Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

bashka
5. apr 2010

Cafte, chcem sa spytat, pri spinale je dovolena pritomnost partnera?

bashka
5. apr 2010

alebo blba otazka? Vobec neviem, ale nerada by som tam bola sama 😨

latvia
5. apr 2010

podla toho kde budes rodit, ale vacsinou nie, kedze je to operacia

andy22
5. apr 2010

tie mykozy trapili aj mna roky rokuce, vlastne od puberty... zmenila som styl zivota - vyrazne som obmedzila sladkosti, pravidelne papam probiotika (probio jogurty, acidko) a umyvam sa vylucne intimnymi, pripadne detskymi mydlami. Mykozu som nemala dva roky 😉

latvia
5. apr 2010

mna tiez casto trapili, a urcite to bolo aj stravou, radsej ani nepisem ako som sa stravovala 😀 po porode akoby sa zem zlahla po kvasinkach 😕 😅 ja sa neumyvam nicim, cistou vodou len, niektore intimne mydla a peny nicia aj tie bakterie ktore tam robia dobru podu

seuska
6. apr 2010

Diky baby za rady. Ja mam pocit ze som sa s mikozou uz narodila 😀 v kuse ju mam a teraz pocas tehu je to strasne... Len stale do seba nieco pchat som nechcela, len som nevedela ci by z toho nemohol byt cisarsky....... este raz dakujem...

certica
6. apr 2010

seuska, vylucit zo stravy predovsetkym cukry a bielu muku a uzivaj probiotika.

certica
6. apr 2010

jemine bashka, ty si tehula a dokonca uz aj za chvilu rodis??!! 😲 no odkvecnem 😀 , ze si sa nepochvalila...

bashka
6. apr 2010

no inac dnes som bola na poradni a zabudla som sa opytat na to, ze ja som dementna riadne, hlavne, ze tu sa pytam. Ale asi naozaj, ako kde

stamion
7. apr 2010

Ahojte babenky, chcem sa vás opýtať tie čo máte po cisárskom kedy ste začali s cvičením?Chcem začať behať a neviem kedy by som mohla?

lila61
7. apr 2010

Ahojte kocky,
chcem sa spytat - tie ktore uz mate po sekcii - poradte nieco co je dobre si zobrat do nemocnice prave ked ma caka porod sekciou. Nejake specialitky, co mi umozni rychlejsie zotavenie, rada prijmem akekolvek typy a rady 🙂
Dakujem.

maryanna
7. apr 2010

ahojte, stamion, ja som tiez bezkyna...aa akurat dnes zacinam behat a snad mi to vyjde na ten polmaraton v oktobri.....podla mna zavisi od toho ako sa citis...ako som uz spominala tak mne gynekolog povedal ze ak sa citim fajn ze ma nic neboli tak mozem cokolvek....
lila hm nic take speci ma nenapada akurat taka vec ze napriklad u nas sme nesmeli mat normalne vlozky zo zaciatku kym niesi mobilna teda ten prvy druhy den po sekcii a chodia ta umyvat na posteli tak nam kazali doniest si vlozky porodnicke.....to su take bavlnene su uzasne podla mna...az potom ked si mobilna tak mozes alwaysky alebo take...teda apson u nas to tzak bolo lebo tie porodnicke su take speci...a osporucaju sa aj ppo normalnom porode...daju sa kupit v 101 drogery aj v tescu....aj inde zrejme...no mozno uz ich mas...ale inak ..mozno nejaky pridavny vankus...lebo ja napr kebyze nemam polohovatelnu postel ze si nemozem dvihnut hlavu od pasa hore tak asi mi tam strpne cele telo...lebo prvy den len lezis a na bok sa velmi otocit nemozes cize je dobre sem tam aspon takto zmenit polohu....pripadne si podsunut vankus este jeden pod hlavu ak nemas polohovatlenu postel.....ale inak asi nic, mozno taka somarina ale napr spodne pradlo s nizim pasom aby si mala ranu volnu a rychlejsie sa zahojila....hm....ked este na nieco pridem co mi v porodnici chybalo alebo pomohlo tak napisem...

janka_pn
9. apr 2010

mne sa skor osvedcili take tie sietkovane nohavicky, dake vacsie, aby si to natiahla az dakam hore na brucho, ale fakt vacsie cislo, aby ta to netlacilo 🙂. a aj ja som mala polohovatelnu postel, takze ten vankus tiez odporucam.

janka_pn
9. apr 2010

stamion, asi zalezi aj od toho ci kojis, ale asi by som voli skor walking ako beh, kvoli otrasom 😅 a okrem toho mi vraveli, ze az po 6to nedeli daku vacsiu aktivitu...

maryanna
10. apr 2010

ano stamipn ak kojis tak by si nemala behat ani nic podobne lebo pri takej namahe sa mlieko stava kysle....resp po behu musis hodinu a pol pockat aby sa upravilo......

latvia
10. apr 2010

iba ak pri tej namahe vznikne svalovka, inac kysle mlieko nieje....

maryanna
10. apr 2010

aha...nevedela som to tak presne dakujem latvia 🙂

latvia
10. apr 2010

😉 neni zac.....behajte v pohode, len nesmiete prejst na anaerobny metabolizmus pri ktorom sa tvori laktat, ten okysluje mlieko a tiez sposobuje svalovku

maryanna
10. apr 2010

nj...ja nekojim uz cize pre mna to neplati ale zas kebyze kojim tak by som asi neriskovala....

sssiminka
10. apr 2010

Krásné odpoledne maminky, chci se Vás zeptat, zda má některá z Vás zkušenost s problémovými kyčlemi? Mám poruchu od dospívání, možná přílišná zátěž v dětství, dělala jsem závodně atletiku, tedˇ je mi 26 let, s přítelem jsme spolu 3 roky a můj gynekolog mi doporučil co nejdříve otěhotnět, čím budu starší, tím větší komplikace by nastaly a dokonce mi pohrozil s nemožností v pokročilejším věku dítě mít. Otěhotnění se nyní s mým přítelem nebráníme. Myslíte, že bych mohla mít na císaře nárok, když mám takové komplikace? Děkuji za jakoukoli reakci. Krásný zbytek víkendu. Simka

maryanna
10. apr 2010

podla mna urcite pretoze pred porodom sa vzdy mera panva a kosto panvove a tak cize si myslim ze ano....a ak aj nie tak ak mas svojho lekara tak ti cisarsky urcite spravi ak by si chcela radsej cisarsky...

latvia
10. apr 2010

sss, podla toho co konkretne s nimi mas...zrejme myslel problemy otehotniet kvoli pevnemu panvovemu dnu, ze?
neviem ci cisarsky je vhodna volba, predsalen je to velka operacia....ale ak ti porodnik povie, ze je to pre tvoj stav nevyhnutne, nedbam...

sssiminka
11. apr 2010

Maryannka a Latvia, nevyhnutelné asi ne, je těžké dopředu odhadovat průběh těhotenství a pak následný porod, ale vyděsilo mě to. Bojím se komplikací při porodu, mám kamarádku, která má problémy s kyčlemi, císařský řev ji neprovedli, porod šel strašně pomalu, rodila přes 24 hodin, vyčerpaná, nakonec se díkybohu malý narodil přirozenou cestou, mám proto strach spíše z toho, že porod bych nezvládla... nechci být vyčerpaná a tak dlouho být vystavena vysilujícímu výkonu, porod ji vyvolávali a následně tlumili. Na druhou stranu lékaři asi věděli, co dělají, miminko neohrozili, ona to přežila, kyčle taky 🙂 Plánovaného císařského řezu nejsem zastánce,holky Latvia a Maryanna, vy máte obě za sebou císařský řez? Děkuji

latvia
11. apr 2010

ja som nemala cisara a dobrovolne bez indikacie by som donho nikdy nesla, ale to je len moj nazor.
pokial mas panvu priestrannu, nevidim dovod na cisara, okrem toho roztahuje sa len panva pri porode, kycle by mali ostat tam kde su 🙂 pokial teda zvladnes roztiahnut nohy 😕 (aby to neznelo vulgarne, mozes dat nohy od seba? alebo ti v tom kycle nejak vadia? hapruju?)
inac by som ti poradila len na roztiahnutie panvoveho dna a lahsie tlacenie si kupit EPI-NO, a este skonzultovat s dr. ci vdaka tvojej atletickej minulosti nemas prilis tuhy krcok a porodne cesty, ci budes moct prirodzene rodit

sssiminka
11. apr 2010

Bude to znít asi hloupě, ale mám nařízeno nedávat nohy přes sebe, nesedím tedy s nohou přes nohu a v noci mám při spaní mězi nohama polštářek, ale to už je delší doba, takže jsem si zvykla, přesně jak píšeš, mám kombinovaný problém,jednak díky mé atletické minulosti a kyčle mám velmi citlivé, chodím na masáže a má masérka mi poradila chvat,jak při přeskočení vrátit kyčle do původní polohy 🙂 jakoby zasunout do kloubní jamky, mám to ale starosti co, mladá holka 🙂 a o EPI-NO slyším prvně, děkuji za informace

latvia
11. apr 2010

nohy cez seba sa nedavaju kvoli toku krvi, ziadna tehulka by takto sediet nemala 🙂
och, to si iny macher ked si sama napravas luxaciu kycle!! 😲 😕 ved to boli jak slak 😖 ludia sa vacsinou na to uspavaju aby im kycel znova nahodili....ty mas uz zrejme tak rozkyvane vazy ze to ide raz dva, co? 😒
o epi-no je na konovi aj diskusia, mozes si ju precitat, poznam 2 holky ktore rodili a predtym pouzivali epino, tak vraj tlacenie brnkacka 😉
kazdopadne sa porad s dr. co na to on, ci budes schopna pri svojom stave otvorit sa na 10cm a vytlacit v pohode babatko

severankasr
11. apr 2010

ahojte babenky, pridam svoju skusenost, mam za sebou akutny cisarsky rez, tehotenstvo bez problemov, porod mal byt spontanny, avsak ani po 13.hodinach nie a nie porodit, (mala som uz po 30tke),malu mi vo vnutri otacali,lebo bola fixovana, pustali mi plodovu vodu, proste uzila som si to, nakoniec pre mna vykupenim bol treti doktor co sa pri mne pri porode vystriedal rozhodol, ze idem na akutny cisarsky a nebudu ma viac trapit (uzavreli to ako pevne panvove dno), mala som celkovu anastezu, mala bola vonku do 10 minut, ale tie dalsie dni, pokym ostatne po normalnom porode behali a kazdy den boli na tom lepsie, my po cisarskom -cievkovane, niektore niekolkokrat, brucho zatazovane nosenim babatka, bolo to presne opacne, treti den som uz nevladala stat na nohach...tri mamicky na izbe a tri vrieskajuce babetka v noci...ked som uz bola doma na siedmy den po porode a hlavne v klude, potom to uz bolo lepsie, a taktiez som nevedela ani to, ze po cisarskom reze nastupi taky silny menzes a u mna hned po sestonedeli, ktory mam doteraz...takze aj o tom je sekcia...to je moja skusenost...

sssiminka
11. apr 2010

Severankasr: Děkuji za Tvou zkušenost s císařským řezem. Upozornil Tě Tvůj gynekolog v těhotenství, že máš pevné pánevní dno a při porodu možná budeš muset podstoupit císař. řez?

severankasr
11. apr 2010

ahojky, nie nebola som upozornena a vobec som netusila, ze ja budem mat nejaky problem s tym, o cisarskom reze nebola vobec rec, mala som rodit uplne normalnym sposobom, do konca tehotenstva nebol ziaden problem, ktory by indikoval cisarsky rez, takze som potom bola dost prekvapena, ze to takto uzavreli.

latvia
11. apr 2010

myslim ze ziaden porodnik dopredu nevie ako sa zena bude otvarat a ci ma tuhe panvove dno.
severanka, predpokladam ze si nerobila v mlaaadi atletiku alebo gymnastiku alebo balet, alebo ano?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre