Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

petra1985
11. mar 2009

certica no to dufam🙂 hlavne mam z cisaraku strach.. neviem preco, cely cas som bola v tom, ze idem rodit spontanne je to pre mna taka mensia sprska

petra1985
11. mar 2009

anitta dik za povzbudenie upokojila si ma 🙂

sashka.mst
11. mar 2009

tak dievcata, mate pravdu, dost som sa sekla ked osm sa tu ocitla.nuz o uz, zodpoviem vam pripomienky a lucim sa.
snazivazuzi Nic v zlom, fakt, len si nemylim ze by bol prir. porod menej rizikovy ako SC - napriek tomu,z e si to nemyslis, vsetky doterajsie studie dokazali, ze bezproblemove tehotenstvo zdravej tehulky rodiacej s porodnou asistentkou nenesie ziadne riziko nebezpecenstva pre matku a dieta. Docitas sa o tom napriklad v knihe Hovory s porodni babou, Zdtave tehotenstvi, prirodzeny porod, alebo Pruvodce promyslive zeny na ceste k lepsimu porodu. Vsetky sa opieraju o vlastnu prax a vysledky vyskumov. Ja sama som zazila prirodzeny porod a nemali sme jedinu komplikaciu - ani natrhnutie, ako niektore spominate, tomu sa da predist, ked sa zena vzdelava a venuje sa hradzi pred porodom..takisto sa pocas porodu pouziva technika na nenatrhnutie hradze..

reni7 pisala som rady aj pre mamicky, ktore sa sc nevyhnu, prajem vam len to najlepsie

sissik aj pre odlupnutie placenty je vela alternativnych postupov - caje, bylinky, prilozenie dietatka k prsniku aby sa spustil oxytocin, pohyb..ale aj k tomu treba citat odbornu literaturu..mas pravdu, ze v nemocnici sa moze z normalneho porodu vyjlut patologicky stav,ale to jedine kvoli nespravnym praktikam v porodnicciach, preto nie som zastancom porodov v porodniciach - podla mna by sme ich nemali volat prirodzene - pretoze ich priebeh nemoze byt prirodzeny uz len preto, ze zena rodi mimo domova.

janula2008 ked mas z prirodzeneho porodu psychoblok, tak psycholog by to s tebou riesil..a napriklad dokument Orgasmic birth by to mozno napravil tiez.

valentovasasa Neustále říkáš, že je císař rizikovější - ano, je, ale pro matku - je až 6x rizikovější pro matku, pro dítě je však rizikovější normální porod!! toto nie je pravda, vid co som pisala o prirodzenom porode vyssie
by ses rozhodla ty - ale čekám na přímou odpověd - když by ti řekli, že máš dítě koncem pánevním, má téměř 4kg a je to kluk? keby mi to povedali, tak by som sa ako prve pokusila pouzit vsetky zname metody, o ktorych som sa docitala v odborenj literature k tomu, aby sa dietatko otocilo:existuje niekolko cvikov, otocenie babatka vonkajsim hmatom, moxovacia technika, akupunktura a tiez vela robi rozhovor s dietatkom - niekedy sa nechcu otocit, lebo sa im nieco nepozdava a treba si to s nimi vyrozpravat..tiez vela robia relaxacie...
Keby bol jednym z minimalneho poctu deticiek, na ktore by to nezabralo, urcite by som rodila prirodzene,kedze som sa opat docitala, ze "vacsina deti obratenych koncom panvovym prichadza na svet uplne bez problemov a vzbratie dietatka otoceneho koncom panvovym nesie so sebou rovnake rizika ako vagunalny porod. Nejeden prieskum ukazal, ze pokial lekar nevie, ako u plodu v polohe koncom panvovym viest porod vaginalne, nebude si vediet poradit ani pri porode cisarskym rezom" str 59-60 Pruvodce promyslive zeny na ceste k lepsimu porodu
co sa tyka roztahnutia ruciciek pri vaginalnom porode, podla porodnej asistentky Konigsmarkovej z knihy Hovory s porodni babou, ktora mimochodom tiez nevidi v tomto porode problem sa tomu da predist, ked sa na dietatko nebude tlacit, ale ked s necha porodit vlastnym tempom.
Vo vyspelejsich krajinach od nasej sa na porod koncom panvovym povazuje za fyziologicky. Aj u nas v Kosiciach je niekolko porodnikov, ktori sa neboja porodov s koncom panvovym. Nedavno sa tak bez problemov narodilo jedno dietatko v novej nemocnici.

Tak dufam,ze z toho vyplyva, ze niekedy je lepsie predsa len otvorit nejaku tu knizku, ako dat na rady a skusenosti kamaratov. Tie nie su smerodajne. Nie je z nich jasne, preco doslo ku komplikaciam a musela byt sekcia - mozno sa tomu dalo predist, ale presonal nemal snahu a oni nevedeli, ze sa to da aj inak.

Prajem vam vsetkym tolko informacii, aby ste sa mohli slobodne rozhodnut ako porodite a aby ste si boli plne vedome vsetkych suvislosti.

Hlavne vela pozitivneho myslenia a pohody.
a este jeden odkaz pre mamicky, co budu rodit sc. ak je to pre to, ze ste uz raz tak rosili, tak prirodzeny porod po cs je v zahranici vitanejsi.
a deticky po porode ocenia masaz dojciat, kedze nepresli porodnbymi cestami a budu pottrebovat vynahradit to trenie ked sa prechadza porodnymi cestami.takisto nosenie v satke dokaze krasne stimulovat dietatko po sc..
Zbohom v tejto teme, mozno sa stretneme pri inych;)
sorry za gramaticke chyby, idem sa uz venovat dietatku.

certica
11. mar 2009

inak 38tt sa uz povazuje za riadne donosene dieta, teda tehu ukoncene kvazi v termine. v podstate 40tt +/- 2tt

certica
11. mar 2009

sashka, ono ten tvoj prvotny prispevok, co tu narobil taku burku, bolo naozaj vhodnejsie umiestnit do inej, tomu adekvatnejsej temy... kuk: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 53k

len mam pocit, ze si trosku cielene zvolila prave tuto temu, ktora najviac zije, resp. si si nedala ziadnu namahu zistit, o com to tu je 🙂 , takze ospravedlnovat sa nemusis 😉 .
inak v globale (az na par detailov) s tym, co pises, v podstate suhlasim. len ja napr. hrozne neznasam vety typu: "vyskumy ukazali..., dokazali..."

aneta29
11. mar 2009

Sashka, ja poznám také hrdinky ktoré napriek odporúčaniam lekárov odmietly sekciu. A niektoré dopadli zle ,lebo takéto riziko môže skončiť dobre aj veľmi veľmi zle.
Dieťa bolo otočené dole panvou,ale mamička trvala na klasickom a dieťatko pri pôrode nemalo dostatok kyslíka.
Dnes má 5 rokov (nevie rozprávať, nereaguje na nikoho, nevie chodiť). Dieťa si takto dokaličila vlastná matka. a žial sú aj viaceré takéto prípady.
Lekári veľmi dobre vedia prečo odporúčajú sc.

halpa
11. mar 2009

Annita - měla jsem spinal a nedám na něho dopustit. Pustili mě 5. den po operaci.

tasha8
11. mar 2009

ja si zase myslim ze ta tema ci taky aky porod alebo taky je je chora sama o sebe, podla mna by to nemalo byt o tom ze si ma zena vybrat ci pojde na CS alebo normalne...ja by som takisto bola velmi rada rodila prirodzene, ale kedze sa mi narodilo velke babo tak som rada lebo to mohlo kadejako dopadnut len nie dobre...a tiez som si kadeco vypocula a citila sa menejcenna jedina medzi babami co rodili prirodzene...
sila ze v amerike si to zeny mozu vybrat a zaplatit, to nechapem...na druhej strane chapem narocnost rozhodnutia lekarov ktori davaju podnet na indikovanie CS...
a dolezite je sa nestresovat aj ked viem ze je to narocne hlavne pre tehulky, nebojte baby, ci uz tak alebo inak dobre to dopadne
🙂

miah
11. mar 2009

petra1985 - mne lekar povedal, ze CR sa normalne robi od ukonceneho 38tt,
takze 2tyzdne pred terminom, takze sa podla mna nemas coho bat 🙂

katka1981
11. mar 2009

miah, ty si mala take malinlinke brusko. Mne kazdy hovori ze ake mam male ale ty si mala v 36.t ako ja teraz. Kolko si pribrala a malinky bol ako velky. Ty si mala take brusko o akom sniva kazda tehulka. Urcite si sa nepotrhala na brusku.

miah
12. mar 2009

katka1981 - ano, mala som male brusko, dokonca ked som isla rodit, tak lekar, ktory isiel asistovat primarovi na moj CR isiel na chodbe okolo mna a pyta sa ma, ze nooooo a Vas aka operacia caka 😀 😀 a ja ze cisarky 😀 😀
pribrala som tusim 6kilo, maly sa narodil 2740g/50cm, a uz teraz mi jazvu skoro nevidno, za co vdacim ucrite panovi primarovi 😵 😵 😵

petra1985
12. mar 2009

miah dik za info🙂 no v sobotu uz by to mal byt zaciatok 39tt ked spravne pocitam.. tak dufam len, ze to dobre dopadne

katka ja mam tiez malinke brusko kazdy mi hovori, ze co uz chcem rodit, ze ani brucho nemam ci nosim to babatko v kabelke a doktor povedal, ze dietatko je uz velke a ze za mesiac teda tie dva tyzdne by mohlo este viac pribrat a rodilo by sa mi tazsie viac by som musela tlacit a este k tomu som prvorodicka posva nie je na to tak dobre prisposobena nie je zvyknuta na to no a kedze mam problem s tymi ocami tak mi chce spravit cs

petra1985
12. mar 2009

miah to brusko je fakt malinke 😀 je zazrak ako moze tak male vyzerat a dietatko sa narodi pomerne velke hehe miah a kedy ti robili cisarsky?

miah
12. mar 2009

petra - drzim palce 🙂 budes v mat spinal alebo celkovu narkozu? teda ak bude CR 🙂
a co mas s ocami? :-O

miah
12. mar 2009

myslis v ktorom tyzdni? 🙂

petra1985
12. mar 2009

miah na mna hodil moj lekar vcera taku sprchu, ze chce zakrok robit v sobotu, ze som nebola schopna ani hovorit ani sa pytat ani nic.. dnes idem k ocnej a podla toho co mi povie teda ona vlastne uz s tym bude len suhlasit s tym CS tak mu zavolam alebo este za nim skocime a sa popytame.. miah noo bol mi pred rokom robeny zakrok laserom znizovali mi dioptrie takze tak

miah
12. mar 2009

ja som tiez rosdila CR kvoli ociam 😖

petra1985
12. mar 2009

miah anov ktorom tyzdni alebo kolko dni pred terminom ma to teraz velmi zaujima🙂

miah
12. mar 2009

rodila som v 38+3, cize cca 2tyzdne pred porodom 🙂
myslim, ze keby cakali este jedne den tak porodim aj prirodzenou cestou 😀

janula2008
12. mar 2009

Pti, já měla termín 17. 2. a malá se narodila plánovaným CS 12. 2. 🙂

miah
12. mar 2009

pred terminom 😀

petra1985
12. mar 2009

miah no ved mne povedal dalsi dovod, ze uz sa otvaram tak treba rychlo riesit kvoli tym ociam.. ze mozem porodit aj dnes aj o tri dni uz takze sme na tom asi kus rovnako 🙂 no v 38 a hovoris, ze vsetko bolo ok hej? lebo ja ked si predstavim, ze babo "moze" este byt v brusku tie dva tyzdne a uz ide von tak mi to nie je velmi jedno ale lekar vie co robi no..

janula2008 no to na tesnotku🙂

miah
12. mar 2009

jasne, lekar vie co robi 🙂 moj maly sa uz pytal na svet, takze to bol tiez na tesnotku, podla mna kebyze mi nespravia cisarsky tak porodim 🙂 ano, vsetko bolo v poriadku, len bol taky drobnucky, ale teraz je uz z neho velkyyyyyyyy chlap 😀

petra1985
12. mar 2009

miah a mliecko ti kedy prislo? ja si furt myslim, ze po cisaraku to trva dlho

miah
12. mar 2009

tusim na treti den..
budes mat celkovu ci spinal?

petra1985
12. mar 2009

neviem v tom strese som sa ho nepytala 😕 sa s nim este predtym skontaktujem a uvidime ty si mala celkovu ci spinal?

miah
12. mar 2009

ja som mala celkovu 🙂
ziadny stres uz o poar dni to budes mat za sebou 😵 😵

tinkaaa
12. mar 2009

dievčatá ďakujem vám všetkým za gratulácie,mali ste pravdu nebolo to až tak hrozné,samotný cisársky sa dá zvládnuť,najhoršie sú tie prvé dni,ked vám bábatko donesú a vy máte problém sama so sebou.ALe ako ste písali,všetko sa dá,len treba chcieť a to vaše ja -vaše bábatko vám dodá neskutočne veľa sily a tiež obetavý manžel.
Už nestíham až toľko písať,ale snažím sa vždy niečo nové.ďakujem všetkým ešte raz 😵

petra1985
12. mar 2009

miah no sa aj tesim len v piatok isto nebudem ani spat 😀

janula2008
12. mar 2009

Peti, ja se primlouvam za spinal, na tu chvilku, kdy ti malou vytahnou z briska a prilozi a ty budes brect stestim na to se nikdy neda zapomenout 😉 mliko mi prislo jak ostatnim, mozna o malinko pozdeji, jen byl u nas problem s prikladanim, rozkojily jsme se az pri odchodu domu...ale kojily pres pul roku takze pohoda 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre