Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

latvia
27. feb 2010

plodovku ti neprepichnu, ked ti rozrezu maternicu plodovka vytecie sama, jednak von a jednak do brucha, ale po vybrati placenty a zataveni krvacania sa vsetko odsaje z brucha , takze ziaden strach.inac je plodovka tekutina vlastna tvojmu telu, takze sa sama vstebe, tych par ml co by tam ostalo 😉

zuzul1310
27. feb 2010

Nevyzdvihujem CR pred klasickým pôrod, jednoducho v dnešnej dobe ak je možnosť vybrať si čo je podľa mňa lepšie tak si vyberiem, niektorá porodí klasiky za hodinu dve a je v pohode iná sa trápi deň dva a dala by čokoľvek za to aby to dieťa akokoľvek vybrali a nakoniec sa CR možno ani nevyhne, je to individuálne pre každú ženu aké riziko je ochotná podstúpiť, kamoška rodila klasicky a keby nebola mala nadpriemerne dlhú pupočnú šnúru tak sa chlapček zadusí, lebo ju mal omotanú okolo krku a rodila klasicky (lekári si to na ultrazvuku nevšimli). čo sa týka tých lôpt a bazénu a tak, žiaľ veľa nemocníc tieto služby neposkytuje a teperiť sa dvesto tristo kilometrov a zaplatiť nemalú sumu za nemocnicu si nemôže každý dovoliť a keď mi začnú kontrakcie tak asi ťažko sa poveziem tri hodiny s kontrakciami v aute aby som stihla prísť do nadštandardnej nemocnice s bazénom alebo fitloptami. Pri klasickom pôrode môžu nastať tak isto komplikácie ovplyvňujúce matku aj dieťa takže robiť strašiaka z CR tiež nie je zrovna na mieste.

romana29
27. feb 2010

klaudiko já nevím, jak to přesně dělají, mě začala odtékat doma, protože jsem měla KP, větší dítě, hodně dioptrií, udělali mi císaře. Když mě ale otevřeli, tak voda vytekla všude kolem 🙂, aspoň já jsem měla ten pocit, mě na ruku určitě trochu jo 🙂
Ničeho se neboj, já jsem šílená sralbotka, nedělá mi dobře ani odběr krve, bojím se zubaře, ale budu moc ráda, když i druhé bude císařem. Za hodinu +-bude po všem. Mě otevřeli něco po deváté a po desáté už jsem byla i zašitá na pokoji.

latvia
27. feb 2010

30 percent deti sa rodi s pupocnikom okolo krku, vela z nich ich ma omotany aj 3x, na ultrazvuku aj ked to je vidiet tak sa cisarsky nerobi.
fitlopta a bazen je jedna z variant, spominala som aj epidural, ten tlmi bolesti. a je jasne ze vsade mozu nastat komplikacie, len asi doktori vedia preco radsej nechaju zenske rodit spontanne. ti ktori daju rodicke na vyber si podla mna do istej miery ulahcuju a urychluju robotu, je pohodlnejsie rozrezat brucho a vybrat dieta ako niekolko hodin sledovat rodicku a potom odrodit. nevravim ze zeny nemaju mat na vyber, v dnesnej dobe ma pacient tolko toho na vyber lebo sa kazdy ohana slobodnou volou....no nech....ale potom tie zeny lutuju pri dalsich detoch ze maju tazkosti pri dalsom dietati....
a strasiaka z CR robit? ak si zdravotnik tak vies co sa moze stat....to nieje strasenie ked clovek spomenie komplikacie a nasledky operacie.

latvia
27. feb 2010

romana, ak mas ocnu indikaciu tak na cisar pojdes zas

wewerka000
27. feb 2010

zuzul uplny suhlas s tym CR 🙂
latvia si doktorka?aspon s toho ako pises som to ta pochopila..nemam nic proti tebe ale neviem preco ti je divne ked chce ist zena CR ved je to na kazdej z nas....ja by som nepisala skoro v kazdom prispevku ze je to divne,nechapes preco zeny chcu tak rodit...nic na tom nieje...kopu zien rodia tak lebo chcu..sorry 🙂

latvia
27. feb 2010

tak pardon, ja som sa len snazila vysvetlit ze to nieje take super ako to tu opisujete. ved rodte ako chcete, pre mna za mna 🙂

dulkagabulka
27. feb 2010

wewerka , suhlasim s latviou....su indikacie,kedy je CR potrebny a život zachranujúci...no "vybrat" si CR len tak, lebo si myslí,že je to lepšie, je podla mna nie rozumne...žena ma byt premyšlavá a ziskat informacie pre aj proti a potom sa rozhodovat...

lamarika
27. feb 2010

wewerka: Ty neustále tady oroduješ za CR, ale vůbec nevíš do čeho chceš jít. Latvia se ti pouze snaží trošku vysvětlit jaké to je ze všech možný úhlů a ty se do ní navážíš? Já vím jaký je CR a znám spoustu žen co ho měli v pohodě, ale i které ne. Názorů na něj je spousta, ale nechápu jak někdo kdo to neabsolvoval o něm pomalu říká, že je super když ani neví a o čem mluví. . .

wewerka000
27. feb 2010

ja som napisala ze nic proti nej nemam a nenapisala som ze je CR super ani nic take..a co to o tom viem aj ked som este nerodila,napisem tu 2prispevky a uz ze stale orodujem za CR???? prepac ze som vobec pisala tie 2-3 prispevky 🙄

balisek
1. mar 2010

Ahoj holčiny, jak je to s dalším těhu po císaři?? Slyšela jsem že dva roky by se mělo čekat, chěli by jsme s manžílkem už v listopadu zkusit druhé mimi, ale to bude rok a půl po císaři, tak nevím, jizvu mám prý uvnitř zahojenou, doktoři na to mají jiný názor, ale chceme hoodně dětiček a brzo po sobě, takže dva roky to je ceĺkem dlouhá doba:(

blumka
1. mar 2010

balisek, ja som s druhou dcerkou otehotnela ked mala prva rok aj tri mesiace. Kebyze nemam ocnu indikaciu tak kludne mozem rodit spontanne. takze myslim ze kludne sup na vec 😀

balisek
1. mar 2010

Hi hi teeda ty jsi mi udělala radost a jakou:D a těhu bylo v pohodě? mě totiž všichni straší že strávím tehu v nemocnici:(

blumka
1. mar 2010

v pohode...bola som sice v nemocke 2 tyzdne ale vobec to nesuviselo s predoslym CR..zacala som trosku krvacat, tak si ma nechali na pozorovani. Myslim ze druhy cisarsky sa odporuca po roku po prvom, teda najskor 😉 akurat ze musis ratat s vacsou pravdepodobnostou ze aj druhe tehu sa skonci cisarom..mne moj lekar povedal ze ak je po spontannom porode 20% sanca ze druhy porod skonci CR tak po predchadzajucom CR sa to zvysuje na 70%..ale to su len cisla, v kazdom pripade ak sa zacnete snazit rok a pol po CR tak si za vodou 😉

lamarika
1. mar 2010

balisek: Jsem znovu těhotná a malýmu je 10 měsíců. Doktor říká, že je vše v pohodě. Prý je důležité rodit od císaře minimálně v ročním rozestupu, takže to znamená, že otěhotnět čistě teoreticky můžeš 3 měsíce po CR. Je to ale hodně spekulativní a záleží na doktorovi a stavu maminky. Každopádně porod minimálně rok po CR-tady se shodují všichni (nebo převážná většina) 😉

berunka
1. mar 2010

wewerka: ja mam po cisari,dcera ma 15 mesicu.Mela jsem stesti ze jsem byla jedna z tech,ktery ho prodelaly naprosot v pohode s minimalnimi bolestmi bricha.Ale zanm kamaradky,ktere se tri mesice po porodu sotva postavily na nohy.Rozhodne je totalni kravina co tady rikas,ze spousta zen rodi cisarem,protoze chteji.Ten se podle me jen tak na prani rodicky nedela!!A rozhoden zenska,ktera na nej chce jit jen tak bez indikace si muze zadelat na komplikace.Je to preci jen brisni operace,kde je mnohem vetsi riziko problemu nez pri normal porodu.Ja kdybych nemusela,tak do nej nejdu.

Jinak s druhym cisarem me doktorka pri propousteni rikala,ze druhy porod 2 roky po prvnim.Ale rekla bych,ze je to podle stavu kazdy maminky.Kdyz je v brisku vsechno v poradku,jizva zahojena a neni treba nejak oslabena deloha nebo tak neco,tak ten rok je myslim ok.My se chceme zacit snazit letos srpen/zari. Takze bych rodila po 2 a ctvrt roce nejdrive.

silvicka81
2. mar 2010

ahojte,v nedelu idem na cisarsky rez,chcela by som vediet,ako to prebieha...ta priprava predtym a vobec vsetko...mam z toho strach ako sa to blizi...dakujem

lamarika
2. mar 2010

silvicka: Den před CR jsem prodělal všechny možný vyšetření, zabralo to skoro půl dne. Pak jsem si musela na novorozeneckým vyřídit papíry pro mylýho aby až ho tam dají bylo vše OK. Pak už jsem se dalšího půl dne kousala nudou. Den před CR nemůžeš nic jíst, tak se posilni dopředu. Večer před CR jsem dostala nějaký prášky na oblbnutí aby se mi dobře spalo. Ráno jsem brzo vztávala abych se ještě osprchovala. Asi půl hoďky před CR jsem opět dostala oblbováky a pak už si mě odvezli a šlo se na to. Byla jsem na celkový narkóze, takže si pamatuju až když jsem se na pokoji probudila a vedle zářil manžel. Okamžitě mi přivezli malýho a vozili mi ho co dvě hoďky. Ten stejný den v noci mě donutili postavit a druhý den ráno už jsem měla u sebe napořád malýho. Ten stejný den odpoledne mi myslím vyndali cévku. První dva dny měl malej dokrm, pak už jsem se rozkojila a už nebyl potřeba. První 3 dny jsem dostávala injekce proti bolesti a pak jeden den prášky a pak nic. Šestý den ráno jsem šla domů.

Neboj, nemáš se čeho bát 😉

blumka
2. mar 2010

silvicka a kde budes rodit?
lebo ja som sla do nemocnice v den ked mi robili CR, len ma anesteziolog upozornil, ze posledne jedlo bude lahka vecera a rano mam prist na lacno. Tak som naklusala rano na osmu do nemocnice, urobili mi monitor, dali klystir, a cakala som kedy ma prevezu na salu. tesne predtym ma nacievkovali a slo sa na vec. pichli mi spinal, to trosku zabolelo ale potom uz bolo ok, v pirebehu par minut som si necitila spodok tela, zakryli mi vyhlad plachtou, dali mi kyslik, pri hlave mi stala anesteziologicka a rozpravala sa so mnou a zatial dvaja lekari rezali a vyberali dcerku. Cele to trvalo 45 minut a to mne este vytinali staru skaredu jazvu. potom ma previezli na izbu, zhruba o dve-tri hodky som zacala citit nohy a bolest v reze, tak mi dali infuziu proti bolesti, druhu som dostala vecer o desiatej a tretiu rano. odvtedy som uz nepotrebovala nic proti bolesti, bola som v podstate ok. mne malu nosili velmi malo ale to je ina tema 😠. cievku mi vybrali na 3. den a tedy som sa aj prvykrat postavila, sla do sprchy, vyslapala si jedno poschodie lebo ma davali na inu izbu 😀. na 4. den som dostala malu na rooming a na 7. mi vybrali stehy a sli sme domov. Keby mi mal kto spravit utz maternice na 5. den tak ma pustia uz skor, vsetko vraj uz v dnesnej dobe zalezi na stave pacientky 😉
a fakt sa neboj... 😉

jaruska8
2. mar 2010

Ahojte, veru, čím viac nad pôrodom rozmýšľam, tým viac by som chcela rodiť prirodzene, ale asi nemôžem, kvôli očiam, bol by to veľký risk. Viem, že je to zásah do organizmu, viem, že je to operácia a práve to ma desí, keby som mohla, vybrala by som si spinál, keby o tom nekolovali také ,,strašidelné" reči, ja neviem, som normálne nešťastná, narkózu znášam dobre (bohužiaľ som ju už dvakrát prekonala), ale aj tak... No, keby tak existoval ešte nejaký iný spôsob... 😒

blumka
2. mar 2010

jaruska ake strasidelne reci? ja si spinal pochvalujwm

silvicka81
2. mar 2010

dakujem baby,trosku ste ma ukludnili...ale aj tak sa strasne bojim...hlavne toho cievkovania pred porodom...este mi to nikdy nerobili...a este mi maju vyberat aj steh po serklazi,z toho mam tiez strach...no neviem,ako to zvladnem 😕

blumka
2. mar 2010

cievkovanie budes citit asi 2 sekundy ale zalezi na sestricke ako ti to tam da..ja som pri prvom CR necitila nic a pri druhom taka masiarka sestricka prisla, ale fakt len chvilu to bolo neprijemne, potom uz bolo ok..

silvi, zvladnes 😉

silvicka81
2. mar 2010

dik blumka,normalne sa az trasiem,ked si spomeniem,co ma caka...bala som sa normalneho porodu,potesila som sa cisarskemu,ale teraz sa uz bojim aj toho...a este ked som citala,ako niektore opisuju,aky je to traumaticky zazitok a ake strasne bolesti potom prichadzaju...neviem,ako sa budem starat o male 😢

blumka
2. mar 2010

silvi, tak si tie myslienky vyhod z hlavy a ber si priklad napr. zo mna 😀 😀
ja som uz na treti den po CR chcela ist domov, bolesti som necitila ziadne, nosila som sa po chodbe tak, ze mi nikto neveril ze som po CR, teraz ani neviem ze som bola na nejakom CR, nic ma neboli, nic necitim, je to dokonca lepsie ako po prvom...ale aj vtedy som sa zotavila pomerne rychlo...rychlejsie ako moje kamaratky po normlanom porode 😉
a o male sa postaras v pohode, neboj, ked sa musi, tak sa musi, mne ked dali malu na izbu a ona mi celu noc nespala, tak som si ani nespomenula ze som po nejakom CR, ze nemozem zoskocit z postele ked ona place...az rano mi doslo ze som nejaka moc akcna na to ze mam v bruchu dieru 😀

neboj, isto bude ok 😉

silvicka81
2. mar 2010

blumka,no musim si teraz casto citat tento tvoj prispevok,ma to ukludnuje,jedina pozitivna vec...dakujem

janni.ka
2. mar 2010

ahoj holky tak 12.2 na svět vykoukla naše dceruška Nikolka 😵 Tak jsem šla do spinálu asem za to moc ráda 🙂 malou sem viděla,přiložili mi ji,viděla sem manžela jak ji chová a celkově mám s císaře a spinálu moc dobrý pocit 😉 I bdíky vám sem si to rozmyslela a odstoupila od celkové narkozy,sice nejhorší yl druhý den kdy mě zvedli ale přežila sem to a už druhý den sen se ptala kdy že půjdu domů 😀 😀

čtu blumku a byla sem na tom stejně nikdo nehádal že sem byla na císaři 😀 jedna sestřička se prý šla znova podívat jestli je u mě správně že si druhý den tak chodím 😀 a souhlasím s blumkou,když sem měla malou u sebe,ona mě potřebovala a bolest šla stranou 😉

silvicka81
2. mar 2010

ahoj janni.ka,blahozelam k dietatku,ja mam ist na cisarak v nedelu ako som spominala...tiez uvazujem o spinali...ale pocula som,ze niekedy zeny citia bolest aj napriek umrtveniu...ty si to ako vnimala?a prosim ta ako u teba prebiahali tie pripravy pred operaciou?myslim cievkovanie a pod...ci to bolelo,lebo mam obavy z toho

janni.ka
2. mar 2010

silvicka,neboj se ničeho 😉 já byla den před císařem v klidu al ráno sem byla s nervama na pochodu,přece jen je to něco novýho.....
ráno mi natočili 2xmonitor,oholili mě,bo sem se 10dní neholila,sem tam neviděla a děsně mě bolely kyčle 😖
pak zavedli cévku-bylo to nepříjemný ale dalo se a taky to byl jen mžik sestra byla rychlá 😉
a pak šup na sál-spinál mi píchal takový mladý klučina a byl i hezký 😀 byl šikulka a nebolelo to jen zatlačilo a pak sem cítila teplo do těch mých strachy studených nohou 😀 položili mě a pak mě jen štípal jestli cítím-necítila sem a hup šup už byl u mě primář a ani nevím že mě řezali nebo tak něco,povídala sem si s aneseziologem 😉 shodou okolností byl ze stejného města jako my 🙂 tak témata byla.
Najednou mi říká je to holčička jen sem cítila než malou vyndali jak primář zatlačil na břicho bo malá byla vysoko.Ale opravdu to bylo v pohodě 😉 nelituju a sem ráda že sem sinechala dát spinál 😉 žádný problémy po císaři sem neměla.

silvicka81
2. mar 2010

janni.ka,tak zrejme fakt to nie je take strasne...po porode ti aj davali nieco proti bolesti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre