Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

zukab
6. jan 2009

co sa tyka mojho cisarskeho, bol planovany a nerodila by som uz inym sposobom. bolo to super. trvalo to cele cca hodinu aj so sitim, mala som spinalku v kombinacii s epiduralkou, partnera u porodu, ten den som bola priputana k posteli a nemohla som vstat, ale nevidela som v tom nejaky extra problem, lebo malu som mala cely cas u seba. ked bolo treba nakojit alebo som si ju chcela zobrat k sebe do postele a muz mi uz odisiel, tak som v noci zazvonila na sestry, tie prisli a dieta mi podali.
co sa tyka bolesti, vobec ziadna. niekolkokrat denne nam davali tabletky. rodila som v pondelok, v stredu sme uz spali doma.
rana sa mi zahojila v priebehu par dni.
fakt sa nemozem stazovat na nic a dufam, ze druhe dieta bude cisarom tiez 🙂

dejna3
7. jan 2009

ja som rodila tiež sekciou - neplánovane
vybrala som si spinál....
po zákroku som musela ležať 8 hodín vo vodorovnej polohe, čo sa dalo zvládnuť v pohode, slabšie bolesti - ako pri ms- mi začali asi tak 3 hoďky po zákroku, no hneď som dostala injekciu... po tých 8 hodinách som s pomocou sestier vstala prešla do kúpelky..
najhoršie bolo asi to vstávanie z postele - ako tu píše väčšina..
druhý deň som sa rozchodila a keď sestrička priniesla bábätko na izbu, tak som od radosti vyskočila z postele, aj som zabudla, že mám byť opatrná.. tretiu noc som už aj spala na boku...
no musím uznať, že mi dobre padlo, že malinkú mi na noc dali až 3 deň po pôrode, tie dve noci som si dobre oddýchla a nabrala sily
celkovo som sa zotavila veľmi rýchlo a takmer bezbolestne a som veľmi spokojná, obávala som sa, že to bude bolieť oveľa viac a dlho

ivana24
7. jan 2009

Je to taky o tom, kdy vám dají mimčo k sobě. Já jak tu píšete byla na pokoji s norm.porody, ty měli mimča u sebe. Porodila jsem v pátek v 18hod, v sobotu ráno do sprchy, což fakt bylo ze všeho nejhorší a pak už jsem si prcka nenechala odnést a měla ho ve dne i v noci. Jo a žádná jipka nic - to je moc velký rozmazlování, normoš pokoj a v poho. Důležitý bylo hodně po epi pít, tak jsem pila jak o život. No ale první noc s malinkým(druhá po sekci) byla děsná - teda to vstávání, naštěstí plakal jen 2krát, ale to bylo strašný, co nejrychleji se vyhrabat z postele ještě po tmě, aby maličký neprobudil ostatní miminka. Ale jak jsem psala, mimino povzbudí a není to tak hrozný. Prostě s bolestí se počítá, ne? No myslím, že důležitější konstatování je to, že podle mého chlapi to mají v životě jednodušší....no i když v téhle době uživit rodinu není asi taky jen tak...
A vážně záleží na tom, jak se vám to zahojí,opravdu to nepřehánějte, já myslela že jsem v pohodě, dělala všechno a pak se mi rozšklebila jizva a vznikly mi srůsty, které se teď při druhém těhu trhaly a to bylo dost nepříjemné - ne úplně bolestivé, hlavně psychicky nepříjemné, protože jsem se bála, že se něco děje s miminkem. Takže fakt to šestinedělí prožijte v pohodě...teda poku můžu poradit, cvičit až po něm a pořád masírovat jizvu. Já se na to vykašlala a ted toho dost lituju.....

zukab
7. jan 2009

ja som mala malu pri sebe hned od samotnej operacie.
opytali sa nas, ci sa chceme pozriet ako ju vyberu z brucha, s cim sme suhlasili a v podstate od tej doby som ju nemala od seba. ziadne take, ze priniesli ju na druhy den a podobne.

ale nerodila som na SK, takze tam je to asi ine.

dejna3
7. jan 2009

u nás nosia bábätká maminám po sekcii na kŕmenie... ja som si ju pýtala a mala som ju v podstate od druhého dňa celý čas - okrem tej noci - čo mi fakt veľmi pomohlo 😉

lucinka01
7. jan 2009

Teda jak to tady čtu, to je vážně u každý maminky úplně jinak 😕 . Já měla pocit, že to teda bolí dost, respektive spíš tak jako pálí a řeže. Ještě 4 dny po porodu mi z jizvy na jednom konci trochu tekla krev a žlutej mok. ALe otáčela jsem se na bok už na JIPce. Naopak mi ten pokus o pohyb pomáhal tlumit tu bolest nebo spíš se na ní tak nesoustředit.
Malého jsem na JIPu neměla, ale vždycky když ho přivezli na kojení, tak jsem zapomněla, že mě něco bolí 🙂 . Horší to bylo na šestinedělí, jak člověk pořád vstává a tu jizvu dráždí. Řezavá a pálivá bolest trvající několik dní a zhoršující se neustálým pohybem, hlavně vstáváním z postele. Tohle bylo podle mě horší než poprvé vstát z postele nebo jít poprvé do sprchy - nebyla to moje první operace a tak jsem věděla, že tohle k tomu prostě patří. ALe při té minulé operaci mi nic nekrvácelo, nic žlutého mi z jizvy neteklo a navíc ta jizva byla mnohem menší - a asi se prostě líp hojila.

zukab
7. jan 2009

lucinka01, tak to ti nezavidim, mna nastastie podobne komplikacie uplne obisli.
jazvu som mala po par dnoch uplne suchu, farba bledoruzova, nic nevytekalo.
pamatam si matne, ze najneprijemnejsie bolo ist prvykrat v nemocnici na zachod. a ked som par dni neskor dostala nadchu (rymu) a neustale som kychala. to som mala dost blby pocit, respektive strach, ze si roztrham vnutorne stehy ale nastastie vsetko v pohode.

miranda77
7. jan 2009

Ahojda,
tak ja jsem rodila planovanym cisarem v patek 13h, vse v pohode,(je legracni poslouchat o cem si doktoři při práci vyprávějí 🙂). Noc jsem stravila na jipce, a bricho docela bolelo. Rano jsem vstala. Dite mi privezli jednou na kojeni, pak jsem si jim musela rikat a patrat, kde je. O koupel po operaci, sundani obvazu po spinalni anestezii jsem si musela rici taky. Připadala jsem si po císaři mezi ostatními nějak méněcenná :(. Doufám, že příště budu rodit přirozeně.

oliivie
8. jan 2009

Prosím o radu, která se týká holení před plánovaným císařem. Je potřeba oholit úplně všechno? Díky.

lucinka01
8. jan 2009

Oliivie, nevím, jestli je to potřeba, ale mě holili úplně všechno. Doporučuju, udělej to doma, už bych to nechtěla zažít. O to, že to holej jen s vodou, ani nejde, ale musím říct, že ta sestra to holila takovým způsobem, že jsem měla fakt strach.

meleri
8. jan 2009

me na tu bolest moc pomohla voda. stacilo tu jizvu pomazat trochou vody a pomohlo to. a pak kdyz jsem se mohla osprchovat tak to byla fakt uleva. ja si myslim, ze me tak moc bolely ty svorky, jak mi svorky vytahli, hned to bylo lepsi. jenze me bylo blbe i proto ze jsem ztratila dost krve. fakt takove tehotenstvi nikomu nepreju. 😖

kattom
8. jan 2009

oliivie - uplne vsetko treba oholit a ako lucinka pise, odporucam doma. mne pomahal muz, lebo cez brucho som si nevidela ani palce na nohach 😉

oliivie
9. jan 2009

Holky, díky, mám v plánu holení doma, proto jsem se ptala. Tuším, že se s tím v nemocnici moc nemazlej. 😉

cernovlaska
9. jan 2009

Ahojky 🙂 tak já měla císaře neplánovanýho,nechtěnýho a akutního a teď,s odstupem času,jsem za něj hrozně vděčná 😵 15 hodin snažení,sonda na hlavičku kvůli kyslíku a celou tu dobu na monitoru,takže hrůza ☹ jenže jsem otevírala pomalu a malej měl pupečník kolem krku,tak mi,když přestaly být slyšet ozvy,udělali císaře ☹ a musím říct,že mi po probuzení bylo hrozně ☹ kdo nemá celkovou narkózu,tak si to asi užije,v rámci možností,ale po celkový je to hnus ☹ probrala jsem se na ARU,ale to si pamatuju jen matně,jen mě hrozně bolelo břicho a jak jsem byla pitomá z tý narkózy,tak jsem si myslela,že mám pořád kontra a až na pooperačním mi píchli něco proti bolesti a to nejhorší bylo,že mi nikdo nebyl schopnej říct,jestli je moje dítě v pořádku ☹ a to bylo asi nejhorší,ale to sem nepatří 😒 na pooperačním jsem byla 24 hodin a pak mě převezli na šestinedělí,kde mi sestra pomohla do sprchy a od tý doby jsem tak nějak začala fungovat,malýho mi vozili na přikládání,kojit jsem začla až 4.den po porodu ☹ a od pondělí ( rodila jsem v sobotu ) jsem si malýho nechala už u sebe a jak tady píšou holky,nejhorší bylo vstávání z postele ☹ jinak jizvu mám krásnou,není skoro vidět,před odchodem domů mi jen ustříhli uzlíky,takže žádný stehy,nic a v poho,jen doporučuju nosit,tak měsíc,vysoký kalhotky,ať si tu jizvu nedřete a šetřit se,je to operace,jako každá jiná 😵.A oholila jsem se taky doma,tam mě jen trošku oškrábali,aby se neřeklo a jelo se 😉 jen nevím,jestli všude dělají řez na stejným místě,já ho mám v ohybu mezi břichem a pobřiškem a asi tak 15-20cm dlouhou slaboučkou čárku 😕

miranda77
9. jan 2009

cernovlaska: asi ji vsem delaji stejne a taky jsem byla prekvapena, ze jizva je pekna, skoro neni videt.

petuleff
10. jan 2009

Ahoooj, tak já mám podobnou zkušenost jako cernovlaska - rodila jsem neplánovaně císařem po 13h bolestí, malej měl špatné ozvy, nesestupoval a špatně narotovanou hlavičku.
Ale na císaře nedám dopustit - narkóza v pohodě, druhý den jsem chodila narovnaná, malého mi přinášeli a od 3.dne byl se mnou pořád. Vstávání hrůza, ale měla jsem postel s postranicema a spal se mnou 😎 Neměla jsem žádné komplikace, jsem 8týdnů po porodu a jizva je jen úzká čárá a vše v pohodě 😵

cernovlaska
10. jan 2009

Jj,já mám 6 týdnů po císaři a opravdu ta jizva není skoro vidět a nezapomenutelná výhoda císaře je,že si v poho sednete a že vám pipka zůstane netknutá 😝 😀 😀 jsem si musela najít pozitiva,když jsem ho nechtěla 😉 😀 😝

miranda77
10. jan 2009

Ja jsem s cisarem taky spokojena, jedina komplikace muze byt dalsi porod :(

sophy
10. jan 2009

ciernovlaska, ver tomu ze ani plna narkoza ani lokalna nie su pri cisarskom vyhrou, ja by som asi brala radsej spinal alebo plnu narkozu (s ktorou mam inak zlu skusenost), tiez ma ako petuleff presne z rovnakych dovodov po celodennom rodeni vecer rezali, lenze len so epiduralom, maleho som videla jednu sekundu, anesteza nezaberala - citila som ako ho tahali von, a hlavne potom to sitie bolelo ako slak, navyse som mala neuveritelnu triasku, az nadomnou krutili lekari hlavou, takze som si to "uzila", maleho mi aj tak priniesli ukazat prvykrat a prilozit az rano o siestej - takze az po 11 hodinach, ale je pravda ze uz prvy den po som sa zacala napriek bolestiam hybat, usilovne som prikladala a od tretieho dna som sa mohla naplno starat o mimi a teraz po 7 tyzdnoch mam len tenku ciarku a "spodok" ostal "zachovany"

cernovlaska
11. jan 2009

Sophy:ty jo,tobě dali po celodenním rození jen epi???? 😲 já se ještě před usnutím stihla zeptat,jestli mi můžou dát jenom lokál a že ne,že spěchají 😖 tak to jsi si musela teda užít,to chápu,že by jsi chtěla celkovou ☹ no jo,každá porodka to má jiný a každá mamina to snáší jinak,asi bych to brala taky jinak,kdyby za mnou mohl přítel a malýho by mi ukázali dřív nebo aspoň přišli a řekli,že je v pořádku,taky by to bylo jiný 😖

meleri
11. jan 2009

ja mam skoro dva mesice od porodu, a jizvu mam furt rudou a hrubou a jeste to obcas zaboli. tak nevim jaktoze uz vam ta jizva nejde videt a ja to mam tak zive..

lante
11. jan 2009

Meleri, to sa ti nejak zle hojí, nie?
Ja som teda už po dvoch mesiacoch nevedela, že nejakú jazvu mám..teda čo sa pocitu týka.....okolie jazvy bolo také strnulé ale to asi po dobu dvoch mesiacov..............ale je pravda, že pred nástupom na cisarák som užívala homeo ako prípravu naň.

Hmmm, ako vás tu čítam, začínam byť raza, že som cisarák mala naplánovaný. Som prišla, napichli spinál, ľahla, počkali kým zaberie a už som necítila noč, iba ten poddtlak, keď vycucli Viliamka von. A asi 10 min. po privezení na izbu som začala cítiť a hýbať prstami na nohách. A stála som na nich asi po 21 hod. od rezania. Ale malého mi priniesli na priloženie už po troch hodinách.

lante
11. jan 2009

O a ako som ostala teraz tehu tak mi doki narovinu povedal, že ďalší cisarák 🙂

ivana24
11. jan 2009

No jizva se řeže hlavně podle polohy miminka, takže někdo ji cítí víc a někdo míň. Já při epi jsem necítila nic a bylo to v rámci možností fajn. Je opravdu někdy docela husté, když se lékaři baví, třeba u mě padaly hlášky: Řízni to víc, má tam nožičku, nebo kdo ji cévkoval? Má plný močák. Nebo když malého vyndali a to jsem byla teprve 37tt, tak padlo, no to je macek, to byl určitě špatný termín. No musím říct, že někdy bylo ouvej, když si člověk uvědomil, že koukají na jeho močový měchýř...brrrrr. No ale vše zapomenuto a za měsíc znovu....
Jo a mě malého přiložili na sále, pak mě zašili a do dvou hodin jsem ho měla na pokoji, kam mi ho krásně se sestrou donesl manžel, který jen koktal,že je strašně hrdý.
Hodně při císaři záleží, jaký to udělá personál, my měli strašný štestí, byla to legrace, lékaři si zavtipkovali, jak jim kazím pobyt na chalupě a tak. No a p. dr. anesteziolog byl naprosto úžasný. Jen mě hladil a vtipkoval, jak jsme udělali šikovnýho kluka, že hned počural oba doktory a tak. Snažím se k tomu přistupovat tak, že dělám to nejlepší pro děti, pak ten pocit méněcennosti je menší. Musím říct, že na porod vzpomínám moc hezky a byl to strašný zážitek. Je fakt, že celoková narkoza musí být hrozná. jdeš spát těhotná a probudíš se dítě venku a ještě když ti ho hned nedonesou. co?
To meleri: Já měla taky dlouho vidět jizvu, pomohlo mi až pořád ji masírovat sádlem. Sice to bolelo, ale fakt to zabralo. Vím je to taková babská rada, ale u mě fungovala

lante
11. jan 2009

Ivana, ja som si tiež pokecala s anesteziologičkou.......šteklili ma vlasy na pleci, tak ma na ňom škrabkala 😀

reni7
11. jan 2009

meleri-máš krásný miminko 🙂
holky já teď budu lítat to ortopedech páč sem měla jako mimi vykloubený nohy,tak kvůli porodu,ale chtěla bych rodit císařem,tak doufám,že mi to skrz ty moje nohy vyjde 🙂 já se vždycky strašně bála rodit normálně 😖 ne kvůli bolesti,ale spíš skrz to po porodu rozmaraštěnej spodek a tak 😝 se mnou má gyndařka boje jen když du na prohlíku,prostě se bojím,že bych se zasekla a ještě tomu mimču ublížila 😖
doufám,že si nemyslíte,že sem divná,ale já asi normální porod nedám ☹
měla ste to taky některá?nebo sem divná? 😕

ivana24
11. jan 2009

Reni - každý to má jinak a pokud ti maminka vyprávěla jak to bylo strašný (a to muselo, když jsi měla vykloubené nožičky), tak se není co divit. Já kdybych jen trochu mohla rodit normálně, tak bych chtěla, ale bohužel 🙄 , tak jsem ráda, že můžu mít císaře s epidurálem, aspoň nepřijdu aspoň o ty první okamžiky s miminkem. 😀

reni7
11. jan 2009

ivi 24-já byla KP a nechali ji rodit normálně,takže mě zmrzačili tím že mi museli kloubit nohy a ruku a ještě mě oživovali 😖 nemám naštěstí trvalý následky ale sem tam křeče v kyčlích,a mám strach aby to ty moje nohy tím porodem neodnesly.A jestli mi ten císař klapne,tak bych šla do celkové,i když sem nikdy narkozu neměla,epi bych se bála,píchání do páteře 😝 asi nebudu chtít být při vědomí a poslouchat ty dr 😅 ale uvidíme,ještě mám čas do července

funy
11. jan 2009

sophy,

ja som rodila 18.5 hodiny, ale malo som sa otvarala, takze nakoniec celkova anesteza. bolo to pre mna uz vyslobodenie, pretoze epi mi nezaberala.
chcela som len spinal, od pasa dole, ale nemohli mi ho spravit, pretoze ak mi nezabrala epi, tak by som citila aj to.
takze som musela mat celkovu.
a to uz bola rychlovka, ale tie hodiny trapenia predtym, naozaj nikomu neprajem

klementina
12. jan 2009

ahojte, chcem sa spytat, ak by som mala naplanovany cisarak a chcem lokalnu anestezu (na kramaroch) potrebujem si zaplatit epiduralku a urobit tie testy pred porodom? dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre