Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

babulka123
19. jún 2009

liki ked to zistis daj mi vediet.. som na tom rovnako ale osobne si myslim ze budde lepsie ked to komplet prespim.. takze ja som zatial viac nalomena na celkovu..

edusik
19. jún 2009

mirko, to si mala super - aj stehy aj ockovanie, my sme sa tam nachodili tento tyzden ako na klavir, ale dnes ma to uz netrapi... uz mame klud

liki205, ja som mala teraz spinal a pri druhom urcite ho budem mat tiez. Uz som mala celkovu pri inej - velmi dlhej a vaznej operacii - znasala som ju dobre, ale mozem povedat, ze zotavovanie je asi na stejno, akurat po spinali nemusis trcat na zobudzacke, ale si hned na svojej izbe a malinke ti nosia ako chces

inac, spinal - pichnutie lepsie ako odber krvi 😀 , potom o min citis teplo v nohach a o cca 5 min uz na tebe robia, nic vobec nic necitis, ziadny pohyb vo vnutri prosto ozaj nic, az mi to bolo divne, som sa stale pytala anesteziologicky, ze akurat robia, lebo som sa "nudila". Ozaj odporucam. Robili na o 8.00 8.45 uz som bola na izbe s muzom a par min na to mi doniesli malinku. o 11.00 som si uz plne citila nohy, a az vecer som mala bolesti, ale aj to preto ze mi dali este veceru pred sekciou, a to sa nemalo, tak som grcala, a to si vies predstavit ked mas zosite brucho a ta napina... Keby som negrcala tak aj 1. noc by urcite bola super, lebo do infuzie ti davaju nieco proti bolesti. Od 3. rana som bola bez tych oblbovakov.... Tak sa rozhodnite, ale ja spinalu plne fandim...

martulikk
19. jún 2009

liki205, babulka123: holky mě to také bohužel čeká ☹ a určitě budu chtít jen lokální anestezii, protože chci hned vidět svojí maličkou 😉 navíc celková anestezie přináší větší zátěž a rizika pro organismus a všechno se jen protahuje... doufám, že u toho budeme moci být s manželem spolu a společně se z mrňouska radovat 🙂

edusik
19. jún 2009

martulikk, no u nas v KE ku sekcii muza nepustaju, ale mozem ti povedat ze obriadenu malu videl skor ako ja

akejka
19. jún 2009

liki ako píše martulikk - celková anestéza môže znamenať viac rizík, pokiaľ nejde o akútnu sekciu, lekári volia radšej spinál.
Ale po spináli musíš ležať vo vodorovnej polohe až 24 hod. a po celkovej anestéze ma už po 12 hod. nahnali do sprchy...takže som sa zotavila o čosi skôr ako baby po spináli. A nebolí ťa po celkovej anestéze hlava, ani chrbtica v mieste vpichu...to ešte býva dosť častá komplikácia spinálu...
Malú som videla 3 hod. po pôrode, hneď mi ju dali aj na prisatie. Manžel čakal pred operačkou a hne´d si malú nafotil, ešte keď juvyšetrovali, vážili...

leniska
19. jún 2009

ahojky🙂
liki, ja taky rodila cisarem..mela jsem epidural, jelikoz prve se mylslelo, ze budu rodit normalne..a jak se pak rozhodlo pro cisar, tak mi jen do te hadicky co jsme mela v zadech dali nejakou jinou silnou davku co me umrtvilo od pasu dolu..byla jsem plne pri vedomi..nechtela bych byt uspana, je to nedhera slyset prvni plac a hned videt miminko..🙂 Bolest jsem necitila zadnou, to je uplne v pohode..🙂 Jen jak malou vytahovali, tak jsme citila takove tahance a skubance..ale bolest ne..🙂

liki205
19. jún 2009

Takže ako vidím odporúčate ten spinál, ok, len som ešte v pomykove že či teda tá hlava bolí po tom spináli alebo nebolí, lebo už som všeličo počula.....a ževraj sú tie bolesti hlavy také že to pretrváva ešte dlho dlho po pôrode ☹ tak ako???

tinkaaa
19. jún 2009

bolesť hlavy po spinali?to počujem prvý krát - skôr po celkovej anestéze ale toto nie
Ale zas na druhej strane,každý organizmus je iný,každý to znáša inak
ja som mala spinal a môžem povedať,že je to super vec,počula som hneď malinkú aj som ju videla,no prosto zážitok na celý život

reni7
19. jún 2009

liki205-mě čeká císař cca za necelých 14 dní a ještě nevím jakou narkozu zvolím a hlavně co mi doporučí,tak ti pak dám vědět,prvně sem chtěla do celkové a teď si a si nechám ten spinál i když nevím jak to dám psychicky 😒

lea79
19. jún 2009

kalo tak u nas stačí dať doktorovi obaločku s 20000 SK /660 EUR/ a doktor ti napíše že cisarsky je nevyhnutny aj ked nie je .....korupcia tu kvitne ostošesť

liki205
19. jún 2009

fíha až 20000,- ja som počula že 10.000,- že by to šlo hore???

sirinka
19. jún 2009

ja som za lokalnu anestezu...po spinali moze hlava boliet, ak sa nelezi na rovnom...
ja som mala epidrualnu analgezu a pohoda, ak su bolesti, da sa dopichnut cez cievku, nemusi sa lezat ani na rovnom...
celkova anesteza viac zatazuje organizmus.
ale videla som vselijakych ludi, niektory po celkovej uz vecer behali a veselo jedli, iny aj dva dni sa nevedeli pozviechat.
po spinali nemal nikto problem s rekonvalescenciou...aspon ja som teda nezazila.

mneme
19. jún 2009

tak ja som dnes 16 den po sekcii s epiduralom a citim sa super. ale tesne po to bolo priserne - nemala som bolesti hlavy ani nevolnost, ale zle som znasala pocit byt ako keby od pasa dole ochrnuta - ako keby to bolo cudzie telo. tie hodiny, kym sa mi vratila do noh pohyblivost mi pripadali nekonecne. aj postavenie sa po 24 hodinach bolo dost neprijemne, ale to bolo skor bolestami. kazdopadne, keby som si mohla vybrat, ci celkovu anestezu alebo spinal, napriek tymto hnusnym zazitkom si vyberiem spinal, lebo som babatko videla okamzite po narodeni a to bolo pre mna to najdolezitejsie.
podla vsetkeho bude spinal aj mensia zataz pre organizmus - mna anesteziologicka mala problemy napichnut a kedze islo o akutnu sekciu porodnik ju duril, nech ma normalne uspi, ze som aj tak nalacno. ona to vsak odmietla, ze tehotnu zenu uspat je vacsie riziko

nina41
19. jún 2009

Ahojte aj mna čaka cisarsky,tiež si dam asi pichnuť epidural,po narkoze ma velmi boli hlava.Chcela som sa opytať ako dlho boli jazva po operacii??

liki205
20. jún 2009

takže jak to tu tak sledujem tak si dám pichnúť tiež spinálku - to je vlastne lokálne umrtvenie ano? dobre tomu rozumiem? ešte mi vysvetlite aký je rozdiel potom medzi spinálkou a epidurálkou?

mneme
20. jún 2009

nina, s bolestou jazvy je to asi individualne. mna prestala vyraznejsie boliet na 6. den, ked mi vybrali stehy - ale to bolo asi aj tym, ze den predtym ma pustili domov a tam bolo vsetko vo vacsej pohode ako v nemocke 😉 okrem toho ma viac ako samotna jazva na bruchu bolelo (tahalo, palilo) vo vnutri. no a vcera ked sa vecer menilo pocasie tak sa jazva trochu znova ozvala, ale inak pohoda. drzim palce, nech sa pri tych tvojich styroch pokladoch zvladnes dat aj po porode piateho rychlo dokopy 🙂

sirinka
20. jún 2009

liki dovolila som si si skopirovat ti, co mi raz pisala reilyy ona je dr. anesteziolog:
epidural sa dava len do vaku okolo chrbtice, spinal sa picha do mozkomiechoveho moku priamo, preto ucinkuje rychlejsie, ale lieky na znecitlivenie su zhruba rovnake, len v inych davkach, do epiduralu sa dava ovela viac...takze epidural je tiez lokal, v podstate ako spinal, len trosicku inaksi pristup a davky

akejka
20. jún 2009

Ja som 2 x rodila v celkovej anestéze. Hlava ma nebolela, ani iné mamičky, ktoré poznám...
Skôr bolieva hlava po spináli - z dôvodu, ktorý popísala vyššie sirinka...lebo sa katéter zavádza do mozgovomiešneho moku...
Už chodievam do tejto témy dlho a bavila som sa s viacerými mamičkami po sekcii...moje poznatk& sú také, že ani 1 maminu nebolela hlava po celk. anestéze, ale niektoré maminy sa sťažovali na vešké niekoľkodňové bolesti hlavy po spináli...

nina keď si z dK, kde budeš rodiť ? V nemocke v DK poznám totiž zlatú anesteziologičku Janku, s tou som veľa kecala o anestézach a analgéziách...ešte keď som bola 2. krát tehu...

miluska.h
20. jún 2009

po spinale je dolezite nehybat hlavou a lezat na rovnej posteli bez vankusa. ja som tak lezala 14 hodin, az kym ma som nesla do sprchy. to lezanie sa dalo vydrzat a hlava ma vobec nebolela

anitta
20. jún 2009

ahojky já jsem rodila také se spinalem je to lepsí hlavně pro mimi a pro mě že jsem hned broučka mohla videt a pomazlit. jen pozor: hodně pij před operací dokud ti to lékaři povolí a po operaci taky hooooodně pij , já pila málo a pak jse měla týden obr migreny ale fakt hnus , jinak to bylo suer 😉

susy
20. jún 2009

ahojte. neviete mi poradit, po akom čase vás stavaju na nohy po celkovej anestéze ? Napr. tie čo mali sekciu rano, kedy už boli na nožkach 🙂 .

darunka
21. jún 2009

susy: rodila jsem ráno v 6.20 a na nohy jsem se postavila na druhý den ráno v 5 hodin a šla jsem do sprchy.

liduna
21. jún 2009

Ahoj, před rokem jsem přivedla na svět dvě krásný holčičky. Narodily se ve 33tt+6. Rodila jsem v epidurální anestezii a vše dopadlo dobře.Rodila jsem v osm hodin večer. Holčičky jsem viděla a mohla pohladit a celkový průbeh po porodu byl dobrý. Nohy jsem začala cítit po 4 hodinách po anestézii. Během noci jsem začala se toršku pohybovat na posteli. Snažila jsem se pomaloučku otáčet na bok a zvedat zadek.Stale jsem cicčila s nohama. Ráno po vizitě jsem se domluvila s Dr., jestli už můžu vstávat. Kolem desáté mně vyndaly močový katetr a já se pomaloučku zvedla z postele a šla se sestřičko na WC a do sprchy.Pak mně poadily na vozík a dovezly za holčičkama na JIP, no a po obědě asi kolem jedné jsem už šla sama za beruškama. Na porod císařským řezem si nemohu stěžovat, vše dopadlo dobře 😉 😉 Je velice důležité po císaři hodně pít, hlavně kvůli tomu, aby bylo dost mléka

keiko
21. jún 2009

Susy ja som rodila o 12-tej a večer okolo šiestej som už bola na wc-ku,ale to som ja chcela 😝

mirko
21. jún 2009

ja som porodila vecer o pol jedenastej a na druhy den ma uz hnali z postele hybat sa

reruna
21. jún 2009

já jsem rodila o půl třetí odpoledne v celkové narkoze, na druhý den kolem 11 dopoledne mi vyndali cévku a šla jsem do sprchy a po svých na normální pokoj, bylo to teda kruté... malého mi nosili na kojení, dvě noci ho měli u sebe sestřičky a teprve třetí den po porodu jsem ho dostala na pokoj, ale byla jsem ráda, protože dřív bych se o něj asi nedokázala postarat.

liki205
22. jún 2009

Fúha tak teraz som úplne zmetená a vôbec neviem posúdiť čo je lepšie , už som bola na 90% rozhodnutá na spinál, ale ja sa tak staršne bojím tej bolesti hlavy, lebo mňa ked začne boleť hlava tak to je so mnou hroro tak teraz zase neviem čo mám robiť ☹

avanka
22. jún 2009

Liki, ja som po spinalke dvihala hlavu uplne v pohode asi po 3 hodinach, ked mi priniesli maleho, dokonca som sa aj prevracala na bok a hlava ma nebolela..

celkova anes. prinasa podstatne viac rizik a hlavne lieky prestupuju k babatku...

akejka
22. jún 2009

lilki nebojkaj. Treba dodržať to, čo tu baby písali a to, čo ti odporučia doktori... niekoľko hod. ležať na rovnom, nedvíhať hlavu a veľa piť tekutín...´

na Antolskej je to tak, že po celkovej anestéze vás sanitárky prídu zdvihnúť po 12 hod. Ja som rodila o 3.09, o 6 ráno mi priniesli 1. krát ukázať malú a dali mi ju na prsko a o 15. hod. ma prišli postaviť, odprevadili ma do sprchy a večer som cupitala na inú izbu...Na druhý deň ráno o 6 hod. mi priniesli už malú na celý deň a v tento deň som si aj naplno rozbehla laktáciu častým prikladaním malej (aj každú hodinu)

Po epiduráli vstávali baby na Antolskej až po 24 hod. Dovtedy ležali na rvonom...

ajojky mneme 😉 ja som si zas vydupala celkovú anestézu...ke´d ma priviezli na operačku v strašných bolestiach a anesteziologička sa pýtala primára, či spinál, alebo celková, vykrýkla som: "prosím hneď ma uspite, ja to už nevydržím " Primár prikývol 😀, videl, že som fakt urgentný prípad a už by som nevydržala čakať pol hodinu, až zaberie spinálka...
a to bolo obrvoské šťstie, že ma uspali...keďže som mala diagnózu ruptura uteri a do pol hodiny by ma roztrhalo a mohla som zomrieť... 😕

brisalek
22. jún 2009

Ahoj holky, chtela bych se zeptat, jestli nedko nema zkusenost s cisarky rezem u Apolinare...kdy se muze vstavat, kdy se jde na normalni pokoj...a hlavne taky jak je to doma, kdyz mate jizvu na brise, jestli muzete delat vse...zvedat miminko...a pak kdy se muze zacit cvicit...Porad jsem verila, ze budeme rodit normalne, ale mimi je stale KP a uz se tezko otoci a me se ted nechce cele ty diskuze procitat🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre