Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

kathule
12. mar 2011

@budoucimatka ahoj, já měla teď sekci podruhé a není proč se bát. Upřímě si myslím že sekce je míň bolestivější jak porod. Nechali mě 24 hodin hekat a pak teda císař..bolesti šílený a obdivuju maminy které to zvládnou.
PO sekci máš zavedenou cevku a jakmile zvládneš sama vstát dojít si na wc tak ti ji oddělají. Není problem čurat ale dojít si tam 😉 Na pokoji jsme byly 3 po císaři a chodily jsme tam jak staré babky až jsme se tomu smály...samozřejmně ale ne dlouho pač smích bolí 😀 Většinou tě sestra vykope na wc pár hodin po císaři ale pokud nezvládneš vstát nechátě odpočinout a nabrat síly. Ovšem je jen pro tvé dobro to překonat a jít, čím dřív vstaneš tím dřív budeš soběstačná a dají ti miminko k sobě. Já po první zkušenosti vstala hned jak jsme se vzbudila (měla jsem zákrok v 22 večer tak mě nechali vyspat do 5hodin) a řekla bych že pokroky jsou, za 2 dny jsem měla malého u sebe. Sice to stále bolelo při vstávání ale už se to dalo a já mohla malého nosit.
Na uklid zapomen pár dní, odpočívej starej se o miminko však vás špína nesežere za těch pár dní 😉
držím palce 🙂

jankohrasko
12. mar 2011

@budoucimatka suhlas s @kathule mna po 12 hodinach po CR postavili na nohy 😅 nebol problem sa vycikat ale dojst na WC 🤐 Prvy den, druhy den to uz bolo lepsie a lepsie. My sme na izbe boli dve. Ja po cisarskom a druha po normalnom porode 😀 Pomahali sme si jedna druhej, lebo kazdu inde bolelo 😝 Domov ma pustali na 5-ty den 😅 Ja som po CR pouzivala Biolampu. Super sa mi zahojila rana. Neboj, vsetko bude dobre 😉 Drzime palceky 😉

budoucimatka
12. mar 2011

Moc děkuji kathule. Myslím, že po té cévce pobolívají podrážděné močové cesty-není to tak? Přeji hodně zdraví a ještě jednou děkuji.

kathule
12. mar 2011

@budoucimatka jo? no mě teda nic nebolelo krom té jizvy a ta se mi brzo zahojila sama od sebe. Ted jsem 2 měsíce po a ještě mi trochu mravenčí břicho (jizva) ale už není ani vidět moc 🙂

budoucimatka
12. mar 2011

jankohraško: také moc děkuji a přeji hodně zdraví. 🙂 Biolampu asi pořídím. Slyšela jsemi o nějakých náplastech, zeptám se v lékárně.

meleri
12. mar 2011

@sirinka sirinko ty už jsi porodila? a jak to nakonec dopadlo! 🙂 mě to furt čeká...a jestli neporodím do 20 ,3. tak císař... 😖

holky je tu někdo takový borec že vstal už ten první den? (např operace byla ráno a vstali jste večer nebo odpo?) dá se to ? chtěla bych se k tomu dokopat, at mě conejdřív pustí domů...

meleri
12. mar 2011

@kathule a bylo to podruhé lepší nebo horší ta bolest? a jak to že ti dali malého až 2 den? ☹ nosili ti ho aspon na kojení nebo ti dali odsávačku?
u mě to bylo blbé, dostala jsem svorky strašně to bolelo a kojit jsem nemohla jen odsávat a nosili to malému protože byl nedonošený. ted bych měla mít už donošené miminko tak doufám že mi ho nechají a jak ne tak si tam pro něho dojdu! 😅

kathule
12. mar 2011

@meleri oni my ho donesli za 2 dny ale už na stálo...jako že ho už neodnášeli po kojení 🙂
Já vzhledem k tomu že už jsem věděla o co jde tak jsem vstala vlastně za těch 6 hodin po porodu.
Bolest...no je to už víc jak 6 let od dcerky ale myslím že jsem to zvládala líp teď. PRo mě bylo fakt nejhorší ty kontrakce, na to nikdy nezapomenu na tu bolest. furt my dávali epidural, pak snižovali a zvyšovali dávky a malej furt nic...byl vysoko a nesestupoval a já od začátku kontrakce po 3 minutách. Už do porodnice jsem jela s bolestmi po 5 minutách a myslela jsem že to bude brzo za mnou...a nic 😒 O sekci jsem už prosila a oni furt že ne že to zvládnem..no oni by to možná zvládli...já ne!! 🙄

meleri
12. mar 2011

@kathule jo to je fakt že podruhé už jaksi člověk ví jak moc to asi bude bolet..:( no já doufám že mě to bude bolet míň. ty jsi měla stehy? já měla svorky, bylo to hrozné s nima...aha já jen nechápu proč dítě nenechají u matky a potom když třeba ho musí přebalit nebo tak tak se zavolá sestra atd...já bych to tak chtěla, stejně pak bude jenom spát a pít a to může u mě že...
tý jo tak to sis užila! já pořád tak nějak doufám že ten normální porod snad bolí míň (asi jako mencky)...ale nevím no..stejně ho už asi nezažiju, pochybuju že příští týden porodím... 😒 ani ten epidural ti nepomoh...

sirinka
12. mar 2011

@meleri ahoj...nakoniec som mala akutny cisarsky, kedze malinkej uz nevladalo srdiecko bit podla ctg, v podstate na poradni na to doktor prisiel, poslal ma este na kontrolu o 4 hodiny uz rovno do nemocnice a tam bol zaznam este horsi, tak ma hned brali na salu....od stresu mi dokonca zacal porod, kontrakcie a pri nich uplne malinkej klesal pulz, takze vaginalny porod by vobec nemusela prezit a ked ma otvorili, zistili mi hustu zelenu vodu, tak ze sme mali velke stastie, ze mala by v brusku uz prezila tak maximalne dva dni....

a co sa tyka vstavania, po spinalke tych 12 hodin musis lezat, inac sa da postavit aj skor, mne urobili CR o desiatej vecer a rano o siestej uz som bola pripravena vstat, len mi nedovolili a aj naprike velkej strate krvi som sa tentokrat zotavila ovela rychlejsie ako po prvom CR....

meleri
12. mar 2011

@sirinka jejda! to je mi líto! tak to je hrozne, no ale hlavně že ti to dobře dopadlo! takže byl problém i s tou plodovou vodou....ještě že se na to zavčas přišlo! hlavně že už máš miminko u sebe, gratuluju! 🙂 mě to teprv čeká toho 21. 3. pochybuju že do té doby porodím normálně....

dvanáct hodin no tak to uvidím jestli teda pak vstanu, ráda bych....

kathule
12. mar 2011

@meleri jj měla jsem stehy, fikli mě v tý předešlé jizvě takže to ani není moc vidět 🙂 ono je fakt že si ta mamina aspon odpočne, jako je fajn to miminko mít u sebe...ale maminky musí nabrat sílu aby se oněj mohly starat takže to donášení na krmení celkem chápu a nejsem proti 🙂

lendam
12. mar 2011

@meleri určitě to zvládneš, mě vertikalizovali za 12 h a v pohodě, jen s sebou taháš nádobku na moč a na krev

sirinka
12. mar 2011

@meleri no kedze to zachranilo malinku, tak ja som rada, ze to dopadlo takto...nastastie je uplne v poriadku 😵
a po tych 12 hodinach lezania budes sa pytat vstat, lebo je to na nervy a cim skor sa zacnes hybat, tym skor sa dostanes do formy....
ked uz raz vstanes, treba to potom stale skusat, hybat sa, najhorsie je ostat lezat prilis dlho...lepsie je potom si vypytat nieco od bolesti, ale myslim, ze to kvoli drobcovi zvladne kazda matka, aby ho mohla mat cim skor pri sebe 🙂

meleri
12. mar 2011

@lendam já se přiznám že sem byla schopna vstát až vlastně třetí den.. ☹ myslím že to bylo těma svorkama šíleně to bolelo fakt hrozne...dr mi slíbil vstřebatelné stehy. myslíš taková ta hadička z jizvy co z ní kape krev? já doufala že se tomu ted vyhnu.

@kathule
si právě říkám že když je to znova ta samá jizva že to musí pěkně bolet ji znova otevřít, ale píšeš že to bylo podruhé už lepší tak doufám že to nějak zvládnu! fakt mám místama strach...doufala jsem do posledních chvil v přirozený porod ale bohužel... 😒

meleri
12. mar 2011

@sirinka já sem nebyla schopna vstát, bylo to hrozné fakt, navíc jsem ležela 3 měsíce v nemocnici normálně jsem měla pak co dělat abych se rozchodila po té době..ted jsem v kondici! tak si myslím že za těch 12 h to snad půjde!
já sem měla malého v inkubátoru takže mě ho nemohli ani nosit nic, tak jsem ležela jak lazar bez vůle celá taková zničená..pak mě ale "nakopla" jedna sestra a je pravda že kdybych vstala dřív tak by mi bývalo dřív i lip!
hlavně že je malá v pohodě fakt v takovém případě za ten císař člověk musí být vděčný! i já byla, že mi zachránili syna poprvé...ted mě to trochu štve že mě chce řezat, přijde mi že mi mohl dát víc času po termínu...

sirinka
12. mar 2011

@meleri ja som mala svorky pri obidvoch CR...a skutocne to moze byt tym lezanim pred porodom, to riadne oslabi organizmus....uvidis, ze teraz to pojde sup - sup ak by bol CR nutny 😉

lendam
12. mar 2011

@meleri ano, ta hadička z drénu. já svorky neměla, krásně mi to zašili, chodíš sice trochu v předklonu, ale jde to. Ocenila jsem polohovací postel při prvních vstáváních.

kathule
12. mar 2011

@meleri no já doufala od počátku v císaře 😀 😀 já mám děti 6 let od sebe, nevím jak to je po 2 letech ale pokud máš tu jizvu zahojenou...jakože bys měla..tak si myslím není problem.
Víš co ale jsem celkově celkem adaptabilní člověk, nějak si nic nepřiipouštím a když něco tak se to snažím překonat

meleri
12. mar 2011

@sirinka jeje ty jsi měla taky svorky? a řekli ti proč? můj dr když viděl moji jizvu tak jen vykulil oči kroutil hlavou ale nic pak neřekl, jen že kdyby to byl on řešil by to vstřebatelnými stehy....

@lendam
děkuju no uvidím jak se to vyvrbí! dneska mi odtekla ta hlenová zátka tak třeba budu mít nakonec štěstí?

@kathule
tý jo tak to tě obdivuju...já tedy poprvé taky vůbec netušila jaké to je a radovala se ale pak mi do smíchu nebylo....já mám jizvu pořád hnusnou a i v těhotenství ted ke konci to dost bolí někdy mi to připomíná ty stavy po operaci..

sirinka
12. mar 2011

@meleri lebo moj doktor uprednostnuje tieto klipy....je to tak, kazda z nas dostane to, co ten ktory doktor najradsej pouziva 😉

natama
12. mar 2011

@sirinka to koukam, o jakych svorkach je tu rec a jaka hadicka?? 😕 ja mela jizvu sesitou jednim kusem nejake niti, ktera se pak cela vytahla z jedne strany, na obou koncich byly takovy koralky, aby to nepovolilo 😅

maca_p
12. mar 2011

@natama taky som mala aj ja. dva modre stuple na koncoch a nit. celkom dobre sa mi to zrastlo.
@sirinka to je nejaka news v siti? ako to vyzera? jazva je tenka? teda jaska, ze este to nebude naj, ved si len par dni po siti...

inak teraz som bola prvy x u porodnika a spomenul mi, ze rez sa zvycajne robi 3 cm nizsie ako mam ten prvy. tak neviem, preco ho mam tak vysoko, ale celkom pekny ani ma nebolel, netahal. tak uvidime ako bude ten druhy.

natama
12. mar 2011

@maca_p a ja byla prekvapena, ze mam ted tu druhou tak proklate nizko 😅
nevite, proc se stejne tak, jako se to dela s vnejsi jizvou, nedela i s tou na deloze? ze by se stara jizva vyrizla a udelala zkratka nova, ze by pak pro dalsi tehotenstvi na tom ta deloha byla lip nez se dvema jizvama?

maca_p
12. mar 2011

@natama fuuuha, tak veru nad tymto som nerozmyslala takze ani neviem odpovedat. 😉

sirinka
12. mar 2011

@natama to je kozmeticky steh....pouziva sa ak ma byt jazva skutocne co najtensia a skoro neviditelna...napr. pri operacii stitnej zlazy sa pouziva vylucne tento sposob sitia...
dren-hadicka sa dava, ak je predpoklad v mieste rany vyssia sekrecia alebo este krvacanie, ja som pri prvom CR nemala ale teraz som velmi vela krvacala uz pocas operacie, tak mi ju dali a veru za prvy den tam bolo stvrt litra krvi este...a ta keby sa hromadila v rane vnutri, moze urobit neplechu, lebo telo dokaze iba mensie mnozstva vstrebat

sirael
12. mar 2011

Ahojte baby, ak mozem, tak Vam sem vstupim...🙂 Ja som rodila CR pred 6 tyzdnami a v porodnici som nechala 8kg. Celkovo som pribrala 18kg a teraz nie a nie sa zbavit ostatnych kileciek. Schudla som len kilo a to stale kojim. Ako ste na tom boli po CR s chudnutim? Uz zacinam byt nestastna. Rifle sice obleciem a zapnem, ale hore som ako sumo...☹

sirinka
12. mar 2011
natama
12. mar 2011

@sirinka ahaa, diky. a jak to vypada ty svorky?
@sirael sumo jsem taky 😀 tedy spis 😠

sirinka
12. mar 2011

@natama 😀 no foto sem davat nebudem...ale vyzera to smiesne, ako klasicke zosivackove spinky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre