Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

lulu723
23. jún 2009

liki pri cisarskom nemoze byt partner pretoze je to normalna operacia on ta bude pekne cakat v cakarni a ked sa babo narodi tak potom ho moze vidiet aj si ho popestovat.moj dorazil presne o 13 a to ja som uz bola na operacke tak som mala take zvlastne pocity ci tu je,alebo nie,ale ked uz malu obliekali tak ho zavolali lebo som im povedala,ze o chvilku dorazi tak nech ho zavolaju.mna videl az vtedy ked som bola zasita a uz ma odvazali na izbu este ma aj vyfotil aka som bola zubozena tak som mu tam aj nadala hned,ze nech ma nefoti,ze vyzeram hrozne 😠

reruna
23. jún 2009

liki v některých porodnicíh umožňují přítomnost partnera u porodu císařským řezem s epidurálem, ale je to placené a nedělají to všude, spíš je to výjimečné.

kobolova
23. jún 2009

sidus - a to prve babo si isla cisarskym alebo normal? A kolko vazilo to druhe?

Ja mam pri vyske 160 cm ten posledny udaj 19 (merane na zaciatku tehu), tak tajne dufam, ze som sa trosku roztiahla, kedze mala ma podla posleldneho ultrazvuku odhad. hmotnost 3800g... 😝 a cisarskym by som nechcela ist, kebyze to nie je nevyhnutne...

ivana24
23. jún 2009

Tak já mám za sebou 2císaře, oba při epi, manžel mohl být u hlavy, ale nechtěla jsem ho tam. Je to operace a myslím si, že to chlap videt nemusí, něco jiného je přirozený porod, tam bych ho určo chtěla 😉
Reruna...budeš mít kluky docela brzy po sobě, co? Neboj dá se to, nejhorší pro mě bylo těhotenství, pak je to docela pohoda, teda zatím 😀

lulu723
23. jún 2009

baby zaujimalo by ma ked som mala Eriku cisarskym a teraz by som ostala tehotna ci to pojde tiez tak alebo normalne.nepotrha sa mi to tam ked mi bude rast brusko?pisem to len zo zvedavosti.neberem ziadnu anti tak kebyze sa stane mala mila nehoda tak ci mi to neuskodi.

sidus
23. jún 2009

Obidva pôrody som mala normáne, Tomáško mal 3530 g, ale narodil sa o dva týždne skôr. A ten už šiel von super 🙂

martulikk
23. jún 2009

lulu: jestli bude vše v pořádku, tak můžeš rodit normálně... záleží ale jaký řez na děloze ti udělali při tom prvním CŘ... u toho vodorovného je to ok, u svislého už to pak nejde - hrozila by ruptura dělohy

jinak s tou přítomností manžela u CŘ je to v každé porodnici jiné... určitě to nejde u celkového uspání, ale u epidurálu nebo spinálu ta možnost bývá... jsem sama zvědavá jak je to u nás, ve čtvrtek jdu do poradny, tak se na to hned poptám, protože chci, abychom u toho byli všichni spolu

petrzalkaa
23. jún 2009

liki, tak ako píšu, v každej nemocnici je to inak, niekde povolia muža na operačke, niekde nie, to sa musíš spýtať konkrétne tam kde budeš rodiť....

lulu723
23. jún 2009

martulikk to myslis ako vo vnutri jak to mam zasite? 😕 lebo si ani predstavit neviem ako mi vytiahli malu ked mam 10 cm rez a to este Dr.mi tlacila strasne na brucho,aby mi ju vytlacila 😨

martulikk
23. jún 2009

lulu: no, na břiše se dělá teď už většinou ten vodorovný řez, ale pak jde ještě o to, jaký řez ti provedou na děloze... dělají buď ten vodorovný (ten se dělá, když je dost času - např. při plánovaném CŘ - riziko znovuotevření nebo prasknutí při dalším porodu je minimální) a nebo ten svislý (ale po tomto pak už přirozeně neporodíš)... uf tak asi tak 😉 já sama pevně doufám, že se moje míma nebude dožadovat dřívějšího podíváníčka na svět a my budeme mít na vše dost času 🙂

reruna
23. jún 2009

martulikk a jak to zjistím, jaký mám řez na děloze? Asi v porodnici ne? Nebo by to měl vědět i můj gynekolog, já to totiž nevím, po porodu mě nenapadlo se na to ptát.
Ivana no bude to asi záhul, hlavně ten začátek, ale doufám, že to zvládneme. Ty jsi rodila oba císařem proč? Malej byl KP, tak uvidím, jak to bude tentokrát a jestli mi povolí vaginální porod nebo pujdu zase na císaře

martulikk
23. jún 2009

reruna: já čekám teprve první mímo, takže nevím... ☹ jediné co mě napadá, že by měla existovat nějaká dokumentace k tvému prvnímu porodu a buď jí máš doma ty nebo tvůj gynekolog... zkus se poptat

julovky2008
23. jún 2009

Reruna, tie rezy sa vsetky robia vodorovne, zvisle ozaj len v ohrozeni zivota, ked je dobra kazda sekunda....

Akejka, to ti kto povedal, ze spinalke trva pol hodiny, nez zaberie? 😲

Ja som mala teda cisarsky planovany a od doby, nez mi ju anesteziolog pichol do chrbtice a nez zabrala tak, ze som si necitila nohy a zacali rezat, ubehlo cca 6 minut....zacali rano o 9-tej a Lukasko sa narodil presne 9,08

A k tej 10 cm jazve, urcite to nebolo tym, zze mamina je sestricka 😀 nepamatam si, kto to pisal....ja mam aj brata aj svagrinu v nemocnici, obaja su lekari, rodil ma bratov dobry kamarat a svagrina bola celu dobu pri mne a jazvu mam 18 cm 😝

avanka
23. jún 2009

Som sa zabudla prihlasit na svoj nick 😀 😀 takze to ja som pisala pod julovkami, kde som si prezerala fotky 😀

lulu723
24. jún 2009

ja mam veru 10-12cm teraz neviem,lebo sa mi trochu zmensila.ja som drobunka mam len 158 a kebyze mam taku velku jazvu tak som asi zasita od jedneho bedra po druhe 😀 fakt musim povedat,ze v Trencine mi to urobili velmi pekne mala som len 5 stichov a ked si to chytim tak uz to mam hladke akurat v strede to mam este taky maly hrbolcek.preto mi to nejde do hlavy ako mi mohli malu odtial vytiahnut je,ale pravda ,ze ked sa Erika narodila mala len 2450g a 46cm a to sa narodila 2 dni pred terminom. 😉

liki205
24. jún 2009

budem v rodiť v ružinove, ale asi to ani sama nechem aby bol partner pri mne, ked tam budem rozrezaná 😖 , a polku tela si nebudem cítiť , to len on špekuluje, že by tam rád bol..... Ale ja to zatrhnem 😉

lulu723
24. jún 2009

liki ja ked som tam uz bola tak som hovorila,ze manzel pride tak nech ho potom zavolaju ku mne a PA povedala,ze to nemoze byt pri mne.lebo to je jak normalna operacia a mohol by nejaku infekciu zaniest do rezu.tak cakal vonku a aj tak to sa ponahlal,lebo zliezol zo strechy utekal do porodky za mnou potesil sa z malou a zase upaloval na strechu. 😠

akejka
24. jún 2009

lulu, ruptúra hrozí každej žene po sekcii - ja som ten príklad 😢 . Po 1. sekcii som mala krásny bikinkový 10 cm dlhý rez. Rodila som po 6 rokoch - začala som prirodzene a bolestivé kontrakcie mi spôsobili ruptúru maternice a zachraňovali ma urgentnou sekciou...Týmto ťa nechcem strašiť, len ti objasniť riziko ruptúry - bežné je 1,5 % (u žien po sekcii, ktoré idú rodiť prirodzene...) Ak rodíš do 2 rokov po sekcii, riziko je o čosi vyššie. Ruptúru väčšinou spôsobia - ako v mojom prípade silné, bolestivé kontrakcie, ale sú aj prípady ruptúry ešte počas tehu.
Hrúbka jazvy sa dá zmerať UZV, ale napr. ja som mala hrúbku jazvy normálnu, celé tehu ma jazva nebolela, ani koncom tehu (ku koncu sa ma dr. pýtali v každej poradni, či jazva nebolí, to by mohol byť príznak blížiacej sa ruptúry...) ale stačilo pár silných kontrakcií a moja maternica to nevydržala...
Cez to všetko ide po sekcii prirodzene rodiť cca 50 - 60 % žien...
Tu na MK sme len 2 baby, ktoré postihla ruptúra maternice (obe sme po 1 sekcii išli rodiť prirodzene), takže je to zriedkavé...

julovky - spinál, aj epidurál zaberajú do pol hoďky. Môže to byť aj za pár minút - ako u teba, ale môže to byť aj dlhšie. Ja som bola pri oboch pôrodoch taký súrny prípad, že som mala 1 minútové kontrakcie v trvaní skoro celej minúty, takže nebolo kedy mi napichnúť katéter, nemala som medzi kontrakciami takmer žiadnu prestávku...A nemala som čas čakať ani 5 minút navyše, celková anestéza je najrýchlejšie riešenie 😉

lulu723
24. jún 2009

akejka ja chcem babo o nejaky rok tak dufam,ze sa mi nic taketo neprihodi aj ked ma ta jazva sem tam strasne boli hlavne vtedy ked sa ma zhorsit pocasie,alebo len tak z nicoho nic ma tam zacne sklbat 😒

avanka
24. jún 2009

Lulu, aj mna bolieva jazva, niekedy tak, ze mam problem vstat v noci k malemu, ale dr. povedal, ze zrastena je zvnutra krasne 😒

zuzana612
24. jún 2009

Ja sa tiez bojim tej ruptury hlavne ked sa hovori ze kazde dalsie dieta je vacsie ako to predosle a moj maly mal 4 kg, tak uvidime kolko to bude teraz. Som sa zabudla opytat mojho dr. ci to bude automaticky cisarsky alebo ci mozem rodit aj prirodzene. Aj ked po mojich skusenostiach s CR by som rada rodila tak aj toto druhe dieta 😀

kvjetecko
24. jún 2009

ahojte, ja som nasla v tehu knizke rozmery panvy taketo: 22/30/30/22 - co to znamena? ktory rozmer je co? lebo meral ma len jeden krat, a to minuly tyzden v 36tt, tak preco tam su 4 cisla?
mam ist na cisarsky - meriam len 153cm a babatko ma cca 3200 gramov.

lulu723
24. jún 2009

kvjetecko ja doteraz neviem co to znamena a na cisarsky mozes ist aj ked mas vysoky krvny tlak a vobec ti neklesa.

teraz u mna bola jedna T-mobile a ma 4 deti a prve mala cisarskym a druhe mala tusim o 2 roky a tiez sa bala,ze jej to popraska a ked uz mala kontrakcie tak ze jej tam doktorka vovalila ruku prehmatala a povedala,ze jazva vydrzi.ze to bola najväcsia bolest z celeho porodu.to rodila v Bratislave a 4 rodila v Trencine a ze to sa neda opysat aky boli v TN opatrny ked videli,ze uz mala cisarsky.no ked mi to hovorila tak ma az ztriasalo. 😒

zuzi aj ja by som chcela druhe radsej cisarskym strasne sa bojim,ze ma to vo nutri potrha a budu ratovat aj mna nie este male babo 😠

sidus
24. jún 2009

Kvjetecko, všetky štyri údaje sú vonkajšie rozmery panvy, z nich najdôležitejší je ten posledný, u ženy má byť 20, minimálne však 18 cm.

lante
25. jún 2009

Ahojte babule, tak ja mám za sebou druhý cisársky, a popravde ten prvý bol lepší.........teda fyzicky som ho lepšie znášala.......ale zase pri druhom som mala omnoho menšiu krvnú stratu.
A doki mi povedal, že ešte jedno tehu zvládnem, no potom by mi už navrhoval pri treťom rovno sterilizáciu............čo sa mi síce nepáči, vedieť, že už nikdy vlastné detičky ďalšie nebudú, tak uvidíme, či sa vôbec odhodlám na to tretie. Povedal, že min. 2 roky nesmiem byť tehula.............ja tak zvažujem, že ak vôbec, tak asi o 5 rokov.............budem potrebovať oddych od bábätka..........teda, keď už aj Miško odrastie.......a potom je otázne, či sa mi bude chcieť vrátiť na začiatok..................ale strašne by som chcela aj dievčatko...............ibaže, nikde nie je napísané, že by to nebolo zase chlapec, že 😀

danka5
25. jún 2009

kvjetečko:
včera mi tiež lekárka povedala, že som nízka /157cm/ a útla, a pravdepodobne budem mudieť ísť na cisársky. Panvu mi nemerala. Hlavný dôvod však uviedla vek - 37 rokov. Prekvapilo ma to, lebo sa celé tehotenstvo cítim OK, navyše mám pocit, že mám lepšiu kondičku ako pred desiatimi rokmi /viac som športovala/
Pred desiatimi rokmi som rodila prirodzene a pôrod bol rýchly a bezproblémový /dva nádychy a bola malá vonku/ . Ak nebude iný dôvod ako vek, zdá sa mi cisársky fakt zbytočná komplikácia.
Neviem, či si môžem dovoliť o tom rozhodovať sama. Uvidíme ešte, aké veľké bude bábo na poslednom sone, + snáď mi zmeria rozmery panvy.Ale neviem, či sa mám hádať, že nechcem cisársky, čo ak potom nastanú komplikácie a budem ľutovať.

bubinko83
25. jún 2009

danka,ja som ležala s jednou pani v nemocke mala okolo 39 rokov a rodila normalne a rychlo.A čo sa tyka postavy bola velmi utla,bola nižšia odomna a ja mam 160cm.Takže ak ti možem poradit porad sa aj s inym gynekologom a uvidiš aky bude mat na to nazor.Určite sa s nikym nehadaj 😉 A moj nazor je ten že v tvojom veku sa po cisarskom budeš zotavovat ovela horšie ako po prirodzenom porode. 😨

danka5
25. jún 2009

bubinka83: díky za odpoveď. Potešilo ma, že mám šancu sa dohodnúť s nejakým pôrodnikom na prirodzenom pôrode a nerodia všetci po 35 cisárskym.
Celé tehotenstvo /a aj pred tehu/ cvičím, plávam /dokonca som do 16tt lyžovala/, takže si myslím, že kondičku mám možno lepšiu ako niektoré mladšie baby. Nezadýchavam sa, neopúcham, nemám vysoký tlak - teda zatiaľ. /ešte teraz zaplávam 1km bez zadýchania rýchlejšie ako netehotné kolegyne 🙂 /. Nebudem sa teda zaoberať názorom jednej lekárky, ktorá tvrdí, že nemôžem byť v takej kondícii ako pred 10 rokmi a ak sa niečo nevyskytne, pokúsim sa dohodnúť.

bubinko83
25. jún 2009

danka určite si to zisti.Je pravda že ak nastanu komplikacie budeš si to vyčitat,ale ak by to naozaj nebolo možne rodit prirodzene povie ti to viac lekarov a nie jeden.

martulikk
25. jún 2009

Ahoj holky, tak jsem se právě vrátila z poradny. Bylo mi řečeno, že v mostecké porodnici není přítomnost otce u CŘ možná ☹ Tatínek tam může být jen před a po, zaměstnají ho pak hned miminkem, tak asi tak... Je mi to hrozně líto, je to hrozně divná představa ležet na stole, koukat do zdi a být tam "sama". Ale jinak mám úžasnou zprávu! I přes arogantní konstatování lékaře u UTZ vyšetření, že se mi malá v tom malém množství plodové vody už neotočí, si maličká asi postavila hlavu!!! Není to úplně stopro, za 14 dní jdu na další velký kontrolní UTZ, ale doktorka mi to napsala i do průkazky. Tak hurá!!! Možná nemám vše ztraceno a hlavička dolů nám zůstane 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre