Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

junovka
27. dec 2008

zalezi vsetko aj od toho, ako sa ti bude chovat jazva na maternici po prvom, lebo je to velmi dolezite, aby ti nepraskla.Moze sa stat, ze aj koli predoslej jazve ti zrobia znova cisarak, a to kludne mozu aj skor o paru tyzdnov 😖 😉

mirko
27. dec 2008

no ved uvidim, ale som si aj povedala ze ked som uz raz dorezana tak druhy krat mi to vadit nebude, hlavne ze bude babo v poriadku..........a bola si nejako viac sledovana??????

junovka
27. dec 2008

ja som bola sledovana viac cele tehotenstva 😉

nelinka79
27. dec 2008

ahojte ked tu citam ako mate tie jazvy v poriadku tak vam az zavidim ... mne sa rana zacala otvarat asi na 8 den po cisarskom a taký týžden sme to davali do poriadku. a aby mi nebolo luto tak po 8 týždnoch sa mi na reze spravili také ako dve bubliny a ked praskli boli plne hnisu. takze zase som s manzelom "pobavila" ked sme to cistili a davali do poriadku ... teraz uz len dufam ze to bude uz konecne v poriadku .

junovka
27. dec 2008

fuuuuh 😝 , moja znama po cisaraku chodila cele 3 mesiace , kazdy den na precistovanie jazvy, nakolko jej stale hnisala a nechcela sa jej hojit 😝 😝

zuz11
27. dec 2008

praveze nie je automaticky po prvom aj druhy cisarak mna presviedcal ze nemam ziadne problemy na druhy cisarak lebo ten prvy bol taky rychlovka koli tomu ze som sa vobec neotvarala takze pri druhom som sa mohla len az teraz pri konci mi zistili hned 3 dovody na cisarak a to ze dieta je zle otocene a hlavu ma hore ritku dole, ranu na maternici po prvom mam velmi tenku a mohla by praskunut a uz je Drobciatko velmi velke na moju vysku a vahu odhadom malo pred tyzdnom 3700g takze o tyzden uf....... takz emi naplanovali cisaraok.....
a ked som sa bavila s dr tak povedal ze teoreticky by som mohla mat aj tretie dieta 😀

bianca
27. dec 2008

ahojte

aj ja som mala s jazvou problem.Kus tkaniva mi odumrel a zo zaciatku tvrdili ze je to hematom(trosku sa v tom vyznam tak som oponovala,ale nemala som uspech) Najviac som sa smiala ked mi kazali aby som si to 5x denne sprchovala a stale vetrala.Ha pri miminu.Nakoniec som zacala pouzivat Framikoin zasyp a vsetko je ok i ked ma obcas jazva pobolieva

mukky
27. dec 2008

ahojte,ja som mala tiez planovanu sekciu v 39 tyzdni,syncek sedel,nechcel sa otocit ako netopierik 😀,bolo to krasne,hned som ho videla len skoda ze tam nebol aj manzel 😢 ,no a neviem co su to porodne bollesti,aj druhe hned by som chcela rodit takto,jazva v poriadku,vobec ju neriesim,mam babo,no a nase mamy maju jake jazvy,vtedy rezali zenz priserne.Svagrina caka tretie po dvoch cisarskych a vstko dobre zaial 🙂

d.aniela1
27. dec 2008

pekny vecer

i ja se pridavam,ja mela prvni ditko s normalni poroodem i kdyz 18hod a druhy jelikoz jsem prenasela a malej nechtel ven tak cisarskym rezem,protoze pak uz byli komplikace,

jizva se hojila krasen az na to ze ji mam sitou hodne dole a pres strie,coz byl problem,uz v porodce me presto tekly kapicky krve,,ale vse se zacelilo udelali se stroupky a bylo hej,,
ale muj problem byl ze jsem nemazala,sice vezrala,a myla,,,ale nemazala a nemasirovala....

jeste dneska sem tam citim kdyz je zmena pocasi jivzu asi tam mam srusty a ty bohuzel budu uz citit porad..

janda79
27. dec 2008

ahoj, nechodím sem pravidelně, takže ani pravidelně nečtu.
chci poprosit o radu. jsem měsíc po císaři a mám kolem jizvy pod kůží takové jakoby boule, je to tvrdé. jde s tím něco dělat, aby to zmizelo? a co převis kůže nad jizvou? zmizí to? jestli bych mohla poprosit, napište mi do IP. mockrát díky a krásný nový rok! 😉

stellamiapiccola
28. dec 2008

ahojte

mám jednu otázku budem rodiť cisarom budu mi davať klistýr?

junovka
28. dec 2008

ja som mala v oboch pripadoch 😉

junovka
28. dec 2008

....a dokonca pri prvej som mala este aj klistir po cisraku, ked som bola schopna chodit, nakolko mi hrozilo, ze sa mi zauzlia creva 😀 😀

stellamiapiccola
28. dec 2008

ajajaj to si ma moc nepotešila

zdenucha
28. dec 2008

stella-mně nedávali klistýr ani jednou....asi záleží na okolnostech ,obě děti mám císařem 😉

mukky
28. dec 2008

stella mne nedali klistyr,ale aj tak som sa na neho psych.pripravovala 🙂 ,no aj toho vyvodu som sa bala ale to ked uz budes vediet ze za par minut budes mat dietatko,myslim ze vsetko ti bude fuk 😀 a to som poriadny strachopud,az som sa cudovala ze ten strach opadol ohladom tychto veci,uz som sa len obavala aby dietatko bolo zdrave,dala som si umrtvenie iba od pol pasa dole a absoluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuutne nelutujem,hned som ho videla ale mne tlacil na hrubu cievu,tak ked ma dali na chrbat riadne ma napinalo 😀 a davali mi kyslik dychat,ale mala som aj tam kamosku sestricku prisla koli mne k porodu do prace tak bolo fajn,a boli tam medicky prvy krat pri porode a ich prve som videla ako vyskaju jej ked maleho zbadali,aj na ten vyvod sa mi pozerali priamo tam 🙂 ako mi ho zavadzali,no ved sa musia ucit...ale ked ma oni pichali jasne ze som nepovedala ze zle pichaju,a mali radost ze dobre 😉 ,ale potom musis 24 hodin len lezat na iske,ja som lezala tusim 26 a naspala som ani minutu,nedalo sa 😒 a maleho mi hned kamoska do hodiny doniesla pricucnut sa,joj,idem ho vybozkavat,ahojte

luucia
28. dec 2008

Mě klistýr taky nedávali 😉

dejna3
28. dec 2008

ani ja som klystír nemala

robin154
28. dec 2008

Ahoj holky, protože mi taky hrozí císař, mám dotaz. Mluví se tady o nějakém vývodu... Mohl by mi někdo napsat, o co jde? Dík

robin154
28. dec 2008

A kdybyste si mohly vybrat, šly byste raději na císaře nebo do klasického porodu?

jarus1
28. dec 2008

ahoj,..no kedže nebudeš môcť istú dobu chodiť, t.z. ani na toaletu, musia ťa tzv.vycievkovať, t.z. do mechúra zaviezť hadičku, aby ti moč sám odtekal von do vrecúška....teda myslím, že dievčatá mali toto na mysli

jerry
28. dec 2008

ahojte
obe kočky boli cisárskym, klistýru som sa nebránila, aspoň budem mať o problém menej . Po tom 😀
Kedže som nemala pôrodné bolesti, nevadilo mi to.
Dúfala som, že druhý bude prirodzený pôrod, ale kedže som sa ani pri prvom vôbec neotvárala mala som takmer 100precentnú "šasncu", že ani pri druhom sa nebudem.
Nakoniec mi začala predčasne odtekať plodová voda, žiadne kontrakcie, zasa cisársky.

Ináč vedeli ste o tom, že ak ste mali prvý cisársky môžete dokonca požiadať aj o druhý? Bola som prekvapená.
Jazva sa mi hojila dobre aj prvý aj druhý krát, v pôrodnici jazvu ošetrovali laserom. Nemala som žiadne komplikácie.

A druhý cisársky bol oveľa lepší ako prvý oveľa rýchlejšie som sa dala dokopy. Bála som sa skôr že budem nemožnejšia, bola som však milo prekvapená.
Tretí si už ani nevšimnem 😀

Len občas to svrbí

stellamiapiccola
28. dec 2008

ahojteeeeeeee

Dakujem všetkým za odpovede ste zlaté božinku tak sa bojím

stellamiapiccola
28. dec 2008

robin154
ja si moc nemôžem vyberať mám operované oči ta 100% cisar ale asi by som si ho aj vybrala.

babyyyyyyyy a to cievkovanie som asi hlupák jak stresujem ale hrozne sa ho bojím tiež a to som vydržala injekciu do oka za živa .

ja mám strach z toho klistýru lebo som dostala hemeroidy asi bábo tlačí na črevá a tak to bolí a keď si predstavím že mi majú do toho bolavého dať klistýr to nieeeeeeeeeeeeee

sophy
28. dec 2008

neboj, cievkovanie ani necitis, hlavne ak ti ho urobi skuseny lekar ci sestra, mne ho robili najprv na porodnom stole, rodila som najprv normalne, potom ma znova cievkovali na operacnom stole, ani jeden krat som to zavedenie necitila, moc si to pochvalujem, prvu noc po sekcii bol som vycievkovana, kazali mi vela pit, ale vstat na wc by som hned po operacii nezvladla, takze to bolo bajecne, povedala by som ze baby co sa furt budia v noci v poslednom trimestri kvoli curaniu by to cievkovanie uvitali 😀

janda79
28. dec 2008

ahoj, cévkování se neboj. já jsem z něj byla na nervy víc jak z celého císaře, tak jsem se strachy třásla a dokonce jsem měla slzy v očích, ale opravdu to nic nebylo. taky jsem byla na nervy, že budu mít cévku dva dny, říkala jsem si, že si to nechám odstranit dřív, ale nakonec jsem byla ráda, že cévku mám a nemusím se nikam belhat. takže za sebe tě můžu uklidnit, že cévkování je úplně v pohodě! hodně štěstí!
klistýr mi nedávali, jen jsem nesměla od půlnoci nic jíst a pít, ale to je spíš asi pro případ komplikací, kdyby mě museli uspat celkově. rodila jsem ve spinálu.

stellamiapiccola
28. dec 2008

dakujem sophy a janda79

moc to pomáha keď píšete.
no je pravda ja chodím čurať furt ,dako to zvladnem veď ste to zvládly aj vy.

zuzana76
28. dec 2008

zuz11, vidim, ze ty mas uz onedlho termin a ked ti planovali tento druhy cisarak, tak to presne na termin? ved si asi este stale doma, to sa neplanuje skor? tyzden dva dopredu, ved co ak zacnes rodit spontanne?

mukky
28. dec 2008

Ahoj stella....naozaj sa neboj,ides si dat epidural od pol pasu dole?Neboj sa fyzicku bolest pri tom vobec necitis,v sede ti pichnu len do chrbta,mna aspon to nebolelo len sa mi strasne triasli kolena 🙂 sa ma pztali ci mi je zima no nebolo to od zimy 😀 ,potom si lahnes a uz len citis ako ti ide teplo do noh,a si taka trosku jak opita,taka otapena prijemne,aspon ja som bola a asi za 5 min bol na svete,absolutne nic som necitila lan troinku akokeby mi hladkali brusko 🙂 ,vsetko to trvalo asi 25 min i menej a cely cas sa stebou rozpravaju skoro,a uz mas dietatko,a si stastna,a chces rodit aj nabuduce tak 😀

kattom
29. dec 2008

ahojte, tak mne davali na antolskej klystir pri oboch detoch (maleho som najskor rodila normalne, kvoli komplikaciam musel ist cisarskym). babulku som rodila planovanym cisarskym - neotravala som sa a mala ma tlacila hrozne na jazvu staru, som nizka a podla ultrazvuku mala 3,5 kg, tak mi lekar na antolskej na rovinu povedal, ze sa mozem rozhodnut a mozem trvat na cisarskom.. /co mi na 90% aj tak hrozilo, ak by som isla normalnym porodom a aby som sa vyhla komplikaciam..). takze o 2 tyzdne skor sa narodila, ako mala.
pri malom som bola v celkovej anestezii, pri malej som mala spinalku - 24 hod. som lezala po nej. spinalka bola super, videla som malu hned, celkovo to trvalo - kym dali babo von tak asi 5 minut, len potom sa este "hrali" s mojou starou jazvou na maternici - takze asi 40 min. som bola na sale.
cievkovali ma na porodnej sale pred tym, ako ma odviezli na operacnu. nebolelo ma to, len troska neprijemny pocit, ale hned to preslo.. a ked mi to vyberali, ani som nevedela kedy - davalo sa prec pred tym, ako mi sestrcika pomohla vstat po 24 hod a ist do sprchy.
inak teraz po druhom cisarskom sa mi rana hoji rychlejsie, aj menej boli, aj sa lepsie citim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre