Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

snazivazuzi
10. mar 2009

˝rizika prirodzeneho porodu sa nepisu, lebo su oproti vsetkym ostatnym minimalne. ˝ - to si ja nemyslim 😉
Nic v zlom, fakt, len si nemylim ze by bol prir. porod menej rizikovy ako SC.

monika77
10. mar 2009

kedy ste začali s cvičením po cisárskom? a čo opalovanie v solárku ... stále čítam všade názory pre aj proti a neviem sa rozhodnúť či ísť alebo nie do solárka

tinkaaa
10. mar 2009

ahojte tak vám chcem napísať,že mám úspešne za sebou cisársky 3.3.2009 máme malú Alexandru a veľmi sa z nej tešíme 3350g 48cm
nebolo to až tak hrozné ako som si myslela,rez trošku ešte pobolieva,hlavne pri kojení,ale dá sa to vydržať

reni7
10. mar 2009

sashka-asi bude lepší když budeš své příspěvky psát na jiné téma,páč si musela vědět když si to sem psala,že sou tady maminy před porodem který si CŘ nevybraly dobrovolně 😖 nezlob se namě,ale mě to teda rozhodilo fest 🙄
tinkaaa-gratuluju k holčičce 🙂

ivana24
10. mar 2009

tinkaaa - tak vidíš, že to nebylo tak hrozné, navíc ti určitě malá dodala síly, viď? Gratuluju a at jste holky zdravé 😉

mystical
10. mar 2009

ANO saschka,trošku si to prehnala.Ja som od začiatku vedela , že budem mať SC.Môj gynekolog je aj pôrodník a ver mi že vedel veľmi dobre čo odporúča a nebehala som za iným lekárom spytovať sa.
Som 5mesiacov po SC a neolutovala som to,aj budúce pôrodi chcem so SC.

ibinecka
10. mar 2009

Sashka, ja si tiež myslím že by si si mala písať svoje postrehy niekde inde 😠 Ja som tiež pred 3 sekciou a nevyberala som si to dobrovolne a poznám aj ženy ktoré mali pri prirodzenom pôrode problémy.

Reni7, neboj a nenechaj sa rozhádzať takýmito článkami opísanými niekde z knihy. Je nás tu strašne veľa ktoré sme to prežili naživo a boli sme spokojné a nemali sme vôbec žiadne problémy 😉

Tinkaa, gratulujem k maličkej nech ste zdravučké obidve 🙂

reni7
10. mar 2009

ibinecka-moc dík za odporu,no ale teda jak sem se dočetla o krvácení z dělohy a pak že ti jí můžou sebrat,no brrrrrr,přece jenom chci aspoň dvě děti,člověk se snaží si nic takovýho nepřipouštět a pak se tohle dočte,myslím,že tyhle články vůbec na koníka nepatří 🙄 ale já se snažím být v klidu,všechno určo půjde jak po másle,proč by to taky mělo být jinak,a jestli se něco má stát tak tomu stejně nezabráníme
vidím,že už to máš za pár,tak budu držet pěstičky ať je vše v pořádku 😉 🙂

sissik
10. mar 2009

kocky nerobte paniku z tohom co napisala saska. pri normlanom porode sa nemusi odlupnut placenta, moze nastat krvacanie, zena ide do narkozy a robi sa kyretaz. ak sa to nestihne a maternica sa obrati a vylieza von, tak ju rukou vtlacaju naspat a kyretaz je hned potom.
samozrejme ze kazdy porod nesie rizika. sestricka na gynde vravela, ze robila nejaky cas aj v porodnici a z normalneho porodu sa behom sekundy stavali porody rizikve, ktore sa museli koncit sekciami.
tak klud 😉

miriamkac
10. mar 2009

Caute. Na zaciatok len napisem, ze do zadu stranky som necitala, ale nemyslim, ze sashka chcela niekoho nastrasit, znechutit, rozculit. Z vlastnej skusenosti mozem napisat (mam za sebou aj normalny porod aj sekciu), ze ani jedno, ani druhe nie je bez bolesti. 😉 .....prirodzeny porod som mala straasne dlhy (od odtecenia plod. vody po narodenie malej ubehlo nekonecnych 33 hodin), a po CS ked ma sestricka na druhy den posadila, tak som jej vynadala.....takze prast ako uhod,....hlavne je, ze boli deti v poriadku a ja tiez....akurat po normalnom porode po troch hodinach som do sprchy odkracala po svojich a po CS az na dalsi den... 😉
Vela stastia a nestresujte sa zbytocne....babatkam to nepomaha.... 😉

valentovasasa
10. mar 2009

sashka.mst

neuraž se, ale ty vše vidíš jen z tvého studijního pohledu. At žije teorie!!! Ale praxe je jiná, víš??? neustále od tebe slyším,že císař má víc rizik, jaká jsou atd. Ale zohledňuješ někde i ostatní rizika? Neustále říkáš, že je císař rizikovější - ano, je, ale pro matku - je až 6x rizikovější pro matku, pro dítě je však rizikovější normální porod!!! A to tu nějak nepíšeš.
Navíc stejně tak, když říkáš, že to bylo určené maminkám co se mohou rozhodnout jak rodit, tak mi řekni sama, jak by ses rozhodla ty - ale čekám na přímou odpověd - když by ti řekli, že máš dítě koncem pánevním, má téměř 4kg a je to kluk?
Uvědom si, že pokud bych ho rodila normálně, a mohla jsem! /v čr ti dají na výběr, pokud jsi prvorodička/, tak by s největší pravděpodobností byl vykloubený, při téhle váze a tlaku na varlata taky neplodný a nedej bože aby při průchodu zvedl ručičku a dal ji kolem hlavy... Opět by to byla další komplikace. Já se rpoto rozhodla podstoupit vyšší rizika rpo mě, pro rodičku, než pro dítě. To bych si neodpustila.
Přijde mi že ty jen "papouškuješ" nějaké učebnice, ale realita je trochu jinde. Opravdu zdůraznuji i pro ostatní, SC je rizikovější pro matku, přirozený porod pro dítě!, tak že pokud se někdo dostane do situace jako já, že si musí vědomě vybrat, tak se vyptejte na všechny možné komplikace. Já je tenkrát nevěděla, ale pro SC jsem se rozhodla a nelituji.

MJ - s těmi komplikacemi po SC - je nás tu spousta, co jsme komplikace neměli, ano déle jsme se rehabilitovali,ale upřímně moje matka mě rodila v celku krátkou dobu, ale měla jsem 4,5kg a dávala se dohromady celých šest neděl, to samé má kamarádka - ta měla malé dítě, ale velký nástřih a celé šestinedělí si pořádně nesedla. To já byla i po SC happy mnohem dřív! Po šestinedělí jsem ani nevěděla, že jsem rodila!!! Takže je to JO a NE. Oboje má svoje.
A zažila jsem jak vypadá komplikace po SC - holčina co se mnou byla na pokoji je měla - rána ji zhnisala, vymačkli jí z toho litr hnisu, pak se jí to celé rozpadlo a měla tu ránu celou otevřenou, ale jednak měla nadváhu - a dost (i když já taky), ale měla taky cukrovku, sice těhotenskou,a le pořád je to cukrovka a tam se rány hojí hůře a navíc lékaři říkali, že to bylo špatnou hygienou, že se jí tam dostali bakterie do té jizvy.
Ono to není ty komplikace jen tak... vždy mají důvod a něco jim předchází. Pokud je matka naprosto zdravá, dodržuje hygienu a sál byl dostatečně vydezinfikován, tak by komplikace být neměli...
Někde jsem četla, že ty rozpady jizev bývají i pokud rodíte normálně, ale z jakéhokoliv důvodu musíte na akutního císaře, před vámi někoho operovali a nemají dostatek času na důkladnou dezinfekci sálu, tak se MŮŽE, ale NEMUSÍ stát že se právě tam tou infekcí nakazíte. Tím vás nechci děsit, ale je to možné... Takže pro mě je to pro tento porod jasné - pokud mi doporučí z jakého koliv důvodu znovu SC, tak jdu do něj... Než něco riskovat...

janula2008
10. mar 2009

Líp bych to Sašo nenapsala 😉 Já jsem za císař vděčná a je mi uplně fuk co si o tom kdo myslí, klidně to přiznám, že jsem si jej víceméně vybrala, méněcenná se vážně necítím,mám nádhernou zdravou dceru a to je pro mě nejdůležitější 🤐 Jsem hodně krátkozraká, ale oční pozadí by normální porod údajně ustálo, jenže mám z normálního porodu i šílenej psycho blok, takže jsem byla vděčná oční, že mi na císař napsala doporučení. Žádné komplikace jsem neměla a po zhruba třech týdnech jsem snad ani nevěděla, že jsem rodila. Jizvu nemám pěknou, zjistili mi keloidní hojení jizev (veškeré jizvy vystoupají, červenají...), ale je schovaná pod kalhotkama, takže žádný problém...ten by asi nastal, pokud bych byla sešitá k zadku po normálním porodu, možná bych nebyla na velké ještě teď 🙄

iwuskaaa
10. mar 2009

Ja som tiež rodila CS a nemenila by som 🙂 . Ak budem mať tú možnosť porodiť aj druhé bábo CS, určite budem za to vďačná 😵 ...ja som sa na nohy postavila po 24 hodinách, hneď ako bolo možné a rekonvalescencia prebehla úplne v pohode...ani neviem, že mám jazvu 🙂 ...takže tehuľky, ktoré idete na CS nebojte sa!!! 😉

juja
10. mar 2009

Ahojte kočky,
chcela by som sa opýtať v akom čase po CS ste boli fit - ako ste fungovali v prvých dňoch a kedy Vám "nabehlo" mliečko ?
ďakujem Vám... 🙂

reni7
10. mar 2009

valentovasasa-vystihla si to na jedničku 😉

já sem byla přesně ten případ-mamka mě rodila přirozeně KP 13 hodin,měla sem vyklouběný nohy,levou ruku a ještě sem byla kříšená 😔 proto teď jdu k ortopedovi skrz potvrzení na CŘ mám strach co ty moje kyčle při norm.porodu 😖 mama měla jít na cŘ ale nechali jí ty hovada rodit normálně a taky sem tu nemusela vůbec být,takže když je KP tak bez rozmýšlení císař!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ivana24
11. mar 2009

Já mám za sebou dva CŘ oba pro KP a jak už po několikáté píšu úplně v pohodě. Fungovala jsem hned, ze začátku to bolelo, po týdnu rybka rybička. Mléko stejně ne-li dříve než maminy po norm. porodu, tj. do 48hod po porodu. Také bych neriskovala zdravý svých dětí, takže volba jednoznačná, navíc mám super mudra, s kterým jsem vše rozebrala a jak nakonec konstatoval, byl rád, že si do mě mohl říznout 😀 😀 😀
Hlavně se nebojte, to nepomůže.

petra1985
11. mar 2009

ahojte chcem sa opytat.. ked ste mali planovany cisarsky kolko dni pred terminom vam ho robili?

lullka30
11. mar 2009

TP som mala 13.6. a císaře mi naplánovali na 11.6.

petra1985
11. mar 2009

hm to dost na tesnotku

miah
11. mar 2009

petra1985 - ja som mala TP 3.11 a CR mi robili 24.10 🙂

mikiko
11. mar 2009

rodila ste niektora cisarskym u doc. Krizka st v Ruzinove? ake mate skusenosti. moj gynekolog ma k nemu posuva lebo ma vtedy nerodi ked mam termin.

katka1981
11. mar 2009

ak niektora rodila u Dr. Havaldu cisarskym, mockrat dakujem za info.

damin
11. mar 2009

Tak nějak si myslím, že dobrovolně si CŘ nevybere nikdo. Ani já ho neměla dobrovolně a po zkušenosti s normálním porodem a sekcí - jsem pro normální porod. Jsem ráda, že tu existuje taková vymoženost jako sekce - zachránili mi tím syna, který byl KP a nechtěl sestoupit a pak už mu opravdu v bříšku dobře nebylo. Byla jsem tak pitomá, že mi dali vybrat a já šla do toho to nejdřív zkusit normálně rodit. Opravdu záleži na lékaři - protože po porodu mi jiný lékař řekl, že ať jsem ráda, že šel kluk sekcí, že dřív, když se KP normálně rodili, tak museli bez výjimky děti oživovat. To mi ale ta doktorka před porodem neřekla.

halpa
11. mar 2009

Ahoj holky, jen nakukuju, abych se taky pochlubila, před týdnem a něco jsem tady psala, že se obávám císaře, kterého mám naplánovaného kvůli KP. Tak už to mám za sebou a nebylo to nic tak strašného, nejhorší bylo zatlačování dělohy po sekci na JIPce. To jsem je málem pokousala. Jinak hned druhý den jsem už měla malého u sebe. Máme krásného klučinu 50 cm, 3,9 kg a nedovedu si představit, že by mi ho tahali při přirozeném porodu.

Mám na vás ale jeden dotaz. Jsem dnes 10 den po operaci a úplně jsem přestala krvácet. Je to normální?

ivana24
11. mar 2009

Halpa - velká gratulace. Tak vidíš, že jsem ti nekecela 🙂 🙂 🙂
Jinak taky jsem brzy přestala krvácet, takže pohoda, ničeho se neboj a užívej si Ondráška 😉 😉 😉

petra1985
11. mar 2009

este sa chcem opytat ked mam termin 29.3 a doktor mi chce sekciu spravit uz teraz v sobotu lebo sa vraj otvaram a bola som operovana na oci tak nechce riskovat nie je to skoro? Dva tyzdne pred terminom? Vyvalil to dnes na mna, ze som ani nevedela ako sa volam 🙂 ja len mam strach zeby dietatko bolo uz dostatocne velke a pripravene na to ist von..

anitta
11. mar 2009

ahojky holčiny .dnes mi na ko dr. řekl že se spíš přiklání pro sekci po několika mých operacích a problémys čípkem
tak vás pročítám a doufám že to taky zvládnu dobře.

halpa to jsi šikula jak jsi to zvládla . byla jsi při v ědomí? a pustili tě domů docela brzy vid?

certica
11. mar 2009

petra, ja som mala prvu sc tiez asi 2 tyzdne pred terminov, koniec 38tt a krpec mal cez 3kg a to bol udajne z tych mensich. otazka, nakolko to je optimalne, ale tvoj porodnik snad vie, co a preco robi, ked sa tak rozhodol

anitta
11. mar 2009

petra ve 38tt už je mimčo hotové a plíce už jsou funkční neboj. to už se rodí normálně a je to naprosto v pořádku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre