstate jedno, ako len nech to je co najlepsie pre babatko 🙂

snu
25. apr 2009

baby ked ste isli na cisarsky tak ste mali oblecenu koselu? alebo vas vyzliekli,, neviem ci si mam bliect svoju na prijme,alebo ich,,nech si ju hned nezaspinim..

martao
25. apr 2009

zuzzii,
ja mám tiež úzku panvu a všetky deti cisárskym. Rodila som v Trenčíne. Prvýkrát ma nechali rodiť 20 hodín. Našťastie prišiel lekár a rozhodol o cisárskom. Malý mal 4250g a 54 cm. Záleží na lekárovi ako sa rozhodne.
Mala by si sa už teraz informovať ako budeš rodiť, vybrať si porodnika a už s ním jednať o porode. Asi 2-3 týždne pre cisárskym musia robiť predoperačné vyšetrenia.

snu,
ak Ti dajú na príjme nemocničnú košelu, daj si tú. nemaj na sebe ani spodné prádlo, ani ponožky. Žiadne šperky, oni sa o to neradi starajú. Po sekcii maj radšej tiež nemocničnú košeľu. Svoju si nechaj na návštevy, nech si kočka. 🙂

bocmanka
25. apr 2009

🙂 si kočka si kočka si kočka....nemocničnúúúúúúú, to bude krviiii...

martao
25. apr 2009

bocmanka,
čo ich strašíš, veď utečú 😀

reni7
26. apr 2009

ahoj 😎

já jdu taky na plánovaný císař,ale mám ještě čas,včera sem musela do špitálu,skrz křeče v zádech,tak mi aspoň natočili můj první monitor,a ptala sem se PA jaká narkoza je lepší,a říkala,že jednoznačně spinál,že potom není mamina tak oblblá a líp se rozkojí

a ptalal sem se jí když to špatně píchnou jestli člověk nemůže ochrnout říkala,že se to dávno píchá úplně mimo tuto oblast,takže to nehrozí,tak si asi vyberu spinál 😵

martao
26. apr 2009

reni7,
fakt je mizivá šanca, aby žena ochrnula. Treba poslúchať rady lekárov a bude O.K. Ja som mala šťastie ☹ , že mi pri všetkých troch cisárskych pichli až na druhý krát.

Pri prvom som bola najprv v narkóze,ale pri intubácii, mi rozrazili tou trubicou na dýchanie hrdlo až potom mi dávali spinál. Bola som riadne oblbnutá. Takže jednoznačne spinál.
A hlavne uvidíš malinkú hneď ako sa narodí. 🙂

mishusha
26. apr 2009

reni, spinal je urcite setrnejsi aj k tvojmu telu aj k babatku... ale je to predsa len operacia, takze rizika su....ale tie su vzdy... no neboj..... z toho ochrnutia si nerob hlavu.... to je uplne miziva sanca.... a ked sa kvoli tomu budes stresovat uz takto skoro, to nie je nic moc....nebooooj, to zvladnes.... 🙂
ja som tiez rodila spinalom a som tu bez ujmy.... 🙂 aj ked....no neviem neviem, ci ta materska demencia nie je z toho 😀 😀 😀 😀
a tie predoperacne vysetrenia robia presne 2/3 tyzdne pred planovanym cisarakom (nesmu byt starsie)....ale neboj nic, ja som mala planovany spinal tiez na termin.... a mala sa vypytala skor o dva tyzdne...tak supom do nemocky a vysetrenia mi porobili hned na oddeleni...prisla som tam o pol 5 a o tristvrte na osem bola mala uz na svete 🙂

reni7
26. apr 2009

holky-děkuju za infamartao-tak to sis musela u té intubace teda užít chudino ☹

já sem právě celý těhu v klidu skrz to že du na císaře 😅 ale doteď sem byla rozhodlá že pujdu do celkové,ale asi nepudu,nechám si ten spinál,užjen kvůli malé,a chci taky vidět přítelovu první reakci na malou 😎

tak holky děkuju za podporu 🙂

reruna
26. apr 2009

Ahoj, reni, mloje kámoška byla poprvé na celkové a podruhé na spinál a rozhodně pro ni prý byl spinál lepší, sice je nepříjemné, že slyšíš ty pokyny lékařů, ale zase hned vidíš dětátko a to probuzení z narkozy není. To pro mě byl při celkové nejhorší šok, to strašné probuzení a ta hrozná bolest, než mě převezli na pokoj a než začaly účinkovat injekce a kapačky a malého jsem viděla ža za tři hodiny. Takže jestli podruhé císař, tak určitě si vyberu spinál.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre