Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

riamim
31. mar 2011

@katkaaalex Ahoj, aj ja mám KP a je u mňa min. pravdepodobnosť, že sa bábo otočí, lebo mám aj menej plodovej vody. Takže už vybavujem predoperačné... ☹
Ale čo ma zarazilo, lekár mi povedal, že mi nedá dopredu termín na sekciu, že tá sa spraví, až keď sa pôrod začne rozbiehať, teda začnú kontrakcie. Ty to máš ako? Lebo čo som čítala, aj kvôli polohe KP kočkám plánovali sekcie aj o týždeň skôr...

little84
31. mar 2011

ahojte,tiez sa k vam pridavam,my mame sice do porodu este par mesiacov,ale v tehotenskej knizke mam zapisane zuzena,nesumerna panva,takze ma pravdepodobne cisarsky caka tiez..je tu mamicka,ktora mala tiez uzku panvu a napriek tomu rodila prirodzene?mne je to v podstate jedno,hlavne aby babtko prislo na svet v poriadku 🙂

atrami
31. mar 2011

@katkaaalex , kamarátka mala tiež plánovaú cekciu, kvoli KP, nakoniec sa porod spustil o 3 týždne skor a malinkú porodila prirodzene. Držím palčeky.

noemarta
31. mar 2011

@riamim ahoj, hm... to je nejaky divny lekar, lebo ja som mala nasu malu tiez dva tyzdne pred planovanym terminom KPcko, dosla som do nemocnice, porobili nejaku to kontrolu, sono,... a na druhy den mala byt robena sekcia, ale nebola lebo mala sa otocila 😉
No ale nakoniec som aj tak isla sekciou, lebo ja som mala nepostupujuci porod, kt.bol vyvolany, a devat dni po termine.... takze tak, a kde budes rodit???

zabkatt
31. mar 2011

no ja budem mať tiež planovany, zajtra sa mame dohodnuť na termine. Tiež mam maleho zle otočeneho a aj tak kôly prevej sekcii bude druha tak vam potom napišem ako som dopadla 😉
ale keby mi povedal že v pondelok tak sa ani braniť nebudem nejak to tento krat zle znašam ☹

sirael
31. mar 2011

@riamim No tiez si myslim, ze to je divne, ze ti nedal termin. Mne v 39.tt naplanovali CR na 40tt. A tak sa aj mala narodila. Bola KP od piateho mesiaca.....

riamim
31. mar 2011

@noemarta Rodiť budem na Antolskej. Však sa ešte skúsim porozprávať s doktorom. 😒

katkaaalex
31. mar 2011

@riamim mne nechali termin, ktory mi vypocitali hned na zaciatku tehotenstva, tiez mi lekar povedal, ze ak mi nahodou odtecie plodova voda skor mam prist do nemocnice, povedat, ze mala je KP a bude sa robit cisarsky. Lenze ja som s tym cisarskym vobec nepocitala takze ked mi to vcera oznamil, nenapadlo ma nic na co sa mam spytat... az dnes ma napr. napadlo, ze niesom objednana napr. na predoperacne vysetrenia. Zajtra rano chcem volat mojmu gynekologovi a na vsetko sa popytat lebo tu ti fakt nikto nic sam od seba nepovie! Na vsetko sa treba pytata a doprosovat...ach skoda slov...

katkaaalex
31. mar 2011

@atrami tak to by som bola najstastnejsia🙂 A ako prebiehal porod, nemala komplikacie? Pocula som o prirodzenych porodoch i ked je babetko zle otocene no neviem ci to nieje komplikovane... Nie kazdy porodnik sa na to da. Dakujem 🙂

atrami
1. apr 2011

@katkaaalex , bola malinká - po mamine- 2490 g, porod sa spustil dosť rýchlo, pomáhali jej ,,zvonom", tak mala modrinu na zadočku. Ale inak bola malinká v poriadku.

katkaaalex
1. apr 2011

@atrami tak to naozaj super dopadlo🙂 dakujem🙂

tepka
1. apr 2011

Ake su podmienky na urobenie cisárskeho???patria tam aj prípadne psychické poruchy???? 😒

kalifa28
1. apr 2011

@riamim ani ja som nemala termin na plánovanu sekciu a to je podla mna dobre, že sa caka,kým nezacnu kontrakcie, takto je ten porod pre babo aspon trochu natur a nie že si kludne spinká v brušku a zrazu podme ho von 🙂

atrami
1. apr 2011

@tepka , niekto to na MK spomínal, že je možné aj odporúčanie psychologa/psychiatra. Ako dovod panický strach z prirodzeného porodu.

alzbeta.hod
1. apr 2011

já neměla taky plánovaný císař, za žádnou cenu jsem rodit nechtěla. Ale přírodě se poručit nedá a najednou jiná možnost nebyla. Ale protože už jsem byla vyčerpaná tak mi to bylo všechno jedno.

nunusimi
2. apr 2011

ahojte
tak my to mame za sebou, v utorok vecer o 20,00 sa nam narodila Vanda. prisla na svet o 2 dni skor, pretoze ma v pondelok chytil vysoky tlak (liecim sa nanho 10 rokov) cele tehotko bol ok akurat pred 2t vybehol, to sme boli 2 dni v nemocke a teraz ked siel hore, tak sme uz sli aj s taskou no a kedze moj dr sluzil v utorok nocnu, tak sme sa poponahlali 🙂
inak poviem vam, ze uz som aj zabudla ako to boli po SC 🙄 a isto zas zabudnem, ale dakujem uz neprosim 😔
mala som nakoniec spinal nie epidural, to som mala pri prvom a mam pocit, ze vtedy som to cele nejak lepsie zvladala. Teraz mi bolo na sale zle, na vracanie, stes neskutocny, som videla machule a tak.. ale na pristrojoch vsetko ok.
ani rozpravat som pomaly nevedela no nemala som z toho taky dobry pocit ako pri prvom.
Ale je to uz za nami, dnes sme 4ty den, tak nas uz aj pustaju domov. vsetko je OK mliecko sa rozbehlo uz vcera, mam ho az moc, mala az grca ake je na nu este silne. Dnes uz konecne aj lepsie chodim, no ale vyhra to este zdaleka nie je. Este par dni to potrva.

mia.k
2. apr 2011

@katkaaalex vo Vrbovom býva jedna bylinkárka,ktorá údajne vie pretočiť bábo aby bolo dolu hlavičkou. Len neviem,že či sa to dá aj na konci tehotenstva... musela by si jej zavolať,že či by to šlo. Ak by si mala záujem,môžem ti poslať na ňu t.č.

tepka
2. apr 2011

@atrami Aha, lebo som nevedela no ja mam panicke ataky a bojím sa či by sa tým strachom a stresom nekomplikovalo ☹ asi najlepšie sa dohodnuť z psychiatrom že???

atrami
2. apr 2011

@tepka asi áno. Popýtaj sa nejakého v Tvojom okolí.

tepka
2. apr 2011

@atrami Dakujem skúsim to 😉 myslím si že by to bolo omnoho lepšie psychicky lebo predsa aj zdravá žena má isté obavy a strach a nie to žena ktorá má úzkosť a paniku už len ked mám stáť v rade alebo v čakarni u doktora ☹ tie ktoré to maju vedia o čom hovorím...

tepka
2. apr 2011

Ja som z toho blbá niekdo vraví že mal 2x cisarák a že super že sa to po 3 dnoch zahojí a že je dobre samozrejme že nič není bez bolesti a niekdo zase že za nič na svete cisarák že naj je klasicky pôrod...nechápem teda čo je lepšie.či každá žena je iná???? 😖

lucka1371987
2. apr 2011

@tepka ahoj ja uz tiez nechapem tiez by som chcela vediet najlepsiu metodu ci cisarak alebo normalne ale kazda pise inak ale tri dni na zahojenie som este nikdy nepocula i ked by som bola urcite rada ako blcha.ale normalnym nechcem ist chcela som si vybavit cs no uvidime ja som taky posera trocha vies? 😅

tepka
2. apr 2011

@lucka1371987 ja som posera tiež aj psychika v riti no..Nie ako 3 dni na zahojenie ale že po 3 dňoch podaktoré su ok a behaju a tak rana sa dlhšie hojí ale že dá sa to zvládnuť podľa mna ja sa asi prikláňam k cisaráku hlavne kôli môjmu pocitu že sa nič neskomplikuje a že viem že pôjdem na termín a nebude stresu okolo toho čakať atd..ved keby to bolo hrozné nedávali by si to celebrity 😀

martinkatinka
2. apr 2011

@tepka - asi každá žena je iná.... ale pokiaľ si zdravá, nemáš sa čoho báť... a myslím si, že každá žena by mala zažiť klasický porod....Hojenie je asi to isté... aj pri kalsickom aj pri cisárskom možu nastať komplikácie pri hojení...

tepka
2. apr 2011

@martinkatinka ved to že nie som zdravá ako fyzicky možno ano ,ale mám psychicku poruchu ,takzvane panické ataky vtedy ked mám stres, alebo sa bojím ,či sa stane niečo dôležité ,vtedy to na mna ide a neviem si predstaviť človek má dosť čo zo sebou ked ťa to chytí a nie sa ešte sustrediť na pôrod a na veci okolo....a stres samozrejme dieťaťu neprospieva... 😖 preto by som to riešila inak radšj si bolesť odskáčem potom ale v klude s babom v ruke 🙂

martinkatinka
2. apr 2011

@tepka - no tak potom by to mal vedieť tvoj gynekológ, prinesieš mu potvrdenie od svojho psychológa a on ti na základe toho indikuje cisársky rez....Len musí to mať podložené od odborníka....napríklad indikáciou na CR je aj nosenie silnejších bioptrií alebo skolióza... prajem ti veľa šťastia a pokojný porod... 😉

tepka
2. apr 2011

Aha tak vidíš to som nevedela no ja to mam vo svojej materskej knižke myslíš že to stačí či sa opytať svojho psychiatra na doporučenie?????Dakujem moc 😉

lucka1371987
2. apr 2011

@tepka a v ktorom si tyzdni?ja co mam zname my vraveli ze z dola boli tak skaredo roztrhane a su zdola uplne zmenene ja neviem ja si chcem silou mocou vybojovat cs preco nie?ked uz mame teraz metody ktore nam ulahcuju porod preco nie a cs mas to rychlo za sebou a ostatne sa trapia no naco ja som za cs nech to potom aj boli to je normalne 😀ja sa poznam pri normalnom porode musis pekne spolupracovat a ked ja dostanem klak no neviem ako to potom dopadne 😅radsej nech ma uspia ako boli moje kamosky a je super a nestazovali sa moc 😵

martinkatinka
2. apr 2011

@tepka - no povedz svojmu gynekológovi, že na základe tohto chceš naplánovať CR - ak by namietal, že ti to nedá, tak vtedy dones potvrdenie a hotovo...

tepka
2. apr 2011

@lucka1371987 presne ja mám známu a ona 2x si vybavila a vravela fantastický pôrod tak tiež neviem ale nič nie je bez bolesti len klasika je aj stres a všetko možné a ženy dakedy nezvládaju stres..v usa robia 70%cs a kažka má možnosť si vybrať ale že cisarák je najbezpečnejší spôsob som čítala...na termín pohodička..žiadne obavy🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre