Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

martulikk
13. júl 2009

avanka: v 6 tt už to vidět je! 🙂 u mě to bylo tak, že ve čtvrtek jsem očekávala menstruaci, ale nic... byla jsem dost nastydlá, tak jsem si říkala, že kvůli tomu se to opozdilo... no, v sobotu jsem nevydržela a udělala si těhu test 🙂 a v pondělí šup k doktorovi 😀 pěkně se mi vysmál jak jsem nedočkavá, řekl mi, že to vidět ještě nebude a že stejně budu muset na krevní testy... no žádné nakonec nebyly potřeba, vidět to bylo 😀 je to asi ta nejhezčí fotka z utz, kterou mám! malý černý flíček ve tvaru fazolky, ale náááádherný!!! je teda pravda, že bych asi taky normálně nešla tak brzy k doktorovi, ale týden nato jsme měli letět do Paříže, tak jsem chtěla být připravená, aby bylo vše v pohodě 😉 těhu průkazku jsem dostala pak až někdy ve 12tt, ale ta fotečka byla pro mě nade vše 🙂

zuzana612
13. júl 2009

avanka, ked som isla na kontrolu po sestonedeli mi povedal ze by som nemala min. 2 roky otehotniet koli tomu aby sa maternica poriadne zahojila, ale zase ked som bola na kontrole ked mal Matus nejakych 11 mesiacov koli bolestiam v klboch mi hladali nejake zapaly, tak mi povedal ze ak mam take problemy s klbami ako mam, tak by som nemala cakat s druhym dietatom a otehotniet cim skor. Takze teraz ked som tehu mi nepovedal nic 😀 Ale zase mi ani nepovedal ze mam rizikove tehu alebo ze ma treba sledovat castejsie. ALe zase ten moj Dr. toho vela nenahovori, kym sa ho sama neopytam 😖

avanka
14. júl 2009

Martulikk, ja viem, ze uz by tam bolo nieco vidiet, ale ja uz chcem vidiet rovno srdiecko...a pokial viem, ze som tehotna a nemam ziadne problemy, tak naco sa ponahlat...aj tak by ma dr. objednal az na nejaky 11 tt na ultrazvuk a krv..

aj pri Lukaskovi sme isli az v 9 tt a pohoda....

Zuzi,lebo aj ja som v porodnici podpisovala papier, ze do 2 rokov otehotniem len na vlastne riziko, ale bola som na konzultacii u mojho gynekologa a ten povedal, ze nemusime cakat az 2 roky, ze keby som otehotnela aj po 3 mesiacoch od CR, tak ma urcite neposlu na interupciu....

a na nete som citala vyjadrenia poprednych gynekologov, niektori odporucaju cakat pol roka, maximalne rok a to presne na den splnam 😀
takze Bratislava je v tomto akosi popredu

halinka1
14. júl 2009

Ahojte dievčatá,
myslíte, že je potrebné zmluvniť si pre cisársky rez lekára alebo nie? Rozhoduje o spináli prípadne o celkovej anestéze lekár alebo si môžem vybrať sama? Dozvedela som sa totiž len včera, že idem na cisársky rez a tak som celu noc nespala a rozmýšľam nad tým. Termín mám už o päť týždňov. Vďaka za reakcie.

martulikk
14. júl 2009

halinka: s tou anestezií záleží na tvém zdravotním stavu... pokud je ale vše v pořádku a jde o plánovaný cř (třeba kvůli poloze plodu kp), tak se můžeš rozhodnout jestli celkovou nebo epidurál / spinál

avanka
14. júl 2009

Halinka, ak je planovany, da sa s lekarom dohodnut.......CR sa uz vacsinou robi v spinali, lebo je setrnejsi

janka79
14. júl 2009

a za ten spinal sa aj plati, ked zena musi ist na cisarsky?

mneme
14. júl 2009

janka, urcite neplati. ja som dostala pri sekcii epidural, co je podobne, a prahy za epi mi vratili 😉

reruna
14. júl 2009

avanka srdíčko jde vidět na utz už v 6-7 tt 🙂
a to slyším poprvé, že jste podepisovali papír, že otěhotnění do 2 let po CŘ je na vlastní riziko. Mě to PA jen doporučila, asi je pak větší šance na přirozený porod, ale většina dr. nevidí nic špatného na dalším těhu i dříve. Nám se to povedlo 16 měsíců po císaři a můj dr. se tvářil, že je vše v nejlepším pořádku.

reni7
14. júl 2009

martulik-já se rozkojila 5den po sekci a teď plně kojíme 😉 a kočka co se mnou byla na pokoji po normálním porodu tak ještě 5 den nekojila,neboj to půjde,doporučuju pít hodně kojícího čaje 😉

martulikk
14. júl 2009

a co je to ten kojící čaj? je to nějaká konkrétní značka? asi hloupé dotazy, ale zatím jsem o tom neslyšela 😅

mneme
14. júl 2009

martulikk, caje pre dojciace matky alebo caje na podporu dojcenia existuju mnohych znaciek, spytaj sa v lekarni. ak ti mozem poradit, kup si aspon balicek uz teraz a vezmi si ho so sebou do porodnice. vacsina tychto cajov ma zaklad zlozenia aniz, fenikel, jastrabina, rasca. ja som pila caj z weledy, bol sice drahsi ako ine, ale vyslovene mi chutil 😉

avanka
14. júl 2009

Ja pijem stale Leros a tiez je fajn...mne teda pristupilo mlieko na 4 den, pila som Vineu a vela vody

Reruna, tebe 16, ale nam po 12-tich mes.
Nie ze podpisovali, ale bolo to v prepustacej sprave, ktoru som podpisovala

martulikk
14. júl 2009

holky, moc díky!!! 🙂 ve čtvrtek jdu do poradny, tak po cestě skočím nakoupit čajíky 😉

martulikk
14. júl 2009

ještě mě napadá, jak jste si ten čaj vařily? teda myslím v porodnici... nebo vám to nosil manžel?

avanka
14. júl 2009

Martulikk, ja som bola na nadstandarde, mala som tam aj kanvicu 😉

martulikk
14. júl 2009

no, já bych nadstandard taky ráda, ale při mém štěstí... 😅 bývá tam dost nátřesk... kdyžtak bude muset přinést taťka 😀

mneme
15. júl 2009

ja som nebola na nadstandarde, ale kanvicu sme mali spolocnu v jedalni. 😉

akejka
15. júl 2009

aj ja som bola spokojná s čajom Leros, keď sme mali laktačnú krízu...Homeopatiká mi vôbec nepomohli, len čaj spomínanej značky... 😉

martulikk
15. júl 2009

ahoj holky, tak jsem to nevydržela a šla dnes koupit ty čaje 🙂 uvidím, co za zázraky teda pak dovedou... zkusila jsem vzít tu Weledu (110 Kč!!! uf... 😅 ) a Leros (35 Kč) 😉 kdy to mám začít pít?

avanka
15. júl 2009

Marti, ja si myslim, ze staci az ked porodis.... 😉

martulikk
15. júl 2009

avanka: tak to je mi jasné, že ne teeeeeď 😀 😀 😀 ale myslela jsem, jestli až když to kojení třeba nepůjde nebo hned, nebo až začnu kojit, nebo já nevím co... prostě cokoliv 😉 no jo, hloupej dotaz 😅 už se mi to blíží a tak nevím už čím ty moje myšlenky zaměstnat... 😅

mneme
15. júl 2009

martulikk, tie caje mozes pit uz od 38tt, ale ci to je na nieco dobre neviem. po narodeni mimina by som kazdy den vypila 3 salky (alebo inak ako je odporucane na obale), pomoze ti to rozbehnut laktaciu. urcite necakaj na to, az ti kojenie nepojde. je to prevencia, nie zazrak. ale uz sme asi trochu off topic 😉

zuzana612
16. júl 2009

martulikk, nas v porodnici nalievali kazdy vecer rascovou polievkou, zevraj je to tiez dobre na mliecko. Ja som si ju varila aj doma hadam kazdy druhy den 😀 Nastastie ju mam velmi rada 😝 Tiez som si kupila nejaky caj na kojenie od HIPPu a bol aj celkom dobry. Ale ci mi to pomohlo neviem, lebo mlieka som mala dost mozno aj bez cajov a rascovej polievky 😀

martulikk
16. júl 2009

ahojte 🙂 tak mám dnes za sebou další návštěvu v poradně a 24.7. jdeme na věc 😅 ...jestli se teda malá nepřihlásí o slovo dřív... 😀 je to hrozný, jak začíná to "odpočítávání"... naštěstí tam dnes byla moc fajn sestřička, tak mě i zvedla náladu... obě dětičky přivedla na svět taky sekcí, tak jsme to různě probíraly a po dlouhé době mám zas pocit, že to zvládnu... a k tomu kojení mi říkala, že prý rozkojit se může i "babička", když se jí bude pravidelně přikládat dítko 🙂 no, uvidím, udělám pro to vše 😉

reruna
16. júl 2009

avanka aha, já myslím, že já nic takového ve zprávě neměla, aspon jestli si to pamatuju 🙂
kojící čaje jsou dobré od Lerosu, Bioseed a i Teekanne, ten drahý od Weledy jsem neměla, ale myslím, že jsou asi všechny s podobným složením, většinou bylinky na podporu laktace a na trávení. martulikk a existují i čaje pro těhotné, tak do porodu můžeš zatím pít ty 🙂

vitana
17. júl 2009

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať, ako je to s cisárskym. Či sa plánuje o niekoľko dní skôr ako je vyrátaný termín, lebo ja stále neviem, či budem mať cisársky alebo normálny pôrod a termín mám na konci júla. Doktor sa stále nevyjadril, len ma poslal na tie predoperačné vyšetrenia, lebo mám úzku panvu.

petrzalkaa
17. júl 2009

vitana , pri cisarskych sa nečaká až na termín normálneho pôrodu, jedine ked je urgentný, že sa niečo prihodí, tak sa robí okamžite ale ked je plánovaný, tak sa robí väčšinou aj dva týždne dopredu.....
no vidím, že ty to už aj tak máš za pár, takže ked ti aj navrhne cisársky určite ťa upovedomí pár dní dopredu a ked ťa už aj poslal na preoperačné, tak to už môžeš každú chvílu počítať s nástupom...a normálne sa ho opýtaj, že či a kedy by naplánoval sekciu... lekári to zvyknú plánovať na dni kedy majú v nemocnici svoje operačné dni....
tak sa drž a želám šťastný príchod bábätka na svet 😉

martulikk
17. júl 2009

vitana: já mám termín dle MS 30.7. a dle UTZ 27.7., plánování CŘ se řídí operačními dny v nemocnici (u nás je to třeba úterý a pátek)... moje doktorka mi řekla, že počkáme na dokončení 39.tt, takže na věc jdeme příští pátek, uf...

petrzalkaa
17. júl 2009

martulik držím silno palčeky, nech všetko dobre vyjde!!!! 🙂
potom napíš aké to bolo......budeš v celkovej narkoze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre