Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

vavka33
17. okt 2006

ved uvidim,co povie a snad ju aj "podplatime" 🙂

lola55
17. okt 2006

bellasandra ....zdravim ta, ja chodim k tej istej lekarke ako ty! Uz skoro pat rokov po otehotnení mi hned povedala ze budem rodit cisarskym... o tom ci pod celkovou anestezou alebo epi sme sa este nebavili. No vdaka tvojim prispevkom uz teraz viem ze to bude pravdepodobne pod celkovou anestezou....
Som celkom rada ale aj sklamana..., rada by som babo videla hned, no asi by som nezvladla pocit ze ma rezu za ziva.... ☹ Pred rokom ma dr. operovala a preberanie po narkoze bola hroza....zvracala som a dva dni som sa nevedela postavit z postele... na tretí den som sa dokazala umyt, dobre bolo az na 5.den. Toho sa najviac obavam pri cisarskom, ako sa potom postaram o babatko? a ako to bude s mliekom? pustí sa mi kedy?

jana20
17. okt 2006

ahojte....tak ako tu citam vase prispevky sa bojim cim dalej tym viac...som si myslela,ze rodit cisarskym rezom je ovela lepsie ako klasickym porodom...ja tiez/no na 90%/budem rodit cisarskym koli ociam...asi ste to uz pisali,ale prosim vas mozte mi napisat co mam cakat po prebudeni po cisarskom reze....a este sa chcem spytat...vcera som bola na tie pasy..a dobehla zamnou sestricka,ze som mala kontrakciu a ze ci som ju citila...a ja som ju necitila...moze sa stat,ze zacnem rodit a nebudem otom vediet??? 😅

newyorkgirl
17. okt 2006

jani, ked to budu take tie "ozajstne" porodne kontrakcie, to budes vediet, ver mi 😀 ani ja teraz kontrakcie necitim, to je normalne...

vavka33
17. okt 2006

Janka,no tie prave kontakcie urcite spoznas a ked to bude porod,budu pravidelnejsie,bolestivejsie a coraz castejsie.Kontrakcie sem tam tesne pred terminom sa mozu vyskytnut,je to normalne

jana20
17. okt 2006

tak to dufam,lebo jedna znama mi hovorila,ze tiez necitila kontrakcie, a isla k doktorovi na vysetrenie,to bolo niekedy doobeda a ten jej povedal,ze uz zacina rodit,a mala sa narodila o tretej rano...

lola55
17. okt 2006

Pri planovanom cisarskom reze sa caka az na kontrakcie? Alebo pride termin porodu a jednoducho ta daju do poradovnika a odoperuju?

adetka
17. okt 2006

😀 😀 ... moja mama, ked rodila druhykrat ... prisla do porodnice v noci... ze jej odtiekla voda... ale nechcela budit porodnika, lebo vraj ma este vela casu... necitila takmer nic... sestricky vsak doktora uz zobudili... a ten "tak sa aspon kukneme, ako daleko sme"...

a v priebehu 20 minut bola moja sestra na svete... 😀

vavka33
17. okt 2006

Pri planovanom cisarskom sa necaka na kontrakcie,prides na ten termin,ktory si dohodnes a urobia ti ho.

makak21
17. okt 2006

A co když se ozvou kontrakce dřív, než je termín??? 😅

vavka33
17. okt 2006

Preto sa termin dohaduje asi o 2-3tyzdne skor ako je termin porodu.

ritaklea
17. okt 2006

Mám otázočku baby! Keď mám zlú chlopňu na srdci, bude to musieť byť cisársky rez? Má s tým niekdo skúsenosti...?

vavka33
17. okt 2006

moja kamaratka mala tiez nieco s chlopnou a mala cisarsky,ale bez narkozy,len s epi,tak neviem,opyaj sa svojho gynekologa

ritaklea
17. okt 2006

Husté. Nevieš či to s tou chlopňou mala vážne? No cisársky musí byť brutus, takže sa toho dosť bojím..

vavka33
17. okt 2006

nemyslim,ze je to brutus,onic viac ako normalny porod,alebo este menej.Neviem co to presne mala,tusim nedomykavost.

andrea.m
17. okt 2006

Ja som rodila sekciou kôli polohe KP v celkovej narkóze.Manžel čakal pred operačnou sálou takže počul malého zaplakať a keď ho umyli a vyšetrili tak mu ho doniesli ukázať.Ja som svoje dieťatko videla prvýkrát až 10 hodín po narodení a to mi vadilo najviac a mám z toho zlý pocit dodnes.Prebratie z narkózy nebolo príjemné ale ani nič hororové.Rodila som ráno a večer som za pomoci sestričky šla na wc.Jazva ešte pár dní bolela,ale dalo sa to vydržať aj bez liekov a po dvoch týždňoch som šla domov úplne v pohode.Teraz čakám 2 bábo a chcela by som rodiť normálne s epidurálkou a manželom pri pôrode.Neviem či sa bude dať,lebo mám nízky tlak,od začiatku tehu sa liečim kôli migréne a tiež som počula že po sekcii sa už nemôže rodiť spontánne,lebo hrozí že sa pri silných kontrakciach roztrhne jazva na maternici.Takže ja ked druhý cisársky tak len v spinálke,aby som bábo videla hned po narodení to ostatne určite zvládnem.

zuzu13
17. okt 2006

andrea, ja som tiež po sekcii, ale o cisárskom nik nič nevravel. Len som musela absolvovať predoperačné vyš, pre istotu. A keď som sa pýtala na normálny pôrod, povedali mi, že je to normálne aj keď som mala prvé sekciou... 😅

renca3
17. okt 2006

andrea...neviem kde sa chystas rodit, ale ak je zena uz po jednej sekcii, epidural pri spontannom porode sa neodporuca. Vraj by si necitila pripadne pretrhnutie maternice a to je vysoko rizikove. Aspon v Ruzinove to takto vysvetluju. Informuj sa u vas v porodnici. Inak spontanne rodit mozes bez EPI.

zuzu13
17. okt 2006

jéžiš baby ako idem rodiť??? 😒

ritaklea
17. okt 2006

No tak vám poviem. Moja mamina rodila 2x normálne a povedala, že to bolo hrozné, a tretí pôrod mala cisárky, a to že bolo to najhoršie. Takže neviem, neviem, ako sa niekto môže rozhodnúť sám pre cisára.

majka35
17. okt 2006

to ritaklea - názory sú rôzne, určite si si prečítala všetky príspevky na túto tému, niekto si zase nevie predstaviť rodiť spontánne ... takže neviem, neviem, ale mám pocit, že každá sme iná a to, akou metódou by sme chceli rodiť je úplne,ale úplne individuálne...

andrea.m
17. okt 2006

zajtra idem do poradne budem sa informovať.chystám sa rodiť v prešove.

ritaklea-každá žena je iná,má iny prah bolesti,a aj každy pôrod či zotavovanie po cisarskom je ine a inač ponimané tou ktorou ženou.ty budeš svoj pôrod vnímať úplne ináč ako tvoja mamina takže nemaj žiadne obavy

ritaklea
17. okt 2006

Ja len, že jasné že každá žena vníma vše inak. Ale ona prešla oboma a vie že to druhé je horšie. Tak neviem.

vavka33
18. okt 2006

Ale aj ten cisarsky je u kazdej zeny iny,pretoze sa jej inac hoja rany a inac vnima bolesti jazievtak ako aj pri normalnom porode.Ak ta nastrihnu az po zadok,tak neviem neviem ci to budes znasat lepsie ako maly rez na bruchu.
Zuzi,ty sa neboj,urcite si vyberes ten spravny sposob a bude vsetko v poriadku,len sa nestresuj,ved za chvilinku to budes mat za sebou

newyorkgirl
18. okt 2006

aj ja si myslim, ze je to individualne, moja kamoska mala cisarsky a citila sa po nom uplne super, ze akoby ziadny porod ani nemala 😝

bellasandra
autor
18. okt 2006

lola55 poslala som ti IP 🙂

mitinka
23. okt 2006

ahojte baby.cukrikk ma pravdu je to prestrasne a tie tyzdnove bolesti no horsie ako horor a ked sa nemozete postavit z postele a babo vam zacne plakat a vy v tych hroznych bolestiach sa musite postavit a dat mu papat nieje to prijemne!!!!muz je zdravotna sestra a nahovaral ma na to no isla som aj bez toho lebo bolo KP(koniec panvovy-ritkou dolu)mam prve a nikdy sa na to nedam a este sa mi to aj doteraz vracia cely porod ked zaspavam alebo pozeram na malinku.naozaj to nezelam nikomu!!!rodeniu zdar!!! 😀

vavka33
23. okt 2006

Miti,co bolo na tom take strasne?Vies,pre mna bol zas normalny porod totalny horor.

mitinka
23. okt 2006

vavka33 tie neopisatelne bolesti tyzden v kuse a ked som sa snazila postavit bol to brutalny horor az som skoro odpadavala a zostavalo mi zle,tocila sa hrozne hlava a nevedela kde je sever a bolo treba malu nakojit a mne bolo do placu nevedela som si nijak pomoct!!!zeny ktore rodili normalne isli v pohode uz na veceru a ja s placom lezala v posteli s hroznymi bolestami!!!! ☹ ☹ ☹ ☹

vavka33
23. okt 2006

Hm,tak ja som nesla ni na veceru,ani na alsie dve a nevladala som nielen sediet,ale ani lezat,chodit uz vobec nie.Takze je to asi individualne.A mala si asi narkozu,ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre