Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

katkaajurko
24. jún 2011

ahojte

kolko po sekcii dovolia umyt si vlasy?? dat si sprchu?

irsina83
24. jún 2011

@katkaajurko aj na druhy den ak budes vladat...mna sestricky donutili to rozchodit...ale to bolo ok a na treti den uz som behala o 106 😀

katkaajurko
24. jún 2011

@irsina83 len ci voda tej rane nevadi ?

karol84
24. jún 2011

@katkaajurko brzy poté, co tě donutí vstát tě naženou do sprchy a doporučí ránu co nejčastěji sprchovat... alespoň to tak bylo u mě a u všech známých, co musely na císaře. takže voda nevadí...

dostyna
24. jún 2011

@katkaajurko čím dřív vstaneš a začneš chodit,tím líp.Jinak voda na ránu nesmí akorát ten první den,resp. aby se tam nedostalo třeba mýdlo.jinak jsem jizvu sprchovala vlažnou,spíš studenou vodou a bylo to moc příjemný.Já jsem měsíc po sekci a jizvu mám vpodstatě zhojenou a už ani nebolí.Takže určitě to sprcuj,toho se neboj.Já si myla vlasy hned druhý den po porodu,byla jsme strašně zpocená,hlavně na sále když mě šili a dávali do pořádku břicho,tak ze mě lilo jak z konve 🙂

katkaajurko
24. jún 2011

@karol84
@dostyna diky baby

irsina83
24. jún 2011

@katkaajurko urcite nie, ked z teba pojde vela krvi po sekcii tak na druhy den nebudes tuzit po nicom inom ako sprche 😉

petkave
24. jún 2011

@katkaajurko či som chcela, alebo nie, hneď na ďalšie ráno ma odvliekli do sprchy. 😀 Bolo treba chodiť... čo na tom, že som bola anemická a každú chvíľku som omdlievala. Aspoň mali čistejšiu dlážku. Voda nevadí, ranu ti ju zalepia takým zvláštnym sajrajtom. jasné, že si tam sprchu nenamieriš priamo, ale voda ti tam stekať môže.

romcovaklarka
24. jún 2011

Ahoj děvčata, jsem 10 dní po CS a chci se zeptat, jastli náhodou nevíte, odkdy můžu spát na břiše? A také jak dlouho po CS bývají očistky? Díky moc.

aajda
24. jún 2011

@romcovaklarka Já mám v papírech od rehabky, že od pátého dne po CS začít lehat na břicho 3-5x denně na 5-20 minut. Tak lehat už můžeš, ale šla bych na to postupně, rozhodně asi zatím né spát na břiše celou noc... Ale taky musíš dát na pocity...
Jinak očistky jsem měla 3 týdny na mega vložky, pak jsem tak týden byla na alwayskách a teď ještě špiním, ale stačí slipovka. Ale někdo po CS má očistky jen chviličku, víc to vyčistí při tom řezu.

romcovaklarka
24. jún 2011

@aajda Díky moc za rychlou radu 🙂 U mě rehabka vůbec nebyla a jen mi řekli, že nemám zvedat nic těžkého a to bylo vše 😅 Tak to asi vyzkouším pomalu.

weri1
24. jún 2011

@romcovaklarka já měla očistky celých 6 týdnů 🙂

romcovaklarka
24. jún 2011

@weri1 Jééé 😝 Tak je to koukám opravdu různé. Já jsem si myslela, že třeba po CS budou jen chvilku, ale aspoň si nemusím dělat starosti, jestli to je normální nebo ne 😉

aajda
24. jún 2011

@romcovaklarka Tak já v těch papírech mám pár cviků, většina je dýchání do břicha, ale hlavní je, že od 21 dne po jde posilovat šikmé břišní svaly - pomalu a až po 3 měsících začít s přímýma břišníma svalama...

karol84
24. jún 2011

@romcovaklarka já drobně špiním ještě po téměř 3 měsících :(

monny89
24. jún 2011

Ahojky, já se připojím, 29.5. jsem měla CS.. takže ve středu to bude měsíc... Jinak já fakt krvácela asi týden, pak to přešlo na špinění a teď trochu špiním... ALE ve středu mám narozeniny, tak chceme zkusit s manželem sex.. myslíte, že to bude už v pohodě 😕
Jinak zatím necvičím, bojím se, ale to bříško je fakt ošklivé a převislé ☹ ☹ Chci si začít lehat na břicho ale bojím se, jak to budu cítit.. jsem na dotek na břiše teď šíleně háklivá... 😒

petkave
24. jún 2011

@romcovaklarka očistky presne 6 týždňov a po takomto čase som sa odvážila ľahnúť si na brucho. Ale v pôrodnici bola baba, ktorá na ňom už ležala na 2. deň po sekcii a tešila sa, že aká je to paráda konečne môcť ležať aj na bruchu... Ja som sa teda ani moc nešetrila. Nabehla som domov, lietala s mopom, varila, prala, žehlila... Nakoniec som sa bála ísť na kontrolu, že čo mi povie mudr... že som sa nešetrila. Ale všetko bolo a aj je OK...
@monny89 ja som na dotyk háklivá ešte teraz... keď ma priateľ hladká po jazve... blééé. to ako keby ma hladkal po otvorenej rane... ale nebolí ma to, iba je to také blbé. mňa skôr pobolievajú vnútorné jazvy... tie aj viac cítim, keď sa namáham,alebo keď malý po mne skáče... so sexom sme sa neponáhľali, skúsili sme tak po 3 mesiacoch až... ale v pohode... výhoda sekcie je v tom, že dole je všetko v tip-top stave a pripravené v podstate dosť rýchlo na použitie 😀

svatule
24. jún 2011

holky, mám dotaz, jsem po porodu CS a pomalu začínáme chtít druhé miminko, všude jsem četla, že toho půl roku stačí na zhojení jizvy, někdo říká až 2 roky počkat, to se mi zdá strašně dlouho...tak jsme se zatím s manželem domluvili, že začneme v září, tak snad těch 3/4 roku bude ok, jen nevím, zda se pak nezvyšuje možnost i u druhého rodit CS...u malé jsem měla CS z důvodu polohy v děloze, jinak jsem zdravá a snad bych mohla rodit přirozeně, nemáte někdo zkušenost?
Jinak očistky jsem po porodu měla skoro těch 6 týdnů, ke konci už jen takové špinění, jizva mě bolela asi první 4 týdny, ale šlo to, teď půl roku po porodu jsem v pohodě, jizvu necítím, není skoro vidět, břicho se mi vrátilo skoro do původní velikosti, zpětně už CS hodnotím pozitivně, i když těch prvních pár týdnů bylo náročných.

hathor86
24. jún 2011

@tehua my uz jsme na tom ted lip, kdyz dostavam alespon rodicovsky prispevek... sice neni velky(4 tis. Kc), ale porad lepsi nez byt doma a zadarmo... takze jsme si nakonec vlastne jeste pomohli. ted uz je to lepsi.... a jak se doplati jedna pujcka, kde je velika splatka, tak uz to bude uplny luxus 😉

monny89
24. jún 2011

@petkave No, toho se bojím, jak dlouho mi ten dotek bude nepříjemný, taky mě to nebolí nic, ale prostě mi to vadí, i když mě manžel hladí po břiše, jak je pořád větší a povolené, tak je mi až do breku jak mi to vadí a já se před ním stydím... Kamarádka je na bříško háklivá ještě teď - cca 1 rok po CS... 😖
S tím sexem si taky říkám, že spodek je neporušen, ale bojím se, co se týká prudšího pohybu, nebo pak nějaké infekce, když je to tak brzy (bude to měsíc no) Ale jako zase si říkám, nebudu první ani poslední, kdo nedodržel šestinedělí 😀

ffiinnkkaa
24. jún 2011

@monny89 8 měsíců a pořád NESAHAT 🙂

alenv
24. jún 2011

@aajda
@monny89 já měla očistky cca 5 týdnů.. zato pak po třech týdnech jsem dostla MS začla brát HA a už ji mám měsích ach jooo 😠 😠 jinak já už cvičím od 5 týdne a to i přímé svaly.. po kontrole po šestinedělí mi potvrdila, že je to ok a můžu cvičit dál.. ale nejít přes bolest.. ale já žádnou nemám.. udělám i 100 sklapovaček a mám 2 měsíce po porodu.. bavila jsem se lékařkou, že mi někdo říkal, že 3 měsíce nic atd.. a ona mi řekla, že tohle bylo dřív ted už je jiné šití.. každopádně já cvičím na břicho si lehnu jak chci.. nic mě nebolí, jizva je krásně zahojená.. já vlastně dělala uplně vše od začátku co mi břicho dovolilo nešla jsem přes bolest.. ted ani nevim, že jsem na nějaké operaci byla.. už to vubec neřešim a dělám si co chci a převislé břicho je pryč.. když stojím je uplně hladké akorát ještě když si sednu tak tam mírnej převys je 😠 😠 ale pracuju na tom.. je to přecejenom ještě ta kůže a musí se to smrsknout, ale důležité je to posilování,.,

petkave
24. jún 2011

@monny89 neboj, mne bruško pekne skočilo naspäť. Necelé 4 týždne je krátka doba... Bude sa to zlepšovať uvidíš. Ja mám síce výhodu v tom, že už z pôrodnice som šla takmer v pôvodnej váhe a potom som ešte schudla... Doteraz nemám svoju pôvodnú hmotnosť. Pred tehu som mala 50kg, teraz mám ledva 48... Tak ani bruško nemám veľké, ani ovisnuté. I keď zo začiatku to bolo všelijaké... pupok sa mi vôbec nepáčil, jazva bola všelijako vystúpená. Ale teraz je už rovná a hladká a brucho fakt bez poškodení... a bez cvičenia... na to som moc lenivá... A s tým sexom... Tak skúste niečo menej náročné pre teba... my sme začali s misionárom... napríklad na polohu "ja hore" som sa odvážila až po nejakom pol roku... hoci, ako som písala, doma som vykonávala všetky domáce práce, vynášala kočík z pivnice a prenášala malého na 3. poschodie aj pár krát denne (sme bez výťahu) a úplne v pohode. Ale pri tom sexe som mala zlý pocit... No už je to ok... vlastne, ako predtým. 😵

monny89
24. jún 2011

@ffiinnkkaa no, jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat mě, já jsem taková citlivka 😅 😅

petkave
24. jún 2011

@monny89 určite nie väčšia ako ja... ja som v nemocnici od bolesti omdlievala... keď som odpadla 15-ty krát, prestala som počítať... Ale po príchode domov sa všetko dalo do normálnych koľají a rýchlo som sa spamätala... nebol čas myslieť na nejakú bolesť alebo na to, ako sa hojí jazva... a zahojila sa úplne bez problémov a bez nejakého môjho pričinenia...

ffiinnkkaa
24. jún 2011

@petkave Před porodem 15 kg nahoře, po porodu 16 kg dole a břicho je pořád děs, hlavně ta převislá kůže 😠
Já na to bohužel myslet musela a hlavně v době, kdy se mi ta jizva rozjela

monny89
24. jún 2011

@alenv ty teda makáš... To máš můj obdiv, já se pořád bojím, bojím se i si lehnout na bříško, jak to asi bude cítit, jestli to nebude bolet a tak.... Jsem hrozná citlivka a bolí mě každé píchnutí 😅 No, budu se muset nějak otrkat a pustit se do toho... ten převis je ale fakt nepříjemný, i se venku s kočárem stydím kolikrát, si říkám, že si lidé okolo myslí, že jsem zase těhule ☹

ffiinnkkaa
24. jún 2011

@monny89 Jo to když se dívám někdy do zrcadla tak si tak taky pořád připadám 🙂

monny89
24. jún 2011

@petkave tady nejde ani tolik o váhu nebo tak, jako spíš o to povolené bříško.. jinak jsem se sebou spokojená, když tedy nepočítám ty strie co se mi objevili 😠 Ale tak si říkám, holt už jsem zasloužilá mamina a patří to k tomu.. Ovšem chci se nějak přes léto dát do formy.. uvidíme jak to půjde... A s tím sexem - díky, taky se právě bojím, a mám strach aby se něco nestalo, pořád je to přecejenom brzy, a já mám fakt hrůzné vzpomínky na porod celkově... 😒

monny89
24. jún 2011

@ffiinnkkaa jako pořád mám to bříško jako v tom cca 19tt 😠

Jinak kila - nabrala jsem nějakých 17kg, teď zbývá zhubnout těch cca 5-6kg.. plus chci shodit něco navíc... tak snad to přes léto nějak zmáknu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre