Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

alex2201
17. apr 2011

@froschka juuj no to mi je ľúto chúďa musela si toho prežiť, len rozmýšľam že fakt tá sekcia no uspia Ťa a zobúdiš sa ako to berú všetci, ale potom tá bolesť je nepredstaviteľná prvé dni, a ja osobne som tie utišujúce lieky nechcela kvôli mliečku, uvidím čo bude zatial je u nás prognóza že budú musieť ukončiť tehu v 36tt kvôli hapatopatii tak ako pri malej. a v tom prípade by som asi nedovolila vyvolať pôrod, ale nech ma radšej režú, nech je malinký v poriadku keď sa ešte nebude pýtať na svet

atrami
17. apr 2011

@alex2201 , záleží na porodnici. Niektoré porodnice majú prax, ak raz sekcia, tak stále. Väčšinou je to tak, že ak pretrvávajú dovody z predchádzajúceho porodu, tak je znova sekcia. Ak je pri prvom porode dieťa KP a pri 2. je otočené hlavičkou a zdravotný stav matky to dovoluje, nieje dovod na sekciu. Ja som mala všetky deti sekciou, lebo boli velkí.

alex2201
17. apr 2011

@atrami no ja som mala sekciu zo zdravotných dôvodov pri dcérke, preeklapsia, hepatopatia, a v konečnom dôsledku malá mala ozvy 180/140 preto som ležala a deň pred sa mi zhoršili prietoky kôli ktorým ma sekli v 36tt

atrami
17. apr 2011

@alex2201 po prvej sekcii ma brali tak, že idem rodiť prirodzene, nebola som ani riziková pacientka. Nakoľko prvý porod prebiehal s komplikáciami a nakoniec sa skončil akutnou sekciou, vybrala som si porodnicu takú, ktorá mala prax- keď raz sekciu potom stále. Pre nás bolo nepredstavitelné, znova zažiť, to čo sa dialo pri prvom porode. Tretia sekcia sa robí po 2 cisárskych automaticky.

alex2201
17. apr 2011

@atrami aha no takže si musím nájssť takú pôrodnicu ktorá je ústretová, resp. takého pôrodníka kt. bude rešpektovať moje požiadavky

atrami
17. apr 2011

@alex2201 asi tak. Ja som povodne chcela rodiť do vody v Topolčanoch, ale tam mali tú prax, že po cisárskom, len cisársky. Tak sme radšej zvolili cisársky.

icokoo
17. apr 2011

ja som mala dve sekcie a bola som velmi spokojna dokonca som nemala ani bolesti uz na druhy den po porode som behala okolo maleho a neskor aj okolo malej ja by som osobne inak rodit ani nechcela iba jedna vec na tomto porode mi je strasne luto a to ze som si nevidela svoje deti ihned po narodeny ale az po takych 3 hodinach. drzim palce

alex2201
17. apr 2011

@atrami no uvidím ako to bude teda 😒

atrami
17. apr 2011

@alex2201 , držím palčeky!!!!!!

@icokoo , ja som videla až posledného priamo po porode. Mohla som sa ho dotknúť, umyli ho a znova doniesli. Bolo to úplne iné, ako keď mi ho doniesli za 2 hodiny alebo až za 36 hodín.

tepka
18. apr 2011

@tomsim podľa mna sa to nedá oficiálne ale zase po známosti atd sa všetko dá...

katkaajurko
21. apr 2011

ahojte, zo zdravotnych dovodov bude sekcia na 90% - chcem sa spytat- po spinale - ako dlho sa nemoze "vstat" a je zavedena cievka? bola som na operacii min.rok a nemam strach-len cievku neznasam fuj 😀

zivika
21. apr 2011

@katkaajurko ahoj, ja som sice mala uplnu anestezu, ale myslim, ze cievka nesuvisi s umrtvenim, ale celkovo s tym rezom, neviem, ci je to tak...ak ano, tak cievku som mala jeden den a so vstavanim ma povzbudzovali v podstate hned, ako som sa pebrala, ale podarilo sa asi az tak po dvoch, troch hodinkach 🙂 sestricka na jis-ke mi hovorila, ze po spinale je to tazsie ako po celkovej a vraj aj boli viacej hlava, ale neviem, ci je to pravda...drzim palce 😉

jabadaba
21. apr 2011

@katkaajurko ja som musela lezat po spinale 24 hodin. Niekde vraj postavia z postele uz za 12. A cievka sa dava, ano. Prave preto, ze si tak dlho imobilna a kedze je potrebny dostatocny pitny rezim tak by si asi tazko chodila kazdych dvadsat minut na wc. Tiez nemam rada cievku, z tej som mala asi najvacsie obavy, ale dalo sa to zniest, aj zavedenie aj vybratie.

jabadaba
21. apr 2011

@alex2201 ale veru nie je ta bolest nepredstavitelna. Je to asi individualne, ale teda tak ako som sa bala prave takej bolesti ako popisujes, tak taka sa nekonala. Bolelo to po postaveni a rozchadzani tela, ale na druhy den uz bolo dobre. A v den operacie, po nej, ked sa lezi 24 hodin si tlmena infuzne oblbovakmi takze to neboli az tak. Neskor kvoli mlieku davaju cipky.
Preco si si nepytala?

katkaajurko
21. apr 2011

@jabadaba no to mi bolo jasne-ze koli cikaniu 🙂 zavadza sa pocas ucinku anestezy nie? to by sa nemalo ani citit.. cize ak ma reznu doobeda-tak do dalsieho doobedia si polezim len.hej?

careamell
21. apr 2011

@katkaajurko
ahoj, asi som jedna z mála, ktorá má takú skúsenosť...pred troma týždňami som mala sekciu so spinálnou anestéziou...ráno o deviatej som bola na operačnom stole, ked ma ale anesteziolog napichoval, necítila som síce brucho,ale hýbala som trocha prstami na nohách, aj počas operácie, po asi pol hodine, ked ma priviezli na izbu som už hýbala aj chodidlami...pila som strašne veľa vody, aby sa mi ten spinal vyplavil z tela, dali podo mňa misu, aby som sa vycikala do nej, takže cievkovanie mi vôbec nerobili...ja som sa ale po piatich hodinách postavila a šla som na WC...hlava sa mi netočila, kvôli tej vode, čo som pila a v podstate ma ani nič nebolelo, lebo mi dávali infúzie s liekmi proti bolesti...sestričky neboli nadšené, ani doktorka, ale oni nechcú, aby si vstávala kvôli tomu, že sa ti môže zatočiť hlava, že by si odpadla...potom som si šla aj po malého, asi by som nedokázala ležať 24 hodín a malého by som nevidela..ležala som na izbe, kde boli všetky po cisárskom a všetky ležali min. 24 hodín...tak prajem veľa šťastia🙂

zivika
21. apr 2011

cele zotavovanie zavisi hlavne od vole a sily zeny...ja som mala sekciu o 2:45 v noci a na obed som uz stala, aj ked to velmi bolelo, vola byt co najskor s malickym bola silnejsia 🙂
@katkaajurko neboj, bude to v pohodke, ked mi cievku vytahovali, ani som to necitila 😉 hlavne musis vela pit, aby tekutina vo vrecusku bola bleda, vtedy ti ju daju prec 😉

katkaajurko
21. apr 2011

@careamell jeej tak to je super 🙂 toto keby sa mne podarilo 🙂 dakujem za ten tip s vodou - budem vela pit,znie to logicky ...
ano ja viem-ze nechu aby sa clovek staval koli moznemu odpadnutiu - aj ked som bola minuly rok na opercii bol to rovnaky dovod-ale ja som ich presvedcila-ze som v pohode..nevydrzala som lezat... a rany ma neboleli /bola to len laparoskopicka operacia/....

@zivika no mne ked ju vytahovali minule-tak to nebolelo-ale prve tri cikania priserne stipali..ale tak dalo sa to vydrzat..

tiez chcem byt potom co najskor s malym 🙂 to je jasne

zivika
21. apr 2011

@katkaajurko ja som to necitila, ale asi to bude tym, ze ja som zacala rodit spontanne, nechali ma dost vytrapit a az potom zistili, ze drobec ma spriecenu hlavicku 😠 takze ma to bolelo tak, ze cikanie som na druhy den ani neregistrovala 🙂

katkaajurko
21. apr 2011

@zivika aha jasne, no chudatko- si si vytrpela - to je asi najhorsia varianta-najprv spontanne a nakoniec skoncit CR.... ale hlavne ze uz je po 😉

zivika
21. apr 2011

@katkaajurko no, veru, nechcela by som si to zopakovat 😀 ale ved co uz, ked mi doniesli jurka, velmi rychlo som zabudla na bolesti 😅

jabadaba
21. apr 2011

@katkaajurko sorry, ja som si to vysvetlila, ze sa pytas preco sa to zavadza. 🙂 🙂 🙂 No mne to zavadzali este pred podanim spinalu, ked ma na sekciu pripravovali. Ale nebolelo, toho som sa bala, ja som cakala, ze mi to zavedu az po ucinku spinalu na operacnej sale, ale ked sla sestricka na vec este pred tym ako ma tam zaviezli tak ma poty zaliali. No na stastie som necitila vyraznejsiu nepohodu ci dokonca bolest. Ano, lezat budes do toho doobedia druheho dna. Mozno o nejaku tu hodinku skor Ta postavia, ale zhruba tych 24 hodin dodrziavaju. Ja som bola vdacna aj za tu hodku skor, uz som ratala doslova minuty do uplynutia 24 hodin, mrle ma zrali totalne. Najam z toho hladiska, ze som sa citila spinava, upatlana a strasne som tuzila po sprche a samostatnosti.

janka2504
21. apr 2011

Ahojte baby dnes sme boli na poradni a zistil mi dr že mala je zle otocena hlavičku mu pod prsami takze to vyzera že budemee rodiť sekciuo najpravdepodobnejsie tak idem počítať čo ste tu napísali ake su skúsenosti lebo vôbec neviem čo to obnasa trocha sa obávam bolesti po zákroku :(

dulkagabulka
21. apr 2011

@janka2504 tvoja malička sa este može kedykolvek obratit 😀 ak sa neobrati ´do 36tt, napiš mi, mexicka porodna asistentka Naoli Vinaver nam poskytla 3 cvičenia, ktorymi sa babatko otoči..

janka2504
21. apr 2011

@dulkagabulka aha super tak počkáme a uvidíme ďakujem 🙂 ked tak potom napíše

minina
26. apr 2011

Omlouvám se, že vám sem vpadám, nečekla jsem celou diskusi, ale můžete mi písnout, jak dloho po císaři jste mohly začít cvičit na břicho a jak dlouho trvalo, než se dostalo do "původního" plochého stavu? Nebo už to s tou jizvou nejde? Díky moc

sirael
27. apr 2011

@minina Ahoj, ja som po cisarskom 3 mesiace a na brucho som mohla zacat cvicit po dvoch mesiacoch. Stale vsak vyzeram ako v piatom mesiaci tehotenstva a kilecka dolu vobec nejdu, aj ked menej jem, sladke nejem vobec a chodim aj cvicit...☹

nanulik
27. apr 2011

@minina ja som pol roka po sekcii a váhou som sa dostala na pôvodný stav do dvoch mesiacov. necvičila som ale vdaka kojeniu išla váha dole. a čo sa týka brucha? 😖 plačem ked ho vidím, urobili sa mi strie a koža sa mi velmi natiahla. lebo asi mám v nej málo kolagenu alebo čo. takže mám dole jazvu a cez to mi visí koža 😢 😢 😢
takže dvojdielne plavky si už kupovať nebudem. ale za krásneho syna mi to všetko stálo 😵

domcatko1991
27. apr 2011

@nanulik .
ahoj.....ja som bola taktiež na sekciu a taktiez som mala strije...boli strasne hambila som sa.......ale pomohol mi jeden pripravok ktory je urceny na taky druh problemu........prv som si myslela ze mi to vobec nepomoze ale opak bol pravda......pripravok som si kupila v avone.....ma taky fialovi obal....ale nespomeniem si ako sa vola zda sa mi ze zacina sa to na SOL

domcatko1991
27. apr 2011

@minin
vravi sa ze cvicit clovek moze zacat po cisaraku az ked sa rez poriadne zahoji..ale mne to vsetko liezlo na nervi a ja som stale rada sportovala...cez tehotenstvo som pribrala az 40 kg a to vsetko bola moja chyba..do kym som nebola tehotna tak som mohla jest kolko som chcela lebo vsetko som vybehala..no cez tehotenstvo som sa stala velmi lenivou a atk to potom aj dopadlo....ale vratim sa k tomu cviceniu...ja som zacala cvicit asi tak 4 mesiace po sekcii.....cerka ma teraz rok a vidim rozdieli..no nieje to take ako by som to chcela..stale niesom na svojej povodnej hmotnosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre